PŘEDPLATNÉ ČASOPISU
Nové proměny bydlení ↗

Inspirace z celého světa

Zveme nás na návštěvu bytu, který designérka Lucie Pilařová navrhla jako směs vzpomínek z cest a inspirací od slavných designérů.

PRŮHLED DO KUCHYNĚ S JÍDELNOU V bytě byly původně klasické umakartové dveře
v kovových zárubních. Po vybourání a zvýšení otvoru teď prostor dělí skleněné dveře bez zárubní.

Průhled z ložnice do jídelny Průhled z ložnice do jídelny
Průhled z ložnice do jídelny

TOALETNÍ STOLEK
Plastová židle z Kartellu dostala kožešinový podsedák, a když se na ni podíváte, vypadá skoro jako zimní královna, nemyslíte?

Toaletní stolek Toaletní stolek
Toaletní stolek

POHLED KE VSTUPU DO KOUPELNY Mezi kuchyní a koupelnou vznikla nová pevná příčka, na kterou bylo možné zavěsit kuchyňské skříně.

Kuchyň s jídelnou Kuchyň s jídelnou
Kuchyň s jídelnou

Byt v samém centru Prahy byl tak zdevastovaný, že se objevil v nabídce na prodej za velmi dobrou cenu – a Lucie Pilařová, která se s manželem zabývá nákupem a pronájmem nemovitostí, ho bez váhání koupila. „Je na skvělém místě a má okna do vnitrobloku, což je příjemné, ale první návštěvu jsem skoro nezvládla,“ přiznává. „Byt byl strašně zatuchlý, páchl kouřem, a když jsem ze vstupu viděla rovnou na záchod bez dveří, musela jsem se hodně přemlouvat, abych šla dál,“ vzpomíná.
„Z původního vybavení nezbylo téměř nic – jen okna a parkety, které byly naštěstí přikryté kobercem, takže se daly zbrousit a zachovat. Okna jsme vyrobili nová, jako repliky. Museli jsme začít totálním očištěním, vybouráním příček, které byly jak z perníku a rozhodně na ně nešla zavěsit kuchyň. Měla jsem představu, že navrhnu byt, který bude působit odlehčeně a moderně. U jídelny byla malá komůrka, kterou jsem využila na šatnu, a tak nebylo nutné zastavovat prostor skříněmi,“ popisuje Lucie. Během doby, kdy se věnuje zařizování bytů
na pronájem, si vypracovala originální designérský rukopis, který jí přináší další zajímavé zakázky i mimo vlastní firmu.

KUCHYŇ S JÍDELNOU Kuchyňská sestava je vyrobená na míru, aby naplno využila obě sousední stěny. Ilustraci inspirovanou italskou značkou Fornasetti namaloval kamarád ilustrátor.

Pohled do kuchyně Pohled do kuchyně
Pohled do kuchyně

„Ráda a hodně cestuji a baví mě sledovat, jaké jsou nové trendy, jak slavní designéři kombinují luxus s jednoduchými kousky a přidávají nečekané interiérové vtipy.
K podobě tohoto bytu mě inspiroval jeden krásný hotel v Londýně. Zlatí ptáčci nad postelí jsou vzpomínkou na zážitek z designového nápadu návrháře Ingo Maurera. Navrhl osvětlení jako rybářskou síť, ve které se malé žárovky třpytí jako kapky vody. Já mám na stropě bodovky a pod nimi ty zlaté ptáčky, kteří se při rozsvícení třpytí. No, když jsem navigovala montéry, jak mají ty ptáčky pod stropem rozvádět, nevím, jestli pro mě měli pochopení,“ směje se Lucie. Dítě v autosedačce na zemi, já navlíkala šňůrky a chlapi instalovali... Ale jinak než přímo na místě takový efekt neuděláte,“ dodává.

PŘEDSÍŇ Ano, i v téhle předsíni najdete odkládací stolek, zrcadlo a lampičky, stoličku na přezutí a věšáky na odložení. Jen každý kus působí jako solitér.

Hravá předsíň Hravá předsíň
Hravá předsíň

POHYB POD STROPEM Lampy s opičkami a dalšími zvířaty původně uvedla na trh italská značka Seletti. Lucie si tyto nápodoby přivezla z Číny.

