← Zpět na Interiéry
Jak vyzrát na ukládání

Jak vyzrát na ukládání

Je pro vás důležitá velká skříň, ve které se nebudou mačkat saka, nebo knihovna u postele? Ukážeme vám, jak si hezky i prakticky zařídit ložnici.Dub &...

Je pro vás důležitá velká skříň, ve které se nebudou mačkat saka, nebo knihovna u postele? Ukážeme vám, jak si hezky i prakticky zařídit ložnici.

Dub & sklo

Šatní skříň kombinuje skleněné plochy a dubové dřevo, vybírané z nejhezčích kmenů. Díky ručnímu kartáčování má dub přírodní vzhled s živou texturou.

Jak vyzrát na ukládání Jak vyzrát na ukládání
Jak vyzrát na ukládání

Kompletní série do ložnice

Do novinkové řady Tanola patří kromě postele a nočních stolků skříňový nábytek. Nabízí sestavy z modulů různých rozměrů a materiálů. Komodu například doplníte na jedné, případně na obou stranách levým nebo pravým regálem.

Šatní skříň a komoda: skříň, 300 × 223 × 69 cm, 54 850 Kč, komoda, 121 × 84 × 41 cm, 17 900 Kč, regál ke komodě, 164 × 98 × 43 cm, 8 000 Kč, postel s čalouněným čelem a lavicí, 180 × 200 cm, 27 570 Kč, 

www.jitona.cz

Pokud se vám nepoštěstilo zařídit si v bytě šatnu, často na skříně zbývá prostor v ložnici. Při dobrém výběru vám udělají spoustu parády i užitku. Možná vás osloví kombinace moderních a tradičních materiálů. Minimalistické sklo může rámovat pečlivě opracované dřevo – i s jednoduchými tvary tak vytvoříte příjemně útulnou atmosféru. Kouzla svedou bílé skříně, skříňky i poličky. Na bílé stěně se sympaticky ztratí, naopak v kombinaci s tmavšími barvami nebo dekory dřeva pěkně vyniknou. V ložnici působí příjemně šedé nebo béžové tlumené barvy, pastelové tóny nebo odstíny dřeva, i temperamentnějším povahám bude vyhovovat, když si do místnosti odpočinku pořídí barvy, které je trochu zklidní. Stylotvorným prvkem se může stát třeba tapeta na čelní stěně nebo zkuste zajímavým dekorem tapety osvěžit svůj starý nábytek.

knížky

I ložnice může být oázou pro knihomoly. Pod postelí nemusíte mít jen zásuvky na peřiny. Je to taky skvělé místo na knížky. Župan si odložíte na žebřík, aby byl po ruce.

Jak vyzrát na ukládání Jak vyzrát na ukládání
Jak vyzrát na ukládání

Čelo jako knihovnička

V malých bytech se vyplatí o umístění nábytku víc přemýšlet. Když si pořídíte čelo postele, které obsahuje i úložné police, ušetříte místo a budete mít po ruce knížky, časopisy a všechny drobnosti, bez kterých se v posteli neobejdete. Postel situujte tak, aby měla po delších stranách dostatek místa.

Čelo postele

Brimnes, fólie, š. 140–180 cm, polici lze nastavit do různých pozic, horní část má otvory pro kabely, od 2 000 Kč, 

www.ikea.cz

NA MALÉ VĚCI

Někdo má rád všechny věci schované, jiný je zase vystavovací typ, takže potřebuje mít to nejhezčí na očích. Patří sem určitě knížky nebo dekorace, s množstvím to ale nepřehánějte. Zajímavé jsou třeba knihovny s vloženými boxy v různých barvách nebo dekorech. Nevýhodou knihovny poblíž postele je, že se do knih z peřin práší víc než v obýváku, to ale často za pohled na hezké hřbety knih a jejich blízkost stojí. V malých prostorech využijete dobře i mělké skříňky, vhodné jsou zvlášť na dekorace. Všeobecnými oblíbenci bývají skříňky a komody se zásuvkami, čím víc jich je a různých rozměrů, tím lépe, praktické jsou plnovýsuvy, ve kterých hned najdete správnou kravatu i odpovídající ponožky, a když do nich třeba jen lehce strčíte kolenem, tiše se dovřou. Jsou přístupné a ukládání v nich si snadno zorganizujete, samy se díky nim obslouží i děti.

Jak vyzrát na ukládání Jak vyzrát na ukládání
Jak vyzrát na ukládání

Na menší věci

Jsou předměty, které si chcete určitě vystavit, a další zase potřebujete raději schovat. Ideálně si v ložnici zkombinujte otevřené a zavřené skříňky. Záleží jen na vás.

