← Zpět na 7. řada Bydlet jako
Bydlet jako milovníci kultury

Bydlet jako milovníci kultury

Využívat ložnici jenom na spaní je trochu málo, nemyslíte?

Petr s Adélou se rozhodli udělat z ložnice i pracovnu a relaxační zašívárnu, kde se budou moci věnovat nejen kulturním aktivitám.

PROJDĚTE SE CELOU PROMĚNOU, PROHLÉDNĚTE SI DETAILY A UŽIJTE SI POCIT, ŽE VÁM OPRAVDU NIC NEUNIKLO!

Klikněte zde a vydejte se na virtuální prohlídku.

DŘÍVE Příliš malá postel už Petrovi s Adélou nevyhovovala. V ložnici si přáli mít také více úložného místa a noční stolky u postele.

Půdorys - dříve Půdorys - dříve
Půdorys - dříve

NYNÍ Kromě větší postele s nočními stolky se sem vešlo i relaxační křeslo na čtení knih, prostorná pracovna i více úložných skříní.

Půdorys - nyní Půdorys - nyní
Půdorys - nyní

Pohled od vstupních dveří
V ložnici převládají přírodní materiály. Dřevěné parkety doplňuje ratan a dubové dřevo, ze kterého je rám postele i noční stolky. Úchyty skříní a obložení pracovny jsou z dubové překližky. Z ratanu je lustr i prodyšný kryt na topení.

Pohled od dveří Pohled od dveří
Pohled od dveří

NYNÍ Jednoduchou barevnost v naturálních odstínech mají také použité látky. Světle šedý zatemňovací závěs ladí s čalouněním křesla, šedými vlněnými koberci i lněným povlečením.

Dříve - pohled k oknu Dříve - pohled k oknu
Dříve - pohled k oknu

DŘÍVE Původní závěs byl příliš tmavý. Neladil s ostatním vybavením místnosti. Působil smutně
a neprodyšně. Ložnice byla už kvůli němu neútulná.

Pohled od skříně 
Jednotlivé díly krytu topení se dají vyklopit, aby majitelé měli přístup jak k měřidlu, tak
i k regulaci topení, a popřípadě si mohli odklopením krytu zajistit větší proudění teplého vzduchu.

Křeslo s taburetem Křeslo s taburetem
Křeslo s taburetem
Řešení zakrytí radiátorů Řešení zakrytí radiátorů
Řešení zakrytí radiátorů
Úložné prostory v ložnici Úložné prostory v ložnici
Úložné prostory v ložnici

Mladý pár se s realizací proměny ložnice obrátil na designérku Soňu Malinovou. „Kultura do ložnice určitě patří, a proto jsem se ji rozhodla zařídit tak, aby se sem vešla nejen větší postel, noční stolky či další skříň na ukládání věcí s pracovnou, ale také křeslo s praktickými lampičkami a všechny oblíbené hudební nástroje i obrazy majitelů,“ říká Soňa.

RECYKLUJEME

Větší postel a více úložného místa totiž patřily k hlavním požadavkům Petra s Adélou. Prostornější měla být i nová pracovna. Z předchozí ložnice zde zůstaly jen krásné repasované parkety a korpus skříně. „Recyklace kromě peněz šetří i přírodu, a proč vyhazovat věc, která může být funkční ještě dlouhé roky,“ podotýká Soňa. S rozšířením skříně směrem k oknu a ke stropu, výrobou dvířek a zhotovením nové pracovny pomáhal truhlář. Pracovnu umístil do niky vymezené dubovou dýhou. Ač je tak pracovna na stejném místě, působí mnohem prostorněji. Snadnější je i přístup k zásuvkám pod pracovní plochou.
Na odkládání kancelářských potřeb je určená otevřená polička s šedými krabicemi a prodloužená část skříně. Truhlář vyrobil na míru i rám krytu na topení a Soňa do něj pomocí čalounického koníku vypnula ratan. Řetízek, který drží výklopný kryt, je z umyvadla. Přístup k topení je tak snadný a bezproblémový.
Rám postele a noční stolky jsou z dubového masivu a dokonale ladí s elegantními úchytkami skříní a pracovnou. Z přírodního materiálu je i ratanový lustr. Ten sem Soňa dala záměrně, aby se jeho jemná struktura výpletu objevila v interiéru vícekrát a znásobila tak jeho půvab. Střídmé a jednoduché lněné povlečení zase navozuje pocit domácí pohody stejně jako další textilie. Skvělou vychytávkou jsou magnetické lampičky nad postelí, které se dají přesunout a nasměrovat podle potřeby.
„Do klidové části k oknu se nakonec vešlo i křeslo s podnožkou. Přirozené světlo je ostatně na čtení nejlepší. Kdyby ho však bylo příliš, lze jeho přístup do ložnice omezit zatemňovací roletou,“ uzavírá designérka. Soňa předchozí tmavou roletu nahradila hutnou šedou textilií, která nepůsobí tak agresivně a více se barevně hodí k čalounění křesla i ke kobercům. V místnosti nyní převládají přírodní materiály a barevnost, které společně navozují pocit příjemné útulnosti.

