PŘEDPLATNÉ ČASOPISU
Nové proměny bydlení ↗
01 dvere VEKRA Interier QUADRIO bily lak RAL 9010 okna VEKRA Komfort EVO plast bila zakleni KLIDEA int

Interiérové dveře zkrášlují i chrání

Moderní bydlení hýčká prostor, je plné světla a zbavené bariér, ale bydlet v bytě bez vnitřních dveří bychom asi nemohli. Interiérové dveře patří mezi nejnamáhavější části bytu.

Denně se jich dotýkáme, občas jimi bouchne průvan, měly by vydržet dětské hry, a hlavně chceme je zavřít a slyšet jen ticho. A to je jen malý výčet toho, co musí interiérové dveře zvládnout. 

Vybírat dveře jen podle designu je krátkozraké. Kvalita vnitřních dveří je totiž skryta pod povrchem, a právě vnitřní struktura a konstrukce totiž rozhoduje o tom, jak vnitřní dveře tlumí hluk a jak odolávají namáhání.

Velmi nepříjemným překvapením může být nákup levných dveří, kde pevnost a odolnost zajišťuje jen papírová voština. Takové dveře v bytě nechceme, přitom odlišit kvalitu je poměrně snadné. Křídlo dveří z papíru má hmotnost jen asi 14 kg, zatímco kvalitní dveře s poctivou vnitřní výplní jsou asi o 20 kg těžší. „Plná dřevotřísková deska osazená v pevném obvodovém rámu dává interiérovým dveřím vysokou tuhost, odolnost a tvarovou stálost. Plné dveřní křídlo poskytuje i vyšší zvukový útlum, který požaduje norma do klidových místností tedy ložnic a dětských pokojů. Zdvojená spodní výdřeva navíc umožňuje přizpůsobit dveře podlahám,“ říká Tomáš Pilský, manažer pro inovace VEKRA.

Interierove dvere VEKRA ELEMENT model 4 H povrch bily lak foto zdroj VEKRA Interierove dvere VEKRA ELEMENT model 4 H povrch bily lak foto zdroj VEKRA
Interierove dvere VEKRA ELEMENT model 4 H povrch bily lak foto zdroj VEKRA

Odolný povrch, který si dlouhodobě uchová krásný vzhled a snadno se udržuje je další přirozený požadavek. Vyplatí se proto pořídit si dveře se silnou vrstvou CPL lamina, nebo oblíbené interiérové dveře bílé s kvalitním lakem. Takový povrch zajišťuje vysokou odolnost proti mechanickému poškození i zachování barevnosti. Nemusíte se pak bát například žloutnutí bílých dveří.

Interierove dvere VEKRA GLASS posuv do pouzdra sklo Stripe 2 foto zdroj VEKRA Interierove dvere VEKRA GLASS posuv do pouzdra sklo Stripe 2 foto zdroj VEKRA
Interierove dvere VEKRA GLASS posuv do pouzdra sklo Stripe 2 foto zdroj VEKRA

Jak vybírat vnitřní dveře

Jednoduchá zásada je volit interiérové dveře podle toho, kde budou sloužit a co od nich očekáváte. Vyplatí se přímo v bytě konzultovat výběr se zkušeným odborníkem. Pomůže s volbou designu, doporučí provedení otočné i možnosti posuvných systémů a vysvětlí i volbu speciálních klima konstrukcí do vlhčích prostor koupelen, technických místností a podobně. „Při výběru interiérových dveře VEKRA používáme rozšířenou realitu. Promítnutí modelu dveří přímo do otvoru umožňuje představit si výsledek, a to je velká pomoc při rozhodování o designu,“ dodává T. Pilský.

Zvukový útlum je jedním z velmi důležitých požadavků na interiérové dveře. Nejde jen o provedení samotného křídla, ale také o montáž. „Při pořízení interiérových dveří bych doporučil objednat si také odbornou montáž, abyste měli jistotu správného osazení dveří do otvoru a protihlukového ošetření spáry,“ vysvětluje T. Pilský z VEKRY.

Prosklena stena posuvsklo Quatro 1 foto zdroj VEKRA Prosklena stena posuvsklo Quatro 1 foto zdroj VEKRA
Prosklena stena posuvsklo Quatro 1 foto zdroj VEKRA

Rekonstrukce bytu jako příležitost pro změnu

Vnitřní dveře dokáží interiér zásadně proměnit. Zajímavým řešení jsou skleněné dveře, které interiér zajímavě rozdělí, prosvětlí a zároveň i propojí. Uplatní se například pro vstup do obývacího pokoje z chodby a je velmi zajímavým řešením pro oddělení zádveří v rodinných domech. Posuvné dveře v provedení do pouzdra i na stěnu šetří místo a pomáhají vyřešit problém malých prostor.

