← Zpět na Bydlení
Variace v pastelové

Variace v pastelové

Cítíte tu lehkost? Kdo bydlí v takovém domě, spraví si náladu hned, jak vstoupí. Jemné barvy a dostatek světla jsou totiž pro psychiku to, co pro tělo...

Cítíte tu lehkost? Kdo bydlí v takovém domě, spraví si náladu hned, jak vstoupí. Jemné barvy a dostatek světla jsou totiž pro psychiku to, co pro tělo poctivé domácí jídlo. A k tomu ta velikonoční výzdoba!

Tenhle harmonický prostor jsme pro vaši inspiraci objevili v Polsku. Rodina se dvěma dětmi a dvěma psy hledala prostor blíž centru města, kde oba pracují. Každodenní dojíždění z okrajové čtvrti, navíc nijak pěkné, jim bralo čas, který by mohli věnovat sami sobe a dcerám.

AŤ JE MODRÁ!

Představu o interiéru měli jasnou, chtěli zkombinovat eleganci a klasiku s moderní náladou. Předem rozhodnuto bylo o barvě kuchyně. Ať je modrá, přáli si noví majitelé. Protože modrá je ale studená,stál před designéry studia Zaza, kteří proměnu realizovali, velký úkol, sladit ji s dalšími barvami tak, aby byt působil útulně, přátelsky a dával pocit bezpečí. Bylo rozhodnuto, že jemné odstíny modré, na kterých manželé trvali v kuchyni, doplní designéři i v ostatních částech bytu přírodním dřevem v tónech běleného dubu, mosazí na lampách a dalších doplňcích, šedou a pudrovou. Díky této barevné kombinaci působí celý interiér domu nežne, ovšem ne přeslazeně.

Variace v pastelové Variace v pastelové
Variace v pastelové

TapetaStěnu v jídelně zdobí tapeta, která připomíná oblohu. Když na ni zvenku svítí slunce, máte dojem, jako byste ani nebyli v interiéru, ale na zahradě. Stul pro velkou rodinu byl nutnost!

ROZHODL POHLED Z OKNA

Když budoucí majitelka Kasia vstoupila poprvé do úzké chodby s nevelkým kuchyňským koutem, chtěla se hned otočit a jít hledat ideální bydlení jinam. Tohle totiž vůbec neodpovídalo jejím původním představám. Jenže pak otevřela velké dvoukřídlé dveře do pokoje s krásným výhledem do zahrady a bylo rozhodnuto. To je ten pravý dům Proměna podle přání manželů Kasii a Macieka mohla začít. Dnes vítá příchozí hned po vstupu do domu kuchyň ve skandinávském stylu. Designéři kladli velký důraz na detail. Zvolili skříňky vysoké až do stropu, které nejenže v prostoru dobře vypadají, ale jsou i velmi praktické, z jejich vršku totiž není třeba utírat mastný prach, kterého v kuchyni bývá dost. Navíc se nemusí Kasia bát, že by neustále potřebovala schůdky, do horních polic si totiž uložila sezonní věci. Kombinace modré, šedé a bílé se zlatými akcenty doplňků proměňují kuchyň v místo s nádechem noblesního salonu. Velikonoční výzdoba vše ještěpodtrhla.

Variace v pastelové Variace v pastelové
Variace v pastelové

SKVĚLÉ ŘEŠENÍMít kuchyňské skříňky až ke stropu je nejen velmi efektní, ale i praktické, nemusíte z jejich vršku utírat prach a mastnotu.

NA PŘÁNÍModrou v kuchyni si přáli mít sami majitelé a designéři ji skvěle nakombinovali s dalšími odstíny. Vše působí čistě, noblesně a prosvětleně.

Variace v pastelové Variace v pastelové
Variace v pastelové

KYTICE Kasia miluje živé květiny, proto se snaží zdobit jimi dům nejen o Velikonocích. Transparentní nebo zlaté vázy jsou její nejoblíbenější.

Variace v pastelové Variace v pastelové
Variace v pastelové

VESELÝ STŮL S celkovou barevností domů ladí i velikonoční výzdoba. Pastelové doplňky dolaďují příbory Rosenthal, květiny, vajíčka a zajíci vnášejí do interiéru jaro.

