← Zpět na Bydlení
Milujeme Vánoce!

Milujeme Vánoce!

Jestli zbožňujete vánoční svátky a máte chuť vyzdobit celý byt už od prvního adventu, určitě to udělejte. Není proč čekat!

Při jedné letní návštěvě se Robert a Pavel Černí smáli, že od srpna si na zahradním lehátku moc nepoleží, protože chystají Vánoce. 

Nejdřív prodávali adventní věnce ze dvora o jednom víkendu, ale pak se jejich floristické a stylové dekorace staly tak populárními, že Pavel opustil zaměstnání zahradníka a spustil e-shop s celoročními dekoracemi. Vánoční dekorace v Atelieru Můj domov prodávají s Robertem už od  listopadu vždy v pondělí, ve středu, v pátek a v sobotu a v prosinci už každý pátek až neděli. Tak se snad nestane, že jim budou mrznout zákazníci před vrátky dvě hodiny před otevřením a na každého by se mělo dostat. Nedivte se, ze 200 000 fanoušků na Facebooku sice určitě nepřijedou všichni, ale pro jistotu už loni ve Staré Huti obec upravila provizorní parkoviště. Z floristického koníčka se stal po pěti letech rodinný byznys, do kterého je zapojená i Pavlova sestra s maminkou.

Milujeme Vánoce! Milujeme Vánoce!
Milujeme Vánoce!

VÁNOČNÍ HVĚZDA
Pryšec nádherný neboli Poinsettia se stal oblíbeným vánočním doplňkem díky zeleným a červeným listům.

Milujeme Vánoce! Milujeme Vánoce!
Milujeme Vánoce!

DOMEČKY NA OKNĚ
Proč jsou dekorativní domečky tak oblíbené? Možná proto, že v malém symbolizují naši velkou touhu po opravdovém, útulném domově. A sluší jim to všude.

CO FUNGUJE

VÁNOČNÍ VÝZDOBA JE EFEKTNÍ, KDYŽ ZDOBÍ, ALE NEPŘEKÁŽÍ.

STROMEK Postavte ho na místo, odkud bude dobře vidět a kde kolem něj nemusíte těsně procházet, abyste ho nedopatřením neshodili.

STŮL Do středu stolu umístěte nízkou vánoční dekoraci, abyste na ni přes sebe viděli. Může to být adventní věnec nebo jen květinová místa.

ŽIVÉ KVĚTINY Vánoční hvězda, bramboříky i vánoční kaktus rozmístěte tak, aby byly dobře vidět.

DEKORACE Nemusí jich být mnoho. Stačí ozdobit parapety oken nebo komodu v předsíni.

SVĚTLO Nezapomeňte na spoustu svíček a rozsvícených lampiček.

Milujeme Vánoce! Milujeme Vánoce!
Milujeme Vánoce!

STROMEK V PODKROVÍ
Nahoře u elektrických krbových kamen je druhý stromek. Tady čekají dárky na návštěvy, které dorazí po Štědrém dnu.

USMĚVAVÁ FRONTA

„Už máme zkušenosti, které nám dovolují užít si adventní prodej v klidu a vychutnat i zvláštní atmosféru, která se ve frontě před domem utvoří. Víme, že je třeba začít vyrábět včas a na první adventní neděli musíme mít ohromné zásoby, abychom nevyprodali hned první den, jako se nám to stalo v covidovém roce... Pak jsme celou noc vyráběli. To už nechci nikdy zažít! Letos máme nachystaných 400 věnců, takže jsme v pohodě,“ vzpomíná Pavel na krušný rok, kdy bylo třeba dodržovat epidemiologická opatření a lidé byli vděční za každou možnost nákupu venku. Letos zákazníci, kteří za nimi do Staré Hutě přijedou, projdou zimní zahradou a Atelierem, kde si rovnou mohou brát věci, které se jim líbí, a platí nakonec u pokladny při odchodu. Prostor je ale omezený, a tak se fronta stejně vytvoří. „Mám takový pocit, jako by se tu tak hezky zastavil čas. Lidi, kteří za námi přijedou, nemají kam spěchat, povídají si mezi sebou, jsou milí, usměvaví a v pohodě. Jak s nimi celý den mluvíme, jsme večer úplně vyřízení, ale zároveň nabití pozitivními emocemi, které nám lidé nosí. No a pak je první adventní neděle, všichni mají doma na stole adventní věnec a my – máme doma bordel!“ směje se Pavel a pokračuje: „Ten den je otevřeno do 14.00 a víme, že další prodeje budou už na pohodu. Všechno zboží nacpeme jen do ateliéru, abychom si mohli dům finálně uklidit. Večer zapálíme první adventní svíčku, dáme to na Instagram a jdeme si úplně mrtví lehnout – tak vypadá naše skutečná pohoda u rodinného krbu. A pak konečně v ateliéru zhasnu, zamknu a jdu se tam podívat těsně před Velikonocemi.“