Montáž krytu radiátorů Montáž krytu radiátorů
Montáž krytu radiátorů
Roman Zach a Soňa Malinová Roman Zach a Soňa Malinová
Roman Zach a Soňa Malinová

HLINĚNÝ SVÍCEN VYROBÍTE I SAMI Hlínu seženete v hobbymarketu a vyválíte na tenký plát, z něhož vyříznete podstavec, podlouhlý obdélník na tělo svícnu i ouško. Z podlouhlého obdélníku vytvoříte svinutím svícen, ke kterému zbývající díly přilepíte pomocí šlikru (kaše z vody a rozmělněné hlíny).

Pohled od stěny s nástroji
Korpus skříní je stejný, měnily se jen dveře a přidělávala se k němu vrchní část. Tím se úložný prostor znásobil. Soňa dokázala využít i místo mezi skříní a stěnou. Vznikla zde uzavřená odkládací plocha.

Pohled na pracovní kout a vestavnou skříň Pohled na pracovní kout a vestavnou skříň
Pohled na pracovní kout a vestavnou skříň

NYNÍ Domácí pracovna zůstala na původním místě poblíž vstupních dveří. Je tak v rušnější části ložnice, zatímco u okna v klidové zóně je relaxační křeslo s podnožkou určené ke čtení.

Dříve - pohled na ložnici Dříve - pohled na ložnici
Dříve - pohled na ložnici
Dříve - pracovní kout Dříve - pracovní kout
Dříve - pracovní kout

DŘÍVE Předchozí pracovna byla malá a stísněná. Chyběly jí police a úložné místo na odkládání. Nevyhovující byl také přístup k zásuvkám.

Montáž rámu postele Montáž rámu postele
Montáž rámu postele
Montáž vestavěné skříně Montáž vestavěné skříně
Montáž vestavěné skříně

PRÁCE NA MÍRU Nová pracovna je mnohem vzdušnější, kromě uzavíratelných poliček, které navazují na šatní skříň, je v ní i otevřená police. Dřevěná dýha vytváří příjemné pracovní zákoutí. Dveře skříní, pracovní kout a kryt na topení jsou dělané na míru z dubové dýhy a bílého lamina. O jejich výrobu se postaral truhlář David Mnoček.

Pohled od okna
Stěnu s hudebními nástroji domorodých lidových kultur si Petr s Adélou přáli v ložnici zachovat. Za postel chtěli pověsit grafiky od italské designérky a od Soni k nim dostali ještě další o něco menší grafiku – zarámovanou hipsterskou výšivku.

Pohled od okna Pohled od okna
Pohled od okna

DŘÍVE Parkety na podlaze nechali majitelé renovovat už dřív a designérka s jejich teplým odstínem sladila celkovou barevnost ložnice.

3 body k úspěchu

1 Barvy Světlé odstíny působí vzdušně a ložnice je díky nim opticky prostornějsí. 

2 Místo Úložný prostor se podařilo zvětšit chytrým řešením skříně, která získala nastavené patro.

3 Zóny Designérka v ložnici vytvořila tři samostatné části. Pracovní, relaxační a klidovou.

Výběr lampy na Bonami.cz Výběr lampy na Bonami.cz
Výběr lampy na Bonami.cz

MĚKKÉ VSTÁVÁNÍ Z POSTELE Koberce, které jsme vybrali v Bonami, zútulní každý interiér.
U postele je jejich hřejivá měkkost navíc praktická. Pozitivní vlastností tkaniny i veškerých látek je také to, že tlumí hluk, což je v ložnici žádoucí. Šedá barva koberce ladí s dalšími textiliemi. bonami.cz

