PŘEDPLATNÉ ČASOPISU
Nové proměny bydlení ↗

Bydlet jako NA VLNĚ

Říká se, že při životních změnách žena běží ke kadeřníkovi pro nový účes. Monika to vzala zgruntu. Účes si sice nechala, ale proměnila svůj domov tak,...

Říká se, že při životních změnách žena běží ke kadeřníkovi pro nový účes. Monika to vzala zgruntu. Účes si sice nechala, ale proměnila svůj domov tak, aby lépe odpovídal současnému rodinnému nastavení. 

POZITIVNÍ VLNA

V bytě nemusí být vždycky nutně všechno špatně, aby bylo třeba uvažovat o změně. Někdy potřebu a touhu po změně interiéru vyvolá proměna života obyvatel. Majitelka domu Monika chtěla přidat pokojům víc na holčičím duchu. Má totiž dvě dcery a ráda by, aby tu vládla energie radosti ze života, aby bylo bydlení uvolněné a svobodné, zkrátka na pozitivní vlně. Protože dům stojí na okraji města v přírodě a blízko vody, přizpůsobila tomu architektka motivy, které jsou mu blízké, navíc všechny tři ženy milují vodu a vodní sporty. Vsadila na veselé jemné barvy, dřevo a originální detaily. Zároveň se rozhodla vnést do prostoru umění vytvořené současnými českými tvůrci.

Rozhodli jsme se pro změnu barevnosti a designu, která se odrazí v celkovém charakteru interiéru.Helena Dařbujánová, designérka

prostor

Kuchyň, jídelna a obytná část tvoří jeden prostor. Dispozičně místnosti vyhovují, není nutné nic stavebně měnit. Je ovšem třeba přizpůsobit je požadavkům, které vyvolala životní změna. Prostor by měl být plný holčičí energie, svobody, radosti ze života.

DŘÍVE

Prostor dispozičně rodině vyhovoval, nebyly tedy nutné žádné stavební úpravy.

NYNÍ  Méně nábytku, zato výraznější kusy, nová výmalba a více umění, na tom stojí proměna.

DŘÍVE Ostrý kontrast žluté a cihlové byl poplatný době vzniku a vytvářel spíš atmosféru napětí než pohodové atmosféry.

NYNÍ  Celý prostor se veze na pozitivní vlně holčičí energie. Je veselý, barevný, útulný a originální.

KONTAKTY A PRODUKTY, KTERÉ SE NÁM OSVĚDČILY 

Web

Proměnu navrhla a realizovala architektka Helena Dařbujánová.

www.helenadarbujanova.cz

Řemeslník

Stůl s ledňáčkem vyrobil řezbář Roman Marek.

www.markovi.cz

Platforma

pro umění, design a architekturu.

www.kvalitar.cz 

kolik to stálo

VýmalbaKuchyňská dvířkaNábytekDoplňkyObrazy a lampoy Muffins zapůjčeny11 000 Kč58 000 Kč250 000 Kč40 000 Kč0KčCELKEMN e vždy je třeba bourat a přestavovat. Někdy stačí jen změnit design a s tím celkovou atmosféru bytu. Přesně tak si to přála Monika se svými dvěma dcerami. Stojí na počátku nového životního období, a proto si přály i změnu interiéru domu, hlavně obytné části, kde se spolu potkávají. Na pomoc si přizvaly architektku Helenu Dařbujánovou. „Měnili jsme celou obytnou část – obývací pokoj, jídelnu i kuchyň. Nic jsme stavebně neupravovali. Když dům před patnácti lety vznikal, přizvala mě Monika k závěrečné fázi realizace a konečné úpravy včetně interiéru jsme již řešili společně,“ vysvětluje architektka.

JAHODA, NEBO MALINA?

V obývacím pokoji stojí nově pohovka Heleny Dařbujánové Golden Kids, stolek Makronka a přibyl i koberec ze stejné dílny s názvem Jahodovou nebo malinovou? „To je přece zásadní holčičí otázka,“ usmívá se architektka. „Po dalších zásadních otázkách jsou pojmenovány i ostatní koberce z této kolekce: Hořkou nebo mléčnou? a Mácháč nebo Maledivy?“ Vše doplňuje renovované křeslo s novým červeným nátěrem.

1. Pohled z jídelny

Koberec

Jahodovou nebo malinovou?, 170 × 240 cm, cena v obchodě,

sedátko

Makronka, Ø 60 cm, v. 45 cm, použitá látka Christian Lacroix, 33 000 Kč,

konferenční stolek

Makronka, Ø 60 cm, v. 45 cm, 23 000 Kč,

stolek

Audrey, otvírací s úložným prostorem, Ø 40 cm, v. 45 cm, 18 250 Kč, vše Helena Dařbujánová,

helenadarbujanova.cz

;

váza

Love, Jakub Berdych, 4 800 Kč,

qubus.cz

;

žralok

z kolekce Maskoti, porcelán, studio Wrinkle,

wrinkle.cz

, 20 200 Kč

BUDIŽ SVĚTLO

Vypínače z řady Impuls od ABB připomínají čokoládové bonbony a se stylem interiéru dobře ladí. Jsou příjemné na pohled i na dotyk.

UMĚNÍ ŽÍT

Velkou roli hraje v prostoru i český design. Helena prozrazuje, že mnozí architekti včetně jí samé nemají rádi slovo dekorace: „Pro své klienty volím výtvarné umění a český svébytný design. Žádné háčkované polštáře a deky!“ Moničin interiér proto doplnila lampami Muffi ns Lucie Koldové a Dana Yeff eta, které vyrábí česká značka Brokis, nebo obrazy Milana Housera. Nechybí