PŘEDPLATNÉ ČASOPISU
Nové proměny bydlení ↗
Vyberte si svůj styl

Vyberte si svůj styl

Novou koupelnu vymýšlíte často na desítky let. Ideálně by měla být nadčasová, ale pokud jste energičtí a máte rádi barvy a vzory, můžete se odvázat. Ř...

Novou koupelnu vymýšlíte často na desítky let. Ideálně by měla být nadčasová, ale pokud jste energičtí a máte rádi barvy a vzory, můžete se odvázat. Řiďte se svými pocity. Její styl by vás mel vzít za srdce.

Kámen a beton

Zkombinujte imitace různých materiálů ve stejné barevnosti. Díky různé kresbě kamene a výraznému betonovému vzoru budou spolu ladit i přirozeně kontrastovat. Použijte slinutou dlažbu – vzniká tak, že se keramická hmota natlačí do forem pod vysokým tlakem, takže v dlaždicích zůstane jen nepatrně vzduchových bublin. Potom se dlaždice vypálí při vysokých teplotách, čímž se vytvoří velmi odolný povrch.

Trojkombinace Na podlaze je matná dlažba Apolo Grafito, 60 × 60 cm, tl. 10 mm, 945 Kč/m², na stěně lesklé dlaždice Galeno Perla, 40 × 120 cm, tl. 12,5 mm, 1 295 Kč/m², obklad se vzorem Elis Iris, 40 × 120 cm, tl. 12,5 mm, 1 395 Kč/m², www.sapho.cz

Vyberte si svůj styl Vyberte si svůj styl
Vyberte si svůj styl

Kámen

Rektifikované dlaždice umožňují pokládku s minimální spárou, takže vytvoříte jednolitou plochu.

Podívejte se, jak krásně na ní vynikne imitace kamene. Navíc se dobře uklízí!

Výběr je obrovský. Co se týká dlažeb a obkladu, jsou stále moderní imitace kamene, dřeva a betonu, znovuobjeveným hitem jsou výrazné tóny. Barevné trendy dlaždic a imitace přírodních materiálu kopírují také výrobci nábytku, a tak si můžete pořídit betonové umyvadlo nebo desku pod umyvadlo, která působí jako dřevěná fošna. Sanita zůstává v zásadě klasická bílá, ale například díky novým ultratenkým a zároveň pevným keramickým hmotám se obměňují tvary. Ať už je vám bližší příroda, exotika, nebo minimalismus, mělo by zařízení koupelny působit jednotně. Nezapomeňte, že míň bývá obvykle víc.

Inovativní koncept

Vybavení koupelny spolu hraje na pohled a funguje tak, abyste měli co největší pohodlí. Umyvadlo ve verzi SlimRim je vyrobené z tenkostěnné keramiky, takže působí velmi subtilně. Toaleta Rimfree bez zapuštěného ráfku, kde se rády usazují nečistoty, usnadňuje čištění.  

Kompletní série Acanto Umyvadlo, toaletu a bidet doplňuje praktická vysoká skříňka s „lékárnickým“ výsuvem. Osvětlená zrcadlová skříň má integrovaný USB port a zvětšovací zrcadlo, vedle umyvadla jsou boxy na kosmetiku. Úložný prostor pod ním je řešený tak, aby byl dobře přístupný. Cena na dotaz, 

www.geberit.cz

Vyberte si svůj styl Vyberte si svůj styl
Vyberte si svůj styl

Barvy se vracejí!

Koupelnu rozjasníte výraznými tóny a ozvláštníte 3D efektem. Jednotlivé série obkladu a dlažeb vám usnadní práci, protože už nabízejí sladěné kombinace barev. V tomto případě si lze vybrat jednobarevné dlaždice v tónech, které jsou na obkladu s dekorem.

Barevně V sérii Cloud je kromě lesklé žluté také bílá, červená, modrá a zelená, 20 × 50 cm, tl. 8,5 mm, vícebarevný dekor Marazzi Decoro Mandala Cream, 599 Kč/m², oranžové dlaždice Curry Struttura 3D, 499 Kč/m². www.keramikasoukup.cz

Vyberte si svůj styl Vyberte si svůj styl
Vyberte si svůj styl

Bílý mramor

Leštěná keramická dlažba imitující světlý mramor umožňuje jemné, dekorativní řešení, které můžete ještě ozvláštnit originálními barevnými variacemi různých druhu a typu mramoru. Zaujme velikost dlažby,rozměry mohou být až 150 × 300 cm. Vynikne ve velkých koupelnách.