Čelo postele s lampičkami Čelo postele s lampičkami
Čelo postele s lampičkami
Krásné balení povlečení značky Veba Krásné balení povlečení značky Veba
Krásné balení povlečení značky Veba

ÚTULNÉ SPANÍ Petr s Adélou se rozhodli pro bílé povlečení s šedým přehozem. Doplnili ho polštáři okrové barvy ladícími s nočními stolky z dubového masivu. Výhodou lněného povlečení, které jsme nakupovali u společnosti Veba, je, že v létě chladí a v zimě zahřívá. veba.cz


BAREVNÁ ŠKÁLA

V LOŽNICI PŘEVLÁDAJÍ PŘÍRODNÍ MATERIÁLY A BARVY. ODSTÍNY BÉŽOVÉ, ŠEDÉ A HNĚDÉ V KOMBINACI S BÍLOU PŮSOBÍ ÚTULNĚ A DOMÁCKY.

Z bílého lamina jsou nové dveře skříní i rám krytu topení.

bílá bílá
bílá

Šedý je zatemňovací závěs na okně, křeslo a taburet.

světle šedá světle šedá
světle šedá

Světle béžový je ratanový kryt na topení i lustr z téhož materiálu.

béžová béžová
béžová

Béžové jsou parkety, rám postele i noční stolky.

hnědá hnědá
hnědá

Černá je použitá na detailech jako protipól přírodním barvám.

černá černá
černáSOŇA MALINOVÁ

Interiérová designérka, ráda relaxuje u výroby keramiky. „Sama často tvořím, proto pro mě zařizování ložnice pro pár, který má vztah ke kultuře, bylo mimořádně podnětné.“

Designérka Soňa Malinová Designérka Soňa Malinová
Designérka Soňa Malinová

PETR S ADÉLOU

Chtěli větší ložnici, kde bude místo pro odpočinek i zábavu. „Do naší nové ložnice se vešlo všechno, co jsme si přáli. Líbí se nám, že se podařilo řadu věcí recyklovat.“

Majitelé Adéla a Petr Majitelé Adéla a Petr
Majitelé Adéla a Petr

PROSTOR

Místo ve světlé ložnici se dvěma vchody bylo potřeba využít tak, aby sloužila více účelům. Petr s Adélou si přáli větší postel s šířkou alespoň 180 centimetrů. U postele chtěli noční stolky a lampičky na čtení. Ke čtení a dalšímu odpočinku si u okna vysnili pohodlné křeslo s podnožkou, a protože jsou oba kulturně založení, doufali, že se sem vejdou i zarámované grafiky z Itálie a hudební nástroje, které zde visely na stěně už předtím. Dále měli v úmyslu znásobit úložné prostory a vylepšit pracovnu.

PROBLÉM

Aby se do místnosti všechno včetně větší postele vešlo, musela designérka Soňa využít každý centimetr na maximum a dobře plánovat. Interiér rozčlenila na tři zóny – pracovní, relaxační a odpočinkovou.

ŘEŠENÍ

Část u dveří je nejrušnější, proto je tu logicky i pracovna. Odpočinková zóna s postelí je
od dveří trochu dál a u okna, kde je nejvíce přirozeného světla, je relaxační zóna s křeslem. Nevzhledné topení Soňa schovala. Vznikl tak odkládací parapet na květiny a knihy. Stejnému účelu může sloužit také nově vzniklá římsa v rohu místnosti za křeslem. Úložné prostory Soňa zvětšila navýšením skříně o horní patro a vytvořením uzavřeného místa na odkládání sušáku a žebříku.

Nákupní košík

Truhlářské práce: skříně, pracovní kout, kryt na míru, David Monček, 140 000 Kč; postel dub masiv, 32 990 Kč, noční stolek dub masiv, 8 990 Kč, 2 ks, obojí teakpeak.cz; obrazy gravírovaná práce na papíře, Renata Machýčková, 19 000 Kč; křeslo Oskarshamn, 6 990 Kč, lustr Sinnerling, ratan, 1 990 Kč, židle Fjällberget, pracovní mořená jasanová dýha, 5 490 Kč, vše Ikea.cz; lampy u postele Nordlux, nástěnné stmívatelné, 2 990 Kč, 2 ks, svetla24.cz; pléd prošívaný, 849 Kč polštáře Valmue, dekorační prošívané, 399 Kč, 2 ks, lampička Jacob, černá na pracovním stole, 379 Kč, vše jysk.cz; koberec Kiran Liso, vlněný, 1 590 Kč, 2 ks, bonami.cz; lněné povlečení Lena, 3 370 Kč, veba.cz

