← Zpět na Proměny
Osobní zašívárna

Osobní zašívárna

Se známou kadeřnicí Dádou Kusou jsme natočili proměnu její kuchyně s obývacím pokojem nazvanou Bydlet jako v Umbrii. Designérka Markéta ji...

Se známou kadeřnicí Dádou Kusou jsme natočili proměnu její kuchyně s obývacím pokojem nazvanou Bydlet jako v Umbrii. Designérka Markéta jí pak ještě doladila i problematickou ložnici.

DŘÍVE Původní prostor byl zahlcený věcmi a vůbec nepůsobil relaxačně. Laminátová podlaha byla studená a tvrdá na došlap.

Osobní zašívárna Osobní zašívárna
Osobní zašívárna

NYNÍ Nově vyřešená ložnice působí na první pohled uspávacím dojmem. Díky čalounění
a koberci je vyřešené i odhlučnění prostoru.

Osobní zašívárna Osobní zašívárna
Osobní zašívárna

Pohled od vstupu
Markéta na strop navrhla tapetu se svým oblíbeným motivem monstery. Kombinace modrého sametu a exotických listů působí lehce extravagantně.

Osobní zašívárna Osobní zašívárna
Osobní zašívárna

NYNÍ Laminátová podlaha je zakrytá celoplošným kobercem s vysokým vlasem. Vnitřek spacího budoáru je nyní obložený molitanovými deskami potaženými zeleným sametem.

Osobní zašívárna Osobní zašívárna
Osobní zašívárna


DŘÍVE 
Pokoj byl rozdělený na spací kóji a pracovnu. Masivní dřevo na vestavěných skříních
a nábytku ostře kontrastovalo s bílými stěnami.

V čem byla ložnice problematická? V tom, že už měla daný koncept, který na jedné straně inspiroval, na druhé straně limitoval. Vestavěné spací patro, tvořící samostatnou kóji, kdysi vybudovala Dáda se svým mužem a na dobu jeho vzniku šlo jistě o avantgardní řešení. Šikovný manžel navíc nápad precizně vyrobil z masivního, v 90. letech velmi populárního buku. Nástupní schůdky mají komplikovaně řešený roh, vestavěné skříně jsou olemované zrcadly a osvětlené bodovkami v podhledu z bílého lamina. Pro interiérového designéra dnešní doby by to mohla být i noční můra, ale to by tím designérem nesměla být empatickáa chápající Markéta.

PROČ TO TAK BYLO

„Interiérové proměny sice vnímám jako službu zákazníkovi, který sní o lepším bydlení, musím však do spolupráce přinést profesionální nadhled. Když se na prostor dívám s odstupem, mohu přinést nový, osvěžující úhel pohledu.“ říká Markéta. „Dáda měla kdysi pádné důvody, proč toužila uzavřít spaní do útulného boxu: jednak měla představu romantického budoáru, jednak toužila oddělit další funkce pokoje, jako byla pracovna a technická místnost a hlavně – představovala si, že box ložnici odhluční. Dům, ve kterém Dáda obývá přízemní byt, je totiž nedostatečně zvukově odizolovaný, a tak o sobě sousedé vědí naprosto všechno, slyší každé zakašlání i zarachocení klíče v zámku. Bohužel toto přání se Dádě nesplnilo, proto se nyní odhlučnění stalo smysluplným úkolem číslo jedna,“ vysvětluje Markéta.

TICHO NA SPANÍ Interiér spacího budoáru je vyložený sametovým čalouněním, dva molitanové polštáře potažené sametem tvoří také čelo postele.

Osobní zašívárna Osobní zašívárna
Osobní zašívárna

3 body k úspěchu

ÚKLID Neváhejte vyklidit z ložnice vše, co tam nemusí být. Největší hodnotou je volný prostor.

TEXTIL Měkké sametové látky a hebký koberec vyvolávají pocit pohodlí a útulnosti.

BARVY Základní barevnou paletu tvoří tapeta, které se další odstíny přizpůsobily.

