← Zpět na 1. řada Bydlet jako
Bydlet jako V BAROKU

Bydlet jako V BAROKU

Co přežilo z opulentního barokního stylu do dnešních dnů? Budete se divit, díky Vivienne Westwood, designérce Janě a naší čtenářce Terezce je toho doc...

Co přežilo z opulentního barokního stylu do dnešních dnů? Budete se divit, díky Vivienne Westwood, designérce Janě a naší čtenářce Terezce je toho docela hodně!

PUNK-BAROK

Baroko obdivujeme dodnes pro nádhernou architekturu, obdivuhodné výtvarné umění i kreativní módu. Současní designéři se jeho tvaroslovím i barvami inspirují při tvorbě nábytku i lustrů, kdy tvary převádějí s nadsázkou jak do plastových materiálů (Philippe Starck a židle Ghost), tak třeba do lustrů (Jakub Berdych a jeho Raw lamp zavěšená na stativu místo reflektoru). Britská královna punku Vivienne Westwood přivedla barokní inspiraci do módy, a tím i interiérových textilií. Objevíte barvy, vzory, tvary i kvalitní materiály tak trochu postavené na hlavu, ale hlavně: vždy v zlatém rámu!

Jsem majitelka Interier design školy Intermezzo a odvážná designérka, která ráda míchá styly a miluje humor v interiéru.Jana Hradecká, designérka

prostor

Pokoj v prvním patře právě přestavovaného rodinného domku má francouzská okna vedoucí do zahrady a dřevěnou podlahu ze smrkových prken. Studentka Tereza je velmi kreativní, ale tam, kde si není jistá, nechává věci dozrát. Proto tady měla zatím jen matraci na zemi a čekala na tu správnou inspiraci.

Bydlet jako V BAROKU Bydlet jako V BAROKU
Bydlet jako V BAROKU

DŘÍVE

Přestože byl pokoj zařízen jen provizorně, měl zásadně špatné uspořádání nábytku. Matrace v koridoru mezi dveřmi a oknem nemohla dopřát dobrý odpočinek.

Bydlet jako V BAROKU Bydlet jako V BAROKU
Bydlet jako V BAROKU

NYNÍ Postel má čelo u stěny, přibylo relaxační pohodlné křeslo. Punk-barokový styl dodal osobitě rebelskou tvář, která ladí k mladé studentce.

Bydlet jako V BAROKU Bydlet jako V BAROKU
Bydlet jako V BAROKU

DŘÍVE Pár základních kousků nábytku a bílé závěsy, místo postele velká matrace na zemi. 

Bydlet jako V BAROKU Bydlet jako V BAROKU
Bydlet jako V BAROKU

NYNÍ  Barokní zlatá a k ní barvy Londýna, semeniště rebelských punkerů.

KONTAKTY A PRODUKTY, KTERÉ SE NÁM OSVĚDČILY 

Punkové designové doplňky

Vtipné drobnosti najdete v showroomu Kare nebo na stránkách

www.kare-design.cz

.

Postel na celý život

Kvalitní lůžko s matrací z koňských žíní a s celoživotní zárukou pořídíte v obchodě Dreambeds,

www.dreambeds.cz

.

kolik to stálo

NábytekOsvětleníTextil a koberecDoplňky4 568 Kč8 094 Kč10 516 Kč2 000 Kč0KčCELKEMDesignérka Jana Hradecká má ráda neobvyklé kombinace a mix různých stylů. Na poradě o barokním stylu, který jsme v první řadě Bydlet jako určitě chtěli mít, ji napadlo, že pojedná barokní inspiraci v duchu své oblíbené designérky Vivienne Westwood, britské punkové legendy. „Podívej se na její logo, vždyť i to vychází z baroka,“ začala snášet na stůl argumenty. „Vytáhla z baroka to nejlepší, namíchala to s britskou klasikou, celé to trochu zmačkala, potrhala a zase sešila zpět a stala se nesmrtelnou. My sice nešijeme modely pro módní přehlídky, ale trochu se můžeme inspirovat i v interiérovém designu,“ uvažovala Jana dál. Nakonec vlastně došlo i na to punkové zmačkání a potrhání – jídelní židle z bazaru přišla o svou polovinu, dostala novou barvu a stojí přistavená zbytkem svého sedáku ke zdi. Stal se z ní totiž němý sluha a z jejího opěradla věšák na odhazování svršků. Nepřijde vám, že právě tato změna byla totálně punková? 

