PŘEDPLAŤTE SI NÁŠ ČASOPIS ↗
Pkučera

Budoucnost je v dobrých rukou. Představujeme 5 architektonických studií, která pracují s respektem i empatií

Česká architektura je v dobrých rukou! Představujeme vám pět architektonických ateliérů, které při návrzích uplatňují originální přístup, pravidelně se zapojují do architektonických soutěží a nebojí se spolupráce s veřejností.

Studio OBJEKTOR

Objektor je architektonické studio, které založili ještě během studií na pražské UMPRUM spolužáci a přátelé Václav Šuba a Jakub Červenka. Od té doby mají za sebou řadu projektů různých měřítek i typologií, přičemž řada z nich vzešla z architektonických soutěžích.

Co je na studiu zajímavé, je jeho otevřenost k různorodým projektům, ale také ke spolupráci v týmu s dalšími architekty, grafiky nebo umělci, což také dokazuje na svých projektech.
Příkladem je i návrh na novou stálou expozici Památníku národního písemnictví, který vznikl v rámci vyzvané soutěže, kde se studio umístilo na prvním místě.

Návrh expozice Památníku národního písemnictví Návrh expozice Památníku národního písemnictví
Návrh expozice Památníku národního písemnictví

Mezi jejich realizacemi se nacházejí projekty různých měřítek od rodinných domů po územní studie. Nejenže se pravidelně účastní architektonických soutěží, ale také se jim v nich daří a často se umisťují na předních příčkách. To platí i pro jejich práci na návrhu suchdolského hřbitova, kde studio odstranilo zdi, propojilo hřbitov se sadem a vytvořilo grafický manuál, stanovující podobu náhrobků. Výsledkem je krásný hřbitovní park nazvaný Zahrady a hřbitov u kaple svatého Václava, zahrnující kapli se zahradou, hřbitov a sad, který obklopuje turistická stezka. Kromě posledního rozloučení se zde konají i slavnosti, koncerty a svatby. Studio se za tento projekt stalo finalistou České ceny za architekturu v roce 2023.


Zahrady se hřbitovem u kaple svatého Václava v Praze - Suchdole Zahrady se hřbitovem u kaple svatého Václava v Praze - Suchdole
Zahrady se hřbitovem u kaple svatého Václava v Praze - Suchdole

Studio Objektor pracuje i pro další obce. Jinými zajímavými projekty jsou například rekonstrukce evangelického kostela v Hodslavicích ve spolupráci s architektem Kamilem Mrvou nebo rekonstrukce letenského bytu v Ovenecké ulici číslo 33. Kromě toho se studio Objektor zabývá i dalšími projekty, kterými
se kontinuálně snaží zlepšovat kvalitu veřejného prostoru kolem nás.

Evangelický kostel v Hodslavicích od studia Objektor Evangelický kostel v Hodslavicích od studia Objektor
Evangelický kostel v Hodslavicích od studia Objektor

Ateliér Malý Chmel

Ateliér Malý Chmel nese název po svých zakladatelích, jimiž jsou architekti Miroslav Malý a bratři Miroslav a Zdeněk Chmelovi. Ačkoliv ateliér byl založen oficiálně v roce 2016, společně architekti pracují již od roku 2009. Podobně jako u předchozího studia zahrnuje jejich práce mnoho různorodých projektů a měřítek: rodinné domy, přístavby občanských staveb i bytové domy.

Architekti Miroslav Malý a Zdeněk Chmel Architekti Miroslav Malý a Zdeněk Chmel
Architekti Miroslav Malý a Zdeněk Chmel

Při bližším prozkoumání portfolia ateliéru můžeme zjistit, že i v tomto případě vznikla řada jejich projektů díky úspěšné účasti v architektonických soutěžích. Ateliér například vyhrál soutěž na rekonstrukci Centra současného umění a architektury a bytového domu 4 dvory v Českých Budějovicích. Na rekonstrukci spolupracovali s kolegy z berlínského ateliéru AFF Architekten. Na základě vyhrané architektonické soutěže vznikl i návrh přístavby ZUŠ ve Vysokém Mýtě, který je nyní v projekci, a za zmínku stojí i jejich návrh na přístavbu ZUŠ v Černošicích. Rozšíření základní školy v Nezamyslicích sice nevzniklo na základě architektonické soutěže, ale za tento projekt získal ateliér Cenu Rudolfa Eitelbergera (2019) a byl nominován na Cenu Klubu za starou Prahu (2018).

