PŘEDPLATNÉ ČASOPISU
Nové proměny bydlení ↗
Bydlet jako VELKÁ HOLKA

Bydlet jako VELKÁ HOLKA

Koupelna v chalupě po babičce měla svůj retro půvab, ale potřebám mladé rodiny s malými dětmi už vyhovovat nebude. Přišel čas na změnu!pro velkéV naší...

Koupelna v chalupě po babičce měla svůj retro půvab, ale potřebám mladé rodiny s malými dětmi už vyhovovat nebude. Přišel čas na změnu!

pro velké

V naší herecké etudě se Roman s Janou nejdřív zaměřili na výšku – přece jenom velcí lidé mívají ve standardních koupelnách trochu problémy a Roman o tom při svých 204 cm něco ví. Například se často nevidí v zrcadle, pořádně se neprotáhne ani ve vaně, bouchne se do čela při vstupování do dveří a z neustálého ohýbání ho bolí záda… Naše velká holka naštěstí takové problémy nemá, i když také vyrostla do nadstandardní výšky. V jejím případě však jde o nastavení nového životního stylu, který si už umí sama prosadit. Ke změně zaběhaných pořádků je často zapotřebí mít dostatek sebevědomí – to aby člověk například přesvědčil příbuzné, že v jeho útulné koupelně už maso ze zabijačky věšet nebudou…

S radostí jsem kombinovala nalezené poklady v chalupě s novými kousky. Všechno to k sobě krásně ladilo.Mirka Došlá, designérka

prostor

Poměrně prostorná koupelna o ploše téměř 9 m2 je v novodobé přístavbě starého domu. Vnější zeď ze žulových kamen je silná 1 m, a tak u okna vznikl hluboký parapet, který slouží k odkládání hygienických potřeb. Obklady, dlažba, umyvadlo i vana pocházejí ze 60. let minulého století. Tyč nad vanou sloužila k zavěšení masa při zabijačkách.

Bydlet jako VELKÁ HOLKA Bydlet jako VELKÁ HOLKA
Bydlet jako VELKÁ HOLKA

DŘÍVE

Koupelna vybudovaná v 60. letech minulého století už pomalu působila jako muzeum, jen bojler byl novějšího data.

Bydlet jako VELKÁ HOLKA Bydlet jako VELKÁ HOLKA
Bydlet jako VELKÁ HOLKA

NYNÍ  Ohřívač teplé vody je přesunutý do vedlejší komory, a tak se z koupelny mohl stát příjemný pokoj. Obklady a dlažba jsou natřené.

Bydlet jako VELKÁ HOLKA Bydlet jako VELKÁ HOLKA
Bydlet jako VELKÁ HOLKA

DŘÍVE Kvůli hluboké litinové vaně byl na zdi zavěšený objemný, 160l bojler, který se tak stal dominantním prvkem místnosti, nijak ji ale nezdobil.

Bydlet jako VELKÁ HOLKA Bydlet jako VELKÁ HOLKA
Bydlet jako VELKÁ HOLKA

NYNÍ  Bojler je přestěhovaný za zeď do komory a na uvolněné místo se mohly postavit dvě skříňky, které vyřešily potřebné ukládání.

KONTAKTY A PRODUKTY, KTERÉ SE NÁM OSVĚDČILY 

Spotřebiče

Vsadili jsme na osvědčenou značku, kterou nám doporučil i náš režisér. Se sušičkou LG je nadmíru spokojený.

Obklady, baterie a nábytek

Vše potřebné jsme nakoupili v showroomu Sapho.

www.sapho.cz

kolik to stálo

BaterieNábytek a doplňkyPračka se sušičkouObklady10 970 Kč48 000 Kč42 980 Kč995 Kč0KčCELKEMP roměnit koupelnu můžete i bez velkých stavebních úprav. Dokážeme vám to na této koupelně, která by mladé rodině se dvěma malými dětmi určitě nevyhovovala – i kdyby jen proto, že předchozí generace tu při zabijačkách rozvěšovaly na háky kusy masa nad vanu a současné majitelce Kamile taková představa není vůbec příjemná. Koupelna, kterou její dědeček vestavěl do bývalého chléva, je sice příjemně prostorná, ale rodině sloužila vždy hlavně pro praktické potřeby. Měla velkou pohodlnou vanu, ale zároveň to byla prádelna, odstřeďovna nadojeného mléka, studená spíž pro maso ze zabijačky a také sklad úklidových potřeb a tak dále. 

