← Zpět na Zahrada
Venkovní posezení

Venkovní posezení

K terase patří stůl, židle a dobré jídlo. Máme na ní rádi jak dřevo, tak další materiály, které vydrží bez problému venku a poskytnou nám maximum pohodlí.

Máte se kam posadit, abyste ochutnali jaro, případně tam lenošili až do podzimu? Je jedno, jestli je to na balkonku, terase velké jako obývák nebo si uděláte improvizované posezení se sousedy před domem.
Vsaďte na dřevo, k životu venku totiž odjakživa patří. Dřevěné dekory symbolizují teplo a klid, ale jestli se nechcete zdržovat s údržbou, vyberte si povedené imitace.

Elegantní a odolný

Nábytek z teakového dřeva s polštáři z textilie se skleněnými vlákny původně vznikl pro přímořské domy. Materiály tak odolávají i našim náročným venkovním podmínkám, slunci nebo silnému větru a dešti.

Kolekce Del Mar, www.donate.cz

Venkovní posezení Venkovní posezení
Venkovní posezení

Květináče

Pohodlná zahrádka je lákavá. Na jaře stačí stojan rozložit a dát na krytou terasu. Nezabere moc místa a udělá parádu. Po sezóně ho jednoduše uklidíte do skříně. 

Vertical garden 3, Urbanature, dřevo, plast, 74 × 58 × 45 cm, www.bonami.cz

Venkovní posezení Venkovní posezení
Venkovní posezení

Tyrkysové nádobí

Výrazné barvy vyniknou v kombinaci s bílou a průsvitným sklem. 

Kolekce Nova, www.egodekor.cz

Venkovní posezení Venkovní posezení
Venkovní posezení
Ve venkovním obýváku si dopřejete všechno jako v tom domácím. Měkké pohovky i krásně prostřený stůl.

TERASOVÁ PRKNA

Přírodní dřevo krásně vypadá i je příjemné, když po něm chodíte naboso nebo si na něj sednete v krátkých kalhotách. Na podlahy se, stejně jako na zahradní nábytek, hodí především exotické dřeviny, které jsou tvrdé a dobře odolávají vlhku. Je pak jen na vás, jestli necháte povrch postupně zešednout, nebo ho budete pravidelně natírat olejem, aby si co nejdéle zachoval původní barvu. Další variantou jsou kompozitní materiály, které téměř dokonale imitují dřevo. Výborně odolávají mrazu, vlhkosti a slunci a nemění barevnost. Nemusíte se bát, že vám prkna shnijí, zplesniví nebo je napadne hmyz. Vyrábějí se z nejrůznějších směsí, jejichž součástí jsou přírodní složky, tedy i dřevo, umělou složkou bývá například polymerní pryskyřice. Vlastnosti terasy pak závisí na jejich poměru. Možná se vám budou nejvíc líbit prkna, která jdou použít z obou stran, takže můžete mít buď hladký povrch nebo s drážkami. Pozor na podezřele nízkou cenu, která vás může zlákat u napodobenin originálu. Kopie mají dutý profil, takže hrozí plísně a mohou popraskat.

Bezúdržbové dřevo

Wpc terasy a také ploty. Povrch je příjemný, bez třísek a zachovává si vzhled dřeva. Díky tomu, že se o něj prakticky nemusíte starat, zbyde vám spousta času na rodinu a zájmy. 

Novinka wpc terasa, www.wpc-czech.cz

Venkovní posezení Venkovní posezení
Venkovní posezení
Venkovní posezení Venkovní posezení
Venkovní posezení

Dřevěné špalíky

Špalíková podlaha je díky letokruhům a přirozeným nedokonalostem originál. Dlažba v. 6 cm je vhodná do krytých ploch. Výška může být upravená, nejčastěji na 8–10 cm podle místa určení. Dlažba je chráněná impregnací a navíc muže být ošetřena olejem.

Špalíková dlažba z dubu, www.silveko.cz

Recyklovaný teak a ratan

Ukázkou nadčasového designu je teakový stůl a ratanová křesla s odlehčenými nohami, křeslo má na opěrce madlo pro snadnější manipulaci. Výplet v barvě bamboo se hodí k soupravám Louis a Semarang.

