← Zpět na Bydlení
Chata zvaná Knoflíček

Chata zvaná Knoflíček

Taky se na horách bavíte představami, jak to asi vypadá uvnitř těch malých útulných chaloupek? Do jedné vás teď rádi pozveme.

Podmáčená a léta neudržovaná stavba na svahu Jizerských hor na svou původní roli mačkárny knoflíků už dávno zapomněla. Byli jsme nablízku, když ji po rekonstrukci znovu zařídil náš kolega David Eliášek.

Designér David Eliášek u chaty Designér David Eliášek u chaty
Designér David Eliášek u chaty

V poslední době sloužila jako klubovna s pingpongovým stolem. Chalupa, ke které patří, totiž fungovala jako rekreační zařízení, ale klubovna příliš využívaná nebyla... Když chalupu koupila paní Dája, věnovala se nejdříve rekonstrukci hlavní budovy a klubovna se stala spíš skladištěm - byla už totiž chronicky podmáčená, takže se s ní ani nijak nepočítalo. Nakonec majitelka nechala stavbu strhnout a protože bylo možné stavět jen na původních základech, vybudovala na kamenné podezdívce zase stejně malý domek, navíc ale s obytným podkrovím. „Rozhodla jsem se, že domek předělám jako přístavek k hlavní chalupě, aby se rozrůstající rodina mohla rozrůstat i dál,“ usmívá se majitelka Dája. Našeho kolegu, grafického retušéra a interiérového designéra Davida Eliáška si vyhlédla v pořadu Bydlet jako, kdy ji zaujala jeho proměna Bydlet jako muzikant. „To, jak zachránil starý klavír, mě nadchlo! Věděla jsem, že se nebojí ani netradičních řešení a taky se mi moc líbila barevnost, se kterou pracoval, takže jsem ho oslovila a postupně jsme se seznamovali,“ vzpomíná majitelka na několikaletý proces.

Pohled z kuchyně Pohled z kuchyně
Pohled z kuchyně

SCHODIŠTĚ

Zábradlí procházející z přízemí do horního patra tvoří subtilní kovové hranoly. Dubové schodnice jsou namořené na stejný odstín jako jídelní stůl a konstrukce schodů ladí s podnožím stolu.

Jídelna Jídelna
Jídelna

OSVĚTLENÍ

Skleněné lustry mají ručně vyrobená asymetrická stínidla a zavěšení do různých úrovní jim dodává na dynamice. Další světla jsou na kovových rámech, které osvětlují jednotlivé funkční zóny.

Opracování masivní dřevěné desky stolu Opracování masivní dřevěné desky stolu
Opracování masivní dřevěné desky stolu
Výroba kovového podnoží stolu Výroba kovového podnoží stolu
Výroba kovového podnoží stolu
Kovové podnoží jídelního stolu Kovové podnoží jídelního stolu
Kovové podnoží jídelního stolu

STŮL KROK ZA KROKEM

Stůl i schodiště jsou vyrobené na míru, povrchy jsou nastříkané v práškové lakovně, kde bylo možné zapéct lak při 180 °C. „Truhlář David zprocesoval celou výrobu – objednal na pile největší rozměr dubové desky – je 4 cm tlustá, 220 cm dlouhá, 100 cm široká. Když stolovou desku i schodnice vyrobil, namíchal jsem barvu na moření,“ popisuje designér David proces spolupráce. Knoflíček už měl mezitím základní návrh rozmístění místností od architekta, fasáda se postupně obkládala smrkovým dřevem natřeným lazurou a domek dostal vytápění pomocí tepelného čerpadla, takže ty nejzásadnější věci byly vyřešené. Nyní bylo třeba vybrat správný typ podlahy do víkendově obývaného a zároveň zátěžového prostoru. Řešila se i barevnost a podoba kovaného zábradlí. „Ve vizualizacích od architekta byla nakreslená síť, ale ukázalo se, že by se s ohledem na děti nesměla prohýbat a pevná by zase vypadala jako katr, a tak jsme s Davidem začali hledat novou podobu,“ vzpomíná Dája. „David přivezl několik originálně vykovaných vzorků, abychom si uměli představit, jak to bude v interiéru působita vybraný motiv pak nechal na míru vyrobit. Celý proces spolupráce, který i kvůli covidu nakonec trval tři roky, mě neuvěřitelně bavil. Těšilo mě pozorovat, jak interiér pomalu dostává výslednou podobu a jak se plní moje představy na víc než sto procent - David k nim totiž vždycky ještě přidal něco navíc. Oceňuji, že byl zároveň velmi trpělivý a nevadilo mu hledat alternativní řešení. Když jsem si něčím nebyla jistá, pomohla mi hodně moje dospělá dcera, která řekla: Dej tomu čas, nech to na sebe působit... V takových chvílích jsem byla ráda, že na rozhodování nejsem sama,“ usmívá se Dája. Součástí interiérového návrhu bylo dotažení až do úplného finále, včetně výběru pračky a sušičky. Jen některé stěny zatím zůstaly volné, aby mohly přijít nové impulsy. Dája uzavírá: „Ještě pořád se z výsledku raduji. Když vstoupím dovnitř, zhluboka se nadechnu - tady to tak krásně voní! Velkým oknem se nám otevřely neuvěřitelné výhledy do údolí, takže tu jen tak ráda sedím a dívám se z okna. Srdcem interiéru jsou pro mě čtyři lampy nad stolem - vydávají teplé světlo, jako byste zapálili svíčky - a když se večer rozsvítí, je v prostoru neuvěřitelně útulná atmosféra.“

