PŘEDPLATNÉ ČASOPISU
Nové proměny bydlení ↗
Bydlet jako NAD MĚSTEM

Bydlet jako NAD MĚSTEM

Když designér Tom Havránek viděl, že největším bonusem Petrova bytu je výhled na město, rozhodl se mu v interiéru nekonkurovat.

Jak vypadá dokonalé bydlení podle vašich představ? Pro člověka milujícího výhledy je terasa zdrojem nečekaných zážitků. Bydlení na vysoké noze má své výhody i nevýhody, ale to, že máte zaručené krásné světlo a většinou také dokonalé soukromí, protože proti vám už nejsou žádné obydlené domy, bývá největším bonusem. Nám se líbí, že v tomto bytě se dají otvírat okna, což v opravdu výškových budovách často možné není – znáte někoho, kdo miluje rekuperaci?

Jak smysluplně vyplnit prostor

DŘÍVE
Byt před nastěhováním měl určené dispozice, ale designér mohl naštěstí ještě včas promluvit do výběru podlahy i dveří.

NYNÍ
Kompletně zařízený byt v pánském stylu působí elegantně, ale také velmi úsporně. Ideální pro praktického muže, který chce mít jen to, co potřebuje.


Zařizovat soukromou kuchyň pro profesionálního kuchaře se může zdát jako velký oříšek. Majitel krásného vyhlídkového bytu však největší vaření provozuje ve svém bistru Krystal v Karlíně, takže domácí vaření je pro něj už jen milým bonusem, protože on nejen opravdu rád vaří, ale také si o jídle rád povídá s přáteli. Jeho soukromá kuchyň tedy měla být komunikativní – a to mu Tomáš rád splnil. Aby se mu podařilo vytvořit
v kuchyni dokonalé kuchařské zázemí a zároveň zbytečně nezahlcoval prostor, navrhl kuchyňskou linku bez horních skříněk, ale zato s velkým pracovním ostrůvkem, který poskytuje opravdu velkorysé možnosti ukládání. Lednici a dvě trouby umístil do vysoké skříně na okraji pracovní části, z boku této skříně jsou ještě police na knihy. Druhou stranu kuchyně, tu u okna, nechal volně přístupnou, aby tudy Petr mohl při party podávat jídlo otevřeným oknem rovnou na terasu.

DŘÍVE
Nový byt v developerském projektu měl přesně dané dispozice a výhodu krásného výhledu do dvou stran.

Bydlet jako NAD MĚSTEM Bydlet jako NAD MĚSTEM
Bydlet jako NAD MĚSTEM

Pohled od terasy
Kuchyň i jídelní stůl osvětlují LED svítidla, která poskytují kuchaři dostatek světla pro jeho práci a hostům dokonalý přehled o tom, co mají na talíři.

Bydlet jako NAD MĚSTEM Bydlet jako NAD MĚSTEM
Bydlet jako NAD MĚSTEM

NYNÍ
V čele otevřeného prostoru je kuchyňská sestava, působící jako velitelské stanoviště. Přesně to se Petrovi líbí, protože jestli si je někde v životě opravdu jistý, je to právě v kuchyni.

Bydlet jako NAD MĚSTEM Bydlet jako NAD MĚSTEM
Bydlet jako NAD MĚSTEM

Pohled od pohovky
Jídelní stůl s lehkými židlemi je umístěný mezi okna, aby každý z hostů měl možnost užívat si výhled na město.

JAK SE STAVÍ KUCHYŇ V této proměně je kuchyň centrem bytu a pro svého majitele nejdůležitějším místem na zemi. Dvě trouby má prakticky umístěné ve vysoké skříni, aby se k nim nemusel ohýbat, další spotřebiče jsou pod pracovní deskou. Důležité jsou i velmi hluboké a široké zásuvky. Kuchyňskou sestavu tvoří lakovaná MDF mat světle šedá s černými doplňky a pracovní deska Technistone v dekoru šedý kámen Concrete Grey, na ostrůvku je pod barem lakované černé matované sklo, vše Kuchyňské studio Sykora, sykora.eu

CO POTŘEBUJE MUŽ?

