← Zpět na 8. řada Bydlet jako
Závěsné křeslo

Bydlet jako tři sestry: jak rozdělit dva pokoje mezi tři dívky? Řešením je rozdělení funkcí.

Zařídit společný pokoj pro tři děvčata není legrace. Musíte plánovat, počítat, měřit...

A stejně riskujete, že se vám do něj nevejde všechno tak, aby byla spokojená a nehádala se o místo na oblečení, hračky nebo knížky. Podívejte se, jak si s tím poradil Petr Šlejmar.

DŘÍVE Sestry obývaly jen dva dětské pokoje. Musely dělat neustále kompromisy při trávení volného času i učení. Jedna z postelí byla navíc jen vysouvací a neposkytovala své majitelce plnohodnotný relax.

Půdorys - původní stav Půdorys - původní stav
Půdorys - původní stav

NYNÍ Jde o ústřední obytnou místnost o rozloze 25 m2 s kuchyní, jídelnou a odpočinkovou zónou, kam se vejde sedačka, odkládací stolek i televize. Výhodou místnosti je velké celoplošné okno s krásným výhledem do zeleně.

Půdorys - současný stav Půdorys - současný stav
Půdorys - současný stav
Původní stav - stoly s minimem místa Původní stav - stoly s minimem místa
Původní stav - stoly s minimem místa

POHLED OD KŘESLA V ROHU Dívky si přály velkou skříň na oblečení. Petr se rozhodl využít dva metry širokou niku, kde dříve stála skříň, k vytvoření šatny na míru s řadou úložných polic a šuplíků. Místa je v ní daleko víc a všechen nepořádek jde jednoduše schovat za závěs, který visí na posuvných stropních kolejnicích. Je tu i samostatné osvětlení.

Zóny v pokoji Zóny v pokoji
Zóny v pokoji

NYNÍ Zázemí sester je rozčleněné na funkční zóny. Jedna slouží ke spaní a relaxaci, druhá k aktivnímu trávení času. Pracovní stoly jsou, stejně jako dekorace, vyrobené ze světlé dřevěné překližky.

POHLED OD ŠATNY Petr do rohu umístil závěsné křeslo ze světlé látky, která opticky odcloňuje vnější prostor. Vznikla tak samostatná relaxační zóna. Závěsy ve stejné barevné paletě jako ty u šatny dodávají soukromí.

Závěsné křeslo Závěsné křeslo
Závěsné křeslo

NYNÍ Každá z dívek má svůj stůl s kontejnerovým úložným boxem a třemi nástěnnými poličkami. Obklad z dřevěné překližky je zakončený praktickou lištou, na kterou si holky mohou odkládat fotografie a další osobní drobnosti.

Stoly pro tři sestry Stoly pro tři sestry
Stoly pro tři sestry

DŘÍVE V rohu místnosti u vstupu na balkon stálo zelené křeslo z Ikea s odkládacím stolkem, ale prostor přesto nepůsobil příliš útulně.

Původní stav - roh s křeslem Původní stav - roh s křeslem
Původní stav - roh s křeslem