Lampa s opičkou Lampa s opičkou
Lampa s opičkou

KOUPELNA Podlaha má mramorovou dlažbu, mozaika na stěnách je od italské značky Bisazza. Dělicí prvky jsou z čirého skla, aby prostor působil vzdušně, i když je maličký.

Bílo zlatá koupelna Bílo zlatá koupelna
Bílo zlatá koupelna

CO TU FUNGUJE 
EFEKTY VYVOLÁVAJÍCÍ POCIT LUXUSU A OTEVŘENÉHO PROSTORU

PŘÍČKY Po vybourání původních, zchátralých příček jsou tady nové, kvalitní, nosné a tak uspořádané, aby 48 m2 velký byt působil jako mnohem větší.
SKLO
Uvnitř bytu nejsou žádné plné dveře, pouze transparentní sklo, které opticky prostor nenarušuje.
BÍLÁ BARVA
Bílá barva má schopnost zvětšovat prostor. V kuchyni, na chodbě a v koupelně je bílý mramor, i nábytek je většinou bílý.
ZLATO
Dekor na obkladech,výklenek v kuchyni vyložený zlatou tapetou, osvětlení i špalek sem přinášejí originální luxusní motivy, které nezabírají místo.

KONTAKT, KTERÝ BY SE VÁM MOHL HODIT

Lucie Pilařová, Prague Apartments 4U, pragueapartments4u.com

Rubriky:

Další z rubriky

EK KLM interiār
Číst článek
15. 05. 2024
Propagace značky
Doba čtení 2 min

Nové byty u metra Kolbenova - vysoký standard a nízké poplatky za energie

Hned u metra Kolbenova přichází do nabídky nové byty, vysoký standard vybavení doplní nízké poplatky za energie

Obsah časopisu NPB Interiéry Bydlení
Bydlet jako... japandi, designér Petr Šlejmar
Číst článek
09. 05. 2024
Pavlína Blahotová
Doba čtení 10 min

Bydlet jako japandi: nová koupelna kombinuje japonský minimalismus se skandinávským smyslem pro estetiku

Když se designér Petr Šlejmar dozvěděl, že Jindřicha baví vikingská mytologie a jeho žena obdivuje japonský minimalismus, bylo hned jasné, kde se to potkává – ve stylu japandi!

Interiér & architektura Obsah časopisu NPB Interiéry Bydlet jako 8. řada Bydlet jako
Obývací část s jídlením koutem
Číst článek
26. 04. 2024
Redakce
Doba čtení 8 min

Bydlet jako na houbách: jak zařídit byt s nejmenší uhlíkovou stopou? Dívejte se po okolí!

Pro Agne je ekologie důležitá, proto ji nadchla myšlenka designérky Markéty Daňkové použít nábytek z odpadního dřeva a mycelia. Nové technologie by v budoucnu mohly nahradit některé obtížně recyklovatelné materiály, jako jsou třeba plasty.

Obsah časopisu NPB Interiéry Bydlet jako 8. řada Bydlet jako
DSC09568 kopie
Číst článek
12. 04. 2024
Redakce
Doba čtení 8 min

Bydlet jako na plátně: developerské projekty chrlí malé byty podle jednoho mustru, po spolupráci s interiérovým designérem však můžete mít opravdu osobitý domov.

Majitelkou tohoto bytu je mladá manažerka Kateřina, která si jako místo pro svůj nový domov vyhlédla sídliště na pražském Barrandově. Zařídit prázdný byt jí pomohl designér Tomáš Havránek.

Obsah časopisu NPB Interiéry Bydlet jako 8. řada Bydlet jako
Ložnice s komodou
Číst článek
11. 04. 2024
Redakce
Doba čtení 8 min

Bydlet jako v bruselském stylu: originální retro stolek může určit charakter celé místnosti.

Kvalitní, ničím nerušený spánek není samozřejmostí. Své o tom ví Jana, která má konečně vlastní ložnici, do níž manžel smí jen na návštěvy. Rozhodně ale nejde pouze o útulný dámský budoár. Místnost musí splnit několik důležitých funkcí.

Obsah časopisu NPB Interiéry Bydlet jako 8. řada Bydlet jako
Ostrůvek v kuchyni
Číst článek
05. 04. 2024
Redakce
Doba čtení 12 min

Bydlet jako za starými dveřmi: staré dveře nevyhazujte, ani když budujete interiér s luxusními designovými prvky. Nesou s sebou paměť bytu.

