PŘEDPLATNÉ ČASOPISU
Nové proměny bydlení ↗
Interiér Bistra Karel

Otevřely místo, kam chce jít na brunch každý. Bistro Karel přineslo do pražské Troje stylovou gastronomii

Karolína Pomahač má ráda výzvy a změn se nebojí. Na Vinohradech provozovala úspěšný podnik Slow cafe, který po pěti letech uzavřela, aby mohla pokračovat jinde. V pražské Troji spolu s Elen Chvojkovou založila Bistro Karel.

Ačkoliv Karolína vystudovala zahradní architekturu, kolem gastronomie se pohybuje od svých studentských let. „Od osmnácti let jsem pracovala na vinici v botanické zahradě, kde jsem si zamilovala víno. Později jsem působila v podniku Na břehu Rhôny, tam jsem se potkala s mým budoucím manželem,“ svěřuje se Karolína. V tu dobu byla zažehnuta také malá jiskra podnikatelská. „Byli jsme dobrý tým, sedli jsme si pracovně, vnímali jsme věci stejně. Manžel byl sice trochu zdrženlivý, ale já jsem ho přesvědčila, že se nám to podaří.“ A opravdu se tak stalo. V roce 2017 vzniklo Slow cafe.

Karolíně bylo v té době teprve 26 let a začátky byly složité. Na místě dříve fungovala ne příliš oblíbená kavárna. „Navazovat na něco, s čím mají lidé špatnou zkušenost, není jednoduché. Podnik se nám ale podařilo rozjet a lidé se postupně vraceli zpátky. Pak přišel covid,“ vysvětluje. Jako většina gastronomických míst fungovali přes výdejní okénko, Slow cafe ale navíc zachraňovaly květiny.

Už mě to nenaplňovalo. Chtěla jsem pokračovat ve stejné aktivitě, ale na jiném místě

„S manželem jsme byli v Barceloně, kde nás uchvátila kavárna, která byla zároveň prodejnou kytek a pokojovek. Mě tehdy napadlo něco takového zkusit i u nás. A tak jsme začali prodávat květiny. To bylo ještě před boomem pokojovek, který přišel s covidem. Nám ale právě tohle v náročném období hodně pomohlo. Proměnili jsme se doslova v květinářství,“ vzpomíná Karolína. Slow cafe se jim podařilo udržet a získat si mnoho dalších příznivců.

V té době se Karolíně narodil syn a ona se odhodlala k nečekanému kroku – úspěšný podnik po pěti letech uzavřít a začít budovat jiný. „Už mě to nenaplňovalo. Chtěla jsem pokračovat ve stejné aktivitě, ale na jiném místě. Dojíždět z našeho bydliště v Troji na Vinohrady bylo náročné. V té době jsem náhodou objevila nádherné místo přímo u zámecké zahrady,“ zasní se Karolína při vzpomínce na to, když domek u zámku Troja poprvé uviděla. Neváhala ani na chvíli a přihlásila se do výběrového řízení. Nejdřív bylo nutné připravit projekt, pro který oslovila Anny Architects.

Bistro Karel před rekonstrukcí Bistro Karel před rekonstrukcí
Bistro Karel před rekonstrukcí

Některé věci nebylo možné ovlivnit, a tak jsme je důstojně přizvaly do hry

„Pro nás to byla rychlá akce, jelikož šlo o to, nejdříve celý prostor vůbec vysoutěžit. Měly jsme měsíc na to, se sladit a nahodit na papír prvotní koncept a ideu, s čímž jsme Karolíně trošku pomohly, jelikož samy rády cestujeme po světě a navštěvujeme podobný typ podniků a míst,“ říká architektka Anna. Jednou z hlavních výzev byla jedlá divoká zahrada.

Následně byl vymyšlen koncept koloniálu, který společně rozvíjeli. „V Troji obecně chybělo místo, kde byste si mohli koupit zboží, na které jsme zvyklé v jiných částech Prahy na každém kroku – zrnka kávy, farmářské produkty, pečivo, vína a další produkty,“ doplňuje Anna.

