← Zpět na 3. řada Bydlet jako
Bydlet jako BOHO

Bydlet jako BOHO

Příběh této proměny je možná docela typický pro generaci třicátníků, k nimž naše čtenářka Kristýna patří. Rádi by bydleli moderně, ale když jim v začá...

Příběh této proměny je možná docela typický pro generaci třicátníků, k nimž naše čtenářka Kristýna patří. Rádi by bydleli moderně, ale když jim v začátcích pomohou rodiče starším nábytkem, mají ostych se ho zbavit.

SVOBODA, VOLNOST

V úvodní scénce sice Janu honí kvůli natáčení boho proměny v boho stylu zlé sny, ale to brzy přejde. Tento trend je totiž vzácně univerzální. Berou si ho za svůj nejen mladí lidé, kteří se teprve začínají zařizovat, ale svoje byty do něho dokážou snadno vyladit i generace jejich rodičů. Boho styl je totiž mix starých známých nápadů, jen trochu jinak poskládaných. Míchá se tu donedávna velmi populární etno, indiánské motivy, bohémská spontánnost a kdo chce, objeví i prvky country. Elegantní barevnost založená na kombinaci přírodního dřeva, šedé, bílé a pastelových odstínů je v podstatě neutrální, záleží jen na tom, jak doladíte styl pomocí doplňků. A na to právě designérka Denisa vsadila.

Kristýna si myslela, že je konzervativní, ale já v ní objevila skrytou bohémku, ke které se teprve musela sama sobě přiznat.Denisa Bartošová, designérka

prostor

Obývací pokoj o rozloze 20 m2 je v prvním patře rodinného domu, má okna do zahrady a jedny vstupní dveře. Součástí bytu je i samostatná šatna, takže v tomto pokoji není nutné instalovat skříně ani další úložný nábytek a designérka se mohla soustředit jen na vymodelování relaxační atmosféry. Hlavní rolí tohoto pokoje je totiž odpočinek.

Bydlet jako BOHO Bydlet jako BOHO
Bydlet jako BOHO

DŘÍVE

Provizorně zařízený obývací pokoj neměl stylový ani barevný koncept a nábytek tu byl jako by náhodně seskládaný.

Bydlet jako BOHO Bydlet jako BOHO
Bydlet jako BOHO

NYNÍ  Pokoj je uspořádaný tak, aby si tu mohly návštěvy spokojeně povídat, a když bude Kristýna sama, aby mohla pohodlně sledovat televizi.

Bydlet jako BOHO Bydlet jako BOHO
Bydlet jako BOHO

DŘÍVE Nábytek z různých zdrojů nebyl stylově ani barevně sladěný, a navíc nijak neodrážel osobnost své obyvatelky.

Bydlet jako BOHO Bydlet jako BOHO
Bydlet jako BOHO

NYNÍ  Rozkládací rohová pohovka poskytuje maximální pohodlí. Pojízdné špalky s květinami tvoří oázu pod oknem.

KONTAKTY A PRODUKTY, KTERÉ SE NÁM OSVĚDČILY 

Nábytek a doplňky

Většinu vybavení jsme pořídili v obchodě Jysk,

www.jysk.cz

.

Televize

Jestli hledáte superkvalitní obraz, tak značka LG vás nezklame.