Jídelní souprava Java, stůl Mondriaan z recyklovaného teaku, 180 × 90 cm a 4 židle, www.nabytekhartman.cz 

Venkovní posezení Venkovní posezení
Venkovní posezení

Posaďte se a přikryjte

Pléd a látka lehátka jsou z polyesteru. Když je ušpiníte, jdou snadno vyprat.

Mysingsö, lehátko a pléd PS 2017, www.ikea.cz

Venkovní posezení Venkovní posezení
Venkovní posezení
Venkovní posezení Venkovní posezení
Venkovní posezení

Plocha i chodníček

Dlažbu o síle 2 cm v imitaci dřeva využijete jako celistvou venkovní plochu a navíc ji můžete zakomponovat jednotlivě do trávníku. 

Venkovní mrazuvzdorná dlažba v imitaci dřeva Treverkhome20 Quercia, Marazzi, 60 × 60 cm, www.keramikasoukup.cz 

Venkovní posezení Venkovní posezení
Venkovní posezení
Použijte stejné zpevněné povrchy v celé zahradě, prostor se tak propojí a sjednotí.

KERAMIKA A BETON

Velmi oblíbená je keramická dlažba. Především dekory dřeva zažívají v posledních letech opravdový boom. Dlažba musí být mrazuvzdorná, což je podmíněné nízkou nasákavostí. Důležitá je také otěruvzdornost, která se označuje zkratkou PEI 1 až PEI 5. Nejvyšší hodnota znamená nejlepší odolnost proti povrchovému opotřebení. Praktická je i údržba, takovou terasu stačí zamést nebo postříkat vodou ze zahradní hadice. Skvělé napodobeniny dřeva, například dubových, smrkových prken nebo třeba nášlapu, se vyrábějí z betonu. Důležité je i to, jak se povrchy rozehřívají. Dřevo se rychle vyhřeje, a stejně jako beton nepálí. 
Na sluníčku se logicky nejvíc rozpalují tmavé povrchy, a to jak keramická dlažba, tak kompozitní materiály s vyšším obsahem plastu nebo levné recykláty, tak třeba exotické dřevo natřené černou lazurou.

Rodinná vířivka

Vířivý bazén pro 3 – 4 osoby s obložením z poly-ratanu má místa k sezení a schod pro pohodlný vstup do vody. 
Vířivka má inteligentní technologii Smartchip, která si poradí s kolísáním napětí v síti. Při prudkých změnách se elektronické součásti automaticky vypnou.

Vířivka Softub, model Legend 220, Almond, obložení Chill Lounge, Mocca, vnitřní Ø 150 cm, vnější Ø 180 cm, množství vody 830 l, spotřeba elektřiny 800 W, cena na www.softub.cz

Venkovní posezení Venkovní posezení
Venkovní posezení

HÝČKEJTE SE

Taky si myslíte, že nejlepší terasa je u vody? Letní koupání má kouzlo a když ho zdokonalíte ještě vířivkou, prodloužíte si koupací sezónu až do pozdního podzimu. Většina z nás má také pocit, že na zahradě by určitě neměl chybět gril. Přesvědčte se, máte ten správný? Když si pořizujete nový gril, měl by mít vyřešené odvádění šťávy z masa. Ideálně pod grilovací mřížkou musí být miska nebo trychtýř, aby tuk nekapal na rozžhavené uhlíky nebo plameny, které jdou z hořáku. Jinak vznikají škodlivé spaliny, které se vznesou k jídlu a kontaminují ho. Pokud tak vychytaný váš gril není, máme tip na nejsnadnější opatření: používejte grilovací tácky.

Luxusní plynový gril

Má 4 samostatné horáky a jeden boční pro přípravu omáček či polévek, funkci Tru-Infrared, která zaručí šťavnaté steaky, rovnoměrné rozložení tepla po celé grilovací ploše a nižší spotřebu plynu. Při odkapávání tuku nedojde ke vzplanutí.

