PŘEDPLATNÉ ČASOPISU
Nové proměny bydlení ↗
Variace v pastelové

Variace v pastelové

Cítíte tu lehkost? Kdo bydlí v takovém domě, spraví si náladu hned, jak vstoupí. Jemné barvy a dostatek světla jsou totiž pro psychiku to, co pro tělo...

Cítíte tu lehkost? Kdo bydlí v takovém domě, spraví si náladu hned, jak vstoupí. Jemné barvy a dostatek světla jsou totiž pro psychiku to, co pro tělo poctivé domácí jídlo. A k tomu ta velikonoční výzdoba!

Tenhle harmonický prostor jsme pro vaši inspiraci objevili v Polsku. Rodina se dvěma dětmi a dvěma psy hledala prostor blíž centru města, kde oba pracují. Každodenní dojíždění z okrajové čtvrti, navíc nijak pěkné, jim bralo čas, který by mohli věnovat sami sobe a dcerám.

AŤ JE MODRÁ!

Představu o interiéru měli jasnou, chtěli zkombinovat eleganci a klasiku s moderní náladou. Předem rozhodnuto bylo o barvě kuchyně. Ať je modrá, přáli si noví majitelé. Protože modrá je ale studená,stál před designéry studia Zaza, kteří proměnu realizovali, velký úkol, sladit ji s dalšími barvami tak, aby byt působil útulně, přátelsky a dával pocit bezpečí. Bylo rozhodnuto, že jemné odstíny modré, na kterých manželé trvali v kuchyni, doplní designéři i v ostatních částech bytu přírodním dřevem v tónech běleného dubu, mosazí na lampách a dalších doplňcích, šedou a pudrovou. Díky této barevné kombinaci působí celý interiér domu nežne, ovšem ne přeslazeně.

Variace v pastelové Variace v pastelové
Variace v pastelové

TapetaStěnu v jídelně zdobí tapeta, která připomíná oblohu. Když na ni zvenku svítí slunce, máte dojem, jako byste ani nebyli v interiéru, ale na zahradě. Stul pro velkou rodinu byl nutnost!

ROZHODL POHLED Z OKNA

Když budoucí majitelka Kasia vstoupila poprvé do úzké chodby s nevelkým kuchyňským koutem, chtěla se hned otočit a jít hledat ideální bydlení jinam. Tohle totiž vůbec neodpovídalo jejím původním představám. Jenže pak otevřela velké dvoukřídlé dveře do pokoje s krásným výhledem do zahrady a bylo rozhodnuto. To je ten pravý dům Proměna podle přání manželů Kasii a Macieka mohla začít. Dnes vítá příchozí hned po vstupu do domu kuchyň ve skandinávském stylu. Designéři kladli velký důraz na detail. Zvolili skříňky vysoké až do stropu, které nejenže v prostoru dobře vypadají, ale jsou i velmi praktické, z jejich vršku totiž není třeba utírat mastný prach, kterého v kuchyni bývá dost. Navíc se nemusí Kasia bát, že by neustále potřebovala schůdky, do horních polic si totiž uložila sezonní věci. Kombinace modré, šedé a bílé se zlatými akcenty doplňků proměňují kuchyň v místo s nádechem noblesního salonu. Velikonoční výzdoba vše ještěpodtrhla.

Variace v pastelové Variace v pastelové
Variace v pastelové

SKVĚLÉ ŘEŠENÍMít kuchyňské skříňky až ke stropu je nejen velmi efektní, ale i praktické, nemusíte z jejich vršku utírat prach a mastnotu.

NA PŘÁNÍModrou v kuchyni si přáli mít sami majitelé a designéři ji skvěle nakombinovali s dalšími odstíny. Vše působí čistě, noblesně a prosvětleně.

Variace v pastelové Variace v pastelové
Variace v pastelové

KYTICE Kasia miluje živé květiny, proto se snaží zdobit jimi dům nejen o Velikonocích. Transparentní nebo zlaté vázy jsou její nejoblíbenější.

Variace v pastelové Variace v pastelové
Variace v pastelové

VESELÝ STŮL S celkovou barevností domů ladí i velikonoční výzdoba. Pastelové doplňky dolaďují příbory Rosenthal, květiny, vajíčka a zajíci vnášejí do interiéru jaro.