Nábytek na drobnosti

Řada ILBRO – komoda, 1 999 Kč, velká nástěnná police, 

1 299 Kč, noční stolek, 999 Kč, stojan na časopisy, 799 Kč, čtvercové nástěnné police, sada 3 ks/699 Kč, 

www.jysk.cz

Skříň do stropu

Objemná třídílná skříň s dveřmi z lesklého lamina. Díky tomu, že zabírá celou stěnu ložnice, nezmenšuje prostor. Zavřená totiž vytváří jednolitou světlou plochu. 

Vestavěná skříň:

Korpus tvoří lamino dub Bruno Synchro 18, 280 × 260 × 60 cm, orientační cena 40 000 Kč, 

www.jninterier.cz

Jak vyzrát na ukládání Jak vyzrát na ukládání
Jak vyzrát na ukládání
Jak vyzrát na ukládání Jak vyzrát na ukládání
Jak vyzrát na ukládání

Vestavěné skříně 

Hanák, model Line. Má jednoduchý elegantní design, na kterém vynikne použitý materiál, a decentní úchytky. Sestavu lze ozvláštnit např. efektní nikou v plné výšce skříně.

Skříň

Dýha arabica kartáčovaná/champagne,

cena na doptání v obchodní síti Hanák.

PROSTOR POD POSTELÍ

Využít ho? Podle doporučení odborníku by klasické lůžko s matrací a roštem melo zespodu větrat. Pokud ale není v ložnici místo na peřináč nebo další skříň, určitě box pod postel nebo úložný prostor pod vyklápěcí ložnou plochou rádi využijete. Boxy vyžadují častější vysávání, aby se v nich nedržel prach, věci pod výklopným lůžkem je zase třeba občas provětrat. Mít kam uložit peřiny mnohdy znamená nový prostor pro práci, čtení i zábavu. V peřinách by se melo spát, ne žít, zvlášť rodiče teenageru o tom ví své. V pokojích malých i velkých potomku by se tak na ne melo najít místo. Na peřináče se dnes skoro zapomnělo, pro výrobce to bývá přežitý kus nábytku, a tak určitě stojí za to nechat si nějaký hezký vyrobit na míru, i pro další generace.

Jak vyzrát na ukládání Jak vyzrát na ukládání
Jak vyzrát na ukládání

Do menších ložnic

Postel v osvědčeném jednoduchém designu má výhodný úložný prostor, takže se hodí i do prostor, kde je třeba využít každý centimetr.

Postel Nicol

Kromě elegantních nočních stolků k ní jde doobjednat šatní skříně, komody či další nábytek na míru. Cena na doptání v obchodní síti Hanák.

Jak vyzrát na ukládání Jak vyzrát na ukládání
Jak vyzrát na ukládání

Místo v posteli

Také designové čalouněné postele si můžete pořídit s větším úložným prostorem.

Postel Fenice s praktickým výklopným roštem

Designéři Bernhardt & Vella spojili velkými polštáři čelo s rámem. Ložná plocha se jednoduše vyklápí v úhlu, který usnadňuje ukládání věcí. Je možné ji zvednout také ve vodorovné poloze. V látce nebo v kůži, od 231 × 171 cm, 

www.natuzzi.cz

Smrkový nábytek

Do série Togo patří postel s úložným prostorem na peřiny. Prádelník má záda z šedého sololaku, aby mohl stát i v prostoru.

Lužko a prádelník

Postel, 140 × 200 cm, 7 200 Kc, a boxy pod ni od 1 430 Kc/ks, prádelník, 100 × 50 × 105 cm, 10 270 Kc, 

www.egazel.cz

Jak vyzrát na ukládání Jak vyzrát na ukládání
Jak vyzrát na ukládání
Jak vyzrát na ukládání Jak vyzrát na ukládání
Jak vyzrát na ukládání

Postel hraje prim

Ve velkých bytech s šatnou nemusíte řešit velké úložné prostory. Stačí pár menších kousků nábytku na odkládání věcí. 

Prošívaná postel Luxuria

Je výjimečně pohodlná a extrémně pružná díky patentovanému systému Hästens v kombinaci s přírodní výplní z bavlny, vlny a koňských žíní. Strečové čalounění zaručuje vyšší pružnost, úchyty po stranách matrace lepší manipulaci, 180 × 200 cm, 

www.postele-hastens.cz

, cena podle modelu.

Světlo

V šatnách je důležité dobré osvětlení. Pokud nemáte možnost střešního nebo klasického okna, určitě věnujte hodně pozornosti rozmístění světel všude tam, kde hledáte. I dovnitř skříně.