Výběrové řízení Karolína Pomahač vyhrála. Spojila se s obchodní partnerkou Elenou Chvojkovou, původní profesí filmovou produkční, a společně začaly promýšlet podnikatelský záměr, vize a s architektkami podobu interiéru omezeného kulturní památkou, do které objekt spadá. „Například podlahu bychom volily zřejmě jinou, ale musely jsme se přizpůsobit. Dlažba vychází z barvy zámku a my jsme na ni navázaly celkovou grafickou identitou. Některé věci nebylo možné ovlivnit, a tak jsme je důstojně přizvaly do hry,“ vysvětluje Elena důvody podoby místa.

Interiér Bistra Karel Interiér Bistra Karel
Interiér Bistra Karel

Prostor se vyznačuje kombinací starého s novým. Najdeme zde osvětlení HAY, stoly, bar s koloniálem a kovovými konstrukcemi navržené architektkami a vyrobené truhlářem a zámečníkem na míru, některý nábytek naopak pochází ještě ze starého provozu Cafe slow, kterým majitelky interiér samy doplnily. Nechybí zde stopy českého designu, keramika Koller, Daniel Machill, židle a talíře pocházejí z antiku. Celý prostor doplňují květiny.

Navzdory své poloze mimo samotný zámek si tento malebný domek zachoval svůj historický ráz a atmosféru. Původní podlahy a barvy vytvářejí základ, na kterém stojí podoba interiéru. Rustikální design je doplněný o unikátní prvky českého designu, dodává prostoru autentičnost a šarm. Interiér je navržený s důrazem na flexibilitu a možnost proměňovat jeho podobu. Neutrálně jemná paleta barev a materiálů umožňuje prostor uzpůsobovat v rámci doplňků a dané sezony.

Architektky přišly s návrhem stolů, které lze k sobě libovolně spojovat, a místo tak přetvářet, co se týče kapacity a počtu míst k sezení. Vzniká tím prostor pro pořádání různých speciálních akcí, večeří, svateb a oslav. Místo je k takovým akcím přímo předurčené, ačkoliv se tomu majitelky trochu brání. „Soukromé akce jsme měly a máme. Přichází tolik požadavků na svatby, že bychom je mohly organizovat tři do týdne. Ale nejsme schopné to naplnit a z tohoto důvodu potom zavírat. To není náš záměr. Chceme mít především hezké bistro pro lidi. Aby si mohli přijít dát večer večeři a skleničku. A neřešit při tom, jestli máme otevřeno,“ vysvětluje Elena.

Snažíme se zužitkovat surovinu od lístečku po kořeny

Propojení se zámkem vytváří především zážitky pro návštěvníky. Mohou si prohlédnout výstavy, procházet se zámeckými zahradami poskytujícími nezapomenutelný pohled na okolní krajinu, uvnitř bistra se občerstvit. „Naše kuchyně je jednoduchá, zároveň rafinovaná a vychází především z lokálních surovin. Nabídka čerstvé zeleniny z místní farmy ovlivňuje celé menu. Mají v nabídce mangold? Náš kreativní šéfkuchař Nikolas Muranský vymyslí jídlo z něj. Snažíme se také zužitkovat surovinu od lístečku po kořeny,“ říká Karolína.

Místní kuchyně se vyznačuje sezónní nabídkou a lokálními surovinami Místní kuchyně se vyznačuje sezónní nabídkou a lokálními surovinami
Místní kuchyně se vyznačuje sezónní nabídkou a lokálními surovinami

V sezoně rádi zavařují ovoce a zeleninu, mají zálibu ve fermentování, výrobě sirupů a bylinkových olejů. „V našem malém koloniálu je možné si koupit suroviny, ze kterých vaříme, farmářské výrobky nebo naše vlastní výtvory,“ ukazuje Karolína na pult v rohu místnosti a na skleněné lahve plné zavařenin. V budoucnu chtějí pěstovat také vlastní zeleninu. „Asi toho nebude tolik, aby nám to v kuchyni stačilo. Ale sedět tady, jíst a vidět, že za oknem dozrávají rajčata, je nádherná představa. Proto jsem nadšená, že k objektu patří i zahrada.“

Obě ženy si pochvalují spolupráci s Galerií hlavního města Prahy spravující trojský zámek. Byly už přizvány k několika akcím, zajištění občerstvení na akci Art Book Fair nebo Oslavy Svaté Lucie, na akci spolupořádanou se Signal Festivalem. „Momentálně vymýšlíme pikniky, které by mohly zajímavě oživit zahrady. A také jsme mluvily o letním kině, o adventu i náznaku vánočních trhů. Nápadů máme hodně,“ mluví o plánech Karolína.