Plynový gril Char Broil Titan na kolečkách, www.mountfield.cz


Venkovní posezení Venkovní posezení
Venkovní posezení
Venkovní posezení Venkovní posezení
Venkovní posezení

Posezení

Ve stylu francouzského nebo anglického venkova. Jedno houpací potěšení vám nebude na zahradě stačit. 

Dřevěné houpací křeslo

, z kolekce zahradních doplňku od Esschert Design, dřevo, rozměry 63 × 98 × 75cm, 

www.novaline.cz

, 3 199 Kč.

Rubriky:

Další z rubriky

EK KLM interiār
Číst článek
15. 05. 2024
Propagace značky
Doba čtení 2 min

Nové byty u metra Kolbenova - vysoký standard a nízké poplatky za energie

Hned u metra Kolbenova přichází do nabídky nové byty, vysoký standard vybavení doplní nízké poplatky za energie

Obsah časopisu NPB Interiéry Bydlení
Bydlet jako... japandi, designér Petr Šlejmar
Číst článek
09. 05. 2024
Pavlína Blahotová
Doba čtení 10 min

Bydlet jako japandi: nová koupelna kombinuje japonský minimalismus se skandinávským smyslem pro estetiku

Když se designér Petr Šlejmar dozvěděl, že Jindřicha baví vikingská mytologie a jeho žena obdivuje japonský minimalismus, bylo hned jasné, kde se to potkává – ve stylu japandi!

Interiér & architektura Obsah časopisu NPB Interiéry Bydlet jako 8. řada Bydlet jako
Obývací část s jídlením koutem
Číst článek
26. 04. 2024
Redakce
Doba čtení 8 min

Bydlet jako na houbách: jak zařídit byt s nejmenší uhlíkovou stopou? Dívejte se po okolí!

Pro Agne je ekologie důležitá, proto ji nadchla myšlenka designérky Markéty Daňkové použít nábytek z odpadního dřeva a mycelia. Nové technologie by v budoucnu mohly nahradit některé obtížně recyklovatelné materiály, jako jsou třeba plasty.

Obsah časopisu NPB Interiéry Bydlet jako 8. řada Bydlet jako
DSC09568 kopie
Číst článek
12. 04. 2024
Redakce
Doba čtení 8 min

Bydlet jako na plátně: developerské projekty chrlí malé byty podle jednoho mustru, po spolupráci s interiérovým designérem však můžete mít opravdu osobitý domov.

Majitelkou tohoto bytu je mladá manažerka Kateřina, která si jako místo pro svůj nový domov vyhlédla sídliště na pražském Barrandově. Zařídit prázdný byt jí pomohl designér Tomáš Havránek.

Obsah časopisu NPB Interiéry Bydlet jako 8. řada Bydlet jako
Ložnice s komodou
Číst článek
11. 04. 2024
Redakce
Doba čtení 8 min

Bydlet jako v bruselském stylu: originální retro stolek může určit charakter celé místnosti.

Kvalitní, ničím nerušený spánek není samozřejmostí. Své o tom ví Jana, která má konečně vlastní ložnici, do níž manžel smí jen na návštěvy. Rozhodně ale nejde pouze o útulný dámský budoár. Místnost musí splnit několik důležitých funkcí.

Obsah časopisu NPB Interiéry Bydlet jako 8. řada Bydlet jako
Ostrůvek v kuchyni
Číst článek
05. 04. 2024
Redakce
Doba čtení 12 min

Bydlet jako za starými dveřmi: staré dveře nevyhazujte, ani když budujete interiér s luxusními designovými prvky. Nesou s sebou paměť bytu.

Renata zdědila po strejdovi byt ve staré pražské vile, ale stěhovat se do něj nechce. Bydlí a pracuje mimo hlavní město, ale ráda by si byt nechala. Designérka Markéta Daňková jí tedy navrhla nadčasové víkendové zázemí.

Obsah časopisu NPB Interiéry Bydlet jako 8. řada Bydlet jako
Obývací pokoj s kuchyní
Číst článek
22. 03. 2024
Redakce
Doba čtení 9 min

Bydlet jako v rezidenci: v malém prostoru se osvědčil vestavěný nábytek.

