PŘEDPLATNÉ ČASOPISU
Nové proměny bydlení ↗
Bydlení v novém

Bydlení v novém

Máme pro vás tipy na reality v hlavním městě i jinde, ale taky trojlístek míst, kde se dá ve stylovém domě prožít týden nebo i měsíc letní zahálky...P...

Máme pro vás tipy na reality v hlavním městě i jinde, ale taky trojlístek míst, kde se dá ve stylovém domě prožít týden nebo i měsíc letní zahálky...

PŘIPRAVIL

ROSTISLAV ZEMAN

Ve středomořském duchu

Minimalisticky pojatý viladům s 15 energeticky úspornými byty začal v květnu růst v rámci komorního projektu Rezidence Červený dvůr v Praze 10-Strašnicích. Byty v dispozicích 2+kk až 6+kk o velikostech 71 m² až 188 m² se vyznačují velkoryse řešeným interiérem, špičkovým provedením s výbavou prémiových výrobců a ke každému náleží předzahrádka nebo lodžie. Byty ve dvou posledních ustupujících podlažích mají velkou terasu s výhledem na vzrostlé stromy, s jejichž zasazením se počítá v rámci dokončovacích prací. Majitelé bytů budou mít mimo jiné k dispozici venkovní plochu pro mytí kol nebo kočárků, v interiéru je potěší nadstandardy s vyspělou technologií, ať už to jsou solární panely nebo automatické systémy řízeného větrání s rekuperací. Jinými slovy: za energie na vytápění zde zaplatíte až o 50 % méně než v jiných novostavbách v ČR. Ceny od 7 805 088 Kč, více na

www.jrd.cz

Bydlení v novém Bydlení v novém
Bydlení v novém

LOKALITA SNŮ

Rezidence Červený dvůr vyrůstá v lokalitě prvorepublikové vilové čtvrti pražských Strašnic. Stanice metra Želivského je kousek pěšky.

Bydlení v novém Bydlení v novém
Bydlení v novém

Domov u klánovického lesa

Rodinné vily vznikající v rámci projektu Primavera jsou v měřítku Prahy a blízkého okolí jedinečné minimálně ze dvou důvodů. Klienti zde mohou počítat s pozemky velkorysých rozměrů od 900 m² výš a těšit se můžete i na dům samotný, neboť při jeho vybavení se počítá s těmi nejkvalitnějšími materiály: dlažby, obklady i sanita jsou Villeroy & Boch, okna jsou bezpečná celohliníková s trojskly, na podlahách pravé dřevěné parkety, topení je v obou patrech podlahové a zdrojem je tepelné čerpadlo. Cena 8 000 000 Kč zahrnuje i oplocení, bránu na dálkové ovládání, nádrž na vodu pro zalévání aj.

www.vilyprimavera.cz

,

www.jaroreal.cz

Bydlení v novém Bydlení v novém
Bydlení v novém

ÚČEL A LUXUS Primavera nabízí kvalitní a bezúdržbovou výbavu: Na podlaze jsou pravé parkety, vstup zajišťuje domácí vrátný s videotelefonem...

Bydlení v novém Bydlení v novém
Bydlení v novém

Na vlně skandinávského stylu

Více než 200 nízkoenergetických bytů v dispozicích 1 + kk až 5 + kk o velikostech od 29 m² do 156 m² vzniklo v rámci projektu Aalto Cibulka v Praze 5 přímo u přírodního parku Košíře – Motol. Všechny byty disponují terasami nebo balkóny, na jižní straně směřujícími do zeleně. Přízemní byty doplňují předzahrádky. Severní straně domu ve tvaru elegantní vlny vévodí u vybraných bytů celoprosklené balkóny podle finského vzoru, kde si můžete zřídit zimní zahradu. V nejvyšším patře jsou vystaveny penthousy se samostatným odděleným vstupem a s terasami. Ve větších bytech může být na vaše přání součástí výbavy také sauna.Cena od 3 411 300 Kč včetně sklepní kóje, více na

www.yit.cz

Bydlení v novém Bydlení v novém
Bydlení v novém

AALTO ZNAMENÁ VLNA

Zvlněná linie domu v Praze – Košířích má předobraz v březích finských jezer, ale inspirace zde nezůstala jen u symbolů. Vedle domu se skutečně nachází i jezírka.

Bydlení v novém Bydlení v novém
Bydlení v novém

vyrazte na prodloužený víkendový pobyt!

PRONÁJEM SKVĚLÝCH VÍKENDOVÝCH DOMŮ

POBYT NA NOVÉM MÍSTĚ VÁM UMOŽNÍ PODÍVAT SE NA SVĚT Z NOVÉ PERSPEKTIVY...