PŘÍZEMÍ, KDE TO ŽIJE

Po předchozích majitelích zůstaly v domě pouze dveře a podlahy. Zbytek domu potřeboval docela velký zásah. I přes to, že práce bylo nad hlavu, všechno se podařilo zvládnout během čtyř měsíců. V přízemí je i obývací pokoj s jídelnou, prostory, kde to opravdu žije. Schází se tu nejen rodina, ale i její přátelé a příbuzní. Vládnou tu tlumené barvy, šedou rozbíjí modrá, bílá a pudrová růžová. Výrazná tapeta připomíná oblohu. Když na ni skrz velká okna dopadá slunce, dojem je dokonalý. Obývacímu pokoji přidává na útulnosti krb a místo k sezení u jednoho z oken, kde se nejen báječně odpočívá, ale i čte. Jídelně vévodí velký rozkládací stul Ton a čalouněné židle. Ten má pro rodinu velký význam. Několikrát ročně se u něj setká několik generací rodiny obou manželu. Tak to bude i o Velikonocích. Dcery Amelia a Matylda už se těší, až přímo z jídelny vyběhnou na zahradu a budou tu hledat ukrytá barevná vejce.

Variace v pastelové Variace v pastelové
Variace v pastelové

HRA BAREVDesignérům se povedlo zkombinovat barvy, které u sebe tak často nevidíte – bílou, hnědou, šedou, modrou a zlatou.

Variace v pastelové Variace v pastelové
Variace v pastelové

LÁSKA NA DRUHÝ POHLEDMajitelce Kasii se dům nejdřív nelíbil. Chodba a kuchyňský kout působily stísněně. Když ale viděla okna do zahrady, zamilovala se.

Variace v pastelové Variace v pastelové
Variace v pastelové

STŘED DOMOVA Krb je důležitá součást obývacího pokoje. Rodina se u něj ráda schází i s přáteli a příbuznými.

ÚTULNÁ LOŽNICE

Patro domu patří ložnici, dětským pokojům a koupelnám. Ložnice rodičů je naprostou oázou klidu. Designéři si tu vyhráli s barvami, které se prolínají celým domem. Světlé stěny, které neruší, podobně jako ve zbytku domu, žádné dekorace a obrazy, oživili tapetou. Mohutné čalouněné čelo postele od Dormi Design ještě zvyšuje dojem útulnosti, a navíc je praktické. Když si chce někdo v posteli číst, stačí mu jen se pohodlně opřít. Povlečení je v tmavých pastelových tónech a vnáší do prostoru zajímavý kontrast, zlaté doplňky zase eleganci. K dispozici tu je i šatní skříň a malá koupelna. Celkově působí ložnice dojmem místnosti, kde se skutečně pouze odpočívá – můžete tu vypnout tělo i mozek.

Variace v pastelové Variace v pastelové
Variace v pastelové

KVĚTINYKasia miluje květiny, proto nesmí chybět ani v ložnici. Do zlaté vázy na noční stolek tentokrát dala tulipány, velikonoční atmosféra vládne po celém dome.

Variace v pastelové Variace v pastelové
Variace v pastelové

DŮLEŽITÉ SOLITÉRY Ložnice patří odpočinku. Aby tu nic nerušilo, pokračovali designéři v jemné barevnosti použité v celém dome. Na eleganci přidávají zlaté doplňky v podobě váz a lampy.

Variace v pastelové Variace v pastelové
Variace v pastelové

JAKO V LÁZNIK ložnici patří koupelna. Podlaha s dekorem dřeva ji zútulňuje a pocitově prohřívá.

Variace v pastelové Variace v pastelové
Variace v pastelové

["

JAKO Z POHÁDKY<\/strong><\/em>Zrcadlo vedle vany je skutečně kouzelné – dokáže celý prostor zvětšit, a navíc mu dává lehkost.<\/em><\/p>

Spolupráce s majiteli byla perfektní. Maciek dal nám ženám volnou ruku a my s Kasiou přetvářely nápady ve skutečnost.Justyna Kozłowska, designérka<\/blockquote>

ABY VŠE LADILO<\/h4>

DRŽET SE NĚKOLIKA TLUMENÝCH BAREV VŮBEC NEMUSÍ BÝT NUDA. PROSTOR SE ROZZÁŘÍ.<\/strong><\/p>

1 <\/p>

Nápady<\/strong><\/p>

Interiéru dodávají na originalitě doplňky. Posezení v okně je jedním z nich. 2 <\/p>