Ateliér sídlí v Českých Budějovicích, městě, odkud pocházejí jeho zakladatelé, a svou prací tak přispívá k vylepšení obrazu města a jeho prostředí. Kromě Budějovic má ateliér také pobočku v Praze. Studio aktivně komunikuje s veřejností, pravidelně se účastní přednášek, diskusí a má za sebou účast na několika výstavách

Workspace ateliéru Malý-Chmel Workspace ateliéru Malý-Chmel
Workspace ateliéru Malý-Chmel

Ateliér Tečka

Ateliér Tečka, založený v roce 2019 třemi architekty – Lubošem Klabíkem, Tomášem Klapkou a Jitkou Žambochovou –, původně se sídlem v Benešově, se specializuje především na urbanismus a návrhy veřejných prostranství, ale nezanedbává ani individuální projekty, jako jsou rodinné domy.

Při spolupráci s menšími obcemi se Ateliér Tečka aktivně angažuje v zapojení místních obyvatel do procesu tvorby a návrhů. Skrze setkání, debaty a průzkumy sbírají informace o potřebách, přáních a obavách komunity. Tyto poznatky pak využívají k vytváření konceptů veřejných prostranství a architektonických řešení, která respektují specifika každého místa a přispívají k jeho rozvoji a prosperitě.

Veřejné představení projektu ateliéru Tečka Trojice náměstí Veřejné představení projektu ateliéru Tečka Trojice náměstí
Veřejné představení projektu ateliéru Tečka Trojice náměstí

Ateliér se zaměřuje na vytváření živých center v menších obcích, která posilují komunitní vazby a zlepšují kvalitu života obyvatel. Jejich návrhy nejen podporují dostupnost služeb a aktivit pro místní, ale také představují hybnou sílu kulturního a společenského oživení regionu. Tento přístup je dobře patrný například v projektu Nového centra v Jesenici, kde se se svým návrhem Trojice náměstí umístil ateliér v architektonické soutěži na prvním místě.

Územní studie Nové centrum Jesenice Územní studie Nové centrum Jesenice
Územní studie Nové centrum Jesenice

Dalším zajímavým počinem je projekt Návod na město, vypracovaný pro obec Trmice, a dokument analyzující jezerní krajinu kolem jezera Milada v Ústeckém kraji. Ateliér byl požádán společností spravující dané území, aby převzal komunikaci a koordinaci mezi různými aktéry, včetně měst, obcí a kraje. Výsledkem je rozsáhlá analýza území sloužící jako podklad pro vytvoření atraktivního a udržitelného rekreačního prostoru, který bude sloužit obyvatelům regionu a přitahovat návštěvníky z širšího okolí. Jednou z posledních realizací ateliéru je také interiér kavárny Klub Betlémská, nacházející se v centru Prahy v objektu Galerie Jaroslava Fragnera, což dokazuje, že projekty tohoto ateliéru jsou opravdu různorodé.

Klub Betlémská Klub Betlémská
Klub Betlémská

Studio Taktiky

Taktiky je mladé urbanistické studio, které založila trojice architektů – Matěj Čunát, Marie Štefanová a Eliška Málková –, kteří jsou přáteli od dob studia na Technické univerzitě v Liberci. Jejich společným zájmem je územní plánování a zlepšování veřejných prostor. Ve svých návrzích kladou důraz na inkluzivitu a udržitelnost, což neberou jako pouhý trend, ale jako dlouhodobý cíl svých projektů.

Ateliér se specializuje na udržitelný urbanismus a veřejné prostory, přičemž klíčovým prvkem jeho práce je zapojení veřejnosti ve formě participace. Ta umožňuje architektům získat konkrétní představu o přáních a potřebách místní komunity a následně přizpůsobit své návrhy individuálním požadavkům obyvatel.


Územní studie veřejných prostranství Mnetěš Nová udržitelná čtvrť ve Slaném Hřbitov v České Kamenici Revitalizace návsi ve Lhotě u Stříbra Náměstí J. A. Alise v Příbrami – Březových Horách Územní studie veřejných prostranství Mnetěš Nová udržitelná čtvrť ve Slaném Hřbitov v České Kamenici Revitalizace návsi ve Lhotě u Stříbra Náměstí J. A. Alise v Příbrami – Březových Horách
Územní studie veřejných prostranství Mnetěš Nová udržitelná čtvrť ve Slaném Hřbitov v České Kamenici Revitalizace návsi ve Lhotě u Stříbra Náměstí J. A. Alise v Příbrami – Březových Horách