1. Pohled od vstupních dveří

Závěsy Merete, 899 Kč/ks, zlaté květináče Daidai, od 39 Kč/ks, LED žárovky Ledare, 299 Kč/ks, vše Ikea; textilní kabely a objímky, Hornbach, celkem 4 000 Kč; smetanový přehoz Osaka, 150 × 230 cm, 1 690 Kč, vlněný pléd Lamb, 130 × 190 cm, 2 290 Kč, obojí ScanQuilt; koberec Spirit 551 Union Jack, Koberce Breno, od 6 216 Kč, Další dekorace: papírové pytle na tříděný odpad, Tchibo, skříňky a pořadače Ikea jsou natřené balakrylem, rámy na nástěnky, Hornbach. Postel mimo rozpočet proměny: tradiční britská značka Vispring, dodavatel postelí pro Titanic, 140 × 200 cm, výplň z koňských žíní, cena k doptání, Dreambeds, www.dreambeds.cz

Bydlet jako V BAROKU Bydlet jako V BAROKU
Bydlet jako V BAROKU
Barokní zlatá je na rámech obrazů i dveří a na doplňcích, k ní patří barvy Londýna, semeniště rebelských punkerů. Sahají od červené barvy telefonních budek a doubledeckerů po skotský pléd.

2. Pohled od okna

Textilní kabely a objímky, Hornbach, celkem 4 000 Kč; LED žárovky Ledare, 299 Kč/ks, Ikea; stojací zrcadlo Baroque Gold, 2 799 Kč, Kare, www.kare-design.cz; smetanový přehoz Osaka, 150 × 230 cm, 1 690 Kč, plédy Lamb, 130 × 190 cm, 2 290 Kč/ks, prostěradlo Jersey, 690 Kč, návleky na polštáře Imperial, 699 Kč/ ks, zelený návlek Satén, 195 Kč, návlekySmart kočky, 490 Kč/ks, ložní souprava Secese, 2 390 Kč, vše ScanQuilt; koberec Spirit 551 Union Jack, od 6 216 Kč, Koberce Breno; papírové pytle na tříděný odpad, Tchibo, skříňky a pořadače Ikea jsou natřené balakrylem, rámy na nástěnky, Hornbach, svícny H & M Home; postel mimo rozpočet proměny: cena k doptání, Dreambeds, www.dreambeds.cz

Bydlet jako V BAROKU Bydlet jako V BAROKU
Bydlet jako V BAROKU
Jana zcela ve stylu baroka a své oblíbené punkerky Vivienne ladila satén s kostkovanými plédy a polštáři s kočičím potiskem. Zlaté zrcadlo ladí se zlatými nohami skříně, které tu bohužel nejsou vidět.
Bydlet jako V BAROKU Bydlet jako V BAROKU
Bydlet jako V BAROKU

zlaté rámy

Designérka Jana Hradecká a moderátorka Jana Stryková jsou zkušené odbornice na kreativní výboje. Jednak si pamatují ty svoje, jednak obě mají děti, které také rády přesahují hranice všeho dovoleného. Terezce vymezíme prostor velkými rámy, ale už předem počítáme s tím, že je překročí. 

POKOJ PRO STUDENTKU 

Osmnáctiletá Tereza se do proměny přihlásila přes facebookovou výzvu, kterou Jana oslovila okruh studentů a příznivců své Interier design školy Intermezzo. Když jsme ji viděli poprvé, propadli jsme nadšení. Terezka měla barokně romantickou košili a temně punkově namalovanou pusu a oči. Jako by vystoupila z našeho snu! S Janou si velmi rychle sladila noty – obě rády recyklují a natírají, přemýšlejí, jak pořídit nové věci pokud možno vlastní výrobou a s minimálními náklady. Tereza si přála doladit styl, který nechala nedořešený, protože to zatím nebyla v jejím životě priorita, a zároveň si přála nechat prostor pro vlastní nápady a kreativitu. „Pracovní stůl nemám a ani ho nepotřebuji, protože se učím v posteli, úkoly dělám v posteli i nápady vymýšlím v posteli,“ vypočítala nám Tereza další funkce své dosavadní matrace položené na holé zemi. „Uvědomila jsem si, že nesmím pokoj zařídit definitivně, že v něm musí zůstat i něco nedořečeného, aby si Tereza mohla pokoj dolaďovat podle momentálního životního období, kterých ji ještě čeká velká spousta,“ vzpomíná Jana. O podporu ze strany rodičů se strachovat nemusela. Terezčina rodina totiž taky byla jak ze snu. Nechala designérce naprosto volnou ruku a při totálním zaneřádění domku televizní technikou si dál klidně žila svým životem. Poslední den natáčení dokonce nezrušila ani naplánovaný rodinný mejdan. Když fotograf Václav dofocoval poslední detaily, po domě už korzovali rodinní přátelé se sklenkou vína. 