Blanka a její manžel se rozhodli přestěhovat se třemi dcerami na venkov. S manželem oba pracují v uměleckých profesích a blízkost přírody i levnější pořizovací náklady na bydlení tak oba uvítali. Dívky dostaly dva pokoje v patře, v jednom spaly a ve druhém trávily volný čas a učily se. Pokoje ale nebyly průchozí, takže vždycky musely chodit z jedné části do druhé přes chodbu. Vybavení obou pokojů bylo spíše provizorní. Jedna ze sester spala na vysouvací posteli, holkám chyběly i úložné prostory a dostatečně velká skříň na oblečení. Designér Petr Šlejmar se rozhodl oba pokoje propojit širokým průchodem a zazdít vstupní dveře do ložnice. „Do nepříliš velké místnosti se díky tomu vešly tři postele i vysoký úložný box na hračky. Všechen nábytek stojí po stranách, takže uprostřed je volné místo, kde si holky mohou hrát,“ říká Petr. Barevný nesoulad podlah mezi dvěma částmi dětského pokoje Petr vyřešil tím, že tmavou podlahu v ložnici zakryl měkkým kobercem s krátkým vlasem. Bude se tak mnohem snadněji čistit od psích chlupů, rodinného mazlíčka, který s děvčaty tráví čas často a rád. „Textilie a látky zútulňují interiér. V ložnici jsem je použil kromě koberce a závěsů na okně také na závěsy kolem postelí. Děvčata si je mohou zatáhnout a mít tak soukromí, kdykoliv chtějí,“ vysvětluje designér. Závěsy pak použil také na oddělení šatny od zbytku pokoje. Podobnou barvu mají i závěsy u prosklených dveří na balkon. „Místo skříně jsem holkám navrhl šatnu na míru se spoustou poliček a šuplíků. Závěsy jsou mnohem praktičtější než klasické dřevěné dveře, protože se dají jednoduše odhrnout. V rohu místnosti tak může stát knihovna,“ dodává Petr. Na míru je také dlouhý stůl vyrobený z dřevěné překližky a rozdělený na tři stejné části. Každá z dívek má své šuplíky, poličky nad stolem i lampičku. Závěsné křeslo stojící vedle balkonových dveří je ale jen jedno, tak doufejme, že se o něj slečny nebudou hádat.

NÁKUPY ON-LINE

Specialistka internetového nakupování Markéta Chaloupkovávz Heureka.cz pomáhala Janě Strykové s výběrem tří lampiček, které holky potřebovaly na pracovní stůl, aby dobře viděly na učení a čtení i po setmění.

POHLED OD POSUVNÝCH DVEŘÍ

Každá dívka má vlastní patrovou postel. Na spaní slouží horní část, zatímco spodní je určená k relaxaci nebo k případnému ukládání věcí.

Postele pro sestry Postele pro sestry
Postele pro sestry

POSUVNÉ DVEŘE

Mezi oběma částmi pokoje vytvořil Petr široký průchod. Přepažil ho dvoukřídlými posuvnými dveřmi, které se zasouvají do stavebního pouzdra. Tyrkysová barva dokonale kontrastuje s pastelovou výmalbou. Jsou od značky Sepos, sepos.cz.

3 BODY K ÚSPĚCHU

1. Změna dispozice Dvě místnosti Petr propojil a rozčlenil je na dvě samostatné zóny s různými funkcemi.

2. Tkaniny a závěsy Látky tlumí hluk a pohlcují prach, což je v prostoru, kde se pohybují tři děti, velmi žádoucí.

3Pastelové odstíny Bílá většinou působí příliš studeně, proto ji Petr zjemnil teplými odstíny.

POHLED OD POSTELE Textilní koberec leží na celé ploše ložnice, a překrývá tak tmavé parkety, které by v kombinaci se světlou plovoucí podlahou v pracovní části místnosti působily příliš rušivě.

Klidová část Klidová část
Klidová část

NYNÍ Pokoj je vymalovaný jemnými odstíny béžových barev. Růžově holčičí povlečení jej rozsvítí a dodá mu úplně jiný esprit. Látky ostatně hrají ve spací zóně nezastupitelnou roli. Zklidňují a tlumí zvuky.

Původní stav - pohled k oknu Původní stav - pohled k oknu
Původní stav - pohled k oknu

DLOUHÝ ŽIVOT

Postele i stoly jsou ve světlém odstínu dřeva. Petr je jen přetřel bezbarvým interiérovým lakem Luxol, aby vynikla jejich přirozená krása.

Shrnutí proměny 

Prostor 

Sestry obývaly pouze dva pokoje. Jedna z nich sice měla soukromí, ale zbývající dvě se musely dělit o jednu místnost i postel, protože dolní lůžko bylo vysouvací. Jeden z pokojů měl balkon, zatímco druhý pouze okno.

Problém

Dívkám chyběly úložné prostory na oblečení, hračky a další věci. Potřebovaly také plnohodnotné postele a pracovní stoly.