Při navrhování vycházejí ze čtyř pilířů udržitelnosti: kulturního, environmentálního, ekonomického a sociálního. Zapojení veřejnosti do procesu navrhování již před zahájením projektu umožňuje získat cenné vstupy od obyvatel a naplňovat cíle sociálního pilíře udržitelnosti. Výsledkem jsou návrhy lépe odpovídající konkrétním potřebám, jsou více akceptované veřejností a snáze realizovatelné. Participace také zlepšuje postavení obyvatel v rámci rozhodovacího procesu a zvyšuje jejich důvěru v konečný výsledek. Kromě toho je participace účinným nástrojem pro zaručení kontinuity plánování.

Nová udržitelná čtvrť ve Slaném Nová udržitelná čtvrť ve Slaném
Nová udržitelná čtvrť ve Slaném

V lednu byl ateliér společně se studiem bauchplan ).( oceněn prvním místem v urbanistické soutěži na výstavbu nové čtvrti ve Slaném, v oblasti známé jako Nové Dolíky. V rámci této výzvy mají architekti v plánu vytvořit udržitelnou a s ohledem na zlepšení klimatu navrženou čtvrť, kde vzniknou nové byty, škola a parky. Mezi jejich další projekty patří například studie revitalizace hřbitova v České Kamenici, revitalizace návsi ve Lhotě u Stříbra, soutěžní návrh na revitalizaci náměstí J. A. Alise v Příbrami – Březových Horách, který byl oceněn druhým místem v soutěži o návrh, nebo regenerace veřejných prostranství panelového sídliště Závodu míru v Pardubicích.

Nová udržitelná čtvrť ve Slaném Nová udržitelná čtvrť ve Slaném
Nová udržitelná čtvrť ve Slaném

PEER collective

Peer je brněnský kolektiv architektů a kreativních osobností, který vznikl v roce 2022. Kolektiv tvoří několik členů, z nichž pět bylo u jeho zrodu. Patří mezi ně architekti Daniel Struhařík, Georgi Dimitrov, Natálie Hodková, Urbášek, Vojtěch Heralecký a Ondřej Machač. Práce v kolektivním prostředí umožňuje potlačení hierarchizace pracovního prostředí, kde si díky čemuž si jsou všichni členové kolektivu jsou rovni a podílejí se tak na výsledku rovnocenným dílem. Každý člen kolektivu má své silné stránky, a pokud dostává stejný prostor, kolektiv má šanci dosahovat zajímavých výsledků.

Členové kolektivu PEER Členové kolektivu PEER
Členové kolektivu PEER

Stejně jako v ostatních zmíněných ateliérech ani zde není výjimkou, že studio nejvíce vyniká a učí se skrze architektonické soutěže, které mu umožnily rozvíjet se v různých oblastech architektury. Členové kolektivu jsou navíc poměrně mladí a soutěže jsou pro ně skvělou příležitostí, jak získat viditelnost a rozšířit své portfolio o řadu zajímavých projektů. V oboru architektury je mladý věk často vnímán jako překážka, ačkoliv mnoho projektů, které vznikají díky architektonickým soutěžím, ukazuje, že mladí lidé nejenže jsou velmi schopní, ale také dokážou na zadání pohlížet novým pohledem a často přicházejí s progresivními a inovativními řešeními, která mohou reflektovat měnící se trendy a potřeby doby.

Soutěžní návrh budovy Zdravotnické záchranné služby Soutěžní návrh budovy Zdravotnické záchranné služby
Soutěžní návrh budovy Zdravotnické záchranné služby
Autoři vizualizace: Willbe

Studio navrhuje různé typy staveb a provozů, včetně bytových domů, administrativních komplexů a technicky náročných zařízení v oblasti kybernetické bezpečnosti. V lednu tohoto roku studio ve spolupráci s francouzským ateliérem Studio Muoto vyhrálo mezinárodní architektonickou soutěž bytový
dům v závěru pražské Revoluční třídy, do které se přihlásilo více než 80 studií z celého světa.