www.lg.cz

kolik to stálo

Nábytek...TapetaTextil a doplňky42 814 Kč2 294 Kč4 829 Kč0KčCELKEMK ristýna je názorným příkladem toho, jak může být mladý člověk, který se hezky a vkusně obléká, bezradný při zařizování svého vlastního domova. Má vlastní byt v rodinném domě svých rodičů, a protože ji nic nenutilo do zařizování bytu zásadně investovat, nechávala ho tak nějak ležet a běžet. Teprve když mohla zblízka pozorovat práci designérky Denisy, zjistila, že ji proměny vlastně velmi zajímají a že by si mohla i svůj byt přizpůsobit tak, aby odrážel její zájmy a životní styl. „Možná jsem pořád tak trochu čekala, že se vdám a odstěhuju jinam, ale dnes myslím, že právě v tom byl zakopaný pes,“ přiznává Kristýna mimo kameru. „Jako by na mně bylo znát, že ještě nejsem dost dospělá, když přežívám v provizoriu a nepovažuji svůj byt za domov, který stojí za to si pořádně zařídit. Zrekonstruovala jsem koupelnu, jsem spokojená i s ložnicí, ale obývák byl zřetelně nedotažený, a navíc mě červená pohovka stále víc iritovala,“ dodává ještě majitelka. 

1. Pohled od vstupních dveří

Křeslo

s podnožkou Petersborg, 4 500 Kč,

příborník

Nordby, 5 999 Kč,

odkládací stolek

Haarby, mramor, 1 499 Kč,

nástěnná police

Gard, 399 Kč/2 ks,

koberec

Villin, 70 × 140 cm, 450 Kč, šedý

pléd

Linea, 500 Kč, šedá umělá

kožešina

, 699 Kč,

polštáře

: s nápisem, 100 Kč, mentolový, 125 Kč, s růžemi, 200 Kč, fialový s třásněmi, 225 Kč, hrubě pletený, 450 Kč, vše Jysk,

www.jysk.cz

;

pohovka

, Orfa Nábytek, 19 500 Kč po slevě; tapeta,

www.interie.cz

, 2 294 Kč;

zrcadlo

a

lustr

vlastní;

kovová klec

,

slaměný list

a

starý telefon

, fundus ČT

Bydlet jako BOHO Bydlet jako BOHO
Bydlet jako BOHO
Rozkládací rohová pohovka z Jysku a křeslo s podnožkou poskytují maximální pohodlí Kristýně i každému, kdo sem přijde na návštěvu. Pojízdné špalky s květinami tvoří oázu pod oknem.

BYTOVÁ TERAPIE

„Tahle proměna pro mě byla zpočátku pěkný oříšek, Kristýna se totiž bála jakéhokoliv vybočení ze zažitých zvyklostí a sama se přiznala, že je vlastně konzervativní a konzervativní způsob bydlení by jí také nejvíc vyhovoval. Když jsem se na tu šmrncovní holku podívala, bylo mi jasné, že si prostě jen málo věří a bojí se otevřít něčemu, co je pro ni naprosto neznámé,“ rekapituluje Denisa. „Nasadila jsem do boje všechny svoje psychologické strategie, protože mi bylo jasné, že boho styl bude pro Kristýnu naprosto ideální. Když jsem jí představila neutrální základ se světlou tapetou a šedou pohovkou, hodně se uklidnila ‒ tam žádný výstřelek opravdu nehrozil. V tom je boho styl geniální ‒ vytvoříte ho na neutrálním základu pomocí drobných doplňků, které se zase dají snadno odstranit,“ dodává ještě naše designérka. Pro Kristýnu vybrala velkou rohovou pohovku a bílé skříňky, bílý stolek a komodu. Z původního vybavení zachovala kovový lustr a zrcadlo se stříbrným rámem, které se do nového konceptu bezvadně hodilo. „Při bližším pohledu na doplňky se ukázalo, že Kristýna už tu intuitivně pár věcí, které boho styl naznačují, má, ale nedokázala je zkombinovat tak, aby společně působily harmonicky,“ shrnuje Denisa.

2. Pohled od křesla

Vitrína

Nordby, 6 999 Kč,

odkládací stolek

Randerup, 350 Kč,

lucerny

z letní kolekce, kouřová

váza

Theo, 375 Kč, vše Jysk,

www.jysk.cz

;

tapeta

,

www.interie.cz,

2 294 Kč/role

Bydlet jako BOHO Bydlet jako BOHO
Bydlet jako BOHO
Bydlet jako BOHO Bydlet jako BOHO
Bydlet jako BOHO

VYPÍNAČE

Původní vypínače v pokoji byly bílé, ale z levného plastu. Porcelánové kulaté Decento od ABB svým retro designem ladí k příjemně neformálnímu stylu tohoto pokoje.