PŘÍZEMÍ, KDE TO ŽIJE

Po předchozích majitelích zůstaly v domě pouze dveře a podlahy. Zbytek domu potřeboval docela velký zásah. I přes to, že práce bylo nad hlavu, všechno se podařilo zvládnout během čtyř měsíců. V přízemí je i obývací pokoj s jídelnou, prostory, kde to opravdu žije. Schází se tu nejen rodina, ale i její přátelé a příbuzní. Vládnou tu tlumené barvy, šedou rozbíjí modrá, bílá a pudrová růžová. Výrazná tapeta připomíná oblohu. Když na ni skrz velká okna dopadá slunce, dojem je dokonalý. Obývacímu pokoji přidává na útulnosti krb a místo k sezení u jednoho z oken, kde se nejen báječně odpočívá, ale i čte. Jídelně vévodí velký rozkládací stul Ton a čalouněné židle. Ten má pro rodinu velký význam. Několikrát ročně se u něj setká několik generací rodiny obou manželu. Tak to bude i o Velikonocích. Dcery Amelia a Matylda už se těší, až přímo z jídelny vyběhnou na zahradu a budou tu hledat ukrytá barevná vejce.

Variace v pastelové Variace v pastelové
Variace v pastelové

HRA BAREVDesignérům se povedlo zkombinovat barvy, které u sebe tak často nevidíte – bílou, hnědou, šedou, modrou a zlatou.

Variace v pastelové Variace v pastelové
Variace v pastelové

LÁSKA NA DRUHÝ POHLEDMajitelce Kasii se dům nejdřív nelíbil. Chodba a kuchyňský kout působily stísněně. Když ale viděla okna do zahrady, zamilovala se.

Variace v pastelové Variace v pastelové
Variace v pastelové

STŘED DOMOVA Krb je důležitá součást obývacího pokoje. Rodina se u něj ráda schází i s přáteli a příbuznými.

ÚTULNÁ LOŽNICE

Patro domu patří ložnici, dětským pokojům a koupelnám. Ložnice rodičů je naprostou oázou klidu. Designéři si tu vyhráli s barvami, které se prolínají celým domem. Světlé stěny, které neruší, podobně jako ve zbytku domu, žádné dekorace a obrazy, oživili tapetou. Mohutné čalouněné čelo postele od Dormi Design ještě zvyšuje dojem útulnosti, a navíc je praktické. Když si chce někdo v posteli číst, stačí mu jen se pohodlně opřít. Povlečení je v tmavých pastelových tónech a vnáší do prostoru zajímavý kontrast, zlaté doplňky zase eleganci. K dispozici tu je i šatní skříň a malá koupelna. Celkově působí ložnice dojmem místnosti, kde se skutečně pouze odpočívá – můžete tu vypnout tělo i mozek.

Variace v pastelové Variace v pastelové
Variace v pastelové

KVĚTINYKasia miluje květiny, proto nesmí chybět ani v ložnici. Do zlaté vázy na noční stolek tentokrát dala tulipány, velikonoční atmosféra vládne po celém dome.

Variace v pastelové Variace v pastelové
Variace v pastelové

DŮLEŽITÉ SOLITÉRY Ložnice patří odpočinku. Aby tu nic nerušilo, pokračovali designéři v jemné barevnosti použité v celém dome. Na eleganci přidávají zlaté doplňky v podobě váz a lampy.

Variace v pastelové Variace v pastelové
Variace v pastelové

JAKO V LÁZNIK ložnici patří koupelna. Podlaha s dekorem dřeva ji zútulňuje a pocitově prohřívá.

Variace v pastelové Variace v pastelové
Variace v pastelové

["

JAKO Z POHÁDKY<\/strong><\/em>Zrcadlo vedle vany je skutečně kouzelné – dokáže celý prostor zvětšit, a navíc mu dává lehkost.<\/em><\/p>

Spolupráce s majiteli byla perfektní. Maciek dal nám ženám volnou ruku a my s Kasiou přetvářely nápady ve skutečnost.Justyna Kozłowska, designérka<\/blockquote>

ABY VŠE LADILO<\/h4>

DRŽET SE NĚKOLIKA TLUMENÝCH BAREV VŮBEC NEMUSÍ BÝT NUDA. PROSTOR SE ROZZÁŘÍ.<\/strong><\/p>

1 <\/p>

Nápady<\/strong><\/p>

Interiéru dodávají na originalitě doplňky. Posezení v okně je jedním z nich. 2 <\/p>