Součástí místa je zahrada s posezením Součástí místa je zahrada s posezením
Součástí místa je zahrada s posezením

Radost jim dělá spokojenost zákazníků a také možnost skloubit své mateřství s prací, která je naplňuje. Až neuvěřitelně znějí některé jejich osobní zkušenosti z doby před otevřením, s kterými se svěřuje Elena: „Často jsme narážely na překvapení, že jsme dvě mámy, které si chtějí otevřít gastro podnik. Stávaly se nám takové bizarnosti, že si někdo vyžádal na další schůzku i naše manžely.“

A proč pojmenovaly své bistro právě Karel? Může to působit, že navzdory jejich ženskému tandemu, ale je to jinak. „Název vychází ze spojení našich dvou jmen. Ale občas si hrajeme a říkáme, že to je majitel nebo náš zahradník,“ smějí se obě ženy.

Uvodni kolaz bistro karel 2 Uvodni kolaz bistro karel 2
Uvodni kolaz bistro karel 2
Rubriky:

Další z rubriky

Betonové bludiště a podzemní katedrála zanechají nesmazatelný dojem
Číst článek
22. 05. 2024
Jana Brandtlová
Doba čtení 4 min

Tajuplná mystika v Brně. Monumentální vodojemy staré přes 100 let se dočkaly vkusné a působivé renovace

Prosím, 3x vodojem a navrch jeden nový park! Brno v březnu zpřístupnilo poslední vodojem z trojice monumentálních památek a rozhodně se nedrželo zpátky. Proběhla i vkusná revitalizace parku včetně návštěvnického centra. Pojďme se podívat pod povrch!

Design guide
NPB0624 cover
Robotický vysavač
ČSOB - Úvěr k dotaci
Dextura
Luxol

SOUTĚŽNÍ PŘÍSPĚVEK

BANER0624 vyrocni soutez Chci soutěžit →

NEWSLETTER

Skanska

Nejnovější články

Betonové bludiště a podzemní katedrála zanechají nesmazatelný dojem
Číst článek
22. 05. 2024
Jana Brandtlová
Doba čtení 4 min

Tajuplná mystika v Brně. Monumentální vodojemy staré přes 100 let se dočkaly vkusné a působivé renovace

Prosím, 3x vodojem a navrch jeden nový park! Brno v březnu zpřístupnilo poslední vodojem z trojice monumentálních památek a rozhodně se nedrželo zpátky. Proběhla i vkusná revitalizace parku včetně návštěvnického centra. Pojďme se podívat pod povrch!

Design guide
Designérka a vůdčí osobnost značky Totemo, Adriana Kolda, si ráda kreslila už jako malá.
Číst článek
20. 05. 2024
Lenka Kašparová
Doba čtení 5 min

Nová hvězda české hračky. Adriana Kolda založila značku Totemo před 4 lety, dnes její stavebnice z plastu sklízí obdiv

Česká hra z recyklovaného plastu má několik interaktivních sad, se kterými si můžete vytvořit cokoliv, co vás napadne. Tryskáče, autíčka, ptáky, kočky... Designérka a vůdčí osobnost značky Totemo je Adriana Kolda.

Design & umění
Lukáš a Ilona, Tomski&Polanski
Číst článek
14. 05. 2024
Veronika Pařízková
Doba čtení 4 min

Hodiny práce a odměna žádná? Ptáme se ilustrátorů, zda za svoji precizní práci dostávají důstojnou mzdu

Čeští ilustrátoři patří dlouhodobě mezi lokální špičku. Jejich práce sklízí zasloužený obdiv i respekt. Dostávají za svou mravenčí a precizní práci ale adekvátně zaplaceno?