3. Pohled od okna

Taburet

Padborg, 2 299 Kč, nízký

stolek

Lerje, 1 750 Kč,

váza

Reidar,

koberec

Villin, 70 × 140 cm, 450 Kč, vše Jysk,

www.jysk.cz

;

pohovka

, Orfa Nábytek, 19 500 Kč po slevě;

tapeta

,

www.interie.cz

, 2 294 Kč;

plakáty

Bild, 199 Kč/3 ks, a bambusové

lišty

k zavěšení plakátu, 129 Kč/2 ks, Ikea

Bydlet jako BOHO Bydlet jako BOHO
Bydlet jako BOHO
Bydlet jako BOHO Bydlet jako BOHO
Bydlet jako BOHO
Bydlet jako BOHO Bydlet jako BOHO
Bydlet jako BOHO

MONTUJEME NÁBYTEK

Skříň a komodu z Jysku bylo třeba smontovat přímo na místě, pohovku stačilo jen přisadit k sobě. Naštěstí ji do patra vynášeli chlapi jako hory, pro které to byla hračka.

Vitrína

Nordby, 6 999 Kč, Jysk,

www.jysk.cz

;

pohovka

, Orfa Nábytek, 19 500 Kč po slevě;

tapeta

,

www.interie.cz

, 2 294 Kč/role

CO JE TU BOHO

Když se podíváte na nový, pohodlný a útulný obývák, uvědomíte si, že jeho základ je naprosto neutrální: podlaha v dekoru dřeva, bílá výmalba a světlá tapeta, šedý a bílý nábytek. To, čím Denisa vytvořila osobitý styl, jsou doplňky ‒ a můžeme začít třeba výběrem neobvyklého designu televize, která má velmi tenkou obrazovku a transparentní podstavec ‒ působí, jako by levitovala a v prostoru spíš visel obraz. Protože se Kristýna nedívá na zprávy, ale ráda sleduje přírodopisné fi lmy a pořady o cestování, přináší jí sem televize jen samé další příjemné emoce. Lehkonohé stolky Denisa doplnila masivními kusy přírodního dřeva ‒ spousta květin, která k boho stylu patří, totiž bude rozmístěná na špalcích z masivní břízy. Ty mají díky Romanovi dohladka zbroušené horní plochy natřené bílou barvou. Pro snadnou manipulaci je Roman opatřil kolečky, takže Kristýna s nimi může při úklidu lehce posunovat. Pak už tu hraje jen spousta polštářů a několik originálních lapačů snů, které nemusí jen chytat zlé sny, ale slouží i jako dekorace. Původní lustr Denisa ověsila peříčky.

4. Pohled od televize

Stolky

ze špalků, vlastní výroba;

lucerny

z letní kolekce Jysk,

květináče

: menší betonový Eilif, 40 Kč, větší betonový Otto, 150 Kč, největší betonový s eukalyptem, 700 Kč, vše Jysk,

www.jysk.cz

;

květiny

jsou ze zahradnictví Novák v Hlučíně

Bydlet jako BOHO Bydlet jako BOHO
Bydlet jako BOHO
V nevyužitém koutě u okna Denisa rozehrála skutečnou boho symfonii. Rozvěsila sem vlastnoručně vyrobené lapače snů, na dřevěné špalky posadila spoustu květin a doplnila svíčkami.
Bydlet jako BOHO Bydlet jako BOHO
Bydlet jako BOHO
Bydlet jako BOHO Bydlet jako BOHO
Bydlet jako BOHO

MUŽSKÉ A ŽENSKÉ PRÁCE

Zatímco Roman pásovou bruskou vyhlazoval povrchy pařezů, které pak společně s Denisou natřou a opatří kolečky, Denisa se bavila výrobou lapačů snů. Nedržela se přesně zásad indiánských maminek a rozhodla se udělat jejich romantičtější variantu z recyklovaných krajkových záclon. Máte rádi pohádky? Pusťte si tento díl v archivu ČT na ivysilani.cz, Roman vám tam přečte pohádku o tom, kde se vzaly indiánské lapače snů.