Byt v novostavbě, odkud je dobré spojení do centra Prahy, s dostupnými službami v okolí, s vlastní předzahrádkou a navíc s velkou zahradou určenou všem obyvatelům je vysněným bydlením mnoha lidí. Jak jej ale zařídit, aby se v něm žilo pohodlně?

Obsah časopisu NPB Interiéry Bydlet jako 8. řada Bydlet jako
Závěsné křeslo
Číst článek
15. 03. 2024
Redakce
Doba čtení 8 min

Bydlet jako tři sestry: jak rozdělit dva pokoje mezi tři dívky? Řešením je rozdělení funkcí.

Zařídit společný pokoj pro tři děvčata není legrace. Musíte plánovat, počítat, měřit...

Obsah časopisu NPB Interiéry Bydlet jako 8. řada Bydlet jako
DSC07894 kopie
Číst článek
09. 03. 2024
Redakce
Doba čtení 9 min

Bydlet jako na letním bytě: ukliďte, vyházejte staré krámy a vymalujte, často se stane zázrak, vzkazuje designér.

Obývací pokoj na chatě u Sázavy byl zařízený vším, co se postupem mnohla let v rodině odložilo a odvezlo na chatu, kde e to ještě může hodit.

Obsah časopisu NPB Interiéry Bydlet jako 8. řada Bydlet jako
DSC08074 kopie
Číst článek
01. 03. 2024
Redakce
Doba čtení 9 min

Bydlet jako za úplňku: útulná ložnice se dá vytvořit i s omezeným rozpočtem.

Čerstvá důchodkyně Olga si přála proměnit neútulnou a nepříliš komfortní ložnici. Když víte, jak na to, jde to i s omezeným rozpočtem. Základem proměny od designérky Lucie Polákové jsou barvy, látky a trochu fantazie.

Obsah časopisu NPB Interiéry Bydlet jako 8. řada Bydlet jako

AKTUÁLNÍ ČÍSLO ČASOPISU

NPB0624 cover
Gadesign

SOUTĚŽNÍ PŘÍSPĚVEK

BANER0624 vyrocni soutez

Výroční soutěž 10 x 10
Oslavte s námi 10. výročí časopisu Nové proměny bydlení a hrajte o narozeninové dárky! Každý měsíc na facebooku a v každém tištěném vydání Nových proměn bydlení najdete rozdílné soutěžní otázky s rozdílnými výhrami. My pak pokaždé odměníme celkem 20 soutěžících. Navíc ti z vás, kteří do 12. 8. 2024 odpoví na jakoukoli soutěžní otázku zveřejněnou v tištěném magazínu Nové proměny bydlení, mají možnost vyhrát hlavní cenu – pračku a sušičku Gorenje. Výherce hlavní výhry zveřejníme v Nových proměnách bydlení 10/24, jež vyjde 5. 9. 2024. Sledujte naše facebookové stránky a kupte si náš časopis.

Chci soutěžit →

Nejnovější články

EK KLM interiār
Číst článek
15. 05. 2024
Propagace značky
Doba čtení 2 min

Nové byty u metra Kolbenova - vysoký standard a nízké poplatky za energie

Hned u metra Kolbenova přichází do nabídky nové byty, vysoký standard vybavení doplní nízké poplatky za energie

Obsah časopisu NPB Interiéry Bydlení
Bydlet jako... japandi, designér Petr Šlejmar
Číst článek
09. 05. 2024
Pavlína Blahotová
Doba čtení 10 min

Bydlet jako japandi: nová koupelna kombinuje japonský minimalismus se skandinávským smyslem pro estetiku

Když se designér Petr Šlejmar dozvěděl, že Jindřicha baví vikingská mytologie a jeho žena obdivuje japonský minimalismus, bylo hned jasné, kde se to potkává – ve stylu japandi!

Interiér & architektura Obsah časopisu NPB Interiéry Bydlet jako 8. řada Bydlet jako
Obývací část s jídlením koutem
Číst článek
26. 04. 2024
Redakce
Doba čtení 8 min

Bydlet jako na houbách: jak zařídit byt s nejmenší uhlíkovou stopou? Dívejte se po okolí!