Názory & polemika
Pavlína Blahotová, Veronika Pařízková
Číst článek
13. 05. 2024
Pavlína Blahotová
Doba čtení 5 min

Kvalitní design není pro elitu, ale úplně pro každého. Chceme sejmout z designu nálepku, že je jen pro snoby, říká šéfredaktorka Designnews Veronika Pařízková

Je design opravdu pro všechny? Veronika Pařízková, šéfredaktorka designnews.cz, je o tom přesvědčená. Ale jak to těm „všem“ vysvětlit?

Rozhovory
Jiří Jiroutek získal významnou cenu CGD, Foto: Dita Havránková
Číst článek
13. 05. 2024
Julie Motyčka
Doba čtení 4 min

Jeho nábytek milují všechny generace. Jiří Jiroutek se stal ikonou už za svého života, ptáme se proč?

Obývací pokoje v Československu měly dlouhou dobu jedno společné: kus nábytku, který vymyslel Jiří Jiroutek. Talentovaný designér, který před rokem zemřel, dokázal ve svých návrzích geniálně skloubit praktičnost s výrazným estetickým stylem.

Design & umění
Ve spolupráci s veřejnými vysokými školami vznikla doporučení pro institut ombudsosob, která pomáhají se zavedením a zakotvením jejich funkce.
Číst článek
13. 05. 2024
Tereza Patzenhauerová
Doba čtení 3 min

ZNEUŽÍVÁNÍ MOCI, OBTĚŽOVÁNÍ I ŠIKANA. VYSOKÉ UMĚLECKÉ ŠKOLY BOJUJÍ PROTI TOXICKÉMU PROSTŘEDÍ, POMOCT MAJÍ NOVÉ POZICE OMBUDSOSOB

Na akademické půdě je bezpečí klíčové. Většina vysokých škol už dnes ombudsosobu má. Jaké úkoly má ale plnit a kde leží pole její působnosti? Proč je tato funkce důležitá a jak vypadá současná situace na českých univerzitách?

Názory & polemika
Foto Ondrej Kosik
Číst článek
12. 05. 2024
Eliška Vrbová
Doba čtení 3 min

Na kreativní práci potřebuji dostatek času. Žena si musí vybrat, muži mohou dát kariéře opravdu všechno, otevírá složité téma sklářka Kateřina Handlová

Před rokem a půl převzala po Rony Pleslovi kreativní vedení sklárny Rückl a v první kolekci Heroine vzdala hold ženským hrdinkám. S designérkou Kateřinou Handlovou jsme si povídaly i o tom, jakou pozici podle ní mají ženy v současném českém designu.

Rozhovory
Mikolášková&Drobná - stolky Candy Tables. Výherní kolekce nejlepšího nábytku z roku 2023 v soutěži EDIDA 2024.
Číst článek
09. 05. 2024
Veronika Pařízková
Doba čtení 5 min

Málokdo studuje design proto, aby zbohatl. Téma peněz je ve společnosti stále tabu, říká dvojice Mikolášková a Drobná

Jsou mladé, talentované a žádané. Jenže ne všechno, co na stránkách časopisů vypadá dokonale, takové opravdu je. S jakými svízelemi se v oboru potýká dvojice designérek Kristýna Mikolášková a Tereza Drobná?

Rozhovory
Kvartýr byt Zlín - jídelna
Číst článek
09. 05. 2024
Veronika Pařízková
Doba čtení 4 min

Život ve stínu Bati. Mladá architektka Alena Valová si ve Zlíně zrenovovala byt, který vkusně mísí tradici s modernou

Alena Valová je architektka, která tvoří polovinu studia Kvartýr. Léta působila v Praze. Nyní se vrátila na rodnou Moravu, kde vlastními silami renovovala byt. Jak se jí to podařilo? A nese život ve městě, jehož estetiku formoval klan Baťů, i úskalí?

Interiér & architektura
Velká Věc
Číst článek
09. 05. 2024
Nikol Galé
Doba čtení 4 min

Zoufalost líhně apokalyptické společnosti. Výstava studentů UMPRUM má velké ambice, v mnoha směrech však selhává

Ve foyer technologického centra UMPRUM v Mikulandské ulici je k vidění výstava s názvem Velká věc a odvážným podtitulem: Studující UMPRUM nabízejí řešení, jak žít o něco lépe.

Názory & polemika