NYNÍ Po vyklizení nepotřebného vybavení vzniklo dost místa pro Dádiny koníčky: čtení, pletení a sklenku dobrého vína při romantickém světle svíčky.

Osobní zašívárna Osobní zašívárna
Osobní zašívárna
Osobní zašívárna Osobní zašívárna
Osobní zašívárna

Pohled od spacího pódia
Místo u okna bylo dříve zaskládané pracovním stolem, žehlicím prknem, sušákem na prádlo a dalšími věcmi, které patří do úklidové komory. Po vyklizení vznikl vzdušný prostor pro relaxační křeslo.

Osobní zašívárna Osobní zašívárna
Osobní zašívárna

NYNÍ Designérka Markéta s majitelkou Dádou tak dlouho hledaly správné nové křeslo, až se rozhodly ponechat původní a jen ho přečalounit. Je totiž kvalitní i pohodlné a nový potah mu zvedl hodnotu.

Pracovna a technická místnost už se vyřešily samy – Dáda je má po rekonstrukci bytu jinde, a tak ložnice může sloužit už opravdu jen relaxaci a dobrému spánku. První viditelnou změnou tedy bylo vystěhování zbytků původního zařízení, a prostor se ihned krásně prosvětlil a otevřel. Bourat spací box by však bylo zbytečně nákladné, navíc je vybudovaný opravdu kvalitně, takže se Markéta rozhodla, že ho prostě jen pořádně dořeší. Stěny nechala obložit polystyrenovými panely potaženými temně modrým sametem a do zadní části lůžka přidala ještě dva pevné polštáře, které budou sloužit jako opěradlo. Na strop nalepila tapetu se svým oblíbeným vzorem monstery. „Měla jsem trochu strach, aby to pro Dádu nebylo moc divoké, ale ona mě překvapila: domalovala vzor z tapety ještě na strop tak, aby dekor plynule přecházel v bílou výmalbu,“ vypráví.

V HLAVNÍ ROLI LÁTKY

Protože nebylo nutné kupovat novou postel, soustředila se Markéta na zútulnění pomocí kobercea interiérového textilu. „Například laminátová podlaha je v ložnici zbytečně tvrdá a studená, proto jsem ji zakryla celoplošným huňatým kobercem a prostor dostal hned úplně jinou atmosféru,“ popisuje. Jednoduchou, a přitom velkou změnou je i řešení závěsů – zatímco původní krátké působily lacině, dlouhé záclony a závěsy vytvářejí elegantní dojem. „Já jsem z proměny naprosto nadšená,“ přichází ke slovu majitelka Dáda. „Ohromnou radost mi Markéta udělala nápadem, že moje oblíbené staré křeslo nebudeme nahrazovat novým, ale že ho jen přečalouníme. Nemohly jsme dlouho nic lepšího najít, tak jsme prostě hledat přestaly. Mám ho ráda, dobře se mi na něm sedí, a kdybych kupovala nové, určitě bych už takovou kvalitu nepořídila. S novým potahem je k nezaplacení!“ V budoucnu by tu ještě Dáda chtěla toaletní stolek, ale prázdný prostor, který si dosud neužívala, je pro ni také překvapivě příjemný.

Pohled od okna
Nalepenou tapetu Dáda z vlastní iniciativy domalovala tak, že plynule přechází doztracena v bílý strop. Šedá a sametová zelená barva změkčují kontrast s odstínem dřeva. Přetírání by mu ubralo přirozený přírodní charakter.

Osobní zašívárna Osobní zašívárna
Osobní zašívárna

NYNÍ Tato část ložnice zůstala jediná beze změny, protože je stále funkční. Vestavěné skříně jsou vyrobené kvalitně a z masivního dřeva, stejně jako celé spací pódium. Změna by vyžadovala náročnou rekonstrukci.

Osobní zašívárna Osobní zašívárna
Osobní zašívárna

DŘÍVE Vestavěné skříně na spacím pódiu jsou vyrobené na míru z masivního dřeva, obložené zrcadly a osvětlené bodovými světly.