Snoubení<\/strong><\/p>

Dávat dohromady zdánlivě nesourodé muže domov povznést do nečekané úrovně. Hnědé designové křeslo a tapeta připomínající oblohu? Proč ne.3 <\/p>

Výzdoba<\/strong><\/p>

Velikonoční nebo jiná sváteční výzdoba barevně a stylově ladící s interiérem je výhra. Prostoru sluší, dodá mu punc výjimečnosti, ale zároveň nijak neruší.<\/p>

NECHTE SE INSPIROVAT<\/strong><\/p>

proměna<\/strong><\/p>

Studio Zaza navrhlo úpravu celého prostoru. www.zazastudio.pl<\/p>

styling<\/strong><\/p>

O konecnou úpravu se postaral Michał Gulajski. www.wnetrzamichala.plTEXT A STYLING <\/p>

MICHAL GULAJSKI<\/strong><\/p>

\/ <\/p>

WWW.WNETRZAMICHALA.PL<\/a><\/p>

","FOTO <\/p>

MARCIN GRABOWIECKI<\/strong><\/p>"]

Rubriky:

Další z rubriky

EK KLM interiār
Číst článek
15. 05. 2024
Propagace značky
Doba čtení 2 min

Nové byty u metra Kolbenova - vysoký standard a nízké poplatky za energie

Hned u metra Kolbenova přichází do nabídky nové byty, vysoký standard vybavení doplní nízké poplatky za energie

Obsah časopisu NPB Interiéry Bydlení
Bydlet jako... japandi, designér Petr Šlejmar
Číst článek
09. 05. 2024
Pavlína Blahotová
Doba čtení 10 min

Bydlet jako japandi: nová koupelna kombinuje japonský minimalismus se skandinávským smyslem pro estetiku

Když se designér Petr Šlejmar dozvěděl, že Jindřicha baví vikingská mytologie a jeho žena obdivuje japonský minimalismus, bylo hned jasné, kde se to potkává – ve stylu japandi!

Interiér & architektura Obsah časopisu NPB Interiéry Bydlet jako 8. řada Bydlet jako
Obývací část s jídlením koutem
Číst článek
26. 04. 2024
Redakce
Doba čtení 8 min

Bydlet jako na houbách: jak zařídit byt s nejmenší uhlíkovou stopou? Dívejte se po okolí!

Pro Agne je ekologie důležitá, proto ji nadchla myšlenka designérky Markéty Daňkové použít nábytek z odpadního dřeva a mycelia. Nové technologie by v budoucnu mohly nahradit některé obtížně recyklovatelné materiály, jako jsou třeba plasty.

Obsah časopisu NPB Interiéry Bydlet jako 8. řada Bydlet jako
DSC09568 kopie
Číst článek
12. 04. 2024
Redakce
Doba čtení 8 min

Bydlet jako na plátně: developerské projekty chrlí malé byty podle jednoho mustru, po spolupráci s interiérovým designérem však můžete mít opravdu osobitý domov.

Majitelkou tohoto bytu je mladá manažerka Kateřina, která si jako místo pro svůj nový domov vyhlédla sídliště na pražském Barrandově. Zařídit prázdný byt jí pomohl designér Tomáš Havránek.

Obsah časopisu NPB Interiéry Bydlet jako 8. řada Bydlet jako
Ložnice s komodou
Číst článek
11. 04. 2024
Redakce
Doba čtení 8 min

Bydlet jako v bruselském stylu: originální retro stolek může určit charakter celé místnosti.

Kvalitní, ničím nerušený spánek není samozřejmostí. Své o tom ví Jana, která má konečně vlastní ložnici, do níž manžel smí jen na návštěvy. Rozhodně ale nejde pouze o útulný dámský budoár. Místnost musí splnit několik důležitých funkcí.

Obsah časopisu NPB Interiéry Bydlet jako 8. řada Bydlet jako
Ostrůvek v kuchyni
Číst článek
05. 04. 2024
Redakce
Doba čtení 12 min

Bydlet jako za starými dveřmi: staré dveře nevyhazujte, ani když budujete interiér s luxusními designovými prvky. Nesou s sebou paměť bytu.

Renata zdědila po strejdovi byt ve staré pražské vile, ale stěhovat se do něj nechce. Bydlí a pracuje mimo hlavní město, ale ráda by si byt nechala. Designérka Markéta Daňková jí tedy navrhla nadčasové víkendové zázemí.