Řešení 

Petr oba pokoje propojil a zazdil dveře do jednoho z nich, kde tím pádem vzniklo místo na třetí postel. Holky tak mají ložnici oddělenou od části, která slouží k denním činnostem. Jsou zde stoly, šatna, místo na hraní i závěsné křeslo na odpočinek. Ve vedlejší části je kromě dvoupatrových postelí, které mohou sloužit k přespávání kamarádek či ukládání věcí, také úložný box. Petr do ložnicové části nechal položit koberec. Ten je pocitově teplejší než parkety, takže si tu holky před spaním můžou ještě chvíli hrát nebo dovádět se psem.

BLANKA A JEJÍ TŘI DCERY

Je tu všechno, co si holky přály a co potřebují. Každá má navíc stejné zázemí a v rámci možností i dostatek soukromí, což je skvělé, protože se nebudou tolik dohadovat. Stoly a postele si rozdělily téměř okamžitě, tak uvidíme.

Majitelka s dcerami Majitelka s dcerami
Majitelka s dcerami

DESIGNÉR PETR ŠLEJMAR

Počítám s tím, že se jednotlivé funkční zóny budou vzájemně prolínat. Holky si určitě budou hrát v obou částech pokoje. Stejně tak se budou na různých místech učit a číst si. Je proto důležité, aby byl celý prostor dostatečně variabilní.

Designér Petr Designér Petr
Designér Petr

Nákupní seznam

Posuvný dveřní komplet včetně stavebního pouzdra a kování, Sepos, sepos.cz, 43 680 Kč Patrová postel, 205 × 96 × 112 cm, hangarstore.cz, 5 036 Kč ○ Prostěradlo Dagny, bavlna,
90 × 200 × 35 cm, 200 Kč, polička na obrázky Avnede, 115 × 7 cm, 175 Kč, knihovna Horsens, 70 × 197 × 29 cm, 1 350 Kč, police Hej- lsminde, 65 × 80 × 20 cm, 650 Kč, vše jysk.cz Kolejnice stropní Vidga, š. 140 cm, 399 cm, závěsy Vilborg, 1 690 Kč, závěsy Rosen- mandel, 699 Kč, povlečení Klynnetåg, 499 Kč, lampička s klipem Nävlinge, 299 Kč, lampa modrá Flottilj, 199 Kč, komoda s drátěnými boxy Trofast, 2 199 Kč, zásuvkový díl k pracovnímu stolu Alex, 2 290 Kč, noha k pracovnímu stolu Adils, 100 Kč, šatní systém Elvarli, 28 000 Kč, cena dle konfigurace, koberec Idrottshall, 1 190 Kč, vše ikea.cz ○ Překližka multiplex bříza, tl. 1,8 cm, obi.cz, 1 449 Kč/m2 ○ Koberec Astra VR, polypropylen, š. 400 cm, horn- bach.cz, 165 Kč/m2 ○ Závěsné křeslo Besagi Garden, moebelix. cz, 1 200 Kč ○ Vypínače, plast, kliklap.cz, od 319 Kč ○ Lustr Rondo, svet-svitidel.cz, 1 860 Kč ○ Polštář na sezení Gathre, madeformoms.cz, 5 980 Kč

Nákupní košík

○ stavební práce – bourání zdi a zazdění pouzdra pro dveře 30 000 Kč
○ posuvné dveře včetně pouzdra 43 680 Kč
○ postele 15 108 Kč
○ šatní systém 28 000 Kč
○ deska pracovního stolu a stolové nohy 6000 Kč
○ nábytek, textil a doplňky 26 616 Kč

Celkem 149 404 Kč

Kontakty, který by se vám mohl hodit

Nákupy on-line, heureka.cz
Vše do ložnice, prospanek.cz
Dveře a zárubně, sepos.cz
Laky a nátěry, luxol.cz

Celý díl můžete vidět v iVysílání České televize

Rubriky:

Další z rubriky

EK KLM interiār
Číst článek
15. 05. 2024
Propagace značky
Doba čtení 2 min

Nové byty u metra Kolbenova - vysoký standard a nízké poplatky za energie

Hned u metra Kolbenova přichází do nabídky nové byty, vysoký standard vybavení doplní nízké poplatky za energie

Obsah časopisu NPB Interiéry Bydlení
Bydlet jako... japandi, designér Petr Šlejmar
Číst článek
09. 05. 2024
Pavlína Blahotová
Doba čtení 10 min

Bydlet jako japandi: nová koupelna kombinuje japonský minimalismus se skandinávským smyslem pro estetiku

Když se designér Petr Šlejmar dozvěděl, že Jindřicha baví vikingská mytologie a jeho žena obdivuje japonský minimalismus, bylo hned jasné, kde se to potkává – ve stylu japandi!