Budete-li vybírat interiérové dveře, vyplatí se zajít na showroom, kde si můžete vše vyzkoušet, osahat, zjistit kvalitu a zároveň načerpat inspiraci, jak změnit proměnit vzhled vašeho bydlení

01 dvere VEKRA Interier QUADRIO bily lak RAL 9010 okna VEKRA Komfort EVO plast bila zakleni KLIDEA int 01 dvere VEKRA Interier QUADRIO bily lak RAL 9010 okna VEKRA Komfort EVO plast bila zakleni KLIDEA int
01 dvere VEKRA Interier QUADRIO bily lak RAL 9010 okna VEKRA Komfort EVO plast bila zakleni KLIDEA int
Rubriky:
Štítky:

Další z rubriky

Bydlet jako GENTLEMAN
Číst článek
07. 06. 2021
Redakce
Doba čtení 9 min

Bydlet jako GENTLEMAN

Podobných koupelen jsou statisíce: vana a umyvadlo, bojler, k tomu nějaké skříňky, nebo ani to ne. Řekli byste si, že tady žádný zázrak nevymyslíte?

Nezařazené Obsah časopisu NPB Interiéry Bydlet jako 4. řada Bydlet jako
Co tvoří charakter bytu
Číst článek
30. 08. 2020
Redakce
Doba čtení 6 min

Co tvoří charakter bytu

Architekt Bořek Šípek si při vzpomínkách na své mládí vybavil byt, ve kterém vyrůstal:Bydleli jsme v měšťanském domě s vysokými stropy, velké členité ...

Nezařazené Obsah časopisu NPB Interiéry Bydlení
Zábava začíná v předsíni
Číst článek
16. 08. 2020
Redakce
Doba čtení 3 min

Zábava začíná v předsíni

Věšák je první věc, která vás nebo návštěvu doma pozdraví. Který z našich tipů se vám nejvíc líbí?TEXT ŠÁRKA DRBOHLAVOVÁVĚŠÁK A VYI když stojíte v kou...

Nezařazené Obsah časopisu NPB Interiéry Bydlení
Bydlení v novém
Číst článek
26. 07. 2020
Redakce
Doba čtení 4 min

Bydlení v novém

Máme pro vás tipy na reality v hlavním městě i jinde, ale taky trojlístek míst, kde se dá ve stylovém domě prožít týden nebo i měsíc letní zahálky...P...

Nezařazené Obsah časopisu NPB Interiéry Bydlení
NPB0624 cover
Robotický vysavač
ČSOB - Úvěr k dotaci
Dextura
Luxol

SOUTĚŽNÍ PŘÍSPĚVEK

BANER0624 vyrocni soutez Chci soutěžit →

AKCE A UDÁLOSTI

Kdo byla významná fotografka Bauhausu? Kunsthalle Praha představí komplexní výstavu o životě a díle Lucie Moholy

30. května – 28. října 2024
Zobrazit detail →

NEWSLETTER

Skanska_ctvrt_Emila_Kolbena

Nejnovější články

Aneta Honzová s Natálií Costantino a hodinami UNDER PRESSURE
Číst článek
27. 05. 2024
Markéta Blažková
Doba čtení 4 min

Cítíme společenský tlak. V práci je často nevýhoda, že vypadáme na dvacet, svěřují se talentované designérky Honzová & Costantino

Jak se daří duu mladých designérek prosadit v produktovém designu? Do svého světa nás nechaly nakouknout Aneta Honzová s Natálií Costantinovou. V rozhovoru se rozpovídaly o studiu na UMPRUM, genderových výzvách i O překážkách při startu kariéry.

Design & umění
Architekti z hurá studia mají zkušenosti z rekonstrukcí malých bytů
Číst článek
24. 05. 2024
Kateřina Tobišková
Doba čtení 3 min

Celý byt velký jako obývací pokoj? I malé bydlení může mít své kouzlo, dokazují architekti z hurá studia

Uvažujete o vlastnickém bydlení, ale děsí vás přesun do menších prostor? O zařizování výrazně menšího bydlení jsme mluvili s architekty Alexandrou a Jakubem Hoffmannovými (hurá studio) a jejich klientkou Jolanou Hršelovou z projektu 37,5 m2.