3. Pohled od nohou postele

Stolní lampa Knit, 3 599 Kč, fi gurka psa se zlatými křídly Sitting Angel Dog Gold-Black, 699 Kč, vše Kare, www.kare-design.cz; zlaté květináče Daidai, Ikea, od 39 Kč/ks. Ostatní dekorace: skříňky a pořadače Ikea jsou natřené balakrylem, rámy na nástěnky, Hornbach, džínovina na přečalounění křesla: Jeans Stretch, www.latka.cz, 389 Kč/m

Bydlet jako V BAROKU Bydlet jako V BAROKU
Bydlet jako V BAROKU
Barokní umění se drželo v pevně daných, uzavřených formách. Proto jsme místo pro kreativitu vyhradili pomocí zlatých rámů. Bílý obraz je antistresová omalovánka, kterou navrhla Tereza pro návštěvy.
Bydlet jako V BAROKU Bydlet jako V BAROKU
Bydlet jako V BAROKU

Plátna pro obrazy

Terezka potřebuje pro své kreativní nápady něco jiného než pracovní stůl. Nejlepší nápady k ní prý přicházejí v posteli, kde se také učí, kde vlastně tráví většinu volného času. K tomu, aby měla své nápady pěkně na očích, se budou hodit velké barevné panely, sloužící jako tabule, omalovánky nebo nástěnka na důležité nápady a připomínky.

portrét kočky

Další umělecké dílo ve zlatém rámu je dárek, který Terezka dostala k osmnáctým narozeninám od rodinné známé. Nebylo zatím nikdy vystaveno, a proto můžeme jeho publikování v televizním pořadu považovat za světovou premiéru.   

Na původním ušáku měla Terka přehozenou džínovou bundu. To mě inspirovalo k přečalouněníJana hradecká, designérka
Bydlet jako V BAROKU Bydlet jako V BAROKU
Bydlet jako V BAROKU

CO JSME ZACHOVALI 

V rohu pokoje stojí šatní skříň ze starší kolekce Ikea, kterou bylo škoda rušit – nějaký prostor pro oblečení potřebuje určitě i Tereza, která nás během proměny překvapila svou skromností a nenáročností. Jana skříň natřela šedomodrou barvou, vyměnila úchytky za kožená poutka ze starých pásků a nohy nastříkala zlatým sprejem. Změna neuvěřitelná! Vedle vstupních dveří je podivná prohlubeň v omítce. „Tahleta díra má ukazovat, že se tady žije?“ ptala se moderátorka Jana designérky, když si všimla charakteristických čárek v proláklině. „Ano, v celém domě jsou po rekonstrukci nanesené hliněné omítky, ale tady, kde se dřív, když holky byly malé, měřily, zůstalo to památné místo s jejich zaznamenávanou výškou zachované,“ usmívá se Jana. Proč by tu mělo být všechno dokonalé, když nám se to zrovna tak náramně hodí? Dokonalost is dead!

4. Pohled od panelů

Stojací zrcadlo Baroque Gold, 2 799 Kč, a odkládací stolek Elegance Nodo Black, Ø 30 cm, 1 569 Kč, vše Kare, www.kare-design.cz; smetanový přehoz Osaka, 150 × 230 cm, 1 690 Kč, vlněné plédy Lamb, 130 × 190 cm, různé vzory, 2 290 Kč/ks, pletené návleky na polštáře Imperial, 699 Kč/ks, zelený návlek Satén, 195 Kč, návleky Smart kočky, 490 Kč/ks, vše ScanQuilt; koberec Spirit 551 Union Jack, od 6 216 Kč, Koberce Breno

Bydlet jako V BAROKU Bydlet jako V BAROKU
Bydlet jako V BAROKU

DIY - tvořte sami!