Jak vyzrát na ukládání Jak vyzrát na ukládání
Jak vyzrát na ukládání

Do podkroví

Díky tomuto skříňovému systému můžete mít úložné prostory na míru i v atypickém prostoru.

Skříň do každé ložnice: K 

dostání u prodejců JJP.

VYCHYTÁVKY

Skříní vyplníte skoro každý prostor, bez větších problémů i komplikovaný pod zkosenou střechou. Dejte si ale pozor na vnější zdi domu. Aby v těchto místech nehrozily plísně, doporučuje se přidat vestavěné skříni záda a boky, bez nichž se jinak dokážete obejít. Na věci by mělo být dost místa, aby se nemačkaly, což je výzva k likvidaci zbytečného oblečení. Méně je více! Určitě máte vyzkoušené, že čím víc skříní doma je, tím roste chuť shromažďovat věci a taky nechuť se jich zbavovat.

Jak vyzrát na ukládání Jak vyzrát na ukládání
Jak vyzrát na ukládání

Originální komody

Magnet na oči. Asymetrická dvířka se snadno otevírají, uvnitř využijete klasické police.

Designové komody Doppler: 

Základ z masivu, nohy z jasanu, lakovaný povrch, 216 × 70 × 48 cm, u prodejcu znacky Bonaldo.

Jak vyzrát na ukládání Jak vyzrát na ukládání
Jak vyzrát na ukládání

Ideální pro děti

V dětském pokoji je pořádek, když je co kam uklízet. Děti milují nízko položené úložné prostory na hračky.

Lavice Stuva:

Čelo výsuvu na kolečkách také v modré barvě, 90 × 50 × 50 cm, Ikea, 1 490 Kč.

Rubriky:

Další z rubriky

EK KLM interiār
Číst článek
15. 05. 2024
Propagace značky
Doba čtení 2 min

Nové byty u metra Kolbenova - vysoký standard a nízké poplatky za energie

Hned u metra Kolbenova přichází do nabídky nové byty, vysoký standard vybavení doplní nízké poplatky za energie

Obsah časopisu NPB Interiéry Bydlení
Bydlet jako... japandi, designér Petr Šlejmar
Číst článek
09. 05. 2024
Pavlína Blahotová
Doba čtení 10 min

Bydlet jako japandi: nová koupelna kombinuje japonský minimalismus se skandinávským smyslem pro estetiku

Když se designér Petr Šlejmar dozvěděl, že Jindřicha baví vikingská mytologie a jeho žena obdivuje japonský minimalismus, bylo hned jasné, kde se to potkává – ve stylu japandi!

Interiér & architektura Obsah časopisu NPB Interiéry Bydlet jako 8. řada Bydlet jako
Obývací část s jídlením koutem
Číst článek
26. 04. 2024
Redakce
Doba čtení 8 min

Bydlet jako na houbách: jak zařídit byt s nejmenší uhlíkovou stopou? Dívejte se po okolí!

Pro Agne je ekologie důležitá, proto ji nadchla myšlenka designérky Markéty Daňkové použít nábytek z odpadního dřeva a mycelia. Nové technologie by v budoucnu mohly nahradit některé obtížně recyklovatelné materiály, jako jsou třeba plasty.

Obsah časopisu NPB Interiéry Bydlet jako 8. řada Bydlet jako
DSC09568 kopie
Číst článek
12. 04. 2024
Redakce
Doba čtení 8 min

Bydlet jako na plátně: developerské projekty chrlí malé byty podle jednoho mustru, po spolupráci s interiérovým designérem však můžete mít opravdu osobitý domov.

Majitelkou tohoto bytu je mladá manažerka Kateřina, která si jako místo pro svůj nový domov vyhlédla sídliště na pražském Barrandově. Zařídit prázdný byt jí pomohl designér Tomáš Havránek.

Obsah časopisu NPB Interiéry Bydlet jako 8. řada Bydlet jako
Ložnice s komodou
Číst článek
11. 04. 2024
Redakce
Doba čtení 8 min

Bydlet jako v bruselském stylu: originální retro stolek může určit charakter celé místnosti.

Kvalitní, ničím nerušený spánek není samozřejmostí. Své o tom ví Jana, která má konečně vlastní ložnici, do níž manžel smí jen na návštěvy. Rozhodně ale nejde pouze o útulný dámský budoár. Místnost musí splnit několik důležitých funkcí.