Nákupní seznam

Celoplošný koberec, vysoký vlas, Breno, 14 000 Kč; váza Nuage, hliník, designville.cz, 5 913 Kč; pletený pléd na posteli, Zara Home, výprodej, 1 600 Kč; pléd na křesle pletený na míru; polštáře černý Gurli, 99 Kč, Asveig tyrkysový, 269 Kč, Kristianne šedý, 249 Kč, vše Ikea; kovové kulaté stolky Ethnicraft, kov, 8 850 Kč; stropní svítidlo profilighting. cz, 3 400 Kč; tapeta Monstera, design Markéta Daňková, malovanetapety.cz, 15 303 Kč

BAREVNÁ ŠKÁLA

MARKÉTA ŘÍKÁ, ŽE SYTÉ BARVY JSOU NOSITELKAMI EMOCÍ, PROTO SE PŘI ZAŘIZOVÁNÍ SOUSTŘEDILA NA TMAVÝ HEBKÝ SAMET.

Strop a stěny pokoje jsou ponechané v bílé barvě.

Osobní zašívárna Osobní zašívárna
Osobní zašívárna

Světle šedé závěsy až na zem tvoří elegantní rám okna.

Osobní zašívárna Osobní zašívárna
Osobní zašívárna

Tyrkysové akcenty se objevují na tapetě a polštářích

Osobní zašívárna Osobní zašívárna
Osobní zašívárna

Tmavě modrý samet tvoří interiér spacího boxu.

Osobní zašívárna Osobní zašívárna
Osobní zašívárna

Bukové masivní dřevo je na skříních a schodech pódia.

Osobní zašívárna Osobní zašívárna
Osobní zašívárna

MARKÉTA DAŇKOVÁ

Interiérová designérka a ilustrátorka je nadšená, když dostane originální zadání. Ložnice se spacím patrem, která byla zdánlivě nezměnitelná, pro ni byla super výzvou.

Osobní zašívárna Osobní zašívárna
Osobní zašívárna

DÁDA KUSÁ

Energická kadeřnice, která miluje život. Současná životní etapa pro ni začíná proměnou bytu, z něhož zmizí nánosy minulosti a bude dokonale odpovídat jejímu životnímu stylu.

Osobní zašívárna Osobní zašívárna
Osobní zašívárna

PROSTOR

Ložnice v přízemí bytového domu má okno do klidného dvora, ale protože je dům nedostatečně odhlučněný, pronikaly dovnitř zvuky z provozu ostatních domácností. Při zařizování bytu v 90. letech si rodina navrhlav ložnici spací pódium oddělující prostor na spaní od pracovny.

PROBLÉM

Kromě hlučnosti bylo třeba vyřešit také novou funkci ložnice, která už může být jen sama sebou. Během rekonstrukce bytu totiž Dáda získala novou technickou místnost a pracovní stůl se šanony v současnosti už nepotřebuje – všechno důležité má v mobilu, tabletu a notebooku. Pozůstatky bývalého zařízení se daly snadno vystěhovat, ale demontovat spací pódium a vestavěné skříně by bylo zbytečně nákladné, proto se Markéta rozhodla je do nového stylu zakomponovat.

ŘEŠENÍ

Zásadní proměna byla odhlučňovací, což se dá vyřešit správnou volbou doplňků – v první řadě huňatého celoplošného koberce s vysokým vlasem. Vnitřek spací části je obložený polystyrenovými odhlučňovacími deskami potaženými sametem, sametové jsou i opěrky a také křeslo dostalo nový potah ze stejného materiálu.