Bydlet jako V BAROKU Bydlet jako V BAROKU
Bydlet jako V BAROKU

Němý sluha 

„Romane, kam doma házíš oblečení,“ ptá se Jana. „Na židli,“ odpovídá Roman. „Takže když bude němý sluha vypadat jako židle, bude co?“ „Oblíbený!“

1/ JDĚTE DO BAZARU

Pokud nemáte zásoby starého nábytku na půdě, v bazaru určitě tu správnou židli najdete.

2/ ŘEŽTE

Nechcete, aby židle příliš překážela v prostoru? Zmenšete ji klidně na polovinu, Roman to zvládl snadno i obyčejnou pilkou.

3/ NATÍREJTE

Jemný šedomodrý odstín je správně nenápadný a zároveň tvoří příjemné přechody pro ostatní barvy. Kromě němého sluhy jsme s ním natřeli i skříň, která se ale dočkala zlatých nohou!

KRAJKA NA pODLAZE  

Tak to je punk! Na realizaci tohoto nápadu se podílela designérka Jana s moderátorkou Janou. Přes široký pruh látky postupně sprejem nastříkaly dekor po celém obvodu pokoje

Bydlet jako V BAROKU Bydlet jako V BAROKU
Bydlet jako V BAROKU
Bydlet jako V BAROKU Bydlet jako V BAROKU
Bydlet jako V BAROKU
Bydlet jako V BAROKU Bydlet jako V BAROKU
Bydlet jako V BAROKU

NOVÁ TVÁŘ SMRKOVÉ PODLAHY

Původní smrková podlaha měla přírodní barvu, a pokud někdy byla povrchově ošetřená, už se to zřejmě ztratilo. Hloubkově jsme ji tedy očistili podlahovým mycím strojem, nechali vyschnout a natřeli barevnou lazurou. Protože naše požadovaná šedá nebyla v základní nabídce, nechali jsme ji v Domě barev namíchat podle vzorníku. Dixol, bezbarvá tenkovrstvá lazura na dřevo natónovaná podle odstínu S 4502-B a podlahový lak na dřevo Polyurex Mat, vše Dům barev,

www.dumbarev.cz

; podlahový mycí stroj Kärcher FC 5, vysává a vytírá podlahu zároveň,

www.karcher.cz

5. Pohled od šicího stroje

LED žárovky Ledare, 299 Kč/ks, Ikea; textilní kabely a objímky, Hornbach, celkem 4 000 Kč; vlněné plédy Lamb, 130 × 190 cm, 2 290 Kč/ks, zelené prostěradlo Jersey, 690 Kč, pletené návleky na polštáře Imperial, 699 Kč/ks, zelený návlek Satén, 195 Kč, návleky Smart kočky, 490 Kč/ks, ložní souprava na jednolůžko Secese, 2 390 Kč, vše ScanQuilt; koberec Spirit 551 Union Jack, Koberce Breno, od 6 216 Kč. Ostatní dekorace: svícny, H&M Home 

Bydlet jako V BAROKU Bydlet jako V BAROKU
Bydlet jako V BAROKU
Místo jednoho centrálního lustru nechala Jana rozvést dlouhé barevné šňůry zakončené žárovkami (se zlatou objímkou samozřejmě) tak, aby posvítily vždy tam, kde je to právě třeba. Ovládají se křížovým spínačem.
Bydlet jako V BAROKU Bydlet jako V BAROKU
Bydlet jako V BAROKU

IKONA

Knížku o bouřlivém životě bývalé učitelky, co jako malá holka taky ráda šila, si určitě přečtěte, stojí za to!

barevná paleta

KNIHOMOL, KTERÝ SI NEPŘEJE BÝT RUŠEN BARVAMI, OCENÍ KLASICKOU ČERNOBÍLOU KOMBINACI, JEJÍŽ KONTRAST ZMÍRŇUJE PŘÍRODNÍ DŘEVO.