Interiér & architektura Obsah časopisu NPB Interiéry Bydlet jako 8. řada Bydlet jako
Obývací část s jídlením koutem
Číst článek
26. 04. 2024
Redakce
Doba čtení 8 min

Bydlet jako na houbách: jak zařídit byt s nejmenší uhlíkovou stopou? Dívejte se po okolí!

Pro Agne je ekologie důležitá, proto ji nadchla myšlenka designérky Markéty Daňkové použít nábytek z odpadního dřeva a mycelia. Nové technologie by v budoucnu mohly nahradit některé obtížně recyklovatelné materiály, jako jsou třeba plasty.

Obsah časopisu NPB Interiéry Bydlet jako 8. řada Bydlet jako
DSC09568 kopie
Číst článek
12. 04. 2024
Redakce
Doba čtení 8 min

Bydlet jako na plátně: developerské projekty chrlí malé byty podle jednoho mustru, po spolupráci s interiérovým designérem však můžete mít opravdu osobitý domov.

Majitelkou tohoto bytu je mladá manažerka Kateřina, která si jako místo pro svůj nový domov vyhlédla sídliště na pražském Barrandově. Zařídit prázdný byt jí pomohl designér Tomáš Havránek.

Obsah časopisu NPB Interiéry Bydlet jako 8. řada Bydlet jako
Ložnice s komodou
Číst článek
11. 04. 2024
Redakce
Doba čtení 8 min

Bydlet jako v bruselském stylu: originální retro stolek může určit charakter celé místnosti.

Kvalitní, ničím nerušený spánek není samozřejmostí. Své o tom ví Jana, která má konečně vlastní ložnici, do níž manžel smí jen na návštěvy. Rozhodně ale nejde pouze o útulný dámský budoár. Místnost musí splnit několik důležitých funkcí.

Obsah časopisu NPB Interiéry Bydlet jako 8. řada Bydlet jako
Ostrůvek v kuchyni
Číst článek
05. 04. 2024
Redakce
Doba čtení 12 min

Bydlet jako za starými dveřmi: staré dveře nevyhazujte, ani když budujete interiér s luxusními designovými prvky. Nesou s sebou paměť bytu.

Renata zdědila po strejdovi byt ve staré pražské vile, ale stěhovat se do něj nechce. Bydlí a pracuje mimo hlavní město, ale ráda by si byt nechala. Designérka Markéta Daňková jí tedy navrhla nadčasové víkendové zázemí.

Obsah časopisu NPB Interiéry Bydlet jako 8. řada Bydlet jako
Obývací pokoj s kuchyní
Číst článek
22. 03. 2024
Redakce
Doba čtení 9 min

Bydlet jako v rezidenci: v malém prostoru se osvědčil vestavěný nábytek.

Byt v novostavbě, odkud je dobré spojení do centra Prahy, s dostupnými službami v okolí, s vlastní předzahrádkou a navíc s velkou zahradou určenou všem obyvatelům je vysněným bydlením mnoha lidí. Jak jej ale zařídit, aby se v něm žilo pohodlně?

Obsah časopisu NPB Interiéry Bydlet jako 8. řada Bydlet jako
DSC07894 kopie
Číst článek
09. 03. 2024
Redakce
Doba čtení 9 min

Bydlet jako na letním bytě: ukliďte, vyházejte staré krámy a vymalujte, často se stane zázrak, vzkazuje designér.

Obývací pokoj na chatě u Sázavy byl zařízený vším, co se postupem mnohla let v rodině odložilo a odvezlo na chatu, kde e to ještě může hodit.