Milujeme Vánoce! Milujeme Vánoce!
Milujeme Vánoce!

SKŘÍŇ PLNÁ DOMEČKŮ
Dalo by se říct, že ve skříni je menší skladiště e-shopu, ale tak to není. Tyhle domečky jsou prostě nejoblíbenější.

Milujeme Vánoce! Milujeme Vánoce!
Milujeme Vánoce!

FORMIČKY

Jak mít hezky uložené formičky na pracny? Dejte je do pěkné sklenice s víkem a můžete se na ně dívat po celý rok.

Milujeme Vánoce! Milujeme Vánoce!
Milujeme Vánoce!

SVÁTEČNÍ STŮL

Na jutovém ubrusu se jako hlavní dekorace vyjímá Pavlova adventní mísa se čtyřmi bílými svíčkami.

NAŠE VÁNOCE

Pavel s Robertem spolu tráví už deváté Vánoce a první tři roky společně s maminkami pekli cukroví. „Oba jsme si přinesli do vztahu pocit, že Vánoce mají být rodinné, že je to správný čas pro setkávání a rozdávání dárků a taky vzpomínání na blízké, kteří už tu s námi nejsou. Tradice, které jsme měli podobné, jsme jen poskládali dohromady a oprášili třeba i chození na hřbitov. Přesto jsou naše Vánoce jiné, než jaké si pamatujeme z dětství. Záleží nám na tom, aby probíhaly bez stresu, ale taky aby byly krásné,“ dostává se Pavel ke speciální novodobé tradici, kterou s Robertem zavedli a rodina ji postupně přijala za svou. Nejbližší totiž od Pavla a Roberta dostávají balicí papír na dárky, které si přejí mít navíc zabalené do krabice, aby pod stromkem hezky vypadaly. „Naše nejlepší reklama je, když fanoušci vidí, že to u nás doma hezky ladí, a tak nesmíme nic podcenit,“ popisuje Pavel, jak – s nadsázkou – vychovává rodinu: „Někde během roku vidíme hezký balicí papír s přírodním podkladem, tak ho rovnou vezmeme deset rolí. Snažíme se kombinovat vždy maximálně tři různé druhy, které se k sobě hodí: Máš moc červenýho? Tak ti dám ještě novinovej, abys to měla pestřejší... Máma už se rovnou ptá, jaký letos bude motiv, pak zjistím, že chce krabice převazovat umělým provázkem, tak jí ještě dám přírodní, a už se dokonce naučila některé hezké krabice schovávat, protože se budou hodit na Ježíška,“ vypráví hodný syn, který jinak shání dárky stejně jako my všichni ostatní: „Když něco zaslechnu, píšu si během roku poznámky. O věci z e-shopu mě stáhnou už přes rok, to se nepočítá,“ směje se. Ale dobře kluci vychytali vánoční cukroví: „My už péct nestíháme, ale bereme asi od čtyř šikovných paní, které dělají správné domácí cukroví, od každé jen po kile. Je totiž lepší mít víc druhů v menším množství, pak je to pestřejší,“ vysvětlují a těší se na ně stejně - jako my.

Milujeme Vánoce! Milujeme Vánoce!
Milujeme Vánoce!

MR. CHRISTMAS

Pavel Černý je zahradník a florista a vánoční dekorace ho baví ze všeho nejvíc.

Milujeme Vánoce! Milujeme Vánoce!
Milujeme Vánoce!

ŠUPLÍK A VÁZA

Adventní věnce nemusíte nutně vázat na korpus, dají se klidně vyskládat i do staré zásuvky.

Milujeme Vánoce! Milujeme Vánoce!
Milujeme Vánoce!