Velkoformátová dlažba Série Marmi Maximum od Graniti Fiandre vás ohromí rozměry 150 × 150 cm, tloušťka materiálu je 6 mm. Lesklý povrch zdobí jemné žíly. Cena na dotaz, www.siko.cz

Vyberte si svůj styl Vyberte si svůj styl
Vyberte si svůj styl
Mramor je stálice. Pořád krásný, moderní a svůj. Líbí se, protože je originální jako příroda a přitom působí neokázale, ale luxusně.“

Šárka Drbohlavová, redaktorka

Hnědý mramor a bílá

Mramor dodá koupelně přírodní vzhled. Zemité tóny jsou sympatické tím, že koupelnu proteplí.Bílá sanita a nábytek z nich vystoupí v celé kráse, stejně jako chromová baterie a radiátor. 

Bílá sanita a nábytek Série Duravit Durastyle: skříňka pod umyvadlo Duravit, 21 744 Kč, zrcadlo s LED osvětlením, 25 918 Kč, umyvadlo, 65 × 48 cm, 11 870 Kč, vysoká skříňka, 19 638 Kč, závěsné WC, 8 531 Kč, sedátko Soft Close, 4 392 Kč, vana Pura, 64 279 Kč, radiátor Rosendal Massive,18 184 Kč, 

www.koupelny-ptacek.cz

Vyberte si svůj styl Vyberte si svůj styl
Vyberte si svůj styl

Jednoduše

Minimalistické tvary série umyvadel, koupelnového nábytku a závěsných mís i bidetu Durastyle se dobře přizpůsobí každému prostoru. Doplňuje je vana od GKI.

Rubriky:

Další z rubriky

EK KLM interiār
Číst článek
15. 05. 2024
Propagace značky
Doba čtení 2 min

Nové byty u metra Kolbenova - vysoký standard a nízké poplatky za energie

Hned u metra Kolbenova přichází do nabídky nové byty, vysoký standard vybavení doplní nízké poplatky za energie

Obsah časopisu NPB Interiéry Bydlení
Bydlet jako... japandi, designér Petr Šlejmar
Číst článek
09. 05. 2024
Pavlína Blahotová
Doba čtení 10 min

Bydlet jako japandi: nová koupelna kombinuje japonský minimalismus se skandinávským smyslem pro estetiku

Když se designér Petr Šlejmar dozvěděl, že Jindřicha baví vikingská mytologie a jeho žena obdivuje japonský minimalismus, bylo hned jasné, kde se to potkává – ve stylu japandi!

Interiér & architektura Obsah časopisu NPB Interiéry Bydlet jako 8. řada Bydlet jako
Obývací část s jídlením koutem
Číst článek
26. 04. 2024
Redakce
Doba čtení 8 min

Bydlet jako na houbách: jak zařídit byt s nejmenší uhlíkovou stopou? Dívejte se po okolí!

Pro Agne je ekologie důležitá, proto ji nadchla myšlenka designérky Markéty Daňkové použít nábytek z odpadního dřeva a mycelia. Nové technologie by v budoucnu mohly nahradit některé obtížně recyklovatelné materiály, jako jsou třeba plasty.

Obsah časopisu NPB Interiéry Bydlet jako 8. řada Bydlet jako
DSC09568 kopie
Číst článek
12. 04. 2024
Redakce
Doba čtení 8 min

Bydlet jako na plátně: developerské projekty chrlí malé byty podle jednoho mustru, po spolupráci s interiérovým designérem však můžete mít opravdu osobitý domov.

Majitelkou tohoto bytu je mladá manažerka Kateřina, která si jako místo pro svůj nový domov vyhlédla sídliště na pražském Barrandově. Zařídit prázdný byt jí pomohl designér Tomáš Havránek.

Obsah časopisu NPB Interiéry Bydlet jako 8. řada Bydlet jako
Ložnice s komodou
Číst článek
11. 04. 2024
Redakce
Doba čtení 8 min

Bydlet jako v bruselském stylu: originální retro stolek může určit charakter celé místnosti.

Kvalitní, ničím nerušený spánek není samozřejmostí. Své o tom ví Jana, která má konečně vlastní ložnici, do níž manžel smí jen na návštěvy. Rozhodně ale nejde pouze o útulný dámský budoár. Místnost musí splnit několik důležitých funkcí.