Snoubení<\/strong><\/p>

Dávat dohromady zdánlivě nesourodé muže domov povznést do nečekané úrovně. Hnědé designové křeslo a tapeta připomínající oblohu? Proč ne.3 <\/p>

Výzdoba<\/strong><\/p>

Velikonoční nebo jiná sváteční výzdoba barevně a stylově ladící s interiérem je výhra. Prostoru sluší, dodá mu punc výjimečnosti, ale zároveň nijak neruší.<\/p>

NECHTE SE INSPIROVAT<\/strong><\/p>

proměna<\/strong><\/p>

Studio Zaza navrhlo úpravu celého prostoru. www.zazastudio.pl<\/p>

styling<\/strong><\/p>

O konecnou úpravu se postaral Michał Gulajski. www.wnetrzamichala.plTEXT A STYLING <\/p>

MICHAL GULAJSKI<\/strong><\/p>

\/ <\/p>

WWW.WNETRZAMICHALA.PL<\/a><\/p>

","FOTO <\/p>

MARCIN GRABOWIECKI<\/strong><\/p>"]

Rubriky:

Další z rubriky

EK KLM interiār
Číst článek
15. 05. 2024
Propagace značky
Doba čtení 2 min

Nové byty u metra Kolbenova - vysoký standard a nízké poplatky za energie

Hned u metra Kolbenova přichází do nabídky nové byty, vysoký standard vybavení doplní nízké poplatky za energie

Obsah časopisu NPB Interiéry Bydlení
Obývací část s jídlením koutem
Číst článek
26. 04. 2024
Redakce
Doba čtení 8 min

Bydlet jako na houbách: jak zařídit byt s nejmenší uhlíkovou stopou? Dívejte se po okolí!

Pro Agne je ekologie důležitá, proto ji nadchla myšlenka designérky Markéty Daňkové použít nábytek z odpadního dřeva a mycelia. Nové technologie by v budoucnu mohly nahradit některé obtížně recyklovatelné materiály, jako jsou třeba plasty.

Obsah časopisu NPB Interiéry Bydlet jako 8. řada Bydlet jako
DSC09568 kopie
Číst článek
12. 04. 2024
Redakce
Doba čtení 8 min

Bydlet jako na plátně: developerské projekty chrlí malé byty podle jednoho mustru, po spolupráci s interiérovým designérem však můžete mít opravdu osobitý domov.

Majitelkou tohoto bytu je mladá manažerka Kateřina, která si jako místo pro svůj nový domov vyhlédla sídliště na pražském Barrandově. Zařídit prázdný byt jí pomohl designér Tomáš Havránek.

Obsah časopisu NPB Interiéry Bydlet jako 8. řada Bydlet jako
Ložnice s komodou
Číst článek
11. 04. 2024
Redakce
Doba čtení 8 min

Bydlet jako v bruselském stylu: originální retro stolek může určit charakter celé místnosti.

Kvalitní, ničím nerušený spánek není samozřejmostí. Své o tom ví Jana, která má konečně vlastní ložnici, do níž manžel smí jen na návštěvy. Rozhodně ale nejde pouze o útulný dámský budoár. Místnost musí splnit několik důležitých funkcí.

Obsah časopisu NPB Interiéry Bydlet jako 8. řada Bydlet jako
Ostrůvek v kuchyni
Číst článek
05. 04. 2024
Redakce
Doba čtení 12 min

Bydlet jako za starými dveřmi: staré dveře nevyhazujte, ani když budujete interiér s luxusními designovými prvky. Nesou s sebou paměť bytu.

Renata zdědila po strejdovi byt ve staré pražské vile, ale stěhovat se do něj nechce. Bydlí a pracuje mimo hlavní město, ale ráda by si byt nechala. Designérka Markéta Daňková jí tedy navrhla nadčasové víkendové zázemí.

Obsah časopisu NPB Interiéry Bydlet jako 8. řada Bydlet jako
Obývací pokoj s kuchyní
Číst článek
22. 03. 2024
Redakce
Doba čtení 9 min

Bydlet jako v rezidenci: v malém prostoru se osvědčil vestavěný nábytek.

Byt v novostavbě, odkud je dobré spojení do centra Prahy, s dostupnými službami v okolí, s vlastní předzahrádkou a navíc s velkou zahradou určenou všem obyvatelům je vysněným bydlením mnoha lidí. Jak jej ale zařídit, aby se v něm žilo pohodlně?