Vítězný návrh Revoluční 30 od PEER a Studio Muoto Vítězný návrh Revoluční 30 od PEER a Studio Muoto
Vítězný návrh Revoluční 30 od PEER a Studio Muoto
Autor vizualizace: Olivier Campagne, Autor fotografie: Václav Novák
Rubriky:

Další z rubriky

Aparthotel Svatý Vavřinec
Číst článek
14. 07. 2025
Veronika Pařízková
Doba čtení 4 min

Jít příkladem. Aparthotel Svatý Vavřinec vzešel z veřejné soutěže, studio OVA zvítězilo s projektem, který nehyzdí okolní přírodu a působí nadčasově

Horská architektura je ze své podstaty velmi citlivé téma. Malá města uprostřed hor mají své přirozené limity, ať už prostorové nebo estetické. Navrhnout proto objekt, který bude přínosem pro turisty i místní obyvatele a zapadne do okolní krajiny, je složitý úkol.

Interiér & architektura
Alžběta P. Brůhová
Číst článek
09. 07. 2025
Michaela Irová
Doba čtení 3 min

Necítila jsem, že bychom v oboru táhli za jeden provaz. Alžběta P. Brůhová otevřeně o limitech architektury a potřebě bavit se i o tématech, která nejsou každému příjemná

S architektkou Alžbětou P. Brůhovou jsme se sešly v prostoru Atlas ve Veletržním paláci Národní galerie Praha. Bavily jsme se jak může být architektura feministická, o schizmatu architektury a stavebního inženýrství, ale i o důležitosti větší citlivosti k méně viditelným zásahům.

Interiér & architektura Rozhovory
Plochá přístavba na dlouhém pozemku zvětšila obytný prostor chalupy a propojila stavbu s moderním bazénem
Číst článek
20. 06. 2025
Veronika Pařízková
Doba čtení 3 min

Šarmantní mix Francie a Česka. Chalupa Čížovka v Českém ráji láká na sepětí s přírodou i citlivé prolnutí starého s novým

Původně to mělo být klidné útočiště pro rodinu. Časem se ale Bára a Petr Šmídovi rozhodli, že takto krásné místo zpřístupní i ostatním. Chalupa Čížovka si návštěvu zaslouží, nejen kvůli malebnému okolí, ale především díky sofistikované atmosféře, která mísí francouzský šarm s českou pohostinností.

Interiér & architektura Design guide
PhDr. Lenka Žižková (2019)
Číst článek
23. 05. 2025
Pavlína Blahotová
Doba čtení 9 min

Určité kulturní vzorce přebít nelze, jsou v nás jako v kozách. Lenka Žižková, zásadní osobnost české designérské scény, formuje obor už téměř 50 let

Popularita, rozmanitost i mezinárodní respekt současného českého designu se nerozvinuly samy od sebe – stojí za nimi nejen dlouhodobá práce designérů, pedagogů, manažerů i výrobců, ale také marketingu a mediální podpory. Jméno Lenky Žižkové se nedalo v prostředí designu přehlédnout už v 70. letech.

Interiér & architektura Rozhovory
Stavba domu je náročnou záležitostí
Číst článek
05. 05. 2025
Doba čtení 5 min

Frustrace jménem novostavba. Proč je v Česku tak složité postavit si i malou chatu? 3 příběhy lidí, kteří si prošli nadšením i pády

Není žádnou novinkou, že postavit dům, obzvláště pak u nás v Česku, není jednoduché. Není také výjimkou, že většina lidí na tuto situaci reaguje s lapidárním povzdechem: No jo, tak to holt je.

Interiér & architektura Názory & polemika
CASAROSA by Denisa Strmisková
Číst článek
28. 04. 2025
Veronika Pařízková
Doba čtení 3 min

Esence jednoduchosti. V Českém Krumlově vznikla CASAROSA, malebný apartmánový dům se sofistikovanými interiéry

Mysleli jste si, že Český Krumlov je už plný možností stylového ubytování? Omyl. Jeho potenciál zjevně není stále vytěžený. Důkazem je malebná rekonstrukce domu v části Plešivec, který nese název CASAROSA.

Interiér & architektura Design guide
Zuzana Bošková
Číst článek
26. 03. 2025
Veronika Pařízková
Doba čtení 5 min

Přála jsem si, aby z lidí opadl strach z bílých plášťů. Zuzana Bošková navrhla interiér soukromé kliniky a dokázala, že i nemocniční prostředí může být přívětivé a útulné

Zdravotnictví je dlouhodobě podfinancované. I proto na příklady kvalitního interiéru narazíme v zásadě jen u soukromých investorů. Ptáme se proto Zuzany Boškové, která vymyslela řešení pro polikliniku Health+, co bylo na práci v specifickém prostředí nejtěžší a jak vnímá stav lokálních nemocnic.