Pohled do kuchyně Pohled do kuchyně
Pohled do kuchyně

KUCHYŇ

„Podlahu tvoří vysoce zátěžový laminát s designem a strukturou dřeva. V horské chalupě by masivní podlaha dostala na frak,“ říká David.

Pohled do obytné místnosti Pohled do obytné místnosti
Pohled do obytné místnosti

OBÝVACÍ ZÓNA

„Při výběru pohovky a závěsů jsme se shodli, že do šedo-dřevěného interiéru je třeba přidat barvu a společně vybrali petrolejovou,“ rekapituluje majitelka Dája. Pohovka je od značky Scanfort.

Pohled ke vstupním dveřím Pohled ke vstupním dveřím
Pohled ke vstupním dveřím

POHLED Z OBÝVÁKU KE VSTUPU

Stěna s betonovou stěrkou je zatím prázdná, čeká na obrazy, kterési sama přivolá. Šedé vypínače Levit jsou od ABB.

Černá Černá
Černá
Barva přírodního dřeva Barva přírodního dřeva
Barva přírodního dřeva
Šedohnědá Šedohnědá
Šedohnědá

STRUKTURY POVRCHŮ Matný černý kov, struktura přírodního dřeva napuštěného včelím voskem, a betonová stěrka.

HORY ZBLÍZKA

David nabídku na vybavení horského domku přijal skoro bez váhání: „Byla to okamžitě moje srdcovka, miluju hory a podobnou příležitost jsem ještě nikdy neměl. Díky tomu, že jsem přišel do fáze ukončení hrubé stavby, mohl jsem ovlivnit rozmístění zásuvek, vypínačů i osvětlení, tak jsem nepociťoval žádná omezení. Protože jsem věděl, jaká moje proměna se majitelce líbila, nebál jsem se navrhnout pro někoho možná netradiční černou kuchyni a rodině se ten nápad zalíbil,“ vzpomíná David. „Protože to byla nová stavba, jen postavená na starém půdorysu, nemusel jsem si hrát na žádnou roubenku, zároveň jsem ale uvažoval tak, aby interiér byl v souladu s prostředím, do něhož je chalupa zasazená, takže jsem jen kombinoval moderní design s útulností. Do většiny prostor jsem navrhl přírodní masivní dřevo, jen podlahu jsem zvolil vysokozátěžovou, která už se mi mnohokrát dobře osvědčila. Vím, že ani při prudkých změnách teplot se nehne, zatímco masivní dřevo by na podlaze mělo tendenci přijímat vlhkost nebo naopak seschnout. Pracovní deska je ovšem z masivního dubu. Na jídelní stůl jsem obzvlášť pyšný, podle mého návrhu ho vyrobil kamarád. Určil jsem mu přesné rozměry, aby do prostoru dobře zapadl a zároveň jsem ho povrchovou úpravou barevně sjednotil se schodnicemi a malým stolkem. Pracoval jsem s přírodním voskovým olejem Osmo, který jsem namíchal do lehce karamelového nádechu. Černá barva kovového schodiště a podnoží stolu se v prostoru dále opakuje ve formě černé matné oceli na nábytku. Práškově lakovaný povrch má také velmi příjemnou specifickou strukturu, která působí zajímavě a není tak odtažitá jako hladký lesklý lakovaný povrch,“ říká David Eliášek. To, co si pak jako interiérový designér opravdu užil, je velké finále před focením: v loňském prosinci tu mohl pobýt den předtím, než přijel náš produkční Honza s fotografem Vaškem. Nejen že celý interiér v klidu doladil do posledního detailu, ale taky si na vlastní kůži prožil, jak jím navržený prostor na své obyvatele působí. „Přijel jsem večer, najedl jsem se tam, rozsvítil světla, do sluchátek pustil hudbu, pomalu a v klidu vybaloval doplňky, šel spát a pak ráno jsem si s hrnkem kafe stoupl na sjezdovku před domem a díval se, jak lidi jezdí na ranním prašanu kolem... Byla to krása,“ vzpomíná.

