← Zpět na Proměny
Bydlet jako V KOSTCE

Bydlet jako V KOSTCE

Když se rozrůstá rodina, narůstají nároky na velikost bytu. Nechcete se stěhovat do většího? Rozšiřovat nemusíte jen směrem ven, jde to i dovnitř.

Katka s manželem mají malou Terezku a navíc se těší na miminko. Proto se rozhodli ponechat obývací pokoj dětem a ze své ložnice vytvořit obývák s televizí. Vzhledem k tomu, že v současném pokoji neměli spaní dobře vyřešené, už dlouho uvažovali o změně a příchod dalšího člena rodiny to vše jen uspíšil.

DŘÍVE Uprostřed ložnice velká manželská postel, z jedné strany hrací koutek a z druhé dětská postýlka přímo u topení. To nebylo ideální řešení!

Bydlet jako V KOSTCE Bydlet jako V KOSTCE
Bydlet jako V KOSTCE

NYNÍ Z ložnice se stane zároveň obývací pokoj, aby na děti zbyla samostatná místnost. Dvoulůžko je umístěné v zabudované kostce v nejtmavším koutě.

Bydlet jako V KOSTCE Bydlet jako V KOSTCE
Bydlet jako V KOSTCE


Řešení pro malé pokoje existuje hodně, ale většinou předpokládají nějakou fyzickou námahu – lezení nahoru nebo skládání, zasouvání a tak dále. Otázkou tedy bylo, jak v budoucím obýváku vyřešit spaní, aby manželé nemuseli každé ráno složitě uklízet lůžko a večer, když padají únavou, je zase rozkládat.

DŘÍVE Dříve zde byla ložnice s dětským koutem, nyní k ložnici potřebujeme připojit obývací pokoj, kam rodiče přestěhují děti.

Bydlet jako V KOSTCE Bydlet jako V KOSTCE
Bydlet jako V KOSTCE

Pohled od okna V dřevěné kostce vznikla komfortní oddělená ložnice, která se dá úplně uzavřít. Vstupní posuvné dveře jsou na boku, ale na čelní stěně z černého skla je vytvořené okénko.

Bydlet jako V KOSTCE Bydlet jako V KOSTCE
Bydlet jako V KOSTCE

NYNÍ Pokoj splňuje funkci ložnice i obývacího pokoje. Černé sklo zrcadlí prostor, aby se tu majitelé necítili stísněně. Tapeta na stropě nabízí prostor pro fantazii, jako by sem přesahovala zeleň zvenku.

VŠE PRO KVALITNÍ SPÁNEK

Moje zásada je: „Kdo živí, ten musí kvalitně spát.“ Rozhodně se nespokojím s tím, že bych do obývacího pokoje navrhla jen obyčejnou rozkládací pohovku," popisuje svůj přístup designérka Markéta Daňková. Pokud se má otec rodiny kvalitně vyspat, je nezbytné vybudovat mu plnohodnotnou ložnici. Napadlo ji, že by mohla být něco jako pokoj v pokoji, a tak do jediného možného rohu obývacího pokoje vkreslila dřevěnou kostku. Tou kostkou je dřevěná vestavba nové ložnice, ve které rodiče najdou pohodu a soukromí. Teplý odstín dřeva doplňuje světle šedá barva, která je v různých odstínech dominantním prvkem prostoru. Protože je dřevěná ložnicová kostka dost prostorově výrazná, bylo třeba už dál prostor netříštit. Stěny proto zůstaly čisté a prázdné, bez dalších polic a dekorací, ve zbytku místnosti už je jen minimum nábytku. Vestavná skříň, knihovna i zavěšená televizní komoda splývají se světle šedou barvou zdí, jako by tam vůbec nebyly.

Pohled od vstupu Nejlepší místo pro postel bylo v nejtmavším koutě, bohužel ale proti dveřím, což není z hlediska feng-šuej správné. Proto spaní vestavěla do kostky, kterou lze zasunutím posuvných dveří odclonit od pohledů při vstupu do místnosti.

Bydlet jako V KOSTCE Bydlet jako V KOSTCE
Bydlet jako V KOSTCE

HVĚZDNÉ NEBE NADE MNOU

Spací kostku vyrobil truhlář z březové překližky a dýhy. Je do ní zabudovaný dostatek prostorů pro ukládání, zásuvky i lampičky. Vyvrtané dírky nejsou jen ve dveřích, ale i ve stropních  deskách, pod kterými je skrytá LED páska. Když v noci rozsvítíte, bude to vypadat jako hvězdné nebe.