KOLIK TO STÁLO

Truhlářské práce..................140 000 Kč
Postel.....................................32 990 Kč
Obrazy....................................19 000 Kč
Noční stolky.............................8 990 Kč
Křeslo.......................................6 990 Kč
Pracovní židle...........................5 490 Kč

CELKEM................................213 460 Kč


KONTAKTY, KTERÉ BY SE VÁM MOHLY HODIT

Veba Lněné povlečení a další ložní prádlo, veba.cz
Bonami Vlněný koberec, bonami.cz
Teakpeak Postel a noční stolky z masivu, teakpeak.cz

Zajímá vás tato proměna? Podívejte se na ni online!

Proměna online


Rubriky:

Další z rubriky

EK KLM interiār
Číst článek
15. 05. 2024
Propagace značky
Doba čtení 2 min

Nové byty u metra Kolbenova - vysoký standard a nízké poplatky za energie

Hned u metra Kolbenova přichází do nabídky nové byty, vysoký standard vybavení doplní nízké poplatky za energie

Obsah časopisu NPB Interiéry Bydlení
Bydlet jako... japandi, designér Petr Šlejmar
Číst článek
09. 05. 2024
Pavlína Blahotová
Doba čtení 10 min

Bydlet jako japandi: nová koupelna kombinuje japonský minimalismus se skandinávským smyslem pro estetiku

Když se designér Petr Šlejmar dozvěděl, že Jindřicha baví vikingská mytologie a jeho žena obdivuje japonský minimalismus, bylo hned jasné, kde se to potkává – ve stylu japandi!

Interiér & architektura Obsah časopisu NPB Interiéry Bydlet jako 8. řada Bydlet jako
Obývací část s jídlením koutem
Číst článek
26. 04. 2024
Redakce
Doba čtení 8 min

Bydlet jako na houbách: jak zařídit byt s nejmenší uhlíkovou stopou? Dívejte se po okolí!

Pro Agne je ekologie důležitá, proto ji nadchla myšlenka designérky Markéty Daňkové použít nábytek z odpadního dřeva a mycelia. Nové technologie by v budoucnu mohly nahradit některé obtížně recyklovatelné materiály, jako jsou třeba plasty.

Obsah časopisu NPB Interiéry Bydlet jako 8. řada Bydlet jako
DSC09568 kopie
Číst článek
12. 04. 2024
Redakce
Doba čtení 8 min

Bydlet jako na plátně: developerské projekty chrlí malé byty podle jednoho mustru, po spolupráci s interiérovým designérem však můžete mít opravdu osobitý domov.

Majitelkou tohoto bytu je mladá manažerka Kateřina, která si jako místo pro svůj nový domov vyhlédla sídliště na pražském Barrandově. Zařídit prázdný byt jí pomohl designér Tomáš Havránek.

Obsah časopisu NPB Interiéry Bydlet jako 8. řada Bydlet jako
Ložnice s komodou
Číst článek
11. 04. 2024
Redakce
Doba čtení 8 min

Bydlet jako v bruselském stylu: originální retro stolek může určit charakter celé místnosti.

Kvalitní, ničím nerušený spánek není samozřejmostí. Své o tom ví Jana, která má konečně vlastní ložnici, do níž manžel smí jen na návštěvy. Rozhodně ale nejde pouze o útulný dámský budoár. Místnost musí splnit několik důležitých funkcí.

Obsah časopisu NPB Interiéry Bydlet jako 8. řada Bydlet jako
Ostrůvek v kuchyni
Číst článek
05. 04. 2024
Redakce
Doba čtení 12 min

Bydlet jako za starými dveřmi: staré dveře nevyhazujte, ani když budujete interiér s luxusními designovými prvky. Nesou s sebou paměť bytu.

Renata zdědila po strejdovi byt ve staré pražské vile, ale stěhovat se do něj nechce. Bydlí a pracuje mimo hlavní město, ale ráda by si byt nechala. Designérka Markéta Daňková jí tedy navrhla nadčasové víkendové zázemí.