KOLIK TO STÁLO

Osvětlení.......................... 3 400 Kč
Koberec.......................... 14 000 Kč
Textil na míru...................49 000 Kč
Čalounění křesla .............. 8 000 Kč
Stolky.................................8 850 Kč
Dveře.................................8 500 Kč
Výmalba a tapeta............19 000 Kč

CELKEM.........................110 750 Kč

KONTAKTY, KTERÉ BY SE VÁM MOHLY HODIT

Čalounictví monikamechurova.cz
Interiérová designérka Markéta Daňková, malovane-tapety.cz

Rubriky:

Další z rubriky

EK KLM interiār
Číst článek
15. 05. 2024
Propagace značky
Doba čtení 2 min

Nové byty u metra Kolbenova - vysoký standard a nízké poplatky za energie

Hned u metra Kolbenova přichází do nabídky nové byty, vysoký standard vybavení doplní nízké poplatky za energie

Obsah časopisu NPB Interiéry Bydlení
Bydlet jako... japandi, designér Petr Šlejmar
Číst článek
09. 05. 2024
Pavlína Blahotová
Doba čtení 10 min

Bydlet jako japandi: nová koupelna kombinuje japonský minimalismus se skandinávským smyslem pro estetiku

Když se designér Petr Šlejmar dozvěděl, že Jindřicha baví vikingská mytologie a jeho žena obdivuje japonský minimalismus, bylo hned jasné, kde se to potkává – ve stylu japandi!

Interiér & architektura Obsah časopisu NPB Interiéry Bydlet jako 8. řada Bydlet jako
Obývací část s jídlením koutem
Číst článek
26. 04. 2024
Redakce
Doba čtení 8 min

Bydlet jako na houbách: jak zařídit byt s nejmenší uhlíkovou stopou? Dívejte se po okolí!

Pro Agne je ekologie důležitá, proto ji nadchla myšlenka designérky Markéty Daňkové použít nábytek z odpadního dřeva a mycelia. Nové technologie by v budoucnu mohly nahradit některé obtížně recyklovatelné materiály, jako jsou třeba plasty.

Obsah časopisu NPB Interiéry Bydlet jako 8. řada Bydlet jako
DSC09568 kopie
Číst článek
12. 04. 2024
Redakce
Doba čtení 8 min

Bydlet jako na plátně: developerské projekty chrlí malé byty podle jednoho mustru, po spolupráci s interiérovým designérem však můžete mít opravdu osobitý domov.

Majitelkou tohoto bytu je mladá manažerka Kateřina, která si jako místo pro svůj nový domov vyhlédla sídliště na pražském Barrandově. Zařídit prázdný byt jí pomohl designér Tomáš Havránek.

Obsah časopisu NPB Interiéry Bydlet jako 8. řada Bydlet jako
Ložnice s komodou
Číst článek
11. 04. 2024
Redakce
Doba čtení 8 min

Bydlet jako v bruselském stylu: originální retro stolek může určit charakter celé místnosti.

Kvalitní, ničím nerušený spánek není samozřejmostí. Své o tom ví Jana, která má konečně vlastní ložnici, do níž manžel smí jen na návštěvy. Rozhodně ale nejde pouze o útulný dámský budoár. Místnost musí splnit několik důležitých funkcí.

Obsah časopisu NPB Interiéry Bydlet jako 8. řada Bydlet jako
Ostrůvek v kuchyni
Číst článek
05. 04. 2024
Redakce
Doba čtení 12 min

Bydlet jako za starými dveřmi: staré dveře nevyhazujte, ani když budujete interiér s luxusními designovými prvky. Nesou s sebou paměť bytu.

Renata zdědila po strejdovi byt ve staré pražské vile, ale stěhovat se do něj nechce. Bydlí a pracuje mimo hlavní město, ale ráda by si byt nechala. Designérka Markéta Daňková jí tedy navrhla nadčasové víkendové zázemí.

Obsah časopisu NPB Interiéry Bydlet jako 8. řada Bydlet jako
Obývací pokoj s kuchyní
Číst článek
22. 03. 2024
Redakce
Doba čtení 9 min

Bydlet jako v rezidenci: v malém prostoru se osvědčil vestavěný nábytek.

Byt v novostavbě, odkud je dobré spojení do centra Prahy, s dostupnými službami v okolí, s vlastní předzahrádkou a navíc s velkou zahradou určenou všem obyvatelům je vysněným bydlením mnoha lidí. Jak jej ale zařídit, aby se v něm žilo pohodlně?