Bydlet jako V KOSTCE Bydlet jako V KOSTCE
Bydlet jako V KOSTCE
Bydlet jako V KOSTCE Bydlet jako V KOSTCE
Bydlet jako V KOSTCE

PRO NEJLEPŠÍ USÍNÁNÍ

Největší plochu v ložnici zabírá lůžko a jeho povlečení. Trendy je tónované prostěradlo a jednobarevné povlečení. Když ho doplníte výraznějším přehozem a dekorativními polštáři, vytvoříte prostor, který svou měkkostí doslova láká k odpočinku. Polštáře, peřiny, povlečení a pléd jsou od českého výrobce ScanQuilt.

scanquilt.cz

Bydlet jako V KOSTCE Bydlet jako V KOSTCE
Bydlet jako V KOSTCE

Pohled z pohovky Katka s manželem si raději povídají a čtou, televizi sledují jen občas. Proto si ponechali menší obrazovku, jejíž výraz v pokoji zjemňuje světle šedý kruh namalovaný na stěně.

Bydlet jako V KOSTCE Bydlet jako V KOSTCE
Bydlet jako V KOSTCE

SEN O ZIMNÍ ZAHRADĚ

Jestli taky moc toužíte po zvětšení svého bytu, zkuste uvažovat třeba o zimní zahradě. Petra Zelená z Hobbytecu nám jako inspiraci přinesla knihu a doporučuje zaměřit se na konstrukce z hliníku, který je v podstatě nesmrtelný.

Bydlet jako V KOSTCE Bydlet jako V KOSTCE
Bydlet jako V KOSTCE
Bydlet jako V KOSTCE Bydlet jako V KOSTCE
Bydlet jako V KOSTCE

TICHÝ POMOCNÍK

Do malého bytu je dobré pořídit i co nejskladnější úklidové prostředky. Tyčový vysavač Samsung Jet 70 easy má vícevrstvý filtrační systém vhodný pro alergiky, na jedno nabití můžete vysávat až 40 minut a dá se zavěsit na stěnu. mall.cz

Bydlet jako V KOSTCE Bydlet jako V KOSTCE
Bydlet jako V KOSTCE

3 body k úspěchu

1. Soukromí Dopřejte si vždy kvalitní spaní oddělené od dalších zón.

2. Materiály Vsaďte na přírodní dřevo, to je nejlepší a nadčasový základ.

3. Tapeta Strop nemusí být vždy čistě bílý, lidé si ho zdobili odjakživa.

DŘÍVE Spaní u okna a v blízkosti topení nebylo nejlepším řešením. Postel zabírala téměř celou místnost, což byl v malém bytě zbytečný luxus.

Bydlet jako V KOSTCE Bydlet jako V KOSTCE
Bydlet jako V KOSTCE

Pohled od vstupu Dominantním prvkem relaxační zóny je stropní stmívatelná lampa ve tvaru kruhu. Pokud si rádi čtete, byla by chyba vynechat při zařizování čtecí lampu.

Bydlet jako V KOSTCE Bydlet jako V KOSTCE
Bydlet jako V KOSTCE

NYNÍ Do obývacího pokoje se vešla prostorná pohovka, na které se může spolu povalovat celá rodina. Doplňuje ji taburet a příruční odkládací stolek, aby tu bylo dobré zázemí i pro společné hry.

CO SE SEM VEJDE?

Kostka je celá z březového dřeva, nechybí v ní skryté úložné prostory, osvětlení a posuvné dveře s dekorativně vyfrézovanými dírami. Rychlým pohybem posuvného křídla dveří lze postel skrýt před očima návštěvy nebo naopak otevřít, aby rodiče měli při spaní dostatek vzduchu. Dřevěné desky ložnice ladí s parketovou podlahou, kterou jsme objevili pod kobercem a nechali zrenovovat. Podlahu stačilo dobře zbrousit a znovu nalakovat přírodním voskem a působila zase jako nová. Jen jsme ji pak museli pečlivě přikrýt, protože teprve po renovaci podlahy se mohla odehrávat celá stavební proměna. Naštěstí to zvládla.