Obsah časopisu NPB Interiéry Bydlet jako 8. řada Bydlet jako
Ostrůvek v kuchyni
Číst článek
05. 04. 2024
Redakce
Doba čtení 12 min

Bydlet jako za starými dveřmi: staré dveře nevyhazujte, ani když budujete interiér s luxusními designovými prvky. Nesou s sebou paměť bytu.

Renata zdědila po strejdovi byt ve staré pražské vile, ale stěhovat se do něj nechce. Bydlí a pracuje mimo hlavní město, ale ráda by si byt nechala. Designérka Markéta Daňková jí tedy navrhla nadčasové víkendové zázemí.

Obsah časopisu NPB Interiéry Bydlet jako 8. řada Bydlet jako
Obývací pokoj s kuchyní
Číst článek
22. 03. 2024
Redakce
Doba čtení 9 min

Bydlet jako v rezidenci: v malém prostoru se osvědčil vestavěný nábytek.

Byt v novostavbě, odkud je dobré spojení do centra Prahy, s dostupnými službami v okolí, s vlastní předzahrádkou a navíc s velkou zahradou určenou všem obyvatelům je vysněným bydlením mnoha lidí. Jak jej ale zařídit, aby se v něm žilo pohodlně?

Obsah časopisu NPB Interiéry Bydlet jako 8. řada Bydlet jako
Závěsné křeslo
Číst článek
15. 03. 2024
Redakce
Doba čtení 8 min

Bydlet jako tři sestry: jak rozdělit dva pokoje mezi tři dívky? Řešením je rozdělení funkcí.

Zařídit společný pokoj pro tři děvčata není legrace. Musíte plánovat, počítat, měřit...

Obsah časopisu NPB Interiéry Bydlet jako 8. řada Bydlet jako
DSC07894 kopie
Číst článek
09. 03. 2024
Redakce
Doba čtení 9 min

Bydlet jako na letním bytě: ukliďte, vyházejte staré krámy a vymalujte, často se stane zázrak, vzkazuje designér.

Obývací pokoj na chatě u Sázavy byl zařízený vším, co se postupem mnohla let v rodině odložilo a odvezlo na chatu, kde e to ještě může hodit.

Obsah časopisu NPB Interiéry Bydlet jako 8. řada Bydlet jako
DSC08074 kopie
Číst článek
01. 03. 2024
Redakce
Doba čtení 9 min

Bydlet jako za úplňku: útulná ložnice se dá vytvořit i s omezeným rozpočtem.

Čerstvá důchodkyně Olga si přála proměnit neútulnou a nepříliš komfortní ložnici. Když víte, jak na to, jde to i s omezeným rozpočtem. Základem proměny od designérky Lucie Polákové jsou barvy, látky a trochu fantazie.

Obsah časopisu NPB Interiéry Bydlet jako 8. řada Bydlet jako

AKTUÁLNÍ ČÍSLO ČASOPISU

NPB0624 cover
Gadesign

SOUTĚŽNÍ PŘÍSPĚVEK

BANER0624 vyrocni soutez

Výroční soutěž 10 x 10
Oslavte s námi 10. výročí časopisu Nové proměny bydlení a hrajte o narozeninové dárky! Každý měsíc na facebooku a v každém tištěném vydání Nových proměn bydlení najdete rozdílné soutěžní otázky s rozdílnými výhrami. My pak pokaždé odměníme celkem 20 soutěžících. Navíc ti z vás, kteří do 12. 8. 2024 odpoví na jakoukoli soutěžní otázku zveřejněnou v tištěném magazínu Nové proměny bydlení, mají možnost vyhrát hlavní cenu – pračku a sušičku Gorenje. Výherce hlavní výhry zveřejníme v Nových proměnách bydlení 10/24, jež vyjde 5. 9. 2024. Sledujte naše facebookové stránky a kupte si náš časopis.

Chci soutěžit →

Nejnovější články

EK KLM interiār
Číst článek
15. 05. 2024
Propagace značky
Doba čtení 2 min

Nové byty u metra Kolbenova - vysoký standard a nízké poplatky za energie

Hned u metra Kolbenova přichází do nabídky nové byty, vysoký standard vybavení doplní nízké poplatky za energie

Obsah časopisu NPB Interiéry Bydlení
Bydlet jako... japandi, designér Petr Šlejmar
Číst článek
09. 05. 2024
Pavlína Blahotová
Doba čtení 10 min

Bydlet jako japandi: nová koupelna kombinuje japonský minimalismus se skandinávským smyslem pro estetiku

Když se designér Petr Šlejmar dozvěděl, že Jindřicha baví vikingská mytologie a jeho žena obdivuje japonský minimalismus, bylo hned jasné, kde se to potkává – ve stylu japandi!