PROUTĚNÝ PODNOS
Když je vyzdobený celý dům, chcete si ho užít, a tak si dáte kávu pokaždé někde jinde. K tomu je velký podnos ideální.

Milujeme Vánoce! Milujeme Vánoce!
Milujeme Vánoce!

ZIMNÍ ZAHRADA

Dřevěný podhled zdobí světelné řetězy a dominantní dekorace je pověšená na žebříku uchyceném ke stropu. Na stole tak zbývá spousta místa.

KONTAKT, KTERÝ BY SE VÁM MOHL HODIT

Atelier Můj domov ateliermujdomov.cz,
IG: @ateliermujdomov, FB: Atelier Můj Domov, e-mail: ateliermujdomov.eshop@seznam.cz

Rubriky:

Další z rubriky

EK KLM interiār
Číst článek
15. 05. 2024
Propagace značky
Doba čtení 2 min

Nové byty u metra Kolbenova - vysoký standard a nízké poplatky za energie

Hned u metra Kolbenova přichází do nabídky nové byty, vysoký standard vybavení doplní nízké poplatky za energie

Obsah časopisu NPB Interiéry Bydlení
Bydlet jako... japandi, designér Petr Šlejmar
Číst článek
09. 05. 2024
Pavlína Blahotová
Doba čtení 10 min

Bydlet jako japandi: nová koupelna kombinuje japonský minimalismus se skandinávským smyslem pro estetiku

Když se designér Petr Šlejmar dozvěděl, že Jindřicha baví vikingská mytologie a jeho žena obdivuje japonský minimalismus, bylo hned jasné, kde se to potkává – ve stylu japandi!

Interiér & architektura Obsah časopisu NPB Interiéry Bydlet jako 8. řada Bydlet jako
Obývací část s jídlením koutem
Číst článek
26. 04. 2024
Redakce
Doba čtení 8 min

Bydlet jako na houbách: jak zařídit byt s nejmenší uhlíkovou stopou? Dívejte se po okolí!

Pro Agne je ekologie důležitá, proto ji nadchla myšlenka designérky Markéty Daňkové použít nábytek z odpadního dřeva a mycelia. Nové technologie by v budoucnu mohly nahradit některé obtížně recyklovatelné materiály, jako jsou třeba plasty.

Obsah časopisu NPB Interiéry Bydlet jako 8. řada Bydlet jako
DSC09568 kopie
Číst článek
12. 04. 2024
Redakce
Doba čtení 8 min

Bydlet jako na plátně: developerské projekty chrlí malé byty podle jednoho mustru, po spolupráci s interiérovým designérem však můžete mít opravdu osobitý domov.

Majitelkou tohoto bytu je mladá manažerka Kateřina, která si jako místo pro svůj nový domov vyhlédla sídliště na pražském Barrandově. Zařídit prázdný byt jí pomohl designér Tomáš Havránek.

Obsah časopisu NPB Interiéry Bydlet jako 8. řada Bydlet jako
Ložnice s komodou
Číst článek
11. 04. 2024
Redakce
Doba čtení 8 min

Bydlet jako v bruselském stylu: originální retro stolek může určit charakter celé místnosti.

Kvalitní, ničím nerušený spánek není samozřejmostí. Své o tom ví Jana, která má konečně vlastní ložnici, do níž manžel smí jen na návštěvy. Rozhodně ale nejde pouze o útulný dámský budoár. Místnost musí splnit několik důležitých funkcí.

Obsah časopisu NPB Interiéry Bydlet jako 8. řada Bydlet jako
Ostrůvek v kuchyni
Číst článek
05. 04. 2024
Redakce
Doba čtení 12 min

Bydlet jako za starými dveřmi: staré dveře nevyhazujte, ani když budujete interiér s luxusními designovými prvky. Nesou s sebou paměť bytu.

Renata zdědila po strejdovi byt ve staré pražské vile, ale stěhovat se do něj nechce. Bydlí a pracuje mimo hlavní město, ale ráda by si byt nechala. Designérka Markéta Daňková jí tedy navrhla nadčasové víkendové zázemí.

Obsah časopisu NPB Interiéry Bydlet jako 8. řada Bydlet jako
Obývací pokoj s kuchyní
Číst článek
22. 03. 2024
Redakce
Doba čtení 9 min

Bydlet jako v rezidenci: v malém prostoru se osvědčil vestavěný nábytek.