Interiér & architektura Rozhovory
Mezi Srnky
Číst článek
12. 03. 2025
Doba čtení 6 min

Dokonalá symbióza designu a kávy. Mapujeme, které nové podniky vsadily na sofistikovaný interiér a působivé menu

Lahodná káva, řemeslné pečivo a prostory s příběhem. Pět nových míst na pražské gastronomické scéně ukazuje, jak důležitá je symbióza chuti, estetiky a atmosféry. Vstoupit dovnitř znamená ochutnat a zažít.

Interiér & architektura Design guide
No Architects a Atlas
Číst článek
24. 02. 2025
Veronika Pařízková
Doba čtení 6 min

Národní galerie momentálně dělá kroky zpět. Tvůrci reagují na záměr zpoplatnit vstup do volnočasového prostoru Atlas ve Veletržním paláci, který měl původně sloužit všem rodičům s dětmi

Národní galerie se v roce 2022 rozhodla, že se otevře dětem. Nechala vytvořit prostor Atlas, který v mnohém převyšoval běžný koncept dětských koutků. Nyní se rozhodla, že se dětem zase uzavře.

Interiér & architektura Názory & polemika
Apartmány Florián se nachází v nádherné přírodě v okolí Kvildy
Číst článek
17. 02. 2025
Veronika Pařízková
Doba čtení 2 min

Horská architektura, která neškodí. Nově postavené apartmány Florián ukazují, že stavět v přírodě lze s ohleduplností a vkusem

Fenomén horských apartmánů zasáhl i české hory. Některé projekty jsou povedené a postavené s ohledem k okolní přírodě, jiné na všechny požadavky spíš rezignují. Nově postavený apartmánový dům Florián je prvním příkladem. Kvildě rozhodně neškodí.

Interiér & architektura Design guide
Středočeské muzeum v Roztokách u Prahy
Peřeje

AKCE A UDÁLOSTI

Výstava (post-)System zkoumá umění jako výsledek systému – pravidel, struktur i jejich zhroucení. Neprezentuje tvorbu jako spontánní akt inspirace, ale jako promyšlenou konstrukci. Přijďte nahlédnout do světa, kde umění není náhodou, ale důsledkem.

10. července - 29. srpna
Zobrazit detail →

NEWSLETTER

Nejnovější články

Z Keramiky Koller můžete jíst i pít v etablovaných kavárnách jako je Etapa
Číst článek
16. 07. 2025
Klára Rokosová
Doba čtení 5 min

Autorská keramika na vzestupu! Místní gastroscéna sází na nádobí od místních designérů. Mapujeme, které podniky mají ten nejpovedenější design

Autorský porcelán a keramika přetvářejí atmosféru gastronomických prostor na zážitek, který oslovuje všechny smysly. Které kavárny a restaurace zvolily produkty českých tvůrců a jak jsou s nimi spokojeni?

Design guide
Aparthotel Svatý Vavřinec
Číst článek
14. 07. 2025
Veronika Pařízková
Doba čtení 4 min

Jít příkladem. Aparthotel Svatý Vavřinec vzešel z veřejné soutěže, studio OVA zvítězilo s projektem, který nehyzdí okolní přírodu a působí nadčasově

Horská architektura je ze své podstaty velmi citlivé téma. Malá města uprostřed hor mají své přirozené limity, ať už prostorové nebo estetické. Navrhnout proto objekt, který bude přínosem pro turisty i místní obyvatele a zapadne do okolní krajiny, je složitý úkol.

Interiér & architektura
Studio 3
Číst článek
11. 07. 2025
Veronika Pařízková
Doba čtení 4 min

Návrhář jako tvůrce večerních šatů, který jen chodí na večírky? Realita je úplně jinde, přiznává kreativní dvojice ze Studia 3, která ztratila iluze. Přesto je móda stále naplňuje

Jaké jsou pády a sny začínající mladých designérů? Proč se vyplatí investovat do lokálních značek? A jsou influenceři v prvních řadách přehlídek problém? Otevřený rozhovor nejen o tvorbě jsme vedli s kreativním duem Studia 3 Janem Syrovátkou a Václavem Černým.

Rozhovory
Alžběta P. Brůhová
Číst článek
09. 07. 2025
Michaela Irová
Doba čtení 3 min

Necítila jsem, že bychom v oboru táhli za jeden provaz. Alžběta P. Brůhová otevřeně o limitech architektury a potřebě bavit se i o tématech, která nejsou každému příjemná

S architektkou Alžbětou P. Brůhovou jsme se sešly v prostoru Atlas ve Veletržním paláci Národní galerie Praha. Bavily jsme se jak může být architektura feministická, o schizmatu architektury a stavebního inženýrství, ale i o důležitosti větší citlivosti k méně viditelným zásahům.