Obsah časopisu NPB Interiéry Bydlet jako 8. řada Bydlet jako
DSC08074 kopie
Číst článek
01. 03. 2024
Redakce
Doba čtení 9 min

Bydlet jako za úplňku: útulná ložnice se dá vytvořit i s omezeným rozpočtem.

Čerstvá důchodkyně Olga si přála proměnit neútulnou a nepříliš komfortní ložnici. Když víte, jak na to, jde to i s omezeným rozpočtem. Základem proměny od designérky Lucie Polákové jsou barvy, látky a trochu fantazie.

Obsah časopisu NPB Interiéry Bydlet jako 8. řada Bydlet jako
DSC05292 1 kopie
Číst článek
23. 02. 2024
Redakce
Doba čtení 10 min

Bydlet jako v Českém ráji: když máte moc příbuzných, rozhodněte se, jestli je máte raději než dělicí příčku ve svém domě. Pokud ano, bourejte.

Štěpánka s manželem Pepou a dvěma malými syny si pořídili dům ve vesnici, ze které Pepa pochází. Chyběl jim velký společenský prostor pro návštěvy, protože Štěpánka má pět sourozenců. Designér David Eliášek navrhl jako první krok bourání.

Obsah časopisu NPB Interiéry Bydlet jako 8. řada Bydlet jako

AKTUÁLNÍ ČÍSLO ČASOPISU

NPB0624 cover
Ravak

SOUTĚŽNÍ PŘÍSPĚVEK

BANER0624 vyrocni soutez

Výroční soutěž 10 x 10
Oslavte s námi 10. výročí časopisu Nové proměny bydlení a hrajte o narozeninové dárky! Každý měsíc na facebooku a v každém tištěném vydání Nových proměn bydlení najdete rozdílné soutěžní otázky s rozdílnými výhrami. My pak pokaždé odměníme celkem 20 soutěžících. Navíc ti z vás, kteří do 12. 8. 2024 odpoví na jakoukoli soutěžní otázku zveřejněnou v tištěném magazínu Nové proměny bydlení, mají možnost vyhrát hlavní cenu – pračku a sušičku Gorenje. Výherce hlavní výhry zveřejníme v Nových proměnách bydlení 10/24, jež vyjde 5. 9. 2024. Sledujte naše facebookové stránky a kupte si náš časopis.

Chci soutěžit →
Skanska_ctvrt_Emila_Kolbena

Nejnovější články

EK KLM interiār
Číst článek
15. 05. 2024
Propagace značky
Doba čtení 2 min

Nové byty u metra Kolbenova - vysoký standard a nízké poplatky za energie

Hned u metra Kolbenova přichází do nabídky nové byty, vysoký standard vybavení doplní nízké poplatky za energie

Obsah časopisu NPB Interiéry Bydlení
Bydlet jako... japandi, designér Petr Šlejmar
Číst článek
09. 05. 2024
Pavlína Blahotová
Doba čtení 10 min

Bydlet jako japandi: nová koupelna kombinuje japonský minimalismus se skandinávským smyslem pro estetiku

Když se designér Petr Šlejmar dozvěděl, že Jindřicha baví vikingská mytologie a jeho žena obdivuje japonský minimalismus, bylo hned jasné, kde se to potkává – ve stylu japandi!

Interiér & architektura Obsah časopisu NPB Interiéry Bydlet jako 8. řada Bydlet jako
Obývací část s jídlením koutem
Číst článek
26. 04. 2024
Redakce
Doba čtení 8 min

Bydlet jako na houbách: jak zařídit byt s nejmenší uhlíkovou stopou? Dívejte se po okolí!

Pro Agne je ekologie důležitá, proto ji nadchla myšlenka designérky Markéty Daňkové použít nábytek z odpadního dřeva a mycelia. Nové technologie by v budoucnu mohly nahradit některé obtížně recyklovatelné materiály, jako jsou třeba plasty.