Obsah časopisu NPB Interiéry Bydlet jako 8. řada Bydlet jako
Obývací pokoj s kuchyní
Číst článek
22. 03. 2024
Redakce
Doba čtení 9 min

Bydlet jako v rezidenci: v malém prostoru se osvědčil vestavěný nábytek.

Byt v novostavbě, odkud je dobré spojení do centra Prahy, s dostupnými službami v okolí, s vlastní předzahrádkou a navíc s velkou zahradou určenou všem obyvatelům je vysněným bydlením mnoha lidí. Jak jej ale zařídit, aby se v něm žilo pohodlně?

Obsah časopisu NPB Interiéry Bydlet jako 8. řada Bydlet jako
Závěsné křeslo
Číst článek
15. 03. 2024
Redakce
Doba čtení 8 min

Bydlet jako tři sestry: jak rozdělit dva pokoje mezi tři dívky? Řešením je rozdělení funkcí.

Zařídit společný pokoj pro tři děvčata není legrace. Musíte plánovat, počítat, měřit...

Obsah časopisu NPB Interiéry Bydlet jako 8. řada Bydlet jako
DSC07894 kopie
Číst článek
09. 03. 2024
Redakce
Doba čtení 9 min

Bydlet jako na letním bytě: ukliďte, vyházejte staré krámy a vymalujte, často se stane zázrak, vzkazuje designér.

Obývací pokoj na chatě u Sázavy byl zařízený vším, co se postupem mnohla let v rodině odložilo a odvezlo na chatu, kde e to ještě může hodit.

Obsah časopisu NPB Interiéry Bydlet jako 8. řada Bydlet jako
DSC08074 kopie
Číst článek
01. 03. 2024
Redakce
Doba čtení 9 min

Bydlet jako za úplňku: útulná ložnice se dá vytvořit i s omezeným rozpočtem.

Čerstvá důchodkyně Olga si přála proměnit neútulnou a nepříliš komfortní ložnici. Když víte, jak na to, jde to i s omezeným rozpočtem. Základem proměny od designérky Lucie Polákové jsou barvy, látky a trochu fantazie.

Obsah časopisu NPB Interiéry Bydlet jako 8. řada Bydlet jako

AKTUÁLNÍ ČÍSLO ČASOPISU

NPB0624 cover
Gadesign

SOUTĚŽNÍ PŘÍSPĚVEK

BANER0624 vyrocni soutez

Výroční soutěž 10 x 10
Oslavte s námi 10. výročí časopisu Nové proměny bydlení a hrajte o narozeninové dárky! Každý měsíc na facebooku a v každém tištěném vydání Nových proměn bydlení najdete rozdílné soutěžní otázky s rozdílnými výhrami. My pak pokaždé odměníme celkem 20 soutěžících. Navíc ti z vás, kteří do 12. 8. 2024 odpoví na jakoukoli soutěžní otázku zveřejněnou v tištěném magazínu Nové proměny bydlení, mají možnost vyhrát hlavní cenu – pračku a sušičku Gorenje. Výherce hlavní výhry zveřejníme v Nových proměnách bydlení 10/24, jež vyjde 5. 9. 2024. Sledujte naše facebookové stránky a kupte si náš časopis.

Chci soutěžit →

Nejnovější články

EK KLM interiār
Číst článek
15. 05. 2024
Propagace značky
Doba čtení 2 min

Nové byty u metra Kolbenova - vysoký standard a nízké poplatky za energie

Hned u metra Kolbenova přichází do nabídky nové byty, vysoký standard vybavení doplní nízké poplatky za energie

Obsah časopisu NPB Interiéry Bydlení
Bydlet jako... japandi, designér Petr Šlejmar
Číst článek
09. 05. 2024
Pavlína Blahotová
Doba čtení 10 min

Bydlet jako japandi: nová koupelna kombinuje japonský minimalismus se skandinávským smyslem pro estetiku

Když se designér Petr Šlejmar dozvěděl, že Jindřicha baví vikingská mytologie a jeho žena obdivuje japonský minimalismus, bylo hned jasné, kde se to potkává – ve stylu japandi!

Interiér & architektura Obsah časopisu NPB Interiéry Bydlet jako 8. řada Bydlet jako
Obývací část s jídlením koutem
Číst článek
26. 04. 2024
Redakce
Doba čtení 8 min

Bydlet jako na houbách: jak zařídit byt s nejmenší uhlíkovou stopou? Dívejte se po okolí!