„Petr se přiznal, že byt koupil bez velkého rozmýšlení, hned jak vstoupil na terasu a viděl ten rozhled. To mu prý v současné životní situaci úplně stačí a po komplikovaně zařízeném interiéru nijak netouží – víkendy totiž většinou tráví cestováním nebo jízdou na motorce,“ rekapituluje designér Tom přání svého klienta. „Jsem trochu nešťastný z jeho přání ponechat si pohovku z původního bytu, protože je o dvě úrovně níž než zbytek nového interiéru, ale věřím, že k tomu časem Petr dojde sám. Díky tomu, že je tmavě šedá a barevně neruší, jsem kývl,“ pokračuje dál a převádí řeč k tapetě, ze které má naopak upřímnou radost. „Napadlo mě, že by mohla být hodně výrazná, protože v interiéru bude minimum nábytku, a tak jsem požádal Markétu Daňkovou, aby nakreslila nějakou celoplošnou ilustraci pro nadšeného automobilistu a motorkáře. Marky na obraze opřela motorku o hydrant, což by žádný motorkář neudělal, ale tím se právě tapeta stala zajímavým tématem k rozhovorům a to je super,“ pochvaluje si Tom. „Nejhorší by bylo, kdyby ji každý přešel bez povšimnutí,“ směje se ještě.

Bydlet jako NAD MĚSTEM Bydlet jako NAD MĚSTEM
Bydlet jako NAD MĚSTEM

STŘÍDMÁ KUCHYŇ Stěna za pracovní deskou je opatřená omyvatelnou světlou betonovou stěrkou, která je praktická na údržbu a navíc bezespárá. Kuchaři milují pákové baterie, proto je tady jedna z těch designově nejjednodušších.

3 body k úspěchu

1. Výhled
Největší bonus bytu je zvýrazněný rozmístěním nábytku tak, aby bylo z oken stále vidět.

2. Kuchyň
Velkokapacitní apraktická kuchyň
s ostrůvkem jako velicí stanoviště.

3. Osvětlení
Kromě kusových lamp je celý prostor podsvícený i pomocí podhledů.

NOŽE Naše moderátorka Jana si v showroomu Kulina povídala s odborníkem na kuchyňské vybavení Jakubem Černým. O čem jiném než o nožích? „Lidé si často myslí, že potřebují spoustu nožů, ale ve skutečnosti jim stačí tři,“ říká Jakub. Kuchyňský nůž s dlouhou čepelí, nůž na pečivo a na zeleninu. Vybírejte jednoduše: podle toho, jak vám nejlépe padne do ruky.

Bydlet jako NAD MĚSTEM Bydlet jako NAD MĚSTEM
Bydlet jako NAD MĚSTEM

JAKÉ JSOU TU VYPÍNAČE? V celém bytě jsou použité bílé kryty na vypínače a zásuvky, ale do betonové stěrky nad pracovní deskou se lépe hodil šedý odstín
v betonovém dekoru. Roman vyzkoušel ještě několik barevných variant, ale monochromatická šedá nakonec zvítězila. Vypínače a zásuvky Levit šedobílá, ABB, nizke-napeti.cz.abb.com, od 229 Kč

Pohled z kuchyně
Pokoj je zařízený jen základním nábytkem, který tvoří velká pohodlná pohovka, pár stolků a skříňka pod televizi. Plynule přechází v jídelnu s velkým stolem a z kuchyně je tu o všem dokonalý přehled.

Bydlet jako NAD MĚSTEM Bydlet jako NAD MĚSTEM
Bydlet jako NAD MĚSTEM

NYNÍ
Centrálním uměleckým dílem je ilustrovaná tapeta od Markéty Daňkové. Petrovi se líbila nejvíc ze všech úprav – nezabírá místo, není třeba ji udržovat a dává bytu opravdu charakter.

Bydlet jako NAD MĚSTEM Bydlet jako NAD MĚSTEM
Bydlet jako NAD MĚSTEM

TERASA Byt obklopuje velká terasa s podlahou z masivního dřeva, takže je tu příjemné chodit naboso. Tady budou probíhat krásné noční party s vyhlídkou na celou Prahu!

Bydlet jako NAD MĚSTEM Bydlet jako NAD MĚSTEM
Bydlet jako NAD MĚSTEM

DVEŘE A JEJICH KLIKA Tomáš zvolil obložkové dveře s masivními, ale minimalistickými nerezovými klikami. Dveře Sepos, 2× lakované bílé prosklené s výplní Satinato + 2× lakované plné bílé + kování MT nerez, sepos.cz, cena realizace 90 000 Kč.