Bydlet jako V BAROKU Bydlet jako V BAROKU
Bydlet jako V BAROKU
Výmalba a přechodové plochy mezi jednotlivými barvami.
Bydlet jako V BAROKU Bydlet jako V BAROKU
Bydlet jako V BAROKU
Zlatá na rámech, doplňcích a designových detailech.
Bydlet jako V BAROKU Bydlet jako V BAROKU
Bydlet jako V BAROKU
Červená z londýnských telefonních budek.
Bydlet jako V BAROKU Bydlet jako V BAROKU
Bydlet jako V BAROKU
Sametově zelená, barokně hebká a elegantní.

3 body k úspěchu

1

BARVY

Pro zlatou, zelenou a červenou kombinaci zvolte neutrální bílý a šedý základ.

2

RECYKLACE

Snažte se vždy využít maximum původního nábytku. Barvy dělají zázraky!3

KREATIVITA

Nechte prostor pro sebevyjádření. Studenti potřebují svobodu a soukromí.

Proměna online

FOTO MICHAEL KRATOCHVÍL, VÁCLAV VALNÝ A © ČESKÁ TELEVIZE

Rubriky:
Štítky:

Další z rubriky

EK KLM interiār
Číst článek
15. 05. 2024
Propagace značky
Doba čtení 2 min

Nové byty u metra Kolbenova - vysoký standard a nízké poplatky za energie

Hned u metra Kolbenova přichází do nabídky nové byty, vysoký standard vybavení doplní nízké poplatky za energie

Obsah časopisu NPB Interiéry Bydlení
Bydlet jako... japandi, designér Petr Šlejmar
Číst článek
09. 05. 2024
Pavlína Blahotová
Doba čtení 10 min

Bydlet jako japandi: nová koupelna kombinuje japonský minimalismus se skandinávským smyslem pro estetiku

Když se designér Petr Šlejmar dozvěděl, že Jindřicha baví vikingská mytologie a jeho žena obdivuje japonský minimalismus, bylo hned jasné, kde se to potkává – ve stylu japandi!

Interiér & architektura Obsah časopisu NPB Interiéry Bydlet jako 8. řada Bydlet jako
Obývací část s jídlením koutem
Číst článek
26. 04. 2024
Redakce
Doba čtení 8 min

Bydlet jako na houbách: jak zařídit byt s nejmenší uhlíkovou stopou? Dívejte se po okolí!

Pro Agne je ekologie důležitá, proto ji nadchla myšlenka designérky Markéty Daňkové použít nábytek z odpadního dřeva a mycelia. Nové technologie by v budoucnu mohly nahradit některé obtížně recyklovatelné materiály, jako jsou třeba plasty.

Obsah časopisu NPB Interiéry Bydlet jako 8. řada Bydlet jako
DSC09568 kopie
Číst článek
12. 04. 2024
Redakce
Doba čtení 8 min

Bydlet jako na plátně: developerské projekty chrlí malé byty podle jednoho mustru, po spolupráci s interiérovým designérem však můžete mít opravdu osobitý domov.

Majitelkou tohoto bytu je mladá manažerka Kateřina, která si jako místo pro svůj nový domov vyhlédla sídliště na pražském Barrandově. Zařídit prázdný byt jí pomohl designér Tomáš Havránek.

Obsah časopisu NPB Interiéry Bydlet jako 8. řada Bydlet jako
Ložnice s komodou
Číst článek
11. 04. 2024
Redakce
Doba čtení 8 min

Bydlet jako v bruselském stylu: originální retro stolek může určit charakter celé místnosti.

Kvalitní, ničím nerušený spánek není samozřejmostí. Své o tom ví Jana, která má konečně vlastní ložnici, do níž manžel smí jen na návštěvy. Rozhodně ale nejde pouze o útulný dámský budoár. Místnost musí splnit několik důležitých funkcí.

Obsah časopisu NPB Interiéry Bydlet jako 8. řada Bydlet jako
Ostrůvek v kuchyni
Číst článek
05. 04. 2024
Redakce
Doba čtení 12 min

Bydlet jako za starými dveřmi: staré dveře nevyhazujte, ani když budujete interiér s luxusními designovými prvky. Nesou s sebou paměť bytu.

Renata zdědila po strejdovi byt ve staré pražské vile, ale stěhovat se do něj nechce. Bydlí a pracuje mimo hlavní město, ale ráda by si byt nechala. Designérka Markéta Daňková jí tedy navrhla nadčasové víkendové zázemí.