Byt v novostavbě, odkud je dobré spojení do centra Prahy, s dostupnými službami v okolí, s vlastní předzahrádkou a navíc s velkou zahradou určenou všem obyvatelům je vysněným bydlením mnoha lidí. Jak jej ale zařídit, aby se v něm žilo pohodlně?

Obsah časopisu NPB Interiéry Bydlet jako 8. řada Bydlet jako
Závěsné křeslo
Číst článek
15. 03. 2024
Redakce
Doba čtení 8 min

Bydlet jako tři sestry: jak rozdělit dva pokoje mezi tři dívky? Řešením je rozdělení funkcí.

Zařídit společný pokoj pro tři děvčata není legrace. Musíte plánovat, počítat, měřit...

Obsah časopisu NPB Interiéry Bydlet jako 8. řada Bydlet jako
DSC07894 kopie
Číst článek
09. 03. 2024
Redakce
Doba čtení 9 min

Bydlet jako na letním bytě: ukliďte, vyházejte staré krámy a vymalujte, často se stane zázrak, vzkazuje designér.

Obývací pokoj na chatě u Sázavy byl zařízený vším, co se postupem mnohla let v rodině odložilo a odvezlo na chatu, kde e to ještě může hodit.

Obsah časopisu NPB Interiéry Bydlet jako 8. řada Bydlet jako
DSC08074 kopie
Číst článek
01. 03. 2024
Redakce
Doba čtení 9 min

Bydlet jako za úplňku: útulná ložnice se dá vytvořit i s omezeným rozpočtem.

Čerstvá důchodkyně Olga si přála proměnit neútulnou a nepříliš komfortní ložnici. Když víte, jak na to, jde to i s omezeným rozpočtem. Základem proměny od designérky Lucie Polákové jsou barvy, látky a trochu fantazie.

Obsah časopisu NPB Interiéry Bydlet jako 8. řada Bydlet jako

AKTUÁLNÍ ČÍSLO ČASOPISU

NPB0624 cover
Gadesign

SOUTĚŽNÍ PŘÍSPĚVEK

BANER0624 vyrocni soutez

Výroční soutěž 10 x 10
Oslavte s námi 10. výročí časopisu Nové proměny bydlení a hrajte o narozeninové dárky! Každý měsíc na facebooku a v každém tištěném vydání Nových proměn bydlení najdete rozdílné soutěžní otázky s rozdílnými výhrami. My pak pokaždé odměníme celkem 20 soutěžících. Navíc ti z vás, kteří do 12. 8. 2024 odpoví na jakoukoli soutěžní otázku zveřejněnou v tištěném magazínu Nové proměny bydlení, mají možnost vyhrát hlavní cenu – pračku a sušičku Gorenje. Výherce hlavní výhry zveřejníme v Nových proměnách bydlení 10/24, jež vyjde 5. 9. 2024. Sledujte naše facebookové stránky a kupte si náš časopis.

Chci soutěžit →

Nejnovější články

EK KLM interiār
Číst článek
15. 05. 2024
Propagace značky
Doba čtení 2 min

Nové byty u metra Kolbenova - vysoký standard a nízké poplatky za energie

Hned u metra Kolbenova přichází do nabídky nové byty, vysoký standard vybavení doplní nízké poplatky za energie

Obsah časopisu NPB Interiéry Bydlení
Bydlet jako... japandi, designér Petr Šlejmar
Číst článek
09. 05. 2024
Pavlína Blahotová
Doba čtení 10 min

Bydlet jako japandi: nová koupelna kombinuje japonský minimalismus se skandinávským smyslem pro estetiku

Když se designér Petr Šlejmar dozvěděl, že Jindřicha baví vikingská mytologie a jeho žena obdivuje japonský minimalismus, bylo hned jasné, kde se to potkává – ve stylu japandi!

Interiér & architektura Obsah časopisu NPB Interiéry Bydlet jako 8. řada Bydlet jako
Obývací část s jídlením koutem
Číst článek
26. 04. 2024
Redakce
Doba čtení 8 min

Bydlet jako na houbách: jak zařídit byt s nejmenší uhlíkovou stopou? Dívejte se po okolí!