Obsah časopisu NPB Interiéry Bydlet jako 8. řada Bydlet jako
Ostrůvek v kuchyni
Číst článek
05. 04. 2024
Redakce
Doba čtení 12 min

Bydlet jako za starými dveřmi: staré dveře nevyhazujte, ani když budujete interiér s luxusními designovými prvky. Nesou s sebou paměť bytu.

Renata zdědila po strejdovi byt ve staré pražské vile, ale stěhovat se do něj nechce. Bydlí a pracuje mimo hlavní město, ale ráda by si byt nechala. Designérka Markéta Daňková jí tedy navrhla nadčasové víkendové zázemí.

Obsah časopisu NPB Interiéry Bydlet jako 8. řada Bydlet jako
Obývací pokoj s kuchyní
Číst článek
22. 03. 2024
Redakce
Doba čtení 9 min

Bydlet jako v rezidenci: v malém prostoru se osvědčil vestavěný nábytek.

Byt v novostavbě, odkud je dobré spojení do centra Prahy, s dostupnými službami v okolí, s vlastní předzahrádkou a navíc s velkou zahradou určenou všem obyvatelům je vysněným bydlením mnoha lidí. Jak jej ale zařídit, aby se v něm žilo pohodlně?

Obsah časopisu NPB Interiéry Bydlet jako 8. řada Bydlet jako
Závěsné křeslo
Číst článek
15. 03. 2024
Redakce
Doba čtení 8 min

Bydlet jako tři sestry: jak rozdělit dva pokoje mezi tři dívky? Řešením je rozdělení funkcí.

Zařídit společný pokoj pro tři děvčata není legrace. Musíte plánovat, počítat, měřit...

Obsah časopisu NPB Interiéry Bydlet jako 8. řada Bydlet jako
DSC07894 kopie
Číst článek
09. 03. 2024
Redakce
Doba čtení 9 min

Bydlet jako na letním bytě: ukliďte, vyházejte staré krámy a vymalujte, často se stane zázrak, vzkazuje designér.

Obývací pokoj na chatě u Sázavy byl zařízený vším, co se postupem mnohla let v rodině odložilo a odvezlo na chatu, kde e to ještě může hodit.

Obsah časopisu NPB Interiéry Bydlet jako 8. řada Bydlet jako
DSC08074 kopie
Číst článek
01. 03. 2024
Redakce
Doba čtení 9 min

Bydlet jako za úplňku: útulná ložnice se dá vytvořit i s omezeným rozpočtem.

Čerstvá důchodkyně Olga si přála proměnit neútulnou a nepříliš komfortní ložnici. Když víte, jak na to, jde to i s omezeným rozpočtem. Základem proměny od designérky Lucie Polákové jsou barvy, látky a trochu fantazie.

Obsah časopisu NPB Interiéry Bydlet jako 8. řada Bydlet jako
NPB0624 cover
Ravak

SOUTĚŽNÍ PŘÍSPĚVEK

BANER0624 vyrocni soutez Chci soutěžit →

AKCE A UDÁLOSTI

Designem k porozumění. Národní cena za studentský design hlásí blížící se deadline přihlášek. Vizuální styl, knihu či například typografii můžete přihlásit už jen do konce června!

Deadline přihlášek: 30. červen 2024
Zobrazit detail →

NEWSLETTER

Skanska

Nejnovější články

"Náš záměr byl vytvořit prvky, které nejen, že respektují historii místa, ale zároveň přinášejí čistý estetický dojem," uvádí Eduard Herrmann.
Číst článek
19. 06. 2024
Redakce
Doba čtení 2 min

Pražské hřbitovy budou krásnější. Designéři navrhli nové navigační prvky a jednoduchý, přesto funkční mobiliář

Designéři Josef Tomšej a Eduard Herrmann se mohou radovat z vítězství v mezinárodní designérské soutěži na navigační prvky a mobiliář pro celkově 33 hřbitovů, vyhlášené hřbitovními a pohřebními službami hl. města Prahy.

Design & umění
Tváří Eiri je Klára Holanová
Číst článek
17. 06. 2024
Lenka Kašparová
Doba čtení 5 min

AI ve službách módy. Na počátku jsme byly šokované a užaslé, říká zakladatelka značky Eiri, která experimentuje s umělou inteligencí

Značka Eiri vytváří pomocí generativních programů dívčí a ženské obličeje k nerozeznání od skutečných. Tyto tváře pak tiskne na oblečení, takže působí, jako by vystupovaly z nekonečna virtuálního prostředí. Jsou na místě obavy nebo nadšení?