Chalupa u mlýna

Nachází se v Salajně, v Chráněné památkové zóně na Karlovarsku. Poskytuje ubytování pro sedm osob ve 2 ložnicích. Ve výbavě mimo jiné krb, 2 × WC, lůžkoviny, čtyři parkovací místa, cena v létě9 200 Kč/týden/chata.

www.ceskehory/chalupaumlyna.cz

Bydlení v novém Bydlení v novém
Bydlení v novém

Chata u Lužnice

Na dosah od Ga-Pa

U milované řeky vodáků najde zázemí až 6 osob v ceně 1 490 Kč/ noc za celou chatu. Nabídka z e-katalogu s 6 500 chatami a chalupami po celé ČR, díky přímému jednání s majiteli není cena navyšována o provizi.

www.e-chalupy.cz

Bydlení v novém Bydlení v novém
Bydlení v novém

V Oberammergau v bavorských Alpách, jen 20 km od Zugspitze a sotva 15 km od Garmisch-Partenkirchenu je k pronájmu dům se 2 ložnicemi a lůžky pro 5 osob. Gril, trampolína a další hry na zahradě, od 380 eur/den/dům.

www.bohemiareal.cz

Bydlení v novém Bydlení v novém
Bydlení v novém

DALŠÍ INFO ONLINE Celou řadu dalších tipů na nové bydlení nejen v Praze, ale i v celé ČR najdete na www.kdechcibydlet.cz

Rubriky:
Štítky:

Další z rubriky

01 dvere VEKRA Interier QUADRIO bily lak RAL 9010 okna VEKRA Komfort EVO plast bila zakleni KLIDEA int
Číst článek
06. 11. 2023
Propagace značky
Doba čtení 2 min

Interiérové dveře zkrášlují i chrání

Moderní bydlení hýčká prostor, je plné světla a zbavené bariér, ale bydlet v bytě bez vnitřních dveří bychom asi nemohli. Interiérové dveře patří mezi nejnamáhavější části bytu.

Nezařazené Obsah časopisu NPB Interiéry
Bydlet jako GENTLEMAN
Číst článek
07. 06. 2021
Redakce
Doba čtení 9 min

Bydlet jako GENTLEMAN

Podobných koupelen jsou statisíce: vana a umyvadlo, bojler, k tomu nějaké skříňky, nebo ani to ne. Řekli byste si, že tady žádný zázrak nevymyslíte?

Nezařazené Obsah časopisu NPB Interiéry Bydlet jako 4. řada Bydlet jako
Co tvoří charakter bytu
Číst článek
30. 08. 2020
Redakce
Doba čtení 6 min

Co tvoří charakter bytu

Architekt Bořek Šípek si při vzpomínkách na své mládí vybavil byt, ve kterém vyrůstal:Bydleli jsme v měšťanském domě s vysokými stropy, velké členité ...

Nezařazené Obsah časopisu NPB Interiéry Bydlení
Zábava začíná v předsíni
Číst článek
16. 08. 2020
Redakce
Doba čtení 3 min

Zábava začíná v předsíni

Věšák je první věc, která vás nebo návštěvu doma pozdraví. Který z našich tipů se vám nejvíc líbí?TEXT ŠÁRKA DRBOHLAVOVÁVĚŠÁK A VYI když stojíte v kou...

Nezařazené Obsah časopisu NPB Interiéry Bydlení
NPB0624 cover
Ravak

SOUTĚŽNÍ PŘÍSPĚVEK

BANER0624 vyrocni soutez Chci soutěžit →

AKCE A UDÁLOSTI

Designem k porozumění. Národní cena za studentský design hlásí blížící se deadline přihlášek. Vizuální styl, knihu či například typografii můžete přihlásit už jen do konce června!

Deadline přihlášek: 30. červen 2024
Zobrazit detail →

NEWSLETTER

Skanska

Nejnovější články

Designblok Cosmos v Oblastní galerii v Liberci!
Číst článek
19. 06. 2024
Redakce
Doba čtení 5 min

Spektakulární instalace, která dokáže oslovit i laika. V Liberci je k vidění oceňovaná výstava českého skla Designblok Cosmos

Putovní výstava Designblok Cosmos, kterou v Praze a Miláně spatřilo již přes sto tisíc lidí, míří do regionů. Aktuálně zaparkovala v zahradě Oblastní galerie Liberec. Proč se vyplatí vyrazit na sever nám prozradila Jana Zielinski a Filip Suchomel.