Obsah časopisu NPB Interiéry Bydlet jako 8. řada Bydlet jako
Obývací pokoj s kuchyní
Číst článek
22. 03. 2024
Redakce
Doba čtení 9 min

Bydlet jako v rezidenci: v malém prostoru se osvědčil vestavěný nábytek.

Byt v novostavbě, odkud je dobré spojení do centra Prahy, s dostupnými službami v okolí, s vlastní předzahrádkou a navíc s velkou zahradou určenou všem obyvatelům je vysněným bydlením mnoha lidí. Jak jej ale zařídit, aby se v něm žilo pohodlně?

Obsah časopisu NPB Interiéry Bydlet jako 8. řada Bydlet jako
Závěsné křeslo
Číst článek
15. 03. 2024
Redakce
Doba čtení 8 min

Bydlet jako tři sestry: jak rozdělit dva pokoje mezi tři dívky? Řešením je rozdělení funkcí.

Zařídit společný pokoj pro tři děvčata není legrace. Musíte plánovat, počítat, měřit...

Obsah časopisu NPB Interiéry Bydlet jako 8. řada Bydlet jako
DSC07894 kopie
Číst článek
09. 03. 2024
Redakce
Doba čtení 9 min

Bydlet jako na letním bytě: ukliďte, vyházejte staré krámy a vymalujte, často se stane zázrak, vzkazuje designér.

Obývací pokoj na chatě u Sázavy byl zařízený vším, co se postupem mnohla let v rodině odložilo a odvezlo na chatu, kde e to ještě může hodit.

Obsah časopisu NPB Interiéry Bydlet jako 8. řada Bydlet jako
DSC08074 kopie
Číst článek
01. 03. 2024
Redakce
Doba čtení 9 min

Bydlet jako za úplňku: útulná ložnice se dá vytvořit i s omezeným rozpočtem.

Čerstvá důchodkyně Olga si přála proměnit neútulnou a nepříliš komfortní ložnici. Když víte, jak na to, jde to i s omezeným rozpočtem. Základem proměny od designérky Lucie Polákové jsou barvy, látky a trochu fantazie.

Obsah časopisu NPB Interiéry Bydlet jako 8. řada Bydlet jako

AKTUÁLNÍ ČÍSLO ČASOPISU

NPB0624 cover
Gadesign

SOUTĚŽNÍ PŘÍSPĚVEK

BANER0624 vyrocni soutez

Výroční soutěž 10 x 10
Oslavte s námi 10. výročí časopisu Nové proměny bydlení a hrajte o narozeninové dárky! Každý měsíc na facebooku a v každém tištěném vydání Nových proměn bydlení najdete rozdílné soutěžní otázky s rozdílnými výhrami. My pak pokaždé odměníme celkem 20 soutěžících. Navíc ti z vás, kteří do 12. 8. 2024 odpoví na jakoukoli soutěžní otázku zveřejněnou v tištěném magazínu Nové proměny bydlení, mají možnost vyhrát hlavní cenu – pračku a sušičku Gorenje. Výherce hlavní výhry zveřejníme v Nových proměnách bydlení 10/24, jež vyjde 5. 9. 2024. Sledujte naše facebookové stránky a kupte si náš časopis.

Chci soutěžit →

Nejnovější články

EK KLM interiār
Číst článek
15. 05. 2024
Propagace značky
Doba čtení 2 min

Nové byty u metra Kolbenova - vysoký standard a nízké poplatky za energie

Hned u metra Kolbenova přichází do nabídky nové byty, vysoký standard vybavení doplní nízké poplatky za energie

Obsah časopisu NPB Interiéry Bydlení
Bydlet jako... japandi, designér Petr Šlejmar
Číst článek
09. 05. 2024
Pavlína Blahotová
Doba čtení 10 min

Bydlet jako japandi: nová koupelna kombinuje japonský minimalismus se skandinávským smyslem pro estetiku

Když se designér Petr Šlejmar dozvěděl, že Jindřicha baví vikingská mytologie a jeho žena obdivuje japonský minimalismus, bylo hned jasné, kde se to potkává – ve stylu japandi!

Interiér & architektura Obsah časopisu NPB Interiéry Bydlet jako 8. řada Bydlet jako
Obývací část s jídlením koutem
Číst článek
26. 04. 2024
Redakce
Doba čtení 8 min

Bydlet jako na houbách: jak zařídit byt s nejmenší uhlíkovou stopou? Dívejte se po okolí!