Renata zdědila po strejdovi byt ve staré pražské vile, ale stěhovat se do něj nechce. Bydlí a pracuje mimo hlavní město, ale ráda by si byt nechala. Designérka Markéta Daňková jí tedy navrhla nadčasové víkendové zázemí.

Obsah časopisu NPB Interiéry Bydlet jako 8. řada Bydlet jako
Obývací pokoj s kuchyní
Číst článek
22. 03. 2024
Redakce
Doba čtení 9 min

Bydlet jako v rezidenci: v malém prostoru se osvědčil vestavěný nábytek.

Byt v novostavbě, odkud je dobré spojení do centra Prahy, s dostupnými službami v okolí, s vlastní předzahrádkou a navíc s velkou zahradou určenou všem obyvatelům je vysněným bydlením mnoha lidí. Jak jej ale zařídit, aby se v něm žilo pohodlně?

Obsah časopisu NPB Interiéry Bydlet jako 8. řada Bydlet jako
Závěsné křeslo
Číst článek
15. 03. 2024
Redakce
Doba čtení 8 min

Bydlet jako tři sestry: jak rozdělit dva pokoje mezi tři dívky? Řešením je rozdělení funkcí.

Zařídit společný pokoj pro tři děvčata není legrace. Musíte plánovat, počítat, měřit...

Obsah časopisu NPB Interiéry Bydlet jako 8. řada Bydlet jako
DSC07894 kopie
Číst článek
09. 03. 2024
Redakce
Doba čtení 9 min

Bydlet jako na letním bytě: ukliďte, vyházejte staré krámy a vymalujte, často se stane zázrak, vzkazuje designér.

Obývací pokoj na chatě u Sázavy byl zařízený vším, co se postupem mnohla let v rodině odložilo a odvezlo na chatu, kde e to ještě může hodit.

Obsah časopisu NPB Interiéry Bydlet jako 8. řada Bydlet jako
DSC08074 kopie
Číst článek
01. 03. 2024
Redakce
Doba čtení 9 min

Bydlet jako za úplňku: útulná ložnice se dá vytvořit i s omezeným rozpočtem.

Čerstvá důchodkyně Olga si přála proměnit neútulnou a nepříliš komfortní ložnici. Když víte, jak na to, jde to i s omezeným rozpočtem. Základem proměny od designérky Lucie Polákové jsou barvy, látky a trochu fantazie.

Obsah časopisu NPB Interiéry Bydlet jako 8. řada Bydlet jako
NPB0624 cover
Ravak

SOUTĚŽNÍ PŘÍSPĚVEK

BANER0624 vyrocni soutez Chci soutěžit →

AKCE A UDÁLOSTI

Designem k porozumění. Národní cena za studentský design hlásí blížící se deadline přihlášek. Vizuální styl, knihu či například typografii můžete přihlásit už jen do konce června!

Deadline přihlášek: 30. červen 2024
Zobrazit detail →

NEWSLETTER

Skanska_ctvrt_Emila_Kolbena

Nejnovější články

"Náš záměr byl vytvořit prvky, které nejen, že respektují historii místa, ale zároveň přinášejí čistý estetický dojem," uvádí Eduard Herrmann.
Číst článek
19. 06. 2024
Redakce
Doba čtení 2 min

Pražské hřbitovy budou krásnější. Designéři navrhli nové navigační prvky a jednoduchý, přesto funkční mobiliář

Designéři Josef Tomšej a Eduard Herrmann se mohou radovat z vítězství v mezinárodní designérské soutěži na navigační prvky a mobiliář pro celkově 33 hřbitovů, vyhlášené hřbitovními a pohřebními službami hl. města Prahy.

Design & umění
Tváří Eiri je Klára Holanová
Číst článek
17. 06. 2024
Lenka Kašparová
Doba čtení 5 min

AI ve službách módy. Na počátku jsme byly šokované a užaslé, říká zakladatelka značky Eiri, která experimentuje s umělou inteligencí

Značka Eiri vytváří pomocí generativních programů dívčí a ženské obličeje k nerozeznání od skutečných. Tyto tváře pak tiskne na oblečení, takže působí, jako by vystupovaly z nekonečna virtuálního prostředí. Jsou na místě obavy nebo nadšení?