Obsah časopisu NPB Interiéry Bydlet jako 8. řada Bydlet jako
DSC09568 kopie
Číst článek
12. 04. 2024
Redakce
Doba čtení 8 min

Bydlet jako na plátně: developerské projekty chrlí malé byty podle jednoho mustru, po spolupráci s interiérovým designérem však můžete mít opravdu osobitý domov.

Majitelkou tohoto bytu je mladá manažerka Kateřina, která si jako místo pro svůj nový domov vyhlédla sídliště na pražském Barrandově. Zařídit prázdný byt jí pomohl designér Tomáš Havránek.

Obsah časopisu NPB Interiéry Bydlet jako 8. řada Bydlet jako
Ložnice s komodou
Číst článek
11. 04. 2024
Redakce
Doba čtení 8 min

Bydlet jako v bruselském stylu: originální retro stolek může určit charakter celé místnosti.

Kvalitní, ničím nerušený spánek není samozřejmostí. Své o tom ví Jana, která má konečně vlastní ložnici, do níž manžel smí jen na návštěvy. Rozhodně ale nejde pouze o útulný dámský budoár. Místnost musí splnit několik důležitých funkcí.

Obsah časopisu NPB Interiéry Bydlet jako 8. řada Bydlet jako
Ostrůvek v kuchyni
Číst článek
05. 04. 2024
Redakce
Doba čtení 12 min

Bydlet jako za starými dveřmi: staré dveře nevyhazujte, ani když budujete interiér s luxusními designovými prvky. Nesou s sebou paměť bytu.

Renata zdědila po strejdovi byt ve staré pražské vile, ale stěhovat se do něj nechce. Bydlí a pracuje mimo hlavní město, ale ráda by si byt nechala. Designérka Markéta Daňková jí tedy navrhla nadčasové víkendové zázemí.

Obsah časopisu NPB Interiéry Bydlet jako 8. řada Bydlet jako
Obývací pokoj s kuchyní
Číst článek
22. 03. 2024
Redakce
Doba čtení 9 min

Bydlet jako v rezidenci: v malém prostoru se osvědčil vestavěný nábytek.

Byt v novostavbě, odkud je dobré spojení do centra Prahy, s dostupnými službami v okolí, s vlastní předzahrádkou a navíc s velkou zahradou určenou všem obyvatelům je vysněným bydlením mnoha lidí. Jak jej ale zařídit, aby se v něm žilo pohodlně?

Obsah časopisu NPB Interiéry Bydlet jako 8. řada Bydlet jako
DSC07894 kopie
Číst článek
09. 03. 2024
Redakce
Doba čtení 9 min

Bydlet jako na letním bytě: ukliďte, vyházejte staré krámy a vymalujte, často se stane zázrak, vzkazuje designér.

Obývací pokoj na chatě u Sázavy byl zařízený vším, co se postupem mnohla let v rodině odložilo a odvezlo na chatu, kde e to ještě může hodit.

Obsah časopisu NPB Interiéry Bydlet jako 8. řada Bydlet jako
DSC08074 kopie
Číst článek
01. 03. 2024
Redakce
Doba čtení 9 min

Bydlet jako za úplňku: útulná ložnice se dá vytvořit i s omezeným rozpočtem.

Čerstvá důchodkyně Olga si přála proměnit neútulnou a nepříliš komfortní ložnici. Když víte, jak na to, jde to i s omezeným rozpočtem. Základem proměny od designérky Lucie Polákové jsou barvy, látky a trochu fantazie.

Obsah časopisu NPB Interiéry Bydlet jako 8. řada Bydlet jako
DSC05292 1 kopie
Číst článek
23. 02. 2024
Redakce
Doba čtení 10 min

Bydlet jako v Českém ráji: když máte moc příbuzných, rozhodněte se, jestli je máte raději než dělicí příčku ve svém domě. Pokud ano, bourejte.

Štěpánka s manželem Pepou a dvěma malými syny si pořídili dům ve vesnici, ze které Pepa pochází. Chyběl jim velký společenský prostor pro návštěvy, protože Štěpánka má pět sourozenců. Designér David Eliášek navrhl jako první krok bourání.

Obsah časopisu NPB Interiéry Bydlet jako 8. řada Bydlet jako