KOUZLO S BOJLEREM

„První věc, která mě praštila do očí, byl ohromný bojler na teplou vodu. Hned jsem si představila, jak se na něj předchozí generace určitě ráda dívala, protože pro ni znamenal velký pokrok v komfortu bydlení – zavedení teplé vody byla určitě revoluční změna,“ usmívá se designérka Mirka. „Dnešní generace třicátníků však teplou vodu považuje za samozřejmost a určitě se na bojler nemusí zálibně dívat,“ pokračuje designérka, která navrhla přemístit technickou záležitost do vedlejší spíže, kde se skladují jablka, ale na stěně pod stropem je místa dost. Po přesunutí bojleru se z koupelny stala další hezká místnost, ve které už se dá hrát s nábytkem jako v každém jiném pokoji. Největším stavebním zásahem tedy bylo protažení vodovodní trubky a elektřiny skrz stěnu. Kromě toho bylo třeba vysekat kdysi bezpečné, dnes ale mimo všechny normy umístěné zásuvky, zasekané do zdi v izolační dřevěné schránce. Černé bakelitové zásuvky s krytkou nahradily nové moderní zásuvky integrované do dvojrámečku. 

Bydlet jako VELKÁ HOLKA Bydlet jako VELKÁ HOLKA
Bydlet jako VELKÁ HOLKA

ZAČÍNAJÍ ZMĚNY

Základem úspěchu bylo přesunout obrovský bojler za roh do komory. Pak se dostaly ke slovu krásné obklady – šikovný Jirka Macoun jimi vyložil hluboký parapet a jako bonus obložil i opadaný roh u vany.

1. POHLED OD vstupu

Zrcadlo

Cross, 600 × 800 × 35 mm, masivní dřevo, starobílá, 4 640 Kč,

mosazná baterie

Kirké White, porcelánová bílá

páčka

, 4 890 Kč,

dávkovač mýdla

a

mýdlenka

Romantic, keramika 460 Kč a 300 Kč,

skříňky

Western, 40 × 140 cm, 2 zásuvky a prosklená dvířka, starobílá,

úchyty

starobronz, 19 790 Kč/ks, litinová

konzole

na polici, 450 Kč/ks, vše Sapho,

www.sapho.cz

;

barva

na obkladech Balakryl S 3010 B,

barva

na stěnách omyvatelná Primalex Essence S 1002-Y50 R,

povrchová úprava

transparentní lak na beton Lazurol,

závěs

na okně, len, Zara Home, 999 Kč;

rámy

obrazů a

džbánek

vlastní

Bydlet jako VELKÁ HOLKA Bydlet jako VELKÁ HOLKA
Bydlet jako VELKÁ HOLKA
Bojler je přestěhovaný za zeď do komory a na uvolněné místo se mohly postavit dvě skříňky, které vyřešily potřebné ukládání. Lněný závěs, kytka na okně a rámy přestříkané na zlatou patinu vytvářejí pocit útulného pokoje.
Bydlet jako VELKÁ HOLKA Bydlet jako VELKÁ HOLKA
Bydlet jako VELKÁ HOLKA

RAZÍTKA

Mirka má pravdu, že na jednobarevné podlaze je vidět každá šmouha, zatímco na vzorované se nečistota ztratí. S Romanem vyrobili razítka, jejichž vzor vychází z obkladů na okně. Použili čtverce z překližky a měkkou gumu vystříhanou nůžkami a přilepenou na překližku. Nejlépe to tisklo, když na razítko skočila.

Bydlet jako VELKÁ HOLKA Bydlet jako VELKÁ HOLKA
Bydlet jako VELKÁ HOLKA

JINÁ DOBA

Kamila, která se těší na narození druhého potomka, si představuje podobu své koupelny podstatně jinak. Stopy po letech hospodaření se z původních obkladů v podstatě nedají smýt, proto novodobé zabijačky, které i mladá rodina určitě bude pořádat, už budou probíhat mimo obytný interiér. „Tady by měl být hlavně příjemný prostor pro relaxaci. Moc by se mi hodil pohodlný přebalovací pult pro miminko a taky pračka se sušičkou, v zimě je totiž v chalupě dost vlhko a prádlo tu schne pomalu,“ vysvětluje svoje přání. S designérkou Mirkou se domluvila, že není nutné okopávat staré obklady a dlažbu, protože v současné době preferuje, aby se všechno změnilo hlavně rychle. Jednou, až přijde čas, nastane třeba velké bourání a absolutní změna, ke slovu třeba přijde i podlahové topení a sauna, ale to zatím opravdu není na pořadu dne… 

Bydlet jako VELKÁ HOLKA Bydlet jako VELKÁ HOLKA
Bydlet jako VELKÁ HOLKA

luxusní retro

Při proměně jsme ušetřili spoustu peněz za materiál i práci díky tomu, že jsme obklady a dlažbu jen přetřeli. Tak zbyly peníze na luxusní baterie, bez nichž by proměna neměla požadovaný esprit. 