Interiér & architektura Rozhovory
Diplomanti napříč obory a univerzitami se nám svěřili, jak vidí svojí budoucnost coby designeři
Číst článek
07. 07. 2025
Jana Brandtlová Veronika Pařízková
Doba čtení 9 min

Obav mám celou řadu, přesto zůstávám ambiciózní. Čerství diplomanti se svěřují, co pro ně na začátku kariéry představuje největší stres

Obhájili diplomové práce a už tvrdě pracují na své kariéře. Jak vidí svou profesní budoucnost diplomanti, které formovalo odlišné univerzitní prostředí? Jsou dostatečně připraveni na střet s realitou? Co je nejvíc trápí? Ptáme se nejmladší generace designérů a architektů na jejich obavy.

Design & umění Názory & polemika
Light Works nová kolekce
Číst článek
04. 07. 2025
Redakce
Doba čtení 3 min

Kvalitní řešení osvětlení má sílu proměnit naše vnímání prostoru. Light Works se starají o to, aby české projekty měly přístup k tomu nejlepšímu ze světa

Firma Light Works ve svém pražském showroomu nabízí svým klientům exkluzivní servis při výběru svítidel pro soukromé i komerční projekty. Mezi jejich nejexponovanější realizace patří rekonstrukce osvětlení Katedrála sv. Víta. Nyní rozšiřuje svůj sortiment o tři kolekce značky 10 Heures 10.

Design & umění
Chaloupku najdete na pomezí Jizerských hor a Krkonoš v malebné vesničce Příchovice u Kořenova
Číst článek
02. 07. 2025
Veronika Pařízková
Doba čtení 5 min

Vypadá krásně, ale je i praktická a odolná. Rekonstrukce chaloupky Dvě sestry od Denisy Strmiskové v čase obstála, jak hodnotí její funkčnost majitelé?

Jak obstála rekonstrukce chaloupky Dvě sestry po letech? S majiteli Milou a Václavem Petrů jsme si připomněli příběh realizace a nakoukli pod pokličku tvorby s designérkou Denisou Strmiskovou.

Design guide
Produktový designér a pedagog Jan Čapek s šéfredaktorkou magazínu Designnews Veronikou Pařízkovou
Číst článek
30. 06. 2025
Jana Brandtlová Veronika Pařízková
Doba čtení 3 min

Kdyby mi zavolali z TONu, tu práci vezmu. Tlak je zde neustálý, designér se s tím ale musí naučit žít, říká Jan Čapek, kterého proslavila práce s plastem

„Už neprezentuji, že Čapek navrhl novou PET lahev, nebo upravil další půllitr. Tlak je ale neustálý. Je to něco s čím se musí designér naučit žít.“ Jak svoji kariéru hodnotí oceňovaný designér a pedagog Jan Čapek? Nový díl podcastu Designnews moderuje Veronika Pařízková

Podcast
Zaha Hadid vsadila budovu MMM do svahu
Číst článek
28. 06. 2025
Pavlína Blahotová
Doba čtení 2 min

Špičková architektura i umění. Přinášíme průvodce po jihotyrolském Kronplatzu, kde najdete Zahu Hadid i michelinské restaurace

Když se rozhodnete strávit dovolenou v jihotyrolském Kronplatzu, můžete si jako v nebi nejen připadat, ale budete mu doslova na dosah. Špičkové architektonické, designové, umělecké i kulinářské zážitky tu pro milovníky hor připravili lidé hluboce sklonění před dokonalostí přírody.

Design guide
Hodnocení vizuálních identit českých měst - Magdalena Dobruk
Číst článek
25. 06. 2025
Anna Grabherr
Doba čtení 3 min

Obstojí nová loga českých měst ve srovnání se světem? Polské studio Podpunkt nezávisle a kriticky hodnotí, jak se povedla přeměna Prahy 10 nebo Trutnova

Správy měst si v posledních letech stále více uvědomují důležitost kvalitní vizuální komunikace. Brandingem lokalit se zabývá mnoho designérských studií, byť jde o nesnadný úkol. Obstály by nové vizuální identity českých měst ve světě? Pro nestranné zhodnocení jsme oslovili polské studio Podpunkt.

Design & umění Názory & polemika Rozhovory