Schodiště Schodiště
Schodiště

SCHODIŠTĚ 

Schody bylo třeba vyměřit tak, aby se po nich dalo pohodlně chodit, ale aby zároveň zabíraly co nejméně prostoru v přízemí. Zábradlí prochází až do patra.

Výhled z podkroví Výhled z podkroví
Výhled z podkroví
Ložnice v podkroví Ložnice v podkroví
Ložnice v podkroví

LOŽNICE V PODKROVÍ 

„Barevnost přízemí se opakuje i v patře. Jak je domek maličký, musí zůstat v jednom stylu,“ vysvětluje majitelka.

Hrubá stavba chaty Hrubá stavba chaty
Hrubá stavba chaty
Stavba podhledu a schodiště Stavba podhledu a schodiště
Stavba podhledu a schodiště

HRUBÁ STAVBA

Poprvé se rodina s interiérovým designérem Davidem sešla ve fázi hrubé stavby, kdy už byla architektem určená dispozice jednotlivých místností a umístění schodiště. Místo schodiště tu byl stavební žebřík, podlaha betonová a zadělávaly se sádrokartony. Ve chvíli, kdy byl dům zateplený a byly i vyvedené kabely, mohl David začít vyměřovat vestavěný nábytek, kuchyňskou sestavu, stůl a výšku osvětlení.

Pohled od dveří Pohled od dveří
Pohled od dveří

KOUPELNA

Umyvadlo a skříňka jsou ze Sapho, sapho.cz, pračka se sušičkou je schovaná ve skříňce vyrobené na míru od truhláře. Zrcadlo je zarámované jako obraz.

Koupelnový radiátor a věšák v jednom Koupelnový radiátor a věšák v jednom
Koupelnový radiátor a věšák v jednom

KOUPELNA 

Na podlaze je velkoformátová dlažba pískovcové barvy, na stěnách je stěrka 3Deco. Stejný odstín je i v kuchyni a v obýváku na zdi.

CO TU FUNGUJE

V MALÉM PROSTORU SE VYPLATÍ UDRŽET STEJNÝ STYL VE VŠECH MÍSTNOSTECH.

MATERIÁLY

Přírodní dřevo, betonová stěrka a keramické obklady jsou jistotou, že pracujete s kvalitou.

BARVY

Minimalistická barevnost může působit útulně, když zvolíte práškovou povrchovou úpravu černého kovu, teplý odstín betonové stěrky a karamelový nádech povrchové úpravy dřeva. Petrolejový odstín pak vše příjemně oživí.

OSVĚTLENÍ

Útulnou atmosféru vymodelujete nejlépe pomocí svítidel. Nezapomeňte ale na praktické osvětelní pracovních ploch.

KONTAKT, KTERÝ BY SE VÁM MOHL HODIT

Kuchyň Kunskbacka Ikea, ikea.cz
Koupelna Sapho, sapho.cz
Truhlář David, e-mail: stolynamiru@gmail.com

Komoda u kuchyně Komoda u kuchyně
Komoda u kuchyně
Výhled z okna Výhled z okna
Výhled z okna

KOMODA

Odkládací pult u kuchyně z kolekce Ikea se přirozeně proměnil v komodu a nyní přesahuje do prostoru obývacího pokoje.

ŽRALOK NA SCHODECH

Je umístěný na okně proti nebi a vypadá, že pluje oblohou.

Prostřený stůl Prostřený stůl
Prostřený stůl
Police s rukou Police s rukou
Police s rukou

PROSTŘENÝ STŮL

Modré nádobí a kouřově zabarvené sklenice David vybral v Kare, vtipné, dekadentně zlaté příbory prodává Ikea.

RUKA

Ochranitelská ruka vymezuje hrací koutek pro děti. Černá krabice v polici je určená na ukládání hraček.