Obklady

Ethernal decor White, 15 × 15 cm, 995 Kč/m2, vanová

baterie

Kirké White, 4 790 Kč, ruční

sprcha

Epoca, 180 mm, mosaz/bronz, 1 290 Kč,

dávkovač mýdla

a mýdlenka Romantic, keramika, 460 Kč a 300 Kč, vše Sapho,

www.sapho.cz

;

ručníky na ruce

, Zara Home,149 Kč/ks

U OKNA

Zrcadlo v dřevěném rámu s patinou je větší než to původní a také elegantnější. S kytkou na okně a závěsem vytvářejí krásnou kompozici

Bydlet jako VELKÁ HOLKA Bydlet jako VELKÁ HOLKA
Bydlet jako VELKÁ HOLKA
Bydlet jako VELKÁ HOLKA Bydlet jako VELKÁ HOLKA
Bydlet jako VELKÁ HOLKA
Bydlet jako VELKÁ HOLKA Bydlet jako VELKÁ HOLKA
Bydlet jako VELKÁ HOLKA

ZÁSUVKY V KOUPELNĚ

Produktový manažer ABB Tomáš Drahoňovský vysvětlil, že v koupelně se elektřiny nemusíme bát, když dodržíme pravidla bezpečnosti. Tady jsou zásuvky od vody dostatečně daleko. 

STARÉ A NOVÉ

Designérka Mirka pracovala nejdřív s tím, co dům dal – například ve stodole objevila pěknou dřevěnou tyč, která působí příjemněji než původní věšák na maso a na ručníky poslouží velmi dobře. Přebalovací pult vytvořila na pračce se sušičkou z bývalého zabijačkového válu a staré prkno na jitrnice povýšila na elegantní polici, pod níž září očištěné štokrle. K těmto vzácným rodinným relikviím přidala nové prvky, které dodaly koupelně luxusní esprit: s obkladačkami a podlahou natřenými elegantní šedotyrkysovou barvou hezky souznějí mosazné retro baterie s porcelánovými prvky, elegantní zrcadlo a skříňky z masivního dřeva s bílou patinou, stylové konzole na zavěšenou polici, hebké ručníky v odpovídající barevnosti a hlavně lehký lněný závěs na okně. Pro ty, které natírání obkladů zaujalo, máme několik důležitých rad: Plochu nejdřív snadno odmastíte octovou vodou, barva pak bude dobře držet. Podlahu klidně zpestřete razítky, nebude na ní tak vidět nečistota. A nakonec pro jistotu vše přetřete lakem na beton, který nátěr v mokrém prostředí ochrání.

2. Pohled od okna

Mosazná

vanová baterie

Kirké White, porcelánová

bílá páčka

, 4 790 Kč, ruční

sprcha

Epoca, 180 mm, mosaz/bronz, 1 290 Kč, Sapho,

www.sapho.cz

; venkovní

nástěnné světlo

, Hornbach, 1 488 Kč; dětská

pokrývka

, 1 999 Kč, a

plyšový králíček

, 599 Kč, vše Zara Home;

pračka

LG F4WV909P2, 19 990 Kč a sušička LG RC91V9AV3Q Kč, 22 990 Kč, vše

www.lg.cz

Bydlet jako VELKÁ HOLKA Bydlet jako VELKÁ HOLKA
Bydlet jako VELKÁ HOLKA
Na pračce se sušičkou vznikla velká plocha, která se Mirce hodila pro instalaci přebalovacího pultu. Na půdě objevila starý řeznický vál s vysokými okraji, který po umytí vystlala měkkou dekou.

PRAČKA A SUŠIČKA

Kamila si přála i nové vybavení – chytrou pračku a sušičku, která vyřeší potíže se sušením hlavně v zimě, kdy venkovní šňůry moc nefungují. Tato automatická parní pračka je na 9 kg prádla a hybridní sušička s tepelným čerpadlem pak stejné množství prádla také usuší. Oba spotřebiče se dají ovládat i na dálku přes Wi-fi.