Pro Agne je ekologie důležitá, proto ji nadchla myšlenka designérky Markéty Daňkové použít nábytek z odpadního dřeva a mycelia. Nové technologie by v budoucnu mohly nahradit některé obtížně recyklovatelné materiály, jako jsou třeba plasty.

Obsah časopisu NPB Interiéry Bydlet jako 8. řada Bydlet jako
DSC09568 kopie
Číst článek
12. 04. 2024
Redakce
Doba čtení 8 min

Bydlet jako na plátně: developerské projekty chrlí malé byty podle jednoho mustru, po spolupráci s interiérovým designérem však můžete mít opravdu osobitý domov.

Majitelkou tohoto bytu je mladá manažerka Kateřina, která si jako místo pro svůj nový domov vyhlédla sídliště na pražském Barrandově. Zařídit prázdný byt jí pomohl designér Tomáš Havránek.

Obsah časopisu NPB Interiéry Bydlet jako 8. řada Bydlet jako
Ložnice s komodou
Číst článek
11. 04. 2024
Redakce
Doba čtení 8 min

Bydlet jako v bruselském stylu: originální retro stolek může určit charakter celé místnosti.

Kvalitní, ničím nerušený spánek není samozřejmostí. Své o tom ví Jana, která má konečně vlastní ložnici, do níž manžel smí jen na návštěvy. Rozhodně ale nejde pouze o útulný dámský budoár. Místnost musí splnit několik důležitých funkcí.

Obsah časopisu NPB Interiéry Bydlet jako 8. řada Bydlet jako
Ostrůvek v kuchyni
Číst článek
05. 04. 2024
Redakce
Doba čtení 12 min

Bydlet jako za starými dveřmi: staré dveře nevyhazujte, ani když budujete interiér s luxusními designovými prvky. Nesou s sebou paměť bytu.

Renata zdědila po strejdovi byt ve staré pražské vile, ale stěhovat se do něj nechce. Bydlí a pracuje mimo hlavní město, ale ráda by si byt nechala. Designérka Markéta Daňková jí tedy navrhla nadčasové víkendové zázemí.

Obsah časopisu NPB Interiéry Bydlet jako 8. řada Bydlet jako
Obývací pokoj s kuchyní
Číst článek
22. 03. 2024
Redakce
Doba čtení 9 min

Bydlet jako v rezidenci: v malém prostoru se osvědčil vestavěný nábytek.

Byt v novostavbě, odkud je dobré spojení do centra Prahy, s dostupnými službami v okolí, s vlastní předzahrádkou a navíc s velkou zahradou určenou všem obyvatelům je vysněným bydlením mnoha lidí. Jak jej ale zařídit, aby se v něm žilo pohodlně?

Obsah časopisu NPB Interiéry Bydlet jako 8. řada Bydlet jako
Závěsné křeslo
Číst článek
15. 03. 2024
Redakce
Doba čtení 8 min

Bydlet jako tři sestry: jak rozdělit dva pokoje mezi tři dívky? Řešením je rozdělení funkcí.

Zařídit společný pokoj pro tři děvčata není legrace. Musíte plánovat, počítat, měřit...

Obsah časopisu NPB Interiéry Bydlet jako 8. řada Bydlet jako
DSC07894 kopie
Číst článek
09. 03. 2024
Redakce
Doba čtení 9 min

Bydlet jako na letním bytě: ukliďte, vyházejte staré krámy a vymalujte, často se stane zázrak, vzkazuje designér.

Obývací pokoj na chatě u Sázavy byl zařízený vším, co se postupem mnohla let v rodině odložilo a odvezlo na chatu, kde e to ještě může hodit.

Obsah časopisu NPB Interiéry Bydlet jako 8. řada Bydlet jako
DSC08074 kopie
Číst článek
01. 03. 2024
Redakce
Doba čtení 9 min

Bydlet jako za úplňku: útulná ložnice se dá vytvořit i s omezeným rozpočtem.

Čerstvá důchodkyně Olga si přála proměnit neútulnou a nepříliš komfortní ložnici. Když víte, jak na to, jde to i s omezeným rozpočtem. Základem proměny od designérky Lucie Polákové jsou barvy, látky a trochu fantazie.

Obsah časopisu NPB Interiéry Bydlet jako 8. řada Bydlet jako