Design guide
„Naším záměrem bylo vytvořit prvky, které nejenže respektují historii místa, ale zároveň přinášejí čistý estetický dojem,“ uvádí Eduard Herrmann.
Číst článek
19. 06. 2024
Redakce
Doba čtení 2 min

Pražské hřbitovy budou krásnější. Designéři navrhli nové navigační prvky a jednoduchý, přesto funkční mobiliář

Designéři Josef Tomšej a Eduard Herrmann se mohou radovat z vítězství v mezinárodní designérské soutěži na navigační prvky a mobiliář pro celkově 33 hřbitovů, vyhlášené hřbitovními a pohřebními službami hl. města Prahy.

Design & umění
Tváří Eiri je Klára Holanová
Číst článek
17. 06. 2024
Lenka Kašparová
Doba čtení 5 min

AI ve službách módy. Na počátku jsme byly šokované a užaslé, říká zakladatelka značky Eiri, která experimentuje s umělou inteligencí

Značka Eiri vytváří pomocí generativních programů dívčí a ženské obličeje k nerozeznání od skutečných. Tyto tváře pak tiskne na oblečení, takže působí, jako by vystupovaly z nekonečna virtuálního prostředí. Jsou na místě obavy nebo nadšení?

Design & umění
Návrh bez názvu 41
Číst článek
14. 06. 2024
Ondřej Balada
Doba čtení 3 min

Učebnice českého porcelánu, kterou není snadné číst. UPM představilo tradiční materiál ve zbytečně rigidní expozici

Pražské Uměleckoprůmyslové museum ve spolupráci se Západočeským muzeem v Plzni představuje tři století českého porcelánu. Jak výstava takto široký příběh pro české země důležitého materiálu prezentuje? A pro koho je vlastně určena?

Názory & polemika
Pohled z okna v Luciině pokoji v Desavě a její portrét.
Číst článek
12. 06. 2024
Redakce
Doba čtení 2 min

Kdo byla významná fotografka Bauhausu? Kunsthalle Praha představuje komplexní výstavu o životě a díle Lucie Moholy

Exposures, první velká retrospektiva pražské rodačky a fotografky Lucie Moholy má výstavu v Kunsthalle. Přes 600 fotografií, mikrofilmů, dopisů, článků, knih a audionahrávek. Mnohé z nich se veřejnosti ukazují vůbec poprvé.

Design & umění
Vila 63 je novou pobočkou Café Jen
Číst článek
10. 06. 2024
Jana Brandtlová
Doba čtení 4 min

Espresso tonic, Aperol a design, prosím! Vybíráme dokonalé letní zahrádky, které okouzlí stylem a šarmem

Čeká nás předpověď plná slunečných dní. Kam se skočit ochladit v horkých měsících? Přinášíme seznam zahrádek, kde si ke kávě můžete objednat třeba svěží design s nevšední lokací.

Design guide
Nadané české sklářky: Hana Vopravilová, Dominika Pertýlová a Karolína Vorlíková.
Číst článek
07. 06. 2024
Tereza Patzenhauerová
Doba čtení 5 min

Křehká trojice. Představujeme mladé designérky, které dokážou ze skla vykouzlit zázraky

Každá je jiná, ale jedno mají společné – sdílejí lásku ke sklu! Představujeme vám tři mladé nadané české sklářky a jejich tvorbu.

Design & umění
Designnews GRAM
Číst článek
05. 06. 2024
Klára Rokosová
Doba čtení 4 min

Úctyhodná proměna. Lukáš Žďárský otevřel osobité bistro Gram v místě, kde bývala firemní recepce

Lukáš Žďárský je milovník gastronomie a designu. S partou kolegů zvelebuje staré prostory a probouzí k životu nové koncepty. Kreativně, s respektem k historii místa. Nejnovějším přírůstkem v pestrém portfoliu je vinohradský podnik GRAM.

Design guide
Návrh bez názvu 4
Číst článek
31. 05. 2024
Anna Jurečková
Doba čtení 3 min

Jste v podstatě na nule. Magdalena Rutová se rozhodla promluvit o složité finanční situaci ilustrátorů

Když Magdalena Rutová během březnového udílení cen Czech Grand Design získala titul Ilustrátorka roku 2023, převzetí ceny využila pro důležitý apel. V něm upozornila na nepříznivou finanční situaci oceňovaných ilustrátorů a ilustrátorek.

Rozhovory
Masná 130 byt plný designu
Číst článek
29. 05. 2024
Veronika Pařízková
Doba čtení 2 min

Variace na dokonalost. Manželé zachránili historický dům v Českém Krumlově a vybudovali z něj architektonický skvost

Český Krumlov patří mezi vyhledávané turistické cíle už desítky let. Nese to s sebou výhody i nevýhody. Stejně vás ale pohltí, nehledě na davy turistů. Možná i proto, že zde stále podniká řada osvícených lidí, kteří této jihočeské perle vracejí vkus.

Interiér & architektura