5. Pohled od pohovky

Zapůjčená

televize

LG OLED65 E9 s úhlopříčkou 65 cm, skleněný podstavec, 109 990 Kč;

zrcadla

Bruno, různé texty, 149 Kč/ks,

závěsy

Anten s kovovými oky, 1 199 Kč/2 ks, Jysk,

www.jysk.cz

;

skříňky

pod TV Lixhult, Ikea, 690 Kč/ks

Bydlet jako BOHO Bydlet jako BOHO
Bydlet jako BOHO
Kristýna se na televizi dívá ráda, a tak jí Denisa vybrala model, který se k boho stylu skvěle hodí – tenká obrazovka na skleněném podstavci působí tak lehce, jako by v prostoru levitovala.
Bydlet jako BOHO Bydlet jako BOHO
Bydlet jako BOHO

KUDY KRÁČÍ TELEVIZE

Pro sledování dokumentů o přírodě a samozřejmě i pro nejlepší filmové zážitky vybrala Denisa Kristýně ultratenkou televizi LG se skleněným stojanem, který se přesně hodí do uvolněné atmosféry tohoto pokoje. Televize 65" OLED LG má 4K rozlišení (Ultra HD) a procesor α9 druhé generace, který zajišťuje dokonale detailní obraz i prostorový zvuk. Cena 109 990 Kč

boho detaily

Denisa vyzdobila byt spoustou živých i řezaných pokojových květin a přidala doplňky, typické pro boho styl – peříčka, světýlka, polštáře a koberečky.

Bydlet jako BOHO Bydlet jako BOHO
Bydlet jako BOHO
Bydlet jako BOHO Bydlet jako BOHO
Bydlet jako BOHO
Bydlet jako BOHO Bydlet jako BOHO
Bydlet jako BOHO
Bydlet jako BOHO Bydlet jako BOHO
Bydlet jako BOHO

barevná paleta

ŠEDOU BARVU A ODSTÍNY PŘÍRODNÍHO DŘEVA DOKRESLUJÍ PASTELOVÉ DOPLŇKY A SPOUSTA ZELENĚ.

Bydlet jako BOHO Bydlet jako BOHO
Bydlet jako BOHO
Bílá barva je na stěnách, skříních a na stolku.
Bydlet jako BOHO Bydlet jako BOHO
Bydlet jako BOHO
Čalouněný nábytek je v teplém šedém odstínu.
Bydlet jako BOHO Bydlet jako BOHO
Bydlet jako BOHO
Barva přírodního dřeva je na velké ploše podlahy a na doplňcích.

3 body k úspěchu

1

NÁBYTEK D

ominantní šedý sedací nábytek je odlehčený bílými skříňkami.

2

BARVY

Přírodní odstíny na sebe lehce navazují, nenajdete tu žádný ostrý kontrast.3

ROSTLINY

K boho pohodě patří starost o domácí rostliny, které se odvděčí super kondicí.

Proměna online

 FOTO PAVEL BÍLEK A ©ARCHIV ČT

Rubriky:
Štítky:

Další z rubriky

EK KLM interiār
Číst článek
15. 05. 2024
Propagace značky
Doba čtení 2 min

Nové byty u metra Kolbenova - vysoký standard a nízké poplatky za energie

Hned u metra Kolbenova přichází do nabídky nové byty, vysoký standard vybavení doplní nízké poplatky za energie

Obsah časopisu NPB Interiéry Bydlení
Bydlet jako... japandi, designér Petr Šlejmar
Číst článek
09. 05. 2024
Pavlína Blahotová
Doba čtení 10 min

Bydlet jako japandi: nová koupelna kombinuje japonský minimalismus se skandinávským smyslem pro estetiku

Když se designér Petr Šlejmar dozvěděl, že Jindřicha baví vikingská mytologie a jeho žena obdivuje japonský minimalismus, bylo hned jasné, kde se to potkává – ve stylu japandi!