Pro Agne je ekologie důležitá, proto ji nadchla myšlenka designérky Markéty Daňkové použít nábytek z odpadního dřeva a mycelia. Nové technologie by v budoucnu mohly nahradit některé obtížně recyklovatelné materiály, jako jsou třeba plasty.

Obsah časopisu NPB Interiéry Bydlet jako 8. řada Bydlet jako
DSC09568 kopie
Číst článek
12. 04. 2024
Redakce
Doba čtení 8 min

Bydlet jako na plátně: developerské projekty chrlí malé byty podle jednoho mustru, po spolupráci s interiérovým designérem však můžete mít opravdu osobitý domov.

Majitelkou tohoto bytu je mladá manažerka Kateřina, která si jako místo pro svůj nový domov vyhlédla sídliště na pražském Barrandově. Zařídit prázdný byt jí pomohl designér Tomáš Havránek.

Obsah časopisu NPB Interiéry Bydlet jako 8. řada Bydlet jako
Ložnice s komodou
Číst článek
11. 04. 2024
Redakce
Doba čtení 8 min

Bydlet jako v bruselském stylu: originální retro stolek může určit charakter celé místnosti.

Kvalitní, ničím nerušený spánek není samozřejmostí. Své o tom ví Jana, která má konečně vlastní ložnici, do níž manžel smí jen na návštěvy. Rozhodně ale nejde pouze o útulný dámský budoár. Místnost musí splnit několik důležitých funkcí.

Obsah časopisu NPB Interiéry Bydlet jako 8. řada Bydlet jako
Ostrůvek v kuchyni
Číst článek
05. 04. 2024
Redakce
Doba čtení 12 min

Bydlet jako za starými dveřmi: staré dveře nevyhazujte, ani když budujete interiér s luxusními designovými prvky. Nesou s sebou paměť bytu.

Renata zdědila po strejdovi byt ve staré pražské vile, ale stěhovat se do něj nechce. Bydlí a pracuje mimo hlavní město, ale ráda by si byt nechala. Designérka Markéta Daňková jí tedy navrhla nadčasové víkendové zázemí.

Obsah časopisu NPB Interiéry Bydlet jako 8. řada Bydlet jako
Obývací pokoj s kuchyní
Číst článek
22. 03. 2024
Redakce
Doba čtení 9 min

Bydlet jako v rezidenci: v malém prostoru se osvědčil vestavěný nábytek.

Byt v novostavbě, odkud je dobré spojení do centra Prahy, s dostupnými službami v okolí, s vlastní předzahrádkou a navíc s velkou zahradou určenou všem obyvatelům je vysněným bydlením mnoha lidí. Jak jej ale zařídit, aby se v něm žilo pohodlně?

Obsah časopisu NPB Interiéry Bydlet jako 8. řada Bydlet jako
Závěsné křeslo
Číst článek
15. 03. 2024
Redakce
Doba čtení 8 min

Bydlet jako tři sestry: jak rozdělit dva pokoje mezi tři dívky? Řešením je rozdělení funkcí.

Zařídit společný pokoj pro tři děvčata není legrace. Musíte plánovat, počítat, měřit...

Obsah časopisu NPB Interiéry Bydlet jako 8. řada Bydlet jako
DSC07894 kopie
Číst článek
09. 03. 2024
Redakce
Doba čtení 9 min

Bydlet jako na letním bytě: ukliďte, vyházejte staré krámy a vymalujte, často se stane zázrak, vzkazuje designér.

Obývací pokoj na chatě u Sázavy byl zařízený vším, co se postupem mnohla let v rodině odložilo a odvezlo na chatu, kde e to ještě může hodit.

Obsah časopisu NPB Interiéry Bydlet jako 8. řada Bydlet jako
DSC08074 kopie
Číst článek
01. 03. 2024
Redakce
Doba čtení 9 min

Bydlet jako za úplňku: útulná ložnice se dá vytvořit i s omezeným rozpočtem.

Čerstvá důchodkyně Olga si přála proměnit neútulnou a nepříliš komfortní ložnici. Když víte, jak na to, jde to i s omezeným rozpočtem. Základem proměny od designérky Lucie Polákové jsou barvy, látky a trochu fantazie.

Obsah časopisu NPB Interiéry Bydlet jako 8. řada Bydlet jako