Socha jako extravagantní doplněk Socha jako extravagantní doplněk
Socha jako extravagantní doplněk
Designér David Eliášek Designér David Eliášek
Designér David Eliášek

SOCHA NA POLICI

Právě kvůli podobným nápadům si Dája Davida vybrala. Baví ji lehká extravagance a humor, zároveň má ráda věci praktické a stylově čisté. David ji svým výběrem několika originálních doplňků z Kare rozhodně nezklamal!

STYLING

„Když jsem se přesvědčil, že jsem s Dájou i její dcerou, která byla při zařizování hlavní poradkyní, na stejné vlně, neváhal jsem a navozil spoustu doplňků z mého oblíbeného obchodu Kare,“ říká David.

Zátiší se slonem Zátiší se slonem
Zátiší se slonem
Designový koutek Designový koutek
Designový koutek

SLON V LOŽNICI

„Se třemi malými ložnicemi v patře se žádné zázraky dělat nedaly, jsou ryze funkční a praktické. Ale neodolal jsem a aspoň jsem do každé z nich umístil nějakou vtipnou sošku,“ vysvětluje David, kde se tady vzal ten slon se zdvižených chobotem.

OBRAZ

Abstraktní obraz na sebe v interiéru zbytečně neupozorňuje, zároveň ale tvoří elegantní pozadí pro vnímání komplexní kompozice prostoru.

Rubriky:

Další z rubriky

EK KLM interiār
Číst článek
15. 05. 2024
Propagace značky
Doba čtení 2 min

Nové byty u metra Kolbenova - vysoký standard a nízké poplatky za energie

Hned u metra Kolbenova přichází do nabídky nové byty, vysoký standard vybavení doplní nízké poplatky za energie

Obsah časopisu NPB Interiéry Bydlení
Bydlet jako... japandi, designér Petr Šlejmar
Číst článek
09. 05. 2024
Pavlína Blahotová
Doba čtení 10 min

Bydlet jako japandi: nová koupelna kombinuje japonský minimalismus se skandinávským smyslem pro estetiku

Když se designér Petr Šlejmar dozvěděl, že Jindřicha baví vikingská mytologie a jeho žena obdivuje japonský minimalismus, bylo hned jasné, kde se to potkává – ve stylu japandi!

Interiér & architektura Obsah časopisu NPB Interiéry Bydlet jako 8. řada Bydlet jako
Obývací část s jídlením koutem
Číst článek
26. 04. 2024
Redakce
Doba čtení 8 min

Bydlet jako na houbách: jak zařídit byt s nejmenší uhlíkovou stopou? Dívejte se po okolí!

Pro Agne je ekologie důležitá, proto ji nadchla myšlenka designérky Markéty Daňkové použít nábytek z odpadního dřeva a mycelia. Nové technologie by v budoucnu mohly nahradit některé obtížně recyklovatelné materiály, jako jsou třeba plasty.

Obsah časopisu NPB Interiéry Bydlet jako 8. řada Bydlet jako
DSC09568 kopie
Číst článek
12. 04. 2024
Redakce
Doba čtení 8 min

Bydlet jako na plátně: developerské projekty chrlí malé byty podle jednoho mustru, po spolupráci s interiérovým designérem však můžete mít opravdu osobitý domov.

Majitelkou tohoto bytu je mladá manažerka Kateřina, která si jako místo pro svůj nový domov vyhlédla sídliště na pražském Barrandově. Zařídit prázdný byt jí pomohl designér Tomáš Havránek.

Obsah časopisu NPB Interiéry Bydlet jako 8. řada Bydlet jako
Ložnice s komodou
Číst článek
11. 04. 2024
Redakce
Doba čtení 8 min

Bydlet jako v bruselském stylu: originální retro stolek může určit charakter celé místnosti.

Kvalitní, ničím nerušený spánek není samozřejmostí. Své o tom ví Jana, která má konečně vlastní ložnici, do níž manžel smí jen na návštěvy. Rozhodně ale nejde pouze o útulný dámský budoár. Místnost musí splnit několik důležitých funkcí.

Obsah časopisu NPB Interiéry Bydlet jako 8. řada Bydlet jako
Ostrůvek v kuchyni
Číst článek
05. 04. 2024
Redakce
Doba čtení 12 min

Bydlet jako za starými dveřmi: staré dveře nevyhazujte, ani když budujete interiér s luxusními designovými prvky. Nesou s sebou paměť bytu.