Obsah časopisu NPB Interiéry Bydlet jako 8. řada Bydlet jako
Obývací pokoj s kuchyní
Číst článek
22. 03. 2024
Redakce
Doba čtení 9 min

Bydlet jako v rezidenci: v malém prostoru se osvědčil vestavěný nábytek.

Byt v novostavbě, odkud je dobré spojení do centra Prahy, s dostupnými službami v okolí, s vlastní předzahrádkou a navíc s velkou zahradou určenou všem obyvatelům je vysněným bydlením mnoha lidí. Jak jej ale zařídit, aby se v něm žilo pohodlně?

Obsah časopisu NPB Interiéry Bydlet jako 8. řada Bydlet jako
Závěsné křeslo
Číst článek
15. 03. 2024
Redakce
Doba čtení 8 min

Bydlet jako tři sestry: jak rozdělit dva pokoje mezi tři dívky? Řešením je rozdělení funkcí.

Zařídit společný pokoj pro tři děvčata není legrace. Musíte plánovat, počítat, měřit...

Obsah časopisu NPB Interiéry Bydlet jako 8. řada Bydlet jako
DSC07894 kopie
Číst článek
09. 03. 2024
Redakce
Doba čtení 9 min

Bydlet jako na letním bytě: ukliďte, vyházejte staré krámy a vymalujte, často se stane zázrak, vzkazuje designér.

Obývací pokoj na chatě u Sázavy byl zařízený vším, co se postupem mnohla let v rodině odložilo a odvezlo na chatu, kde e to ještě může hodit.

Obsah časopisu NPB Interiéry Bydlet jako 8. řada Bydlet jako
DSC08074 kopie
Číst článek
01. 03. 2024
Redakce
Doba čtení 9 min

Bydlet jako za úplňku: útulná ložnice se dá vytvořit i s omezeným rozpočtem.

Čerstvá důchodkyně Olga si přála proměnit neútulnou a nepříliš komfortní ložnici. Když víte, jak na to, jde to i s omezeným rozpočtem. Základem proměny od designérky Lucie Polákové jsou barvy, látky a trochu fantazie.

Obsah časopisu NPB Interiéry Bydlet jako 8. řada Bydlet jako

AKTUÁLNÍ ČÍSLO ČASOPISU

NPB0624 cover
Gadesign

SOUTĚŽNÍ PŘÍSPĚVEK

BANER0624 vyrocni soutez

Výroční soutěž 10 x 10
Oslavte s námi 10. výročí časopisu Nové proměny bydlení a hrajte o narozeninové dárky! Každý měsíc na facebooku a v každém tištěném vydání Nových proměn bydlení najdete rozdílné soutěžní otázky s rozdílnými výhrami. My pak pokaždé odměníme celkem 20 soutěžících. Navíc ti z vás, kteří do 12. 8. 2024 odpoví na jakoukoli soutěžní otázku zveřejněnou v tištěném magazínu Nové proměny bydlení, mají možnost vyhrát hlavní cenu – pračku a sušičku Gorenje. Výherce hlavní výhry zveřejníme v Nových proměnách bydlení 10/24, jež vyjde 5. 9. 2024. Sledujte naše facebookové stránky a kupte si náš časopis.

Chci soutěžit →

Nejnovější články

EK KLM interiār
Číst článek
15. 05. 2024
Propagace značky
Doba čtení 2 min

Nové byty u metra Kolbenova - vysoký standard a nízké poplatky za energie

Hned u metra Kolbenova přichází do nabídky nové byty, vysoký standard vybavení doplní nízké poplatky za energie

Obsah časopisu NPB Interiéry Bydlení
Bydlet jako... japandi, designér Petr Šlejmar
Číst článek
09. 05. 2024
Pavlína Blahotová
Doba čtení 10 min

Bydlet jako japandi: nová koupelna kombinuje japonský minimalismus se skandinávským smyslem pro estetiku

Když se designér Petr Šlejmar dozvěděl, že Jindřicha baví vikingská mytologie a jeho žena obdivuje japonský minimalismus, bylo hned jasné, kde se to potkává – ve stylu japandi!

Interiér & architektura Obsah časopisu NPB Interiéry Bydlet jako 8. řada Bydlet jako
Obývací část s jídlením koutem
Číst článek
26. 04. 2024
Redakce
Doba čtení 8 min

Bydlet jako na houbách: jak zařídit byt s nejmenší uhlíkovou stopou? Dívejte se po okolí!