DŘEVO, PODLAHA A PRKÝNKA

Důležitým aspektem této proměny bylo použití autentických materiálů – podlaha je z lepených dřevěných prken, masivní dřevěná podlaha je i na terase. K Petrovu nejoblíbenějšímu náčiní, kuchyňským nožům
a prkýnkům, je to perfektní kulisa. Protože bývá dlouho v práci, nebylo třeba dekorovat interiér
pokojovkami, které by zřejmě dlouho nepřežily, a ani žádnými doplňky, na něž by zcela jistě padal prach. Z dekorativních detailů, které Petra potěšily, můžeme jmenovat krytky na vypínače a zásuvky sladěné s betonovou stěrkou a ještě – masivní kliky s minimalistickou rozetou, což je zajímavý detail pro každého, kdo ocení kvalitu a čistý design. Jak vidíte, i když tu zdánlivě nic není, přece jen se precizní výběr každého doplňku nakonec uplatní a dojde uznání. Největší obdiv si však zaslouží byt sám. Svému majiteli poskytuje z jednoho místa rozhled do dvou stran, proto Tom umístil jídelní stůl přímo mezi okna, aby si výhledu mohl užívat každý, kdo se ke stolu posadí. „Scéna za velkými okny je v tomto bytě nejdůležitější a nemá konkurenci. Petr objevil nádherný prostor, který bych mu skoro záviděl,“ uzavírá Tom.

KUCHAŘ PETR

Vybral si byt kvůli výhledu a rád by měl jednoduchý, uživatelsky příjemný a moderní interiér, ve střídmé barevnosti. Žádné velké zařizování, ale jde mu o dobře vybavenou a praktickou kuchyň.

Bydlet jako NAD MĚSTEM Bydlet jako NAD MĚSTEM
Bydlet jako NAD MĚSTEM

BAREVNÁ ŠKÁLA

V úsporné pánské barevnosti vyniká žlutý akcent na tapetě a na polštáři. Jen takový malý dotyk... Světle šedá je na stropě a výmalbě stěn.
Přírodní dřevo je na podlaze bytu i terasy a na desce jídelního stolu, grafitově šedá je na stěrce, pracovní desce a na nábytku. Černé jsou rámy oken a dveří, nábytek a stěna za televizí.


TOMÁŠ HAVRÁNEK
Interiérový designér a pedagog preferuje autentické materiály, jako je dřevo, kov a beton.
„K práci interiérového designéra patří určité sebevědomí, ale také pokora. Potřebujete klienta přesvědčit
o tom, že váš projekt je pro něj ten jediný správný, ale zároveň musíte respektovat jeho životní styl i charakter jeho bytu.“

PROSTOR
Třípokojový byt je v bývalé staré vile zrekonstruované developerem do moderního viladomu se šesti byty. Má výhledy na Prahu ze dvou stran – to je určitě jeho největší bonus. Uspořádání místnosti bylo jasné, elektrickými instalacemi už byla určená i poloha kuchyně, jídelny a relaxační části. Základ tedy zařídil developer, teď bylo třeba prostor doladit a dát mu takový styl, aby se v něm majitel Petr cítil jako doma.

PROBLÉM
Bylo třeba navrhnout sem prostornou, pohodlnou a praktickou kuchyň pro profesionála. Na dalším zařízení Petrovi tolik nezáleželo, chtěl sis sebou vzít jen svou původní sedačku.

ŘEŠENÍ
Tomáš se soustředil na realizaci kuchyně, jejíž součástí je velký pracovní ostrůvek s prakticky rozmístěnými spotřebiči a mnoha možnostmi ukládání. Další zařízení bytu už bylo minimalistické, aby největším bonusem zůstal výhled z oken a z terasy.

Nákupní košík

Podlaha dubové prkno lepené v odstínu Natur, Esco Podlahy, 100 000 Kč; sádrové omítky světle šedá
a grafitově šedá, 35 000 Kč; vypínače a zásuvky Levit, šedobílá, ABB, nizke-napeti.cz.abb.com; kuchyňská sestava a nábytek na míru, 150 000 Kč, pracovní deska Technistone, šedý kámen Concrete Grey + lakované černé matované sklo na ostrůvku pod barem, 85 000 Kč, vše Sykora, sykora.eu; dveře Sepos, 2× lakované bílé prosklené s výplní Satinato + 2× lakované plné bílé + kování MT nerez, 90 000 Kč; betonová stěrka světle šedá, 35 000 Kč; tapeta Město, design Markéta Daňková, délka 7 m, 25 000 Kč; jídelní stůl, 20 000 Kč, a jídelní židle, 7 000 Kč/ks, oboje černý drát, Kuchyňské studio Sykora; stolek Eiff el, Hay, 6 500 Kč; truhlík pro agáve, Plant Box, Ferm Living, černý kov, 6 800 Kč, barové židle Revolver Low, Hay, 5 800 Kč/ks; nástěnná lampa Tolomeo, Artemide, 5 500 Kč; koberec Varjo, Muuto, designville.cz, 18 500 Kč; toustovač KITCHENminis, WMF, 1 979 Kč, mlýnky na koření Ceramill Nature, WMF, 1 719 Kč/2 ks, konvice na vaření vody s píšťalou, Orbit, WMF, 1,5 l, 1 519 Kč, stojan na nože Eva Solo, 2 589 Kč, vše Kulina, kulina.cz; pohovka vlastní.Kolik to stálo