Interiér & architektura Obsah časopisu NPB Interiéry Bydlet jako 8. řada Bydlet jako
Obývací část s jídlením koutem
Číst článek
26. 04. 2024
Redakce
Doba čtení 8 min

Bydlet jako na houbách: jak zařídit byt s nejmenší uhlíkovou stopou? Dívejte se po okolí!

Pro Agne je ekologie důležitá, proto ji nadchla myšlenka designérky Markéty Daňkové použít nábytek z odpadního dřeva a mycelia. Nové technologie by v budoucnu mohly nahradit některé obtížně recyklovatelné materiály, jako jsou třeba plasty.

Obsah časopisu NPB Interiéry Bydlet jako 8. řada Bydlet jako
DSC09568 kopie
Číst článek
12. 04. 2024
Redakce
Doba čtení 8 min

Bydlet jako na plátně: developerské projekty chrlí malé byty podle jednoho mustru, po spolupráci s interiérovým designérem však můžete mít opravdu osobitý domov.

Majitelkou tohoto bytu je mladá manažerka Kateřina, která si jako místo pro svůj nový domov vyhlédla sídliště na pražském Barrandově. Zařídit prázdný byt jí pomohl designér Tomáš Havránek.

Obsah časopisu NPB Interiéry Bydlet jako 8. řada Bydlet jako
Ložnice s komodou
Číst článek
11. 04. 2024
Redakce
Doba čtení 8 min

Bydlet jako v bruselském stylu: originální retro stolek může určit charakter celé místnosti.

Kvalitní, ničím nerušený spánek není samozřejmostí. Své o tom ví Jana, která má konečně vlastní ložnici, do níž manžel smí jen na návštěvy. Rozhodně ale nejde pouze o útulný dámský budoár. Místnost musí splnit několik důležitých funkcí.

Obsah časopisu NPB Interiéry Bydlet jako 8. řada Bydlet jako
Ostrůvek v kuchyni
Číst článek
05. 04. 2024
Redakce
Doba čtení 12 min

Bydlet jako za starými dveřmi: staré dveře nevyhazujte, ani když budujete interiér s luxusními designovými prvky. Nesou s sebou paměť bytu.

Renata zdědila po strejdovi byt ve staré pražské vile, ale stěhovat se do něj nechce. Bydlí a pracuje mimo hlavní město, ale ráda by si byt nechala. Designérka Markéta Daňková jí tedy navrhla nadčasové víkendové zázemí.

Obsah časopisu NPB Interiéry Bydlet jako 8. řada Bydlet jako
Obývací pokoj s kuchyní
Číst článek
22. 03. 2024
Redakce
Doba čtení 9 min

Bydlet jako v rezidenci: v malém prostoru se osvědčil vestavěný nábytek.

Byt v novostavbě, odkud je dobré spojení do centra Prahy, s dostupnými službami v okolí, s vlastní předzahrádkou a navíc s velkou zahradou určenou všem obyvatelům je vysněným bydlením mnoha lidí. Jak jej ale zařídit, aby se v něm žilo pohodlně?

Obsah časopisu NPB Interiéry Bydlet jako 8. řada Bydlet jako
Závěsné křeslo
Číst článek
15. 03. 2024
Redakce
Doba čtení 8 min

Bydlet jako tři sestry: jak rozdělit dva pokoje mezi tři dívky? Řešením je rozdělení funkcí.

Zařídit společný pokoj pro tři děvčata není legrace. Musíte plánovat, počítat, měřit...

Obsah časopisu NPB Interiéry Bydlet jako 8. řada Bydlet jako
DSC07894 kopie
Číst článek
09. 03. 2024
Redakce
Doba čtení 9 min

Bydlet jako na letním bytě: ukliďte, vyházejte staré krámy a vymalujte, často se stane zázrak, vzkazuje designér.

Obývací pokoj na chatě u Sázavy byl zařízený vším, co se postupem mnohla let v rodině odložilo a odvezlo na chatu, kde e to ještě může hodit.

Obsah časopisu NPB Interiéry Bydlet jako 8. řada Bydlet jako
DSC08074 kopie
Číst článek
01. 03. 2024
Redakce
Doba čtení 9 min

Bydlet jako za úplňku: útulná ložnice se dá vytvořit i s omezeným rozpočtem.

Čerstvá důchodkyně Olga si přála proměnit neútulnou a nepříliš komfortní ložnici. Když víte, jak na to, jde to i s omezeným rozpočtem. Základem proměny od designérky Lucie Polákové jsou barvy, látky a trochu fantazie.

Obsah časopisu NPB Interiéry Bydlet jako 8. řada Bydlet jako