3. Pohled od vany

Skříňky

Western, 40 × 140 cm, 2

zásuvky

a prosklená

dvířka

, starobílá,

úchyty

starobronz, 19 790 Kč/ks,

držák

na ručníky Handuk, 2 120 Kč, vše Sapho,

www.sapho.cz

Bydlet jako VELKÁ HOLKA Bydlet jako VELKÁ HOLKA
Bydlet jako VELKÁ HOLKA

barevná paleta

MIRKA KOMBINOVALA LOMENOU BÍLOU, TYRKYSOVOU A HNĚDOU, KTERÁ SEM PŘIŠLA S PATINOVANÝM STARÝM DŘEVEM.

Bydlet jako VELKÁ HOLKA Bydlet jako VELKÁ HOLKA
Bydlet jako VELKÁ HOLKA
Omyvatelná bílá Primalex Essence na stěnách, stropě a stěně S 100-Y50 R
Bydlet jako VELKÁ HOLKA Bydlet jako VELKÁ HOLKA
Bydlet jako VELKÁ HOLKA
Tyrkysová na stěnách a podlaze Balakryl S 3010 B
Bydlet jako VELKÁ HOLKA Bydlet jako VELKÁ HOLKA
Bydlet jako VELKÁ HOLKA
Přírodní barva dřeva i hnědá Balakryl S 4005 Y50 R na razítkách

3 body k úspěchu

1

NÁTĚR

Přetřením obkladů a dlažby se proměna zrychlila. Koupelna má příjemné barvy a žádné spáry.

2

STARÉ DŘEVO

Poklady z půdy vyzní v nových souvislostech. Staré dřevo je vždy krásné.3  

LUXUS

Mosazné baterie, designové vypínače, a moderní spotřebiče patří k současnosti.

Proměna online

 FOTO JAROSLAV KOCIAN A ©ARCHIV ČT

Rubriky:
Štítky:

Další z rubriky

EK KLM interiār
Číst článek
15. 05. 2024
Propagace značky
Doba čtení 2 min

Nové byty u metra Kolbenova - vysoký standard a nízké poplatky za energie

Hned u metra Kolbenova přichází do nabídky nové byty, vysoký standard vybavení doplní nízké poplatky za energie

Obsah časopisu NPB Interiéry Bydlení
Bydlet jako... japandi, designér Petr Šlejmar
Číst článek
09. 05. 2024
Pavlína Blahotová
Doba čtení 10 min

Bydlet jako japandi: nová koupelna kombinuje japonský minimalismus se skandinávským smyslem pro estetiku

Když se designér Petr Šlejmar dozvěděl, že Jindřicha baví vikingská mytologie a jeho žena obdivuje japonský minimalismus, bylo hned jasné, kde se to potkává – ve stylu japandi!

Interiér & architektura Obsah časopisu NPB Interiéry Bydlet jako 8. řada Bydlet jako
Obývací část s jídlením koutem
Číst článek
26. 04. 2024
Redakce
Doba čtení 8 min

Bydlet jako na houbách: jak zařídit byt s nejmenší uhlíkovou stopou? Dívejte se po okolí!

Pro Agne je ekologie důležitá, proto ji nadchla myšlenka designérky Markéty Daňkové použít nábytek z odpadního dřeva a mycelia. Nové technologie by v budoucnu mohly nahradit některé obtížně recyklovatelné materiály, jako jsou třeba plasty.

Obsah časopisu NPB Interiéry Bydlet jako 8. řada Bydlet jako
DSC09568 kopie
Číst článek
12. 04. 2024
Redakce
Doba čtení 8 min

Bydlet jako na plátně: developerské projekty chrlí malé byty podle jednoho mustru, po spolupráci s interiérovým designérem však můžete mít opravdu osobitý domov.

Majitelkou tohoto bytu je mladá manažerka Kateřina, která si jako místo pro svůj nový domov vyhlédla sídliště na pražském Barrandově. Zařídit prázdný byt jí pomohl designér Tomáš Havránek.

Obsah časopisu NPB Interiéry Bydlet jako 8. řada Bydlet jako
Ložnice s komodou
Číst článek
11. 04. 2024
Redakce
Doba čtení 8 min

Bydlet jako v bruselském stylu: originální retro stolek může určit charakter celé místnosti.

Kvalitní, ničím nerušený spánek není samozřejmostí. Své o tom ví Jana, která má konečně vlastní ložnici, do níž manžel smí jen na návštěvy. Rozhodně ale nejde pouze o útulný dámský budoár. Místnost musí splnit několik důležitých funkcí.