Obsah časopisu NPB Interiéry Bydlet jako 8. řada Bydlet jako
Závěsné křeslo
Číst článek
15. 03. 2024
Redakce
Doba čtení 8 min

Bydlet jako tři sestry: jak rozdělit dva pokoje mezi tři dívky? Řešením je rozdělení funkcí.

Zařídit společný pokoj pro tři děvčata není legrace. Musíte plánovat, počítat, měřit...

Obsah časopisu NPB Interiéry Bydlet jako 8. řada Bydlet jako
DSC07894 kopie
Číst článek
09. 03. 2024
Redakce
Doba čtení 9 min

Bydlet jako na letním bytě: ukliďte, vyházejte staré krámy a vymalujte, často se stane zázrak, vzkazuje designér.

Obývací pokoj na chatě u Sázavy byl zařízený vším, co se postupem mnohla let v rodině odložilo a odvezlo na chatu, kde e to ještě může hodit.

Obsah časopisu NPB Interiéry Bydlet jako 8. řada Bydlet jako
DSC08074 kopie
Číst článek
01. 03. 2024
Redakce
Doba čtení 9 min

Bydlet jako za úplňku: útulná ložnice se dá vytvořit i s omezeným rozpočtem.

Čerstvá důchodkyně Olga si přála proměnit neútulnou a nepříliš komfortní ložnici. Když víte, jak na to, jde to i s omezeným rozpočtem. Základem proměny od designérky Lucie Polákové jsou barvy, látky a trochu fantazie.

Obsah časopisu NPB Interiéry Bydlet jako 8. řada Bydlet jako
DSC05292 1 kopie
Číst článek
23. 02. 2024
Redakce
Doba čtení 10 min

Bydlet jako v Českém ráji: když máte moc příbuzných, rozhodněte se, jestli je máte raději než dělicí příčku ve svém domě. Pokud ano, bourejte.

Štěpánka s manželem Pepou a dvěma malými syny si pořídili dům ve vesnici, ze které Pepa pochází. Chyběl jim velký společenský prostor pro návštěvy, protože Štěpánka má pět sourozenců. Designér David Eliášek navrhl jako první krok bourání.

Obsah časopisu NPB Interiéry Bydlet jako 8. řada Bydlet jako
NPB0624 cover
Robotický vysavač
ČSOB - Úvěr k dotaci
Dextura
Luxol

SOUTĚŽNÍ PŘÍSPĚVEK

BANER0624 vyrocni soutez Chci soutěžit →

AKCE A UDÁLOSTI

Kdo byla významná fotografka Bauhausu? Kunsthalle Praha představí komplexní výstavu o životě a díle Lucie Moholy

30. května – 28. října 2024
Zobrazit detail →

NEWSLETTER

Skanska

Nejnovější články

Aneta Honzová s Natálií Costantino a hodinami UNDER PRESSURE
Číst článek
27. 05. 2024
Markéta Blažková
Doba čtení 4 min

Cítíme společenský tlak. V práci je často nevýhoda, že vypadáme na dvacet, svěřují se talentované designérky Honzová & Costantino

Jak se daří duu mladých designérek prosadit v produktovém designu? Do svého světa nás nechaly nakouknout Aneta Honzová s Natálií Costantinovou. V rozhovoru se rozpovídaly o studiu na UMPRUM, genderových výzvách i O překážkách při startu kariéry.

Design & umění
Architekti z hurá studia mají zkušenosti z rekonstrukcí malých bytů
Číst článek
24. 05. 2024
Kateřina Tobišková
Doba čtení 3 min

Celý byt velký jako obývací pokoj? I malé bydlení může mít své kouzlo, dokazují architekti z hurá studia

Uvažujete o vlastnickém bydlení, ale děsí vás přesun do menších prostor? O zařizování výrazně menšího bydlení jsme mluvili s architekty Alexandrou a Jakubem Hoffmannovými (hurá studio) a jejich klientkou Jolanou Hršelovou z projektu 37,5 m2.

Interiér & architektura
Betonové bludiště a podzemní katedrála zanechají nesmazatelný dojem
Číst článek
22. 05. 2024
Jana Brandtlová
Doba čtení 4 min

Tajuplná mystika v Brně. Monumentální vodojemy staré přes 100 let se dočkaly vkusné a působivé renovace

Prosím, 3x vodojem a navrch jeden nový park! Brno v březnu zpřístupnilo poslední vodojem z trojice monumentálních památek a rozhodně se nedrželo zpátky. Proběhla i vkusná revitalizace parku včetně návštěvnického centra. Pojďme se podívat pod povrch!