Podlaha..................................100 000 Kč
Nábytek na míru včetně
kuchyně..................................150 000 Kč
Deska Technistone................85 000 Kč
Spotřebiče...............................95 000 Kč
Dveře........................................90 000 Kč
Osvětlení.................................55 000 Kč
Nábytek...................................90 000 Kč
Betonová stěrka.....................35 000 Kč
Koberec....................................20 000 Kč

CELKEM............................720 000 Kč


Kontakty, které by se vám mohly hodit

Sykora Český výrobce kuchyní, který nezná slovo nemožné nebo atyp. Vyrobí cokoliv. sykora.eu
Sepos Český výrobce dveří, který má řešení pro každý styl interiéru. sepos.cz
ABB U této značky si vždycky vybereme rámečky
k vypínačům a zásuvkám, které dokonale ladí. abb.cz

Zaujala vás tato proměna? Podívejte se na ni online!

Proměna online

Rubriky:

Další z rubriky

EK KLM interiār
Číst článek
15. 05. 2024
Propagace značky
Doba čtení 2 min

Nové byty u metra Kolbenova - vysoký standard a nízké poplatky za energie

Hned u metra Kolbenova přichází do nabídky nové byty, vysoký standard vybavení doplní nízké poplatky za energie

Obsah časopisu NPB Interiéry Bydlení
Bydlet jako... japandi, designér Petr Šlejmar
Číst článek
09. 05. 2024
Pavlína Blahotová
Doba čtení 10 min

Bydlet jako japandi: nová koupelna kombinuje japonský minimalismus se skandinávským smyslem pro estetiku

Když se designér Petr Šlejmar dozvěděl, že Jindřicha baví vikingská mytologie a jeho žena obdivuje japonský minimalismus, bylo hned jasné, kde se to potkává – ve stylu japandi!

Interiér & architektura Obsah časopisu NPB Interiéry Bydlet jako 8. řada Bydlet jako
Obývací část s jídlením koutem
Číst článek
26. 04. 2024
Redakce
Doba čtení 8 min

Bydlet jako na houbách: jak zařídit byt s nejmenší uhlíkovou stopou? Dívejte se po okolí!

Pro Agne je ekologie důležitá, proto ji nadchla myšlenka designérky Markéty Daňkové použít nábytek z odpadního dřeva a mycelia. Nové technologie by v budoucnu mohly nahradit některé obtížně recyklovatelné materiály, jako jsou třeba plasty.

Obsah časopisu NPB Interiéry Bydlet jako 8. řada Bydlet jako
DSC09568 kopie
Číst článek
12. 04. 2024
Redakce
Doba čtení 8 min

Bydlet jako na plátně: developerské projekty chrlí malé byty podle jednoho mustru, po spolupráci s interiérovým designérem však můžete mít opravdu osobitý domov.

Majitelkou tohoto bytu je mladá manažerka Kateřina, která si jako místo pro svůj nový domov vyhlédla sídliště na pražském Barrandově. Zařídit prázdný byt jí pomohl designér Tomáš Havránek.

Obsah časopisu NPB Interiéry Bydlet jako 8. řada Bydlet jako
Ložnice s komodou
Číst článek
11. 04. 2024
Redakce
Doba čtení 8 min

Bydlet jako v bruselském stylu: originální retro stolek může určit charakter celé místnosti.

Kvalitní, ničím nerušený spánek není samozřejmostí. Své o tom ví Jana, která má konečně vlastní ložnici, do níž manžel smí jen na návštěvy. Rozhodně ale nejde pouze o útulný dámský budoár. Místnost musí splnit několik důležitých funkcí.