ROSTLINY NA STROPĚ

Tapeta na stropě odvede pozornost od stěn i od proporcí místnosti. Zobrazuje korunu olivovníku, aby ložnice působila jako malý domek, do kterého shora nahlížejí koruny stromů.

Bydlet jako V KOSTCE Bydlet jako V KOSTCE
Bydlet jako V KOSTCE

PŘIFUKOVÁNÍ POKOJE DOVNITŘ

Výroba nábytku na míru je nejlepším řešením v případě, že potřebujete dokonale využít opravdu každý centimetr. Tady se prostor u okna nově využije pro posezení na pohovce a ložnice vznikne ve vestavěné dřevěné kostce, která vytvoří soukromý prostor a zároveň pokoj rozdělí na dvě nové zóny. Lepit tapetu na strop je ten nejhorší nápad, jaký může designérka mít, a proto je nejlepší, když si ji raději nalepí sama…
V bytě byly kvalitní parkety, které jsme nechali jen zbrousit a nalakovat.

PŘÍBĚH DÁL POKRAČUJE

Ložnice by měla působit vlastně jako minidomek usazený do otevřeného prostoru. Proto Markétu napadlo vytvořit iluzi otevřeného stropu, kterým do pokoje nahlížejí koruny stromů. Na strop navrhla tapetu s motivem větví olivovníku. Malý prostor dostal jednoduchým zásahem dvě plnohodnotné funkční zóny a ještě něco navíc, originální motiv, něco jako autorský podpis. Malá Terezka si ložnicový domeček natolik oblíbila, že pokud budou chtít rodiče zůstat v ložnici aspoň chvíli sami, musí hodně rychle zařídit i nový dětský pokoj.

MAJITELKA KATKA Jako plně vytížená maminka (teď už dvou dětí) ocení, že nemusí každé ráno skládat postel a uklízet lůžkoviny. Děti si navíc přes den užijí spací kostku pro své hry.

Bydlet jako V KOSTCE Bydlet jako V KOSTCE
Bydlet jako V KOSTCE

BAREVNÁ ŠKÁLA Přirozená barva dřeva se světlými tóny bílé a šedé tvoří příjemnou kombinaci, která se jen tak neomrzí.

Světlá šedá je základní barvou tohoto pokoje.

Olivově zelenou najdete na stropní tapetě.

Přírodní dřevo je na vestavěné kostce a na parketách.

S černým sklem na stěně ladí stolek a osvětlení.


MARKÉTA DAŇKOVÁ

Interiérová designérka Markéta Daňková ráda hledá originální, ale funkční řešení. Vybudovat ložnici jako pokoj v pokoji je neobvyklý, ale smysluplný koncept. Velkorysé pojetí, černé sklo a malovaná tapeta na stropě dodávají návrhu punc elegance.„Když to nejde tak, půjde to jinak, nějaké řešení se vždycky najde. Nebojím se malé prostory ještě zmenšit například předělením, protože tak se vytvoří nové možnosti a majitelé jsou většinou překvapeni, co všechno se do jejich nového malého prostoru vejde.“

PROSTOR Menší ložnice dostala novou funkci, ještě přibyl požadavek na obývací pokoj. Je tu pouze jedno okno i jeden možný vstup.

PROBLÉM  Neexistovala možnost pokoj rozdělit nebo zvětšit bouráním, proto bylo vhodné místo pro vybudování ložnice velkou neznámou. Rodina očekávala druhého potomka a bylo třeba najít cestu, jak vybudovat plnohodnotné spaní i funkční obývací prostor.

ŘEŠENÍ Ložnice se do pokoje nakonec dostala v podobě dřevěné kostky, která může být ze dvou stran otevřená, ale také se dá kompletně uzavřít a splní všechny požadavky pro pohodlný spánek. Díky nové dispozici se do prostoru pod oknem vešla i nová prostorná pohovka pro celou rodinu.