Design & umění
Návrh bez názvu 41
Číst článek
14. 06. 2024
Ondřej Balada
Doba čtení 3 min

Učebnice českého porcelánu, kterou není snadné číst. UPM představilo tradiční materiál ve zbytečně rigidní expozici

Pražské Uměleckoprůmyslové museum ve spolupráci se Západočeským muzeem v Plzni představuje tři století českého porcelánu. Jak výstava takto široký příběh pro české země důležitého materiálu prezentuje? A pro koho je vlastně určena?

Názory & polemika
Pohled z okna v Luciině pokoji v Desavě a její portrét.
Číst článek
12. 06. 2024
Redakce
Doba čtení 2 min

Kdo byla významná fotografka Bauhausu? Kunsthalle Praha představuje komplexní výstavu o životě a díle Lucie Moholy

Exposures, první velká retrospektiva pražské rodačky a fotografky Lucie Moholy má výstavu v Kunsthalle. Přes 600 fotografií, mikrofilmů, dopisů, článků, knih a audionahrávek. Mnohé z nich se veřejnosti ukazují vůbec poprvé.

Design & umění
Vila 63 je novou pobočkou Café Jen
Číst článek
10. 06. 2024
Jana Brandtlová
Doba čtení 4 min

Espresso tonic, Aperol a design, prosím! Vybíráme dokonalé letní zahrádky, které okouzlí stylem a šarmem

Čeká nás předpověď plná slunečných dní. Kam se skočit ochladit v horkých měsících? Přinášíme seznam zahrádek, kde si ke kávě můžete objednat třeba svěží design s nevšední lokací.

Design guide
Nadané české sklářky: Hana Vopravilová, Dominika Pertýlová a Karolína Vorlíková.
Číst článek
07. 06. 2024
Tereza Patzenhauerová
Doba čtení 5 min

Křehká trojice. Představujeme mladé designérky, které dokážou ze skla vykouzlit zázraky

Každá je jiná, ale jedno mají společné – sdílejí lásku ke sklu! Představujeme vám tři mladé nadané české sklářky a jejich tvorbu.

Design & umění
Designnews GRAM
Číst článek
05. 06. 2024
Klára Rokosová
Doba čtení 4 min

Úctyhodná proměna. Lukáš Žďárský otevřel osobité bistro Gram v místě, kde bývala firemní recepce

Lukáš Žďárský je milovník gastronomie a designu. S partou kolegů zvelebuje staré prostory a probouzí k životu nové koncepty. Kreativně, s respektem k historii místa. Nejnovějším přírůstkem v pestrém portfoliu je vinohradský podnik GRAM.

Design guide
Návrh bez názvu 4
Číst článek
31. 05. 2024
Anna Jurečková
Doba čtení 3 min

Jste v podstatě na nule. Magdalena Rutová se rozhodla promluvit o složité finanční situaci ilustrátorů

Když Magdalena Rutová během březnového udílení cen Czech Grand Design získala titul Ilustrátorka roku 2023, převzetí ceny využila pro důležitý apel. V něm upozornila na nepříznivou finanční situaci oceňovaných ilustrátorů a ilustrátorek.

Rozhovory
Masná 130 byt plný designu
Číst článek
29. 05. 2024
Veronika Pařízková
Doba čtení 2 min

Variace na dokonalost. Manželé zachránili historický dům v Českém Krumlově a vybudovali z něj architektonický skvost

Český Krumlov patří mezi vyhledávané turistické cíle už desítky let. Nese to s sebou výhody i nevýhody. Stejně vás ale pohltí, nehledě na davy turistů. Možná i proto, že zde stále podniká řada osvícených lidí, kteří této jihočeské perle vracejí vkus.

Interiér & architektura
Aneta Honzová s Natálií Costantino a hodinami UNDER PRESSURE
Číst článek
27. 05. 2024
Markéta Blažková
Doba čtení 4 min

Cítíme společenský tlak. V práci je často nevýhoda, že vypadáme na dvacet, svěřují se talentované designérky Honzová & Costantino

Jak se daří duu mladých designérek prosadit v produktovém designu? Do svého světa nás nechaly nakouknout Aneta Honzová s Natálií Costantinovou. V rozhovoru se rozpovídaly o studiu na UMPRUM, genderových výzvách i O překážkách při startu kariéry.

Design & umění