Pro Agne je ekologie důležitá, proto ji nadchla myšlenka designérky Markéty Daňkové použít nábytek z odpadního dřeva a mycelia. Nové technologie by v budoucnu mohly nahradit některé obtížně recyklovatelné materiály, jako jsou třeba plasty.

Obsah časopisu NPB Interiéry Bydlet jako 8. řada Bydlet jako
DSC09568 kopie
Číst článek
12. 04. 2024
Redakce
Doba čtení 8 min

Bydlet jako na plátně: developerské projekty chrlí malé byty podle jednoho mustru, po spolupráci s interiérovým designérem však můžete mít opravdu osobitý domov.

Majitelkou tohoto bytu je mladá manažerka Kateřina, která si jako místo pro svůj nový domov vyhlédla sídliště na pražském Barrandově. Zařídit prázdný byt jí pomohl designér Tomáš Havránek.

Obsah časopisu NPB Interiéry Bydlet jako 8. řada Bydlet jako
Ložnice s komodou
Číst článek
11. 04. 2024
Redakce
Doba čtení 8 min

Bydlet jako v bruselském stylu: originální retro stolek může určit charakter celé místnosti.

Kvalitní, ničím nerušený spánek není samozřejmostí. Své o tom ví Jana, která má konečně vlastní ložnici, do níž manžel smí jen na návštěvy. Rozhodně ale nejde pouze o útulný dámský budoár. Místnost musí splnit několik důležitých funkcí.

Obsah časopisu NPB Interiéry Bydlet jako 8. řada Bydlet jako
Ostrůvek v kuchyni
Číst článek
05. 04. 2024
Redakce
Doba čtení 12 min

Bydlet jako za starými dveřmi: staré dveře nevyhazujte, ani když budujete interiér s luxusními designovými prvky. Nesou s sebou paměť bytu.

Renata zdědila po strejdovi byt ve staré pražské vile, ale stěhovat se do něj nechce. Bydlí a pracuje mimo hlavní město, ale ráda by si byt nechala. Designérka Markéta Daňková jí tedy navrhla nadčasové víkendové zázemí.

Obsah časopisu NPB Interiéry Bydlet jako 8. řada Bydlet jako
Obývací pokoj s kuchyní
Číst článek
22. 03. 2024
Redakce
Doba čtení 9 min

Bydlet jako v rezidenci: v malém prostoru se osvědčil vestavěný nábytek.

Byt v novostavbě, odkud je dobré spojení do centra Prahy, s dostupnými službami v okolí, s vlastní předzahrádkou a navíc s velkou zahradou určenou všem obyvatelům je vysněným bydlením mnoha lidí. Jak jej ale zařídit, aby se v něm žilo pohodlně?

Obsah časopisu NPB Interiéry Bydlet jako 8. řada Bydlet jako
Závěsné křeslo
Číst článek
15. 03. 2024
Redakce
Doba čtení 8 min

Bydlet jako tři sestry: jak rozdělit dva pokoje mezi tři dívky? Řešením je rozdělení funkcí.

Zařídit společný pokoj pro tři děvčata není legrace. Musíte plánovat, počítat, měřit...

Obsah časopisu NPB Interiéry Bydlet jako 8. řada Bydlet jako
DSC07894 kopie
Číst článek
09. 03. 2024
Redakce
Doba čtení 9 min

Bydlet jako na letním bytě: ukliďte, vyházejte staré krámy a vymalujte, často se stane zázrak, vzkazuje designér.

Obývací pokoj na chatě u Sázavy byl zařízený vším, co se postupem mnohla let v rodině odložilo a odvezlo na chatu, kde e to ještě může hodit.

Obsah časopisu NPB Interiéry Bydlet jako 8. řada Bydlet jako
DSC08074 kopie
Číst článek
01. 03. 2024
Redakce
Doba čtení 9 min

Bydlet jako za úplňku: útulná ložnice se dá vytvořit i s omezeným rozpočtem.

Čerstvá důchodkyně Olga si přála proměnit neútulnou a nepříliš komfortní ložnici. Když víte, jak na to, jde to i s omezeným rozpočtem. Základem proměny od designérky Lucie Polákové jsou barvy, látky a trochu fantazie.

Obsah časopisu NPB Interiéry Bydlet jako 8. řada Bydlet jako