Obsah časopisu NPB Interiéry Bydlet jako 8. řada Bydlet jako
Ostrůvek v kuchyni
Číst článek
05. 04. 2024
Redakce
Doba čtení 12 min

Bydlet jako za starými dveřmi: staré dveře nevyhazujte, ani když budujete interiér s luxusními designovými prvky. Nesou s sebou paměť bytu.

Renata zdědila po strejdovi byt ve staré pražské vile, ale stěhovat se do něj nechce. Bydlí a pracuje mimo hlavní město, ale ráda by si byt nechala. Designérka Markéta Daňková jí tedy navrhla nadčasové víkendové zázemí.

Obsah časopisu NPB Interiéry Bydlet jako 8. řada Bydlet jako
Obývací pokoj s kuchyní
Číst článek
22. 03. 2024
Redakce
Doba čtení 9 min

Bydlet jako v rezidenci: v malém prostoru se osvědčil vestavěný nábytek.

Byt v novostavbě, odkud je dobré spojení do centra Prahy, s dostupnými službami v okolí, s vlastní předzahrádkou a navíc s velkou zahradou určenou všem obyvatelům je vysněným bydlením mnoha lidí. Jak jej ale zařídit, aby se v něm žilo pohodlně?

Obsah časopisu NPB Interiéry Bydlet jako 8. řada Bydlet jako
Závěsné křeslo
Číst článek
15. 03. 2024
Redakce
Doba čtení 8 min

Bydlet jako tři sestry: jak rozdělit dva pokoje mezi tři dívky? Řešením je rozdělení funkcí.

Zařídit společný pokoj pro tři děvčata není legrace. Musíte plánovat, počítat, měřit...

Obsah časopisu NPB Interiéry Bydlet jako 8. řada Bydlet jako
DSC07894 kopie
Číst článek
09. 03. 2024
Redakce
Doba čtení 9 min

Bydlet jako na letním bytě: ukliďte, vyházejte staré krámy a vymalujte, často se stane zázrak, vzkazuje designér.

Obývací pokoj na chatě u Sázavy byl zařízený vším, co se postupem mnohla let v rodině odložilo a odvezlo na chatu, kde e to ještě může hodit.

Obsah časopisu NPB Interiéry Bydlet jako 8. řada Bydlet jako
DSC08074 kopie
Číst článek
01. 03. 2024
Redakce
Doba čtení 9 min

Bydlet jako za úplňku: útulná ložnice se dá vytvořit i s omezeným rozpočtem.

Čerstvá důchodkyně Olga si přála proměnit neútulnou a nepříliš komfortní ložnici. Když víte, jak na to, jde to i s omezeným rozpočtem. Základem proměny od designérky Lucie Polákové jsou barvy, látky a trochu fantazie.

Obsah časopisu NPB Interiéry Bydlet jako 8. řada Bydlet jako
NPB0624 cover
Ravak

SOUTĚŽNÍ PŘÍSPĚVEK

BANER0624 vyrocni soutez Chci soutěžit →

AKCE A UDÁLOSTI

Designem k porozumění. Národní cena za studentský design hlásí blížící se deadline přihlášek. Vizuální styl, knihu či například typografii můžete přihlásit už jen do konce června!

Deadline přihlášek: 30. červen 2024
Zobrazit detail →

NEWSLETTER

Skanska

Nejnovější články

Designblok Cosmos v Oblastní galerii v Liberci!
Číst článek
19. 06. 2024
Redakce
Doba čtení 5 min

Spektakulární instalace, která dokáže oslovit i laika. V Liberci je k vidění oceňovaná výstava českého skla Designblok Cosmos

Putovní výstava Designblok Cosmos, kterou v Praze a Miláně spatřilo již přes sto tisíc lidí, míří do regionů. Aktuálně zaparkovala v zahradě Oblastní galerie Liberec. Proč se vyplatí vyrazit na sever nám prozradila Jana Zielinski a Filip Suchomel.

Design guide
„Naším záměrem bylo vytvořit prvky, které nejenže respektují historii místa, ale zároveň přinášejí čistý estetický dojem,“ uvádí Eduard Herrmann.
Číst článek
19. 06. 2024
Redakce
Doba čtení 2 min

Pražské hřbitovy budou krásnější. Designéři navrhli nové navigační prvky a jednoduchý, přesto funkční mobiliář

Designéři Josef Tomšej a Eduard Herrmann se mohou radovat z vítězství v mezinárodní designérské soutěži na navigační prvky a mobiliář pro celkově 33 hřbitovů, vyhlášené hřbitovními a pohřebními službami hl. města Prahy.