Renata zdědila po strejdovi byt ve staré pražské vile, ale stěhovat se do něj nechce. Bydlí a pracuje mimo hlavní město, ale ráda by si byt nechala. Designérka Markéta Daňková jí tedy navrhla nadčasové víkendové zázemí.

Obsah časopisu NPB Interiéry Bydlet jako 8. řada Bydlet jako
Obývací pokoj s kuchyní
Číst článek
22. 03. 2024
Redakce
Doba čtení 9 min

Bydlet jako v rezidenci: v malém prostoru se osvědčil vestavěný nábytek.

Byt v novostavbě, odkud je dobré spojení do centra Prahy, s dostupnými službami v okolí, s vlastní předzahrádkou a navíc s velkou zahradou určenou všem obyvatelům je vysněným bydlením mnoha lidí. Jak jej ale zařídit, aby se v něm žilo pohodlně?

Obsah časopisu NPB Interiéry Bydlet jako 8. řada Bydlet jako
Závěsné křeslo
Číst článek
15. 03. 2024
Redakce
Doba čtení 8 min

Bydlet jako tři sestry: jak rozdělit dva pokoje mezi tři dívky? Řešením je rozdělení funkcí.

Zařídit společný pokoj pro tři děvčata není legrace. Musíte plánovat, počítat, měřit...

Obsah časopisu NPB Interiéry Bydlet jako 8. řada Bydlet jako
DSC07894 kopie
Číst článek
09. 03. 2024
Redakce
Doba čtení 9 min

Bydlet jako na letním bytě: ukliďte, vyházejte staré krámy a vymalujte, často se stane zázrak, vzkazuje designér.

Obývací pokoj na chatě u Sázavy byl zařízený vším, co se postupem mnohla let v rodině odložilo a odvezlo na chatu, kde e to ještě může hodit.

Obsah časopisu NPB Interiéry Bydlet jako 8. řada Bydlet jako
DSC08074 kopie
Číst článek
01. 03. 2024
Redakce
Doba čtení 9 min

Bydlet jako za úplňku: útulná ložnice se dá vytvořit i s omezeným rozpočtem.

Čerstvá důchodkyně Olga si přála proměnit neútulnou a nepříliš komfortní ložnici. Když víte, jak na to, jde to i s omezeným rozpočtem. Základem proměny od designérky Lucie Polákové jsou barvy, látky a trochu fantazie.

Obsah časopisu NPB Interiéry Bydlet jako 8. řada Bydlet jako

AKTUÁLNÍ ČÍSLO ČASOPISU

NPB0624 cover
Gadesign

SOUTĚŽNÍ PŘÍSPĚVEK

BANER0624 vyrocni soutez

Výroční soutěž 10 x 10
Oslavte s námi 10. výročí časopisu Nové proměny bydlení a hrajte o narozeninové dárky! Každý měsíc na facebooku a v každém tištěném vydání Nových proměn bydlení najdete rozdílné soutěžní otázky s rozdílnými výhrami. My pak pokaždé odměníme celkem 20 soutěžících. Navíc ti z vás, kteří do 12. 8. 2024 odpoví na jakoukoli soutěžní otázku zveřejněnou v tištěném magazínu Nové proměny bydlení, mají možnost vyhrát hlavní cenu – pračku a sušičku Gorenje. Výherce hlavní výhry zveřejníme v Nových proměnách bydlení 10/24, jež vyjde 5. 9. 2024. Sledujte naše facebookové stránky a kupte si náš časopis.

Chci soutěžit →

Nejnovější články

EK KLM interiār
Číst článek
15. 05. 2024
Propagace značky
Doba čtení 2 min

Nové byty u metra Kolbenova - vysoký standard a nízké poplatky za energie

Hned u metra Kolbenova přichází do nabídky nové byty, vysoký standard vybavení doplní nízké poplatky za energie

Obsah časopisu NPB Interiéry Bydlení
Bydlet jako... japandi, designér Petr Šlejmar
Číst článek
09. 05. 2024
Pavlína Blahotová
Doba čtení 10 min

Bydlet jako japandi: nová koupelna kombinuje japonský minimalismus se skandinávským smyslem pro estetiku

Když se designér Petr Šlejmar dozvěděl, že Jindřicha baví vikingská mytologie a jeho žena obdivuje japonský minimalismus, bylo hned jasné, kde se to potkává – ve stylu japandi!