Pro Agne je ekologie důležitá, proto ji nadchla myšlenka designérky Markéty Daňkové použít nábytek z odpadního dřeva a mycelia. Nové technologie by v budoucnu mohly nahradit některé obtížně recyklovatelné materiály, jako jsou třeba plasty.

Obsah časopisu NPB Interiéry Bydlet jako 8. řada Bydlet jako
DSC09568 kopie
Číst článek
12. 04. 2024
Redakce
Doba čtení 8 min

Bydlet jako na plátně: developerské projekty chrlí malé byty podle jednoho mustru, po spolupráci s interiérovým designérem však můžete mít opravdu osobitý domov.

Majitelkou tohoto bytu je mladá manažerka Kateřina, která si jako místo pro svůj nový domov vyhlédla sídliště na pražském Barrandově. Zařídit prázdný byt jí pomohl designér Tomáš Havránek.

Obsah časopisu NPB Interiéry Bydlet jako 8. řada Bydlet jako
Ložnice s komodou
Číst článek
11. 04. 2024
Redakce
Doba čtení 8 min

Bydlet jako v bruselském stylu: originální retro stolek může určit charakter celé místnosti.

Kvalitní, ničím nerušený spánek není samozřejmostí. Své o tom ví Jana, která má konečně vlastní ložnici, do níž manžel smí jen na návštěvy. Rozhodně ale nejde pouze o útulný dámský budoár. Místnost musí splnit několik důležitých funkcí.

Obsah časopisu NPB Interiéry Bydlet jako 8. řada Bydlet jako
Ostrůvek v kuchyni
Číst článek
05. 04. 2024
Redakce
Doba čtení 12 min

Bydlet jako za starými dveřmi: staré dveře nevyhazujte, ani když budujete interiér s luxusními designovými prvky. Nesou s sebou paměť bytu.

Renata zdědila po strejdovi byt ve staré pražské vile, ale stěhovat se do něj nechce. Bydlí a pracuje mimo hlavní město, ale ráda by si byt nechala. Designérka Markéta Daňková jí tedy navrhla nadčasové víkendové zázemí.

Obsah časopisu NPB Interiéry Bydlet jako 8. řada Bydlet jako
Obývací pokoj s kuchyní
Číst článek
22. 03. 2024
Redakce
Doba čtení 9 min

Bydlet jako v rezidenci: v malém prostoru se osvědčil vestavěný nábytek.

Byt v novostavbě, odkud je dobré spojení do centra Prahy, s dostupnými službami v okolí, s vlastní předzahrádkou a navíc s velkou zahradou určenou všem obyvatelům je vysněným bydlením mnoha lidí. Jak jej ale zařídit, aby se v něm žilo pohodlně?

Obsah časopisu NPB Interiéry Bydlet jako 8. řada Bydlet jako
Závěsné křeslo
Číst článek
15. 03. 2024
Redakce
Doba čtení 8 min

Bydlet jako tři sestry: jak rozdělit dva pokoje mezi tři dívky? Řešením je rozdělení funkcí.

Zařídit společný pokoj pro tři děvčata není legrace. Musíte plánovat, počítat, měřit...

Obsah časopisu NPB Interiéry Bydlet jako 8. řada Bydlet jako
DSC07894 kopie
Číst článek
09. 03. 2024
Redakce
Doba čtení 9 min

Bydlet jako na letním bytě: ukliďte, vyházejte staré krámy a vymalujte, často se stane zázrak, vzkazuje designér.

Obývací pokoj na chatě u Sázavy byl zařízený vším, co se postupem mnohla let v rodině odložilo a odvezlo na chatu, kde e to ještě může hodit.

Obsah časopisu NPB Interiéry Bydlet jako 8. řada Bydlet jako
DSC08074 kopie
Číst článek
01. 03. 2024
Redakce
Doba čtení 9 min

Bydlet jako za úplňku: útulná ložnice se dá vytvořit i s omezeným rozpočtem.

Čerstvá důchodkyně Olga si přála proměnit neútulnou a nepříliš komfortní ložnici. Když víte, jak na to, jde to i s omezeným rozpočtem. Základem proměny od designérky Lucie Polákové jsou barvy, látky a trochu fantazie.

Obsah časopisu NPB Interiéry Bydlet jako 8. řada Bydlet jako