Design & umění
Návrh bez názvu 41
Číst článek
14. 06. 2024
Ondřej Balada
Doba čtení 3 min

Učebnice českého porcelánu, kterou není snadné číst. UPM představilo tradiční materiál ve zbytečně rigidní expozici

Pražské Uměleckoprůmyslové museum ve spolupráci se Západočeským muzeem v Plzni představuje tři století českého porcelánu. Jak výstava takto široký příběh pro české země důležitého materiálu prezentuje? A pro koho je vlastně určena?

Názory & polemika
Pohled z okna v Luciině pokoji v Desavě a její portrét.
Číst článek
12. 06. 2024
Redakce
Doba čtení 2 min

Kdo byla významná fotografka Bauhausu? Kunsthalle Praha představuje komplexní výstavu o životě a díle Lucie Moholy

Exposures, první velká retrospektiva pražské rodačky a fotografky Lucie Moholy má výstavu v Kunsthalle. Přes 600 fotografií, mikrofilmů, dopisů, článků, knih a audionahrávek. Mnohé z nich se veřejnosti ukazují vůbec poprvé.

Design & umění
Vila 63 je novou pobočkou Café Jen
Číst článek
10. 06. 2024
Jana Brandtlová
Doba čtení 4 min

Espresso tonic, Aperol a design, prosím! Vybíráme dokonalé letní zahrádky, které okouzlí stylem a šarmem

Čeká nás předpověď plná slunečných dní. Kam se skočit ochladit v horkých měsících? Přinášíme seznam zahrádek, kde si ke kávě můžete objednat třeba svěží design s nevšední lokací.

Design guide
Nadané české sklářky: Hana Vopravilová, Dominika Pertýlová a Karolína Vorlíková.
Číst článek
07. 06. 2024
Tereza Patzenhauerová
Doba čtení 5 min

Křehká trojice. Představujeme mladé designérky, které dokážou ze skla vykouzlit zázraky

Každá je jiná, ale jedno mají společné – sdílejí lásku ke sklu! Představujeme vám tři mladé nadané české sklářky a jejich tvorbu.

Design & umění
Designnews GRAM
Číst článek
05. 06. 2024
Klára Rokosová
Doba čtení 4 min

Úctyhodná proměna. Lukáš Žďárský otevřel osobité bistro Gram v místě, kde bývala firemní recepce

Lukáš Žďárský je milovník gastronomie a designu. S partou kolegů zvelebuje staré prostory a probouzí k životu nové koncepty. Kreativně, s respektem k historii místa. Nejnovějším přírůstkem v pestrém portfoliu je vinohradský podnik GRAM.

Design guide
Návrh bez názvu 4
Číst článek
31. 05. 2024
Anna Jurečková
Doba čtení 3 min

Jste v podstatě na nule. Magdalena Rutová se rozhodla promluvit o složité finanční situaci ilustrátorů

Když Magdalena Rutová během březnového udílení cen Czech Grand Design získala titul Ilustrátorka roku 2023, převzetí ceny využila pro důležitý apel. V něm upozornila na nepříznivou finanční situaci oceňovaných ilustrátorů a ilustrátorek.

Rozhovory
Masná 130 byt plný designu
Číst článek
29. 05. 2024
Veronika Pařízková
Doba čtení 2 min

Variace na dokonalost. Manželé zachránili historický dům v Českém Krumlově a vybudovali z něj architektonický skvost

Český Krumlov patří mezi vyhledávané turistické cíle už desítky let. Nese to s sebou výhody i nevýhody. Stejně vás ale pohltí, nehledě na davy turistů. Možná i proto, že zde stále podniká řada osvícených lidí, kteří této jihočeské perle vracejí vkus.

Interiér & architektura
Aneta Honzová s Natálií Costantino a hodinami UNDER PRESSURE
Číst článek
27. 05. 2024
Markéta Blažková
Doba čtení 4 min

Cítíme společenský tlak. V práci je často nevýhoda, že vypadáme na dvacet, svěřují se talentované designérky Honzová & Costantino

Jak se daří duu mladých designérek prosadit v produktovém designu? Do svého světa nás nechaly nakouknout Aneta Honzová s Natálií Costantinovou. V rozhovoru se rozpovídaly o studiu na UMPRUM, genderových výzvách i O překážkách při startu kariéry.

Design & umění