Nákupní košík

Nábytek na míru, Truhlářství Piloušek, celkem 130 870 Kč; matrace Matrand, Ikea, 10 980 Kč/2 ks; lampy u postele Nymane, Ikea, 1 000 Kč; centrální osvětlení, 11 700 Kč, a stojací lampa, 5 500 Kč, vše profi lighting.cz; pohovka Bearny, 46 152 Kč, a taburet Hubsch, 3 964 Kč, vše designovynabytek.cz; tapeta na míru, design Markéta Daňková, 15 950 Kč; napínací prostěradlo Jersey, 180 × 220 cm, 1 690 Kč, povlečení Saten Color, 1 350 Kč/ jednolůžko, vlněný pléd Deli kostka,130 × 180 cm, 2 790 Kč, polštářky Saten Color, 295 Kč/ks, vše ScanQuilt, scanquilt.cz; závěs Hilja, Ikea, 700 Kč/pár

Kolik to stálo

Nábytek na míru.................130 870 Kč

Pohovka.............................. 46 152 Kč

Elektroinstalace...................50 000 Kč

Renovace podlahy...............20 000 Kč

Malířské práce.......................6 000 Kč

Osvětlení a doplňky.............55 794 Kč

CELKEM.......................308 816 Kč

Kontakty, které by se vám mohly hodit

Designérka Markéta Daňková, marketa-dankova.cz

Lůžkoviny ScanQuilt, scanquilt.cz

Projekt zimní zahrady Hobbytec, hobbytec.cz

ZAJÍMÁ VÁS TATO PROMĚNA? PODÍVEJTE SE NA NI ONLINE!

Proměna online

Rubriky:

Další z rubriky

EK KLM interiār
Číst článek
15. 05. 2024
Propagace značky
Doba čtení 2 min

Nové byty u metra Kolbenova - vysoký standard a nízké poplatky za energie

Hned u metra Kolbenova přichází do nabídky nové byty, vysoký standard vybavení doplní nízké poplatky za energie

Obsah časopisu NPB Interiéry Bydlení
Bydlet jako... japandi, designér Petr Šlejmar
Číst článek
09. 05. 2024
Pavlína Blahotová
Doba čtení 10 min

Bydlet jako japandi: nová koupelna kombinuje japonský minimalismus se skandinávským smyslem pro estetiku

Když se designér Petr Šlejmar dozvěděl, že Jindřicha baví vikingská mytologie a jeho žena obdivuje japonský minimalismus, bylo hned jasné, kde se to potkává – ve stylu japandi!

Interiér & architektura Obsah časopisu NPB Interiéry Bydlet jako 8. řada Bydlet jako
Obývací část s jídlením koutem
Číst článek
26. 04. 2024
Redakce
Doba čtení 8 min

Bydlet jako na houbách: jak zařídit byt s nejmenší uhlíkovou stopou? Dívejte se po okolí!

Pro Agne je ekologie důležitá, proto ji nadchla myšlenka designérky Markéty Daňkové použít nábytek z odpadního dřeva a mycelia. Nové technologie by v budoucnu mohly nahradit některé obtížně recyklovatelné materiály, jako jsou třeba plasty.

Obsah časopisu NPB Interiéry Bydlet jako 8. řada Bydlet jako
DSC09568 kopie
Číst článek
12. 04. 2024
Redakce
Doba čtení 8 min

Bydlet jako na plátně: developerské projekty chrlí malé byty podle jednoho mustru, po spolupráci s interiérovým designérem však můžete mít opravdu osobitý domov.

Majitelkou tohoto bytu je mladá manažerka Kateřina, která si jako místo pro svůj nový domov vyhlédla sídliště na pražském Barrandově. Zařídit prázdný byt jí pomohl designér Tomáš Havránek.

Obsah časopisu NPB Interiéry Bydlet jako 8. řada Bydlet jako
Ložnice s komodou
Číst článek
11. 04. 2024
Redakce
Doba čtení 8 min

Bydlet jako v bruselském stylu: originální retro stolek může určit charakter celé místnosti.

Kvalitní, ničím nerušený spánek není samozřejmostí. Své o tom ví Jana, která má konečně vlastní ložnici, do níž manžel smí jen na návštěvy. Rozhodně ale nejde pouze o útulný dámský budoár. Místnost musí splnit několik důležitých funkcí.

Obsah časopisu NPB Interiéry Bydlet jako 8. řada Bydlet jako
Ostrůvek v kuchyni
Číst článek
05. 04. 2024
Redakce
Doba čtení 12 min

Bydlet jako za starými dveřmi: staré dveře nevyhazujte, ani když budujete interiér s luxusními designovými prvky. Nesou s sebou paměť bytu.

Renata zdědila po strejdovi byt ve staré pražské vile, ale stěhovat se do něj nechce. Bydlí a pracuje mimo hlavní město, ale ráda by si byt nechala. Designérka Markéta Daňková jí tedy navrhla nadčasové víkendové zázemí.