Obsah časopisu NPB Interiéry Bydlet jako 8. řada Bydlet jako
Závěsné křeslo
Číst článek
15. 03. 2024
Redakce
Doba čtení 8 min

Bydlet jako tři sestry: jak rozdělit dva pokoje mezi tři dívky? Řešením je rozdělení funkcí.

Zařídit společný pokoj pro tři děvčata není legrace. Musíte plánovat, počítat, měřit...

Obsah časopisu NPB Interiéry Bydlet jako 8. řada Bydlet jako
DSC07894 kopie
Číst článek
09. 03. 2024
Redakce
Doba čtení 9 min

Bydlet jako na letním bytě: ukliďte, vyházejte staré krámy a vymalujte, často se stane zázrak, vzkazuje designér.

Obývací pokoj na chatě u Sázavy byl zařízený vším, co se postupem mnohla let v rodině odložilo a odvezlo na chatu, kde e to ještě může hodit.

Obsah časopisu NPB Interiéry Bydlet jako 8. řada Bydlet jako
DSC08074 kopie
Číst článek
01. 03. 2024
Redakce
Doba čtení 9 min

Bydlet jako za úplňku: útulná ložnice se dá vytvořit i s omezeným rozpočtem.

Čerstvá důchodkyně Olga si přála proměnit neútulnou a nepříliš komfortní ložnici. Když víte, jak na to, jde to i s omezeným rozpočtem. Základem proměny od designérky Lucie Polákové jsou barvy, látky a trochu fantazie.

Obsah časopisu NPB Interiéry Bydlet jako 8. řada Bydlet jako

AKTUÁLNÍ ČÍSLO ČASOPISU

NPB0624 cover
Gadesign

SOUTĚŽNÍ PŘÍSPĚVEK

BANER0624 vyrocni soutez

Výroční soutěž 10 x 10
Oslavte s námi 10. výročí časopisu Nové proměny bydlení a hrajte o narozeninové dárky! Každý měsíc na facebooku a v každém tištěném vydání Nových proměn bydlení najdete rozdílné soutěžní otázky s rozdílnými výhrami. My pak pokaždé odměníme celkem 20 soutěžících. Navíc ti z vás, kteří do 12. 8. 2024 odpoví na jakoukoli soutěžní otázku zveřejněnou v tištěném magazínu Nové proměny bydlení, mají možnost vyhrát hlavní cenu – pračku a sušičku Gorenje. Výherce hlavní výhry zveřejníme v Nových proměnách bydlení 10/24, jež vyjde 5. 9. 2024. Sledujte naše facebookové stránky a kupte si náš časopis.

Chci soutěžit →

Nejnovější články

EK KLM interiār
Číst článek
15. 05. 2024
Propagace značky
Doba čtení 2 min

Nové byty u metra Kolbenova - vysoký standard a nízké poplatky za energie

Hned u metra Kolbenova přichází do nabídky nové byty, vysoký standard vybavení doplní nízké poplatky za energie

Obsah časopisu NPB Interiéry Bydlení
Bydlet jako... japandi, designér Petr Šlejmar
Číst článek
09. 05. 2024
Pavlína Blahotová
Doba čtení 10 min

Bydlet jako japandi: nová koupelna kombinuje japonský minimalismus se skandinávským smyslem pro estetiku

Když se designér Petr Šlejmar dozvěděl, že Jindřicha baví vikingská mytologie a jeho žena obdivuje japonský minimalismus, bylo hned jasné, kde se to potkává – ve stylu japandi!

Interiér & architektura Obsah časopisu NPB Interiéry Bydlet jako 8. řada Bydlet jako
Obývací část s jídlením koutem
Číst článek
26. 04. 2024
Redakce
Doba čtení 8 min

Bydlet jako na houbách: jak zařídit byt s nejmenší uhlíkovou stopou? Dívejte se po okolí!

Pro Agne je ekologie důležitá, proto ji nadchla myšlenka designérky Markéty Daňkové použít nábytek z odpadního dřeva a mycelia. Nové technologie by v budoucnu mohly nahradit některé obtížně recyklovatelné materiály, jako jsou třeba plasty.