Interiér & architektura Obsah časopisu NPB Interiéry Bydlet jako 8. řada Bydlet jako
Obývací část s jídlením koutem
Číst článek
26. 04. 2024
Redakce
Doba čtení 8 min

Bydlet jako na houbách: jak zařídit byt s nejmenší uhlíkovou stopou? Dívejte se po okolí!

Pro Agne je ekologie důležitá, proto ji nadchla myšlenka designérky Markéty Daňkové použít nábytek z odpadního dřeva a mycelia. Nové technologie by v budoucnu mohly nahradit některé obtížně recyklovatelné materiály, jako jsou třeba plasty.

Obsah časopisu NPB Interiéry Bydlet jako 8. řada Bydlet jako
DSC09568 kopie
Číst článek
12. 04. 2024
Redakce
Doba čtení 8 min

Bydlet jako na plátně: developerské projekty chrlí malé byty podle jednoho mustru, po spolupráci s interiérovým designérem však můžete mít opravdu osobitý domov.

Majitelkou tohoto bytu je mladá manažerka Kateřina, která si jako místo pro svůj nový domov vyhlédla sídliště na pražském Barrandově. Zařídit prázdný byt jí pomohl designér Tomáš Havránek.

Obsah časopisu NPB Interiéry Bydlet jako 8. řada Bydlet jako
Ložnice s komodou
Číst článek
11. 04. 2024
Redakce
Doba čtení 8 min

Bydlet jako v bruselském stylu: originální retro stolek může určit charakter celé místnosti.

Kvalitní, ničím nerušený spánek není samozřejmostí. Své o tom ví Jana, která má konečně vlastní ložnici, do níž manžel smí jen na návštěvy. Rozhodně ale nejde pouze o útulný dámský budoár. Místnost musí splnit několik důležitých funkcí.

Obsah časopisu NPB Interiéry Bydlet jako 8. řada Bydlet jako
Ostrůvek v kuchyni
Číst článek
05. 04. 2024
Redakce
Doba čtení 12 min

Bydlet jako za starými dveřmi: staré dveře nevyhazujte, ani když budujete interiér s luxusními designovými prvky. Nesou s sebou paměť bytu.

Renata zdědila po strejdovi byt ve staré pražské vile, ale stěhovat se do něj nechce. Bydlí a pracuje mimo hlavní město, ale ráda by si byt nechala. Designérka Markéta Daňková jí tedy navrhla nadčasové víkendové zázemí.

Obsah časopisu NPB Interiéry Bydlet jako 8. řada Bydlet jako
Obývací pokoj s kuchyní
Číst článek
22. 03. 2024
Redakce
Doba čtení 9 min

Bydlet jako v rezidenci: v malém prostoru se osvědčil vestavěný nábytek.

Byt v novostavbě, odkud je dobré spojení do centra Prahy, s dostupnými službami v okolí, s vlastní předzahrádkou a navíc s velkou zahradou určenou všem obyvatelům je vysněným bydlením mnoha lidí. Jak jej ale zařídit, aby se v něm žilo pohodlně?

Obsah časopisu NPB Interiéry Bydlet jako 8. řada Bydlet jako
Závěsné křeslo
Číst článek
15. 03. 2024
Redakce
Doba čtení 8 min

Bydlet jako tři sestry: jak rozdělit dva pokoje mezi tři dívky? Řešením je rozdělení funkcí.