Obsah časopisu NPB Interiéry Bydlet jako 8. řada Bydlet jako
Ostrůvek v kuchyni
Číst článek
05. 04. 2024
Redakce
Doba čtení 12 min

Bydlet jako za starými dveřmi: staré dveře nevyhazujte, ani když budujete interiér s luxusními designovými prvky. Nesou s sebou paměť bytu.

Renata zdědila po strejdovi byt ve staré pražské vile, ale stěhovat se do něj nechce. Bydlí a pracuje mimo hlavní město, ale ráda by si byt nechala. Designérka Markéta Daňková jí tedy navrhla nadčasové víkendové zázemí.

Obsah časopisu NPB Interiéry Bydlet jako 8. řada Bydlet jako
Obývací pokoj s kuchyní
Číst článek
22. 03. 2024
Redakce
Doba čtení 9 min

Bydlet jako v rezidenci: v malém prostoru se osvědčil vestavěný nábytek.

Byt v novostavbě, odkud je dobré spojení do centra Prahy, s dostupnými službami v okolí, s vlastní předzahrádkou a navíc s velkou zahradou určenou všem obyvatelům je vysněným bydlením mnoha lidí. Jak jej ale zařídit, aby se v něm žilo pohodlně?

Obsah časopisu NPB Interiéry Bydlet jako 8. řada Bydlet jako
Závěsné křeslo
Číst článek
15. 03. 2024
Redakce
Doba čtení 8 min

Bydlet jako tři sestry: jak rozdělit dva pokoje mezi tři dívky? Řešením je rozdělení funkcí.

Zařídit společný pokoj pro tři děvčata není legrace. Musíte plánovat, počítat, měřit...

Obsah časopisu NPB Interiéry Bydlet jako 8. řada Bydlet jako
DSC07894 kopie
Číst článek
09. 03. 2024
Redakce
Doba čtení 9 min

Bydlet jako na letním bytě: ukliďte, vyházejte staré krámy a vymalujte, často se stane zázrak, vzkazuje designér.

Obývací pokoj na chatě u Sázavy byl zařízený vším, co se postupem mnohla let v rodině odložilo a odvezlo na chatu, kde e to ještě může hodit.

Obsah časopisu NPB Interiéry Bydlet jako 8. řada Bydlet jako
DSC08074 kopie
Číst článek
01. 03. 2024
Redakce
Doba čtení 9 min

Bydlet jako za úplňku: útulná ložnice se dá vytvořit i s omezeným rozpočtem.

Čerstvá důchodkyně Olga si přála proměnit neútulnou a nepříliš komfortní ložnici. Když víte, jak na to, jde to i s omezeným rozpočtem. Základem proměny od designérky Lucie Polákové jsou barvy, látky a trochu fantazie.

Obsah časopisu NPB Interiéry Bydlet jako 8. řada Bydlet jako
NPB0624 cover
Ravak

SOUTĚŽNÍ PŘÍSPĚVEK

BANER0624 vyrocni soutez Chci soutěžit →

AKCE A UDÁLOSTI

Designem k porozumění. Národní cena za studentský design hlásí blížící se deadline přihlášek. Vizuální styl, knihu či například typografii můžete přihlásit už jen do konce června!

Deadline přihlášek: 30. červen 2024
Zobrazit detail →

NEWSLETTER

Skanska

Nejnovější články

Designblok Cosmos v Oblastní galerii v Liberci!
Číst článek
19. 06. 2024
Redakce
Doba čtení 5 min

Spektakulární instalace, která dokáže oslovit i laika. V Liberci je k vidění oceňovaná výstava českého skla Designblok Cosmos

Putovní výstava Designblok Cosmos, kterou v Praze a Miláně spatřilo již přes sto tisíc lidí, míří do regionů. Aktuálně zaparkovala v zahradě Oblastní galerie Liberec. Proč se vyplatí vyrazit na sever nám prozradila Jana Zielinski a Filip Suchomel.

Design guide
„Naším záměrem bylo vytvořit prvky, které nejenže respektují historii místa, ale zároveň přinášejí čistý estetický dojem,“ uvádí Eduard Herrmann.
Číst článek
19. 06. 2024
Redakce
Doba čtení 2 min

Pražské hřbitovy budou krásnější. Designéři navrhli nové navigační prvky a jednoduchý, přesto funkční mobiliář

Designéři Josef Tomšej a Eduard Herrmann se mohou radovat z vítězství v mezinárodní designérské soutěži na navigační prvky a mobiliář pro celkově 33 hřbitovů, vyhlášené hřbitovními a pohřebními službami hl. města Prahy.