Pro Agne je ekologie důležitá, proto ji nadchla myšlenka designérky Markéty Daňkové použít nábytek z odpadního dřeva a mycelia. Nové technologie by v budoucnu mohly nahradit některé obtížně recyklovatelné materiály, jako jsou třeba plasty.

Obsah časopisu NPB Interiéry Bydlet jako 8. řada Bydlet jako
DSC09568 kopie
Číst článek
12. 04. 2024
Redakce
Doba čtení 8 min

Bydlet jako na plátně: developerské projekty chrlí malé byty podle jednoho mustru, po spolupráci s interiérovým designérem však můžete mít opravdu osobitý domov.

Majitelkou tohoto bytu je mladá manažerka Kateřina, která si jako místo pro svůj nový domov vyhlédla sídliště na pražském Barrandově. Zařídit prázdný byt jí pomohl designér Tomáš Havránek.

Obsah časopisu NPB Interiéry Bydlet jako 8. řada Bydlet jako
Ložnice s komodou
Číst článek
11. 04. 2024
Redakce
Doba čtení 8 min

Bydlet jako v bruselském stylu: originální retro stolek může určit charakter celé místnosti.

Kvalitní, ničím nerušený spánek není samozřejmostí. Své o tom ví Jana, která má konečně vlastní ložnici, do níž manžel smí jen na návštěvy. Rozhodně ale nejde pouze o útulný dámský budoár. Místnost musí splnit několik důležitých funkcí.

Obsah časopisu NPB Interiéry Bydlet jako 8. řada Bydlet jako
Ostrůvek v kuchyni
Číst článek
05. 04. 2024
Redakce
Doba čtení 12 min

Bydlet jako za starými dveřmi: staré dveře nevyhazujte, ani když budujete interiér s luxusními designovými prvky. Nesou s sebou paměť bytu.

Renata zdědila po strejdovi byt ve staré pražské vile, ale stěhovat se do něj nechce. Bydlí a pracuje mimo hlavní město, ale ráda by si byt nechala. Designérka Markéta Daňková jí tedy navrhla nadčasové víkendové zázemí.

Obsah časopisu NPB Interiéry Bydlet jako 8. řada Bydlet jako
Obývací pokoj s kuchyní
Číst článek
22. 03. 2024
Redakce
Doba čtení 9 min

Bydlet jako v rezidenci: v malém prostoru se osvědčil vestavěný nábytek.

Byt v novostavbě, odkud je dobré spojení do centra Prahy, s dostupnými službami v okolí, s vlastní předzahrádkou a navíc s velkou zahradou určenou všem obyvatelům je vysněným bydlením mnoha lidí. Jak jej ale zařídit, aby se v něm žilo pohodlně?

Obsah časopisu NPB Interiéry Bydlet jako 8. řada Bydlet jako
Závěsné křeslo
Číst článek
15. 03. 2024
Redakce
Doba čtení 8 min

Bydlet jako tři sestry: jak rozdělit dva pokoje mezi tři dívky? Řešením je rozdělení funkcí.

Zařídit společný pokoj pro tři děvčata není legrace. Musíte plánovat, počítat, měřit...

Obsah časopisu NPB Interiéry Bydlet jako 8. řada Bydlet jako
DSC07894 kopie
Číst článek
09. 03. 2024
Redakce
Doba čtení 9 min

Bydlet jako na letním bytě: ukliďte, vyházejte staré krámy a vymalujte, často se stane zázrak, vzkazuje designér.

Obývací pokoj na chatě u Sázavy byl zařízený vším, co se postupem mnohla let v rodině odložilo a odvezlo na chatu, kde e to ještě může hodit.

Obsah časopisu NPB Interiéry Bydlet jako 8. řada Bydlet jako
DSC08074 kopie
Číst článek
01. 03. 2024
Redakce
Doba čtení 9 min

Bydlet jako za úplňku: útulná ložnice se dá vytvořit i s omezeným rozpočtem.

Čerstvá důchodkyně Olga si přála proměnit neútulnou a nepříliš komfortní ložnici. Když víte, jak na to, jde to i s omezeným rozpočtem. Základem proměny od designérky Lucie Polákové jsou barvy, látky a trochu fantazie.

Obsah časopisu NPB Interiéry Bydlet jako 8. řada Bydlet jako