Interiér & architektura Obsah časopisu NPB Interiéry Bydlet jako 8. řada Bydlet jako
Obývací část s jídlením koutem
Číst článek
26. 04. 2024
Redakce
Doba čtení 8 min

Bydlet jako na houbách: jak zařídit byt s nejmenší uhlíkovou stopou? Dívejte se po okolí!

Pro Agne je ekologie důležitá, proto ji nadchla myšlenka designérky Markéty Daňkové použít nábytek z odpadního dřeva a mycelia. Nové technologie by v budoucnu mohly nahradit některé obtížně recyklovatelné materiály, jako jsou třeba plasty.

Obsah časopisu NPB Interiéry Bydlet jako 8. řada Bydlet jako
DSC09568 kopie
Číst článek
12. 04. 2024
Redakce
Doba čtení 8 min

Bydlet jako na plátně: developerské projekty chrlí malé byty podle jednoho mustru, po spolupráci s interiérovým designérem však můžete mít opravdu osobitý domov.

Majitelkou tohoto bytu je mladá manažerka Kateřina, která si jako místo pro svůj nový domov vyhlédla sídliště na pražském Barrandově. Zařídit prázdný byt jí pomohl designér Tomáš Havránek.

Obsah časopisu NPB Interiéry Bydlet jako 8. řada Bydlet jako
Ložnice s komodou
Číst článek
11. 04. 2024
Redakce
Doba čtení 8 min

Bydlet jako v bruselském stylu: originální retro stolek může určit charakter celé místnosti.

Kvalitní, ničím nerušený spánek není samozřejmostí. Své o tom ví Jana, která má konečně vlastní ložnici, do níž manžel smí jen na návštěvy. Rozhodně ale nejde pouze o útulný dámský budoár. Místnost musí splnit několik důležitých funkcí.

Obsah časopisu NPB Interiéry Bydlet jako 8. řada Bydlet jako
Ostrůvek v kuchyni
Číst článek
05. 04. 2024
Redakce
Doba čtení 12 min

Bydlet jako za starými dveřmi: staré dveře nevyhazujte, ani když budujete interiér s luxusními designovými prvky. Nesou s sebou paměť bytu.

Renata zdědila po strejdovi byt ve staré pražské vile, ale stěhovat se do něj nechce. Bydlí a pracuje mimo hlavní město, ale ráda by si byt nechala. Designérka Markéta Daňková jí tedy navrhla nadčasové víkendové zázemí.

Obsah časopisu NPB Interiéry Bydlet jako 8. řada Bydlet jako
Obývací pokoj s kuchyní
Číst článek
22. 03. 2024
Redakce
Doba čtení 9 min

Bydlet jako v rezidenci: v malém prostoru se osvědčil vestavěný nábytek.

Byt v novostavbě, odkud je dobré spojení do centra Prahy, s dostupnými službami v okolí, s vlastní předzahrádkou a navíc s velkou zahradou určenou všem obyvatelům je vysněným bydlením mnoha lidí. Jak jej ale zařídit, aby se v něm žilo pohodlně?

Obsah časopisu NPB Interiéry Bydlet jako 8. řada Bydlet jako
Závěsné křeslo
Číst článek
15. 03. 2024
Redakce
Doba čtení 8 min

Bydlet jako tři sestry: jak rozdělit dva pokoje mezi tři dívky? Řešením je rozdělení funkcí.

Zařídit společný pokoj pro tři děvčata není legrace. Musíte plánovat, počítat, měřit...

Obsah časopisu NPB Interiéry Bydlet jako 8. řada Bydlet jako
DSC07894 kopie
Číst článek
09. 03. 2024
Redakce
Doba čtení 9 min

Bydlet jako na letním bytě: ukliďte, vyházejte staré krámy a vymalujte, často se stane zázrak, vzkazuje designér.

Obývací pokoj na chatě u Sázavy byl zařízený vším, co se postupem mnohla let v rodině odložilo a odvezlo na chatu, kde e to ještě může hodit.

Obsah časopisu NPB Interiéry Bydlet jako 8. řada Bydlet jako
DSC08074 kopie
Číst článek
01. 03. 2024
Redakce
Doba čtení 9 min

Bydlet jako za úplňku: útulná ložnice se dá vytvořit i s omezeným rozpočtem.

Čerstvá důchodkyně Olga si přála proměnit neútulnou a nepříliš komfortní ložnici. Když víte, jak na to, jde to i s omezeným rozpočtem. Základem proměny od designérky Lucie Polákové jsou barvy, látky a trochu fantazie.

Obsah časopisu NPB Interiéry Bydlet jako 8. řada Bydlet jako