Obsah časopisu NPB Interiéry Bydlet jako 8. řada Bydlet jako
Obývací pokoj s kuchyní
Číst článek
22. 03. 2024
Redakce
Doba čtení 9 min

Bydlet jako v rezidenci: v malém prostoru se osvědčil vestavěný nábytek.

Byt v novostavbě, odkud je dobré spojení do centra Prahy, s dostupnými službami v okolí, s vlastní předzahrádkou a navíc s velkou zahradou určenou všem obyvatelům je vysněným bydlením mnoha lidí. Jak jej ale zařídit, aby se v něm žilo pohodlně?

Obsah časopisu NPB Interiéry Bydlet jako 8. řada Bydlet jako
Závěsné křeslo
Číst článek
15. 03. 2024
Redakce
Doba čtení 8 min

Bydlet jako tři sestry: jak rozdělit dva pokoje mezi tři dívky? Řešením je rozdělení funkcí.

Zařídit společný pokoj pro tři děvčata není legrace. Musíte plánovat, počítat, měřit...

Obsah časopisu NPB Interiéry Bydlet jako 8. řada Bydlet jako
DSC07894 kopie
Číst článek
09. 03. 2024
Redakce
Doba čtení 9 min

Bydlet jako na letním bytě: ukliďte, vyházejte staré krámy a vymalujte, často se stane zázrak, vzkazuje designér.

Obývací pokoj na chatě u Sázavy byl zařízený vším, co se postupem mnohla let v rodině odložilo a odvezlo na chatu, kde e to ještě může hodit.

Obsah časopisu NPB Interiéry Bydlet jako 8. řada Bydlet jako
DSC08074 kopie
Číst článek
01. 03. 2024
Redakce
Doba čtení 9 min

Bydlet jako za úplňku: útulná ložnice se dá vytvořit i s omezeným rozpočtem.

Čerstvá důchodkyně Olga si přála proměnit neútulnou a nepříliš komfortní ložnici. Když víte, jak na to, jde to i s omezeným rozpočtem. Základem proměny od designérky Lucie Polákové jsou barvy, látky a trochu fantazie.

Obsah časopisu NPB Interiéry Bydlet jako 8. řada Bydlet jako

AKTUÁLNÍ ČÍSLO ČASOPISU

NPB0624 cover
Gadesign

SOUTĚŽNÍ PŘÍSPĚVEK

BANER0624 vyrocni soutez

Výroční soutěž 10 x 10
Oslavte s námi 10. výročí časopisu Nové proměny bydlení a hrajte o narozeninové dárky! Každý měsíc na facebooku a v každém tištěném vydání Nových proměn bydlení najdete rozdílné soutěžní otázky s rozdílnými výhrami. My pak pokaždé odměníme celkem 20 soutěžících. Navíc ti z vás, kteří do 12. 8. 2024 odpoví na jakoukoli soutěžní otázku zveřejněnou v tištěném magazínu Nové proměny bydlení, mají možnost vyhrát hlavní cenu – pračku a sušičku Gorenje. Výherce hlavní výhry zveřejníme v Nových proměnách bydlení 10/24, jež vyjde 5. 9. 2024. Sledujte naše facebookové stránky a kupte si náš časopis.

Chci soutěžit →

Nejnovější články

EK KLM interiār
Číst článek
15. 05. 2024
Propagace značky
Doba čtení 2 min

Nové byty u metra Kolbenova - vysoký standard a nízké poplatky za energie

Hned u metra Kolbenova přichází do nabídky nové byty, vysoký standard vybavení doplní nízké poplatky za energie

Obsah časopisu NPB Interiéry Bydlení
Bydlet jako... japandi, designér Petr Šlejmar
Číst článek
09. 05. 2024
Pavlína Blahotová
Doba čtení 10 min

Bydlet jako japandi: nová koupelna kombinuje japonský minimalismus se skandinávským smyslem pro estetiku

Když se designér Petr Šlejmar dozvěděl, že Jindřicha baví vikingská mytologie a jeho žena obdivuje japonský minimalismus, bylo hned jasné, kde se to potkává – ve stylu japandi!

Interiér & architektura Obsah časopisu NPB Interiéry Bydlet jako 8. řada Bydlet jako
Obývací část s jídlením koutem
Číst článek
26. 04. 2024
Redakce
Doba čtení 8 min

Bydlet jako na houbách: jak zařídit byt s nejmenší uhlíkovou stopou? Dívejte se po okolí!