Design & umění
Tváří Eiri je Klára Holanová
Číst článek
17. 06. 2024
Lenka Kašparová
Doba čtení 5 min

AI ve službách módy. Na počátku jsme byly šokované a užaslé, říká zakladatelka značky Eiri, která experimentuje s umělou inteligencí

Značka Eiri vytváří pomocí generativních programů dívčí a ženské obličeje k nerozeznání od skutečných. Tyto tváře pak tiskne na oblečení, takže působí, jako by vystupovaly z nekonečna virtuálního prostředí. Jsou na místě obavy nebo nadšení?

Design & umění
Návrh bez názvu 41
Číst článek
14. 06. 2024
Ondřej Balada
Doba čtení 3 min

Učebnice českého porcelánu, kterou není snadné číst. UPM představilo tradiční materiál ve zbytečně rigidní expozici

Pražské Uměleckoprůmyslové museum ve spolupráci se Západočeským muzeem v Plzni představuje tři století českého porcelánu. Jak výstava takto široký příběh pro české země důležitého materiálu prezentuje? A pro koho je vlastně určena?

Názory & polemika
Pohled z okna v Luciině pokoji v Desavě a její portrét.
Číst článek
12. 06. 2024
Redakce
Doba čtení 2 min

Kdo byla významná fotografka Bauhausu? Kunsthalle Praha představuje komplexní výstavu o životě a díle Lucie Moholy

Exposures, první velká retrospektiva pražské rodačky a fotografky Lucie Moholy má výstavu v Kunsthalle. Přes 600 fotografií, mikrofilmů, dopisů, článků, knih a audionahrávek. Mnohé z nich se veřejnosti ukazují vůbec poprvé.

Design & umění
Vila 63 je novou pobočkou Café Jen
Číst článek
10. 06. 2024
Jana Brandtlová
Doba čtení 4 min

Espresso tonic, Aperol a design, prosím! Vybíráme dokonalé letní zahrádky, které okouzlí stylem a šarmem

Čeká nás předpověď plná slunečných dní. Kam se skočit ochladit v horkých měsících? Přinášíme seznam zahrádek, kde si ke kávě můžete objednat třeba svěží design s nevšední lokací.

Design guide
Nadané české sklářky: Hana Vopravilová, Dominika Pertýlová a Karolína Vorlíková.
Číst článek
07. 06. 2024
Tereza Patzenhauerová
Doba čtení 5 min

Křehká trojice. Představujeme mladé designérky, které dokážou ze skla vykouzlit zázraky

Každá je jiná, ale jedno mají společné – sdílejí lásku ke sklu! Představujeme vám tři mladé nadané české sklářky a jejich tvorbu.

Design & umění
Designnews GRAM
Číst článek
05. 06. 2024
Klára Rokosová
Doba čtení 4 min

Úctyhodná proměna. Lukáš Žďárský otevřel osobité bistro Gram v místě, kde bývala firemní recepce

Lukáš Žďárský je milovník gastronomie a designu. S partou kolegů zvelebuje staré prostory a probouzí k životu nové koncepty. Kreativně, s respektem k historii místa. Nejnovějším přírůstkem v pestrém portfoliu je vinohradský podnik GRAM.

Design guide
Návrh bez názvu 4
Číst článek
31. 05. 2024
Anna Jurečková
Doba čtení 3 min

Jste v podstatě na nule. Magdalena Rutová se rozhodla promluvit o složité finanční situaci ilustrátorů

Když Magdalena Rutová během březnového udílení cen Czech Grand Design získala titul Ilustrátorka roku 2023, převzetí ceny využila pro důležitý apel. V něm upozornila na nepříznivou finanční situaci oceňovaných ilustrátorů a ilustrátorek.

Rozhovory
Masná 130 byt plný designu
Číst článek
29. 05. 2024
Veronika Pařízková
Doba čtení 2 min

Variace na dokonalost. Manželé zachránili historický dům v Českém Krumlově a vybudovali z něj architektonický skvost

Český Krumlov patří mezi vyhledávané turistické cíle už desítky let. Nese to s sebou výhody i nevýhody. Stejně vás ale pohltí, nehledě na davy turistů. Možná i proto, že zde stále podniká řada osvícených lidí, kteří této jihočeské perle vracejí vkus.

Interiér & architektura