Obsah časopisu NPB Interiéry Bydlet jako 8. řada Bydlet jako
DSC09568 kopie
Číst článek
12. 04. 2024
Redakce
Doba čtení 8 min

Bydlet jako na plátně: developerské projekty chrlí malé byty podle jednoho mustru, po spolupráci s interiérovým designérem však můžete mít opravdu osobitý domov.

Majitelkou tohoto bytu je mladá manažerka Kateřina, která si jako místo pro svůj nový domov vyhlédla sídliště na pražském Barrandově. Zařídit prázdný byt jí pomohl designér Tomáš Havránek.

Obsah časopisu NPB Interiéry Bydlet jako 8. řada Bydlet jako
Ložnice s komodou
Číst článek
11. 04. 2024
Redakce
Doba čtení 8 min

Bydlet jako v bruselském stylu: originální retro stolek může určit charakter celé místnosti.

Kvalitní, ničím nerušený spánek není samozřejmostí. Své o tom ví Jana, která má konečně vlastní ložnici, do níž manžel smí jen na návštěvy. Rozhodně ale nejde pouze o útulný dámský budoár. Místnost musí splnit několik důležitých funkcí.

Obsah časopisu NPB Interiéry Bydlet jako 8. řada Bydlet jako
Ostrůvek v kuchyni
Číst článek
05. 04. 2024
Redakce
Doba čtení 12 min

Bydlet jako za starými dveřmi: staré dveře nevyhazujte, ani když budujete interiér s luxusními designovými prvky. Nesou s sebou paměť bytu.

Renata zdědila po strejdovi byt ve staré pražské vile, ale stěhovat se do něj nechce. Bydlí a pracuje mimo hlavní město, ale ráda by si byt nechala. Designérka Markéta Daňková jí tedy navrhla nadčasové víkendové zázemí.

Obsah časopisu NPB Interiéry Bydlet jako 8. řada Bydlet jako
Obývací pokoj s kuchyní
Číst článek
22. 03. 2024
Redakce
Doba čtení 9 min

Bydlet jako v rezidenci: v malém prostoru se osvědčil vestavěný nábytek.

Byt v novostavbě, odkud je dobré spojení do centra Prahy, s dostupnými službami v okolí, s vlastní předzahrádkou a navíc s velkou zahradou určenou všem obyvatelům je vysněným bydlením mnoha lidí. Jak jej ale zařídit, aby se v něm žilo pohodlně?

Obsah časopisu NPB Interiéry Bydlet jako 8. řada Bydlet jako
Závěsné křeslo
Číst článek
15. 03. 2024
Redakce
Doba čtení 8 min

Bydlet jako tři sestry: jak rozdělit dva pokoje mezi tři dívky? Řešením je rozdělení funkcí.

Zařídit společný pokoj pro tři děvčata není legrace. Musíte plánovat, počítat, měřit...

Obsah časopisu NPB Interiéry Bydlet jako 8. řada Bydlet jako
DSC07894 kopie
Číst článek
09. 03. 2024
Redakce
Doba čtení 9 min

Bydlet jako na letním bytě: ukliďte, vyházejte staré krámy a vymalujte, často se stane zázrak, vzkazuje designér.

Obývací pokoj na chatě u Sázavy byl zařízený vším, co se postupem mnohla let v rodině odložilo a odvezlo na chatu, kde e to ještě může hodit.

Obsah časopisu NPB Interiéry Bydlet jako 8. řada Bydlet jako
DSC08074 kopie
Číst článek
01. 03. 2024
Redakce
Doba čtení 9 min

Bydlet jako za úplňku: útulná ložnice se dá vytvořit i s omezeným rozpočtem.

Čerstvá důchodkyně Olga si přála proměnit neútulnou a nepříliš komfortní ložnici. Když víte, jak na to, jde to i s omezeným rozpočtem. Základem proměny od designérky Lucie Polákové jsou barvy, látky a trochu fantazie.

Obsah časopisu NPB Interiéry Bydlet jako 8. řada Bydlet jako