Interiér & architektura
Betonové bludiště a podzemní katedrála zanechají nesmazatelný dojem
Číst článek
22. 05. 2024
Jana Brandtlová
Doba čtení 4 min

Tajuplná mystika v Brně. Monumentální vodojemy staré přes 100 let se dočkaly vkusné a působivé renovace

Prosím, 3x vodojem a navrch jeden nový park! Brno v březnu zpřístupnilo poslední vodojem z trojice monumentálních památek a rozhodně se nedrželo zpátky. Proběhla i vkusná revitalizace parku včetně návštěvnického centra. Pojďme se podívat pod povrch!

Design guide
Designérka a vůdčí osobnost značky Totemo, Adriana Kolda, si ráda kreslila už jako malá.
Číst článek
20. 05. 2024
Lenka Kašparová
Doba čtení 5 min

Nová hvězda české hračky. Adriana Kolda založila značku Totemo před 4 lety, dnes její stavebnice z plastu sklízí obdiv

Česká hra z recyklovaného plastu má několik interaktivních sad, se kterými si můžete vytvořit cokoliv, co vás napadne. Tryskáče, autíčka, ptáky, kočky... Designérka a vůdčí osobnost značky Totemo je Adriana Kolda.

Design & umění
Lukáš a Ilona, Tomski&Polanski
Číst článek
14. 05. 2024
Veronika Pařízková
Doba čtení 4 min

Hodiny práce a odměna žádná? Ptáme se ilustrátorů, zda za svoji precizní práci dostávají důstojnou mzdu

Čeští ilustrátoři patří dlouhodobě mezi lokální špičku. Jejich práce sklízí zasloužený obdiv i respekt. Dostávají za svou mravenčí a precizní práci ale adekvátně zaplaceno?

Názory & polemika
Pavlína Blahotová, Veronika Pařízková
Číst článek
13. 05. 2024
Pavlína Blahotová
Doba čtení 5 min

Kvalitní design není pro elitu, ale úplně pro každého. Chceme sejmout z designu nálepku, že je jen pro snoby, říká šéfredaktorka Designnews Veronika Pařízková

Je design opravdu pro všechny? Veronika Pařízková, šéfredaktorka designnews.cz, je o tom přesvědčená. Ale jak to těm „všem“ vysvětlit?

Rozhovory
Interiér Bistra Karel
Číst článek
13. 05. 2024
Klára Rokosová
Doba čtení 4 min

Otevřely místo, kam chce jít na brunch každý. Bistro Karel přineslo do pražské Troje stylovou gastronomii

Karolína Pomahač má ráda výzvy a změn se nebojí. Na Vinohradech provozovala úspěšný podnik Slow cafe, který po pěti letech uzavřela, aby mohla pokračovat jinde. V pražské Troji spolu s Elen Chvojkovou založila Bistro Karel.

Design guide
Jiří Jiroutek získal významnou cenu CGD, Foto: Dita Havránková
Číst článek
13. 05. 2024
Julie Motyčka
Doba čtení 4 min

Jeho nábytek milují všechny generace. Jiří Jiroutek se stal ikonou už za svého života, ptáme se proč?

Obývací pokoje v Československu měly dlouhou dobu jedno společné: kus nábytku, který vymyslel Jiří Jiroutek. Talentovaný designér, který před rokem zemřel, dokázal ve svých návrzích geniálně skloubit praktičnost s výrazným estetickým stylem.

Design & umění
Ve spolupráci s veřejnými vysokými školami vznikla doporučení pro institut ombudsosob, která pomáhají se zavedením a zakotvením jejich funkce.
Číst článek
13. 05. 2024
Tereza Patzenhauerová
Doba čtení 3 min

ZNEUŽÍVÁNÍ MOCI, OBTĚŽOVÁNÍ I ŠIKANA. VYSOKÉ UMĚLECKÉ ŠKOLY BOJUJÍ PROTI TOXICKÉMU PROSTŘEDÍ, POMOCT MAJÍ NOVÉ POZICE OMBUDSOSOB

Na akademické půdě je bezpečí klíčové. Většina vysokých škol už dnes ombudsosobu má. Jaké úkoly má ale plnit a kde leží pole její působnosti? Proč je tato funkce důležitá a jak vypadá současná situace na českých univerzitách?

Názory & polemika
Foto Ondrej Kosik
Číst článek
12. 05. 2024
Eliška Vrbová
Doba čtení 3 min

Na kreativní práci potřebuji dostatek času. Žena si musí vybrat, muži mohou dát kariéře opravdu všechno, otevírá složité téma sklářka Kateřina Handlová

Před rokem a půl převzala po Rony Pleslovi kreativní vedení sklárny Rückl a v první kolekci Heroine vzdala hold ženským hrdinkám. S designérkou Kateřinou Handlovou jsme si povídaly i o tom, jakou pozici podle ní mají ženy v současném českém designu.

Rozhovory