Pro Agne je ekologie důležitá, proto ji nadchla myšlenka designérky Markéty Daňkové použít nábytek z odpadního dřeva a mycelia. Nové technologie by v budoucnu mohly nahradit některé obtížně recyklovatelné materiály, jako jsou třeba plasty.

Obsah časopisu NPB Interiéry Bydlet jako 8. řada Bydlet jako
DSC09568 kopie
Číst článek
12. 04. 2024
Redakce
Doba čtení 8 min

Bydlet jako na plátně: developerské projekty chrlí malé byty podle jednoho mustru, po spolupráci s interiérovým designérem však můžete mít opravdu osobitý domov.

Majitelkou tohoto bytu je mladá manažerka Kateřina, která si jako místo pro svůj nový domov vyhlédla sídliště na pražském Barrandově. Zařídit prázdný byt jí pomohl designér Tomáš Havránek.

Obsah časopisu NPB Interiéry Bydlet jako 8. řada Bydlet jako
Ložnice s komodou
Číst článek
11. 04. 2024
Redakce
Doba čtení 8 min

Bydlet jako v bruselském stylu: originální retro stolek může určit charakter celé místnosti.

Kvalitní, ničím nerušený spánek není samozřejmostí. Své o tom ví Jana, která má konečně vlastní ložnici, do níž manžel smí jen na návštěvy. Rozhodně ale nejde pouze o útulný dámský budoár. Místnost musí splnit několik důležitých funkcí.

Obsah časopisu NPB Interiéry Bydlet jako 8. řada Bydlet jako
Ostrůvek v kuchyni
Číst článek
05. 04. 2024
Redakce
Doba čtení 12 min

Bydlet jako za starými dveřmi: staré dveře nevyhazujte, ani když budujete interiér s luxusními designovými prvky. Nesou s sebou paměť bytu.

Renata zdědila po strejdovi byt ve staré pražské vile, ale stěhovat se do něj nechce. Bydlí a pracuje mimo hlavní město, ale ráda by si byt nechala. Designérka Markéta Daňková jí tedy navrhla nadčasové víkendové zázemí.

Obsah časopisu NPB Interiéry Bydlet jako 8. řada Bydlet jako
Obývací pokoj s kuchyní
Číst článek
22. 03. 2024
Redakce
Doba čtení 9 min

Bydlet jako v rezidenci: v malém prostoru se osvědčil vestavěný nábytek.

Byt v novostavbě, odkud je dobré spojení do centra Prahy, s dostupnými službami v okolí, s vlastní předzahrádkou a navíc s velkou zahradou určenou všem obyvatelům je vysněným bydlením mnoha lidí. Jak jej ale zařídit, aby se v něm žilo pohodlně?

Obsah časopisu NPB Interiéry Bydlet jako 8. řada Bydlet jako
Závěsné křeslo
Číst článek
15. 03. 2024
Redakce
Doba čtení 8 min

Bydlet jako tři sestry: jak rozdělit dva pokoje mezi tři dívky? Řešením je rozdělení funkcí.

Zařídit společný pokoj pro tři děvčata není legrace. Musíte plánovat, počítat, měřit...

Obsah časopisu NPB Interiéry Bydlet jako 8. řada Bydlet jako
DSC07894 kopie
Číst článek
09. 03. 2024
Redakce
Doba čtení 9 min

Bydlet jako na letním bytě: ukliďte, vyházejte staré krámy a vymalujte, často se stane zázrak, vzkazuje designér.

Obývací pokoj na chatě u Sázavy byl zařízený vším, co se postupem mnohla let v rodině odložilo a odvezlo na chatu, kde e to ještě může hodit.

Obsah časopisu NPB Interiéry Bydlet jako 8. řada Bydlet jako
DSC08074 kopie
Číst článek
01. 03. 2024
Redakce
Doba čtení 9 min

Bydlet jako za úplňku: útulná ložnice se dá vytvořit i s omezeným rozpočtem.

Čerstvá důchodkyně Olga si přála proměnit neútulnou a nepříliš komfortní ložnici. Když víte, jak na to, jde to i s omezeným rozpočtem. Základem proměny od designérky Lucie Polákové jsou barvy, látky a trochu fantazie.

Obsah časopisu NPB Interiéry Bydlet jako 8. řada Bydlet jako