Design & umění
Tváří Eiri je Klára Holanová
Číst článek
17. 06. 2024
Lenka Kašparová
Doba čtení 5 min

AI ve službách módy. Na počátku jsme byly šokované a užaslé, říká zakladatelka značky Eiri, která experimentuje s umělou inteligencí

Značka Eiri vytváří pomocí generativních programů dívčí a ženské obličeje k nerozeznání od skutečných. Tyto tváře pak tiskne na oblečení, takže působí, jako by vystupovaly z nekonečna virtuálního prostředí. Jsou na místě obavy nebo nadšení?

Design & umění
Návrh bez názvu 41
Číst článek
14. 06. 2024
Ondřej Balada
Doba čtení 3 min

Učebnice českého porcelánu, kterou není snadné číst. UPM představilo tradiční materiál ve zbytečně rigidní expozici

Pražské Uměleckoprůmyslové museum ve spolupráci se Západočeským muzeem v Plzni představuje tři století českého porcelánu. Jak výstava takto široký příběh pro české země důležitého materiálu prezentuje? A pro koho je vlastně určena?

Názory & polemika
Pohled z okna v Luciině pokoji v Desavě a její portrét.
Číst článek
12. 06. 2024
Redakce
Doba čtení 2 min

Kdo byla významná fotografka Bauhausu? Kunsthalle Praha představuje komplexní výstavu o životě a díle Lucie Moholy

Exposures, první velká retrospektiva pražské rodačky a fotografky Lucie Moholy má výstavu v Kunsthalle. Přes 600 fotografií, mikrofilmů, dopisů, článků, knih a audionahrávek. Mnohé z nich se veřejnosti ukazují vůbec poprvé.

Design & umění
Vila 63 je novou pobočkou Café Jen
Číst článek
10. 06. 2024
Jana Brandtlová
Doba čtení 4 min

Espresso tonic, Aperol a design, prosím! Vybíráme dokonalé letní zahrádky, které okouzlí stylem a šarmem

Čeká nás předpověď plná slunečných dní. Kam se skočit ochladit v horkých měsících? Přinášíme seznam zahrádek, kde si ke kávě můžete objednat třeba svěží design s nevšední lokací.

Design guide
Nadané české sklářky: Hana Vopravilová, Dominika Pertýlová a Karolína Vorlíková.
Číst článek
07. 06. 2024
Tereza Patzenhauerová
Doba čtení 5 min

Křehká trojice. Představujeme mladé designérky, které dokážou ze skla vykouzlit zázraky

Každá je jiná, ale jedno mají společné – sdílejí lásku ke sklu! Představujeme vám tři mladé nadané české sklářky a jejich tvorbu.

Design & umění
Designnews GRAM
Číst článek
05. 06. 2024
Klára Rokosová
Doba čtení 4 min

Úctyhodná proměna. Lukáš Žďárský otevřel osobité bistro Gram v místě, kde bývala firemní recepce

Lukáš Žďárský je milovník gastronomie a designu. S partou kolegů zvelebuje staré prostory a probouzí k životu nové koncepty. Kreativně, s respektem k historii místa. Nejnovějším přírůstkem v pestrém portfoliu je vinohradský podnik GRAM.

Design guide
Návrh bez názvu 4
Číst článek
31. 05. 2024
Anna Jurečková
Doba čtení 3 min

Jste v podstatě na nule. Magdalena Rutová se rozhodla promluvit o složité finanční situaci ilustrátorů

Když Magdalena Rutová během březnového udílení cen Czech Grand Design získala titul Ilustrátorka roku 2023, převzetí ceny využila pro důležitý apel. V něm upozornila na nepříznivou finanční situaci oceňovaných ilustrátorů a ilustrátorek.

Rozhovory
Masná 130 byt plný designu
Číst článek
29. 05. 2024
Veronika Pařízková
Doba čtení 2 min

Variace na dokonalost. Manželé zachránili historický dům v Českém Krumlově a vybudovali z něj architektonický skvost

Český Krumlov patří mezi vyhledávané turistické cíle už desítky let. Nese to s sebou výhody i nevýhody. Stejně vás ale pohltí, nehledě na davy turistů. Možná i proto, že zde stále podniká řada osvícených lidí, kteří této jihočeské perle vracejí vkus.

Interiér & architektura