Zařídit společný pokoj pro tři děvčata není legrace. Musíte plánovat, počítat, měřit...

Obsah časopisu NPB Interiéry Bydlet jako 8. řada Bydlet jako
DSC07894 kopie
Číst článek
09. 03. 2024
Redakce
Doba čtení 9 min

Bydlet jako na letním bytě: ukliďte, vyházejte staré krámy a vymalujte, často se stane zázrak, vzkazuje designér.

Obývací pokoj na chatě u Sázavy byl zařízený vším, co se postupem mnohla let v rodině odložilo a odvezlo na chatu, kde e to ještě může hodit.

Obsah časopisu NPB Interiéry Bydlet jako 8. řada Bydlet jako
DSC08074 kopie
Číst článek
01. 03. 2024
Redakce
Doba čtení 9 min

Bydlet jako za úplňku: útulná ložnice se dá vytvořit i s omezeným rozpočtem.

Čerstvá důchodkyně Olga si přála proměnit neútulnou a nepříliš komfortní ložnici. Když víte, jak na to, jde to i s omezeným rozpočtem. Základem proměny od designérky Lucie Polákové jsou barvy, látky a trochu fantazie.

Obsah časopisu NPB Interiéry Bydlet jako 8. řada Bydlet jako

AKTUÁLNÍ ČÍSLO ČASOPISU

NPB0624 cover
Gadesign

SOUTĚŽNÍ PŘÍSPĚVEK

BANER0624 vyrocni soutez

Výroční soutěž 10 x 10
Oslavte s námi 10. výročí časopisu Nové proměny bydlení a hrajte o narozeninové dárky! Každý měsíc na facebooku a v každém tištěném vydání Nových proměn bydlení najdete rozdílné soutěžní otázky s rozdílnými výhrami. My pak pokaždé odměníme celkem 20 soutěžících. Navíc ti z vás, kteří do 12. 8. 2024 odpoví na jakoukoli soutěžní otázku zveřejněnou v tištěném magazínu Nové proměny bydlení, mají možnost vyhrát hlavní cenu – pračku a sušičku Gorenje. Výherce hlavní výhry zveřejníme v Nových proměnách bydlení 10/24, jež vyjde 5. 9. 2024. Sledujte naše facebookové stránky a kupte si náš časopis.

Chci soutěžit →

Nejnovější články

EK KLM interiār
Číst článek
15. 05. 2024
Propagace značky
Doba čtení 2 min

Nové byty u metra Kolbenova - vysoký standard a nízké poplatky za energie

Hned u metra Kolbenova přichází do nabídky nové byty, vysoký standard vybavení doplní nízké poplatky za energie

Obsah časopisu NPB Interiéry Bydlení
Bydlet jako... japandi, designér Petr Šlejmar
Číst článek
09. 05. 2024
Pavlína Blahotová
Doba čtení 10 min

Bydlet jako japandi: nová koupelna kombinuje japonský minimalismus se skandinávským smyslem pro estetiku

Když se designér Petr Šlejmar dozvěděl, že Jindřicha baví vikingská mytologie a jeho žena obdivuje japonský minimalismus, bylo hned jasné, kde se to potkává – ve stylu japandi!

Interiér & architektura Obsah časopisu NPB Interiéry Bydlet jako 8. řada Bydlet jako
Obývací část s jídlením koutem
Číst článek
26. 04. 2024
Redakce
Doba čtení 8 min

Bydlet jako na houbách: jak zařídit byt s nejmenší uhlíkovou stopou? Dívejte se po okolí!

Pro Agne je ekologie důležitá, proto ji nadchla myšlenka designérky Markéty Daňkové použít nábytek z odpadního dřeva a mycelia. Nové technologie by v budoucnu mohly nahradit některé obtížně recyklovatelné materiály, jako jsou třeba plasty.