Design guide
Designérka a vůdčí osobnost značky Totemo, Adriana Kolda, si ráda kreslila už jako malá.
Číst článek
20. 05. 2024
Lenka Kašparová
Doba čtení 5 min

Nová hvězda české hračky. Adriana Kolda založila značku Totemo před 4 lety, dnes její stavebnice z plastu sklízí obdiv

Česká hra z recyklovaného plastu má několik interaktivních sad, se kterými si můžete vytvořit cokoliv, co vás napadne. Tryskáče, autíčka, ptáky, kočky... Designérka a vůdčí osobnost značky Totemo je Adriana Kolda.

Design & umění
Lukáš a Ilona, Tomski&Polanski
Číst článek
14. 05. 2024
Veronika Pařízková
Doba čtení 4 min

Hodiny práce a odměna žádná? Ptáme se ilustrátorů, zda za svoji precizní práci dostávají důstojnou mzdu

Čeští ilustrátoři patří dlouhodobě mezi lokální špičku. Jejich práce sklízí zasloužený obdiv i respekt. Dostávají za svou mravenčí a precizní práci ale adekvátně zaplaceno?

Názory & polemika
Pavlína Blahotová, Veronika Pařízková
Číst článek
13. 05. 2024
Pavlína Blahotová
Doba čtení 5 min

Kvalitní design není pro elitu, ale úplně pro každého. Chceme sejmout z designu nálepku, že je jen pro snoby, říká šéfredaktorka Designnews Veronika Pařízková

Je design opravdu pro všechny? Veronika Pařízková, šéfredaktorka designnews.cz, je o tom přesvědčená. Ale jak to těm „všem“ vysvětlit?

Rozhovory
Interiér Bistra Karel
Číst článek
13. 05. 2024
Klára Rokosová
Doba čtení 4 min

Otevřely místo, kam chce jít na brunch každý. Bistro Karel přineslo do pražské Troje stylovou gastronomii

Karolína Pomahač má ráda výzvy a změn se nebojí. Na Vinohradech provozovala úspěšný podnik Slow cafe, který po pěti letech uzavřela, aby mohla pokračovat jinde. V pražské Troji spolu s Elen Chvojkovou založila Bistro Karel.

Design guide
Jiří Jiroutek získal významnou cenu CGD, Foto: Dita Havránková
Číst článek
13. 05. 2024
Julie Motyčka
Doba čtení 4 min

Jeho nábytek milují všechny generace. Jiří Jiroutek se stal ikonou už za svého života, ptáme se proč?

Obývací pokoje v Československu měly dlouhou dobu jedno společné: kus nábytku, který vymyslel Jiří Jiroutek. Talentovaný designér, který před rokem zemřel, dokázal ve svých návrzích geniálně skloubit praktičnost s výrazným estetickým stylem.

Design & umění
Ve spolupráci s veřejnými vysokými školami vznikla doporučení pro institut ombudsosob, která pomáhají se zavedením a zakotvením jejich funkce.
Číst článek
13. 05. 2024
Tereza Patzenhauerová
Doba čtení 3 min

ZNEUŽÍVÁNÍ MOCI, OBTĚŽOVÁNÍ I ŠIKANA. VYSOKÉ UMĚLECKÉ ŠKOLY BOJUJÍ PROTI TOXICKÉMU PROSTŘEDÍ, POMOCT MAJÍ NOVÉ POZICE OMBUDSOSOB

Na akademické půdě je bezpečí klíčové. Většina vysokých škol už dnes ombudsosobu má. Jaké úkoly má ale plnit a kde leží pole její působnosti? Proč je tato funkce důležitá a jak vypadá současná situace na českých univerzitách?

Názory & polemika
Foto Ondrej Kosik
Číst článek
12. 05. 2024
Eliška Vrbová
Doba čtení 3 min

Na kreativní práci potřebuji dostatek času. Žena si musí vybrat, muži mohou dát kariéře opravdu všechno, otevírá složité téma sklářka Kateřina Handlová

Před rokem a půl převzala po Rony Pleslovi kreativní vedení sklárny Rückl a v první kolekci Heroine vzdala hold ženským hrdinkám. S designérkou Kateřinou Handlovou jsme si povídaly i o tom, jakou pozici podle ní mají ženy v současném českém designu.

Rozhovory