Obsah časopisu NPB Interiéry Bydlet jako 8. řada Bydlet jako
DSC09568 kopie
Číst článek
12. 04. 2024
Redakce
Doba čtení 8 min

Bydlet jako na plátně: developerské projekty chrlí malé byty podle jednoho mustru, po spolupráci s interiérovým designérem však můžete mít opravdu osobitý domov.

Majitelkou tohoto bytu je mladá manažerka Kateřina, která si jako místo pro svůj nový domov vyhlédla sídliště na pražském Barrandově. Zařídit prázdný byt jí pomohl designér Tomáš Havránek.

Obsah časopisu NPB Interiéry Bydlet jako 8. řada Bydlet jako
Ložnice s komodou
Číst článek
11. 04. 2024
Redakce
Doba čtení 8 min

Bydlet jako v bruselském stylu: originální retro stolek může určit charakter celé místnosti.

Kvalitní, ničím nerušený spánek není samozřejmostí. Své o tom ví Jana, která má konečně vlastní ložnici, do níž manžel smí jen na návštěvy. Rozhodně ale nejde pouze o útulný dámský budoár. Místnost musí splnit několik důležitých funkcí.

Obsah časopisu NPB Interiéry Bydlet jako 8. řada Bydlet jako
Ostrůvek v kuchyni
Číst článek
05. 04. 2024
Redakce
Doba čtení 12 min

Bydlet jako za starými dveřmi: staré dveře nevyhazujte, ani když budujete interiér s luxusními designovými prvky. Nesou s sebou paměť bytu.

Renata zdědila po strejdovi byt ve staré pražské vile, ale stěhovat se do něj nechce. Bydlí a pracuje mimo hlavní město, ale ráda by si byt nechala. Designérka Markéta Daňková jí tedy navrhla nadčasové víkendové zázemí.

Obsah časopisu NPB Interiéry Bydlet jako 8. řada Bydlet jako
Obývací pokoj s kuchyní
Číst článek
22. 03. 2024
Redakce
Doba čtení 9 min

Bydlet jako v rezidenci: v malém prostoru se osvědčil vestavěný nábytek.

Byt v novostavbě, odkud je dobré spojení do centra Prahy, s dostupnými službami v okolí, s vlastní předzahrádkou a navíc s velkou zahradou určenou všem obyvatelům je vysněným bydlením mnoha lidí. Jak jej ale zařídit, aby se v něm žilo pohodlně?

Obsah časopisu NPB Interiéry Bydlet jako 8. řada Bydlet jako
Závěsné křeslo
Číst článek
15. 03. 2024
Redakce
Doba čtení 8 min

Bydlet jako tři sestry: jak rozdělit dva pokoje mezi tři dívky? Řešením je rozdělení funkcí.

Zařídit společný pokoj pro tři děvčata není legrace. Musíte plánovat, počítat, měřit...

Obsah časopisu NPB Interiéry Bydlet jako 8. řada Bydlet jako
DSC07894 kopie
Číst článek
09. 03. 2024
Redakce
Doba čtení 9 min

Bydlet jako na letním bytě: ukliďte, vyházejte staré krámy a vymalujte, často se stane zázrak, vzkazuje designér.

Obývací pokoj na chatě u Sázavy byl zařízený vším, co se postupem mnohla let v rodině odložilo a odvezlo na chatu, kde e to ještě může hodit.

Obsah časopisu NPB Interiéry Bydlet jako 8. řada Bydlet jako
DSC08074 kopie
Číst článek
01. 03. 2024
Redakce
Doba čtení 9 min

Bydlet jako za úplňku: útulná ložnice se dá vytvořit i s omezeným rozpočtem.

Čerstvá důchodkyně Olga si přála proměnit neútulnou a nepříliš komfortní ložnici. Když víte, jak na to, jde to i s omezeným rozpočtem. Základem proměny od designérky Lucie Polákové jsou barvy, látky a trochu fantazie.

Obsah časopisu NPB Interiéry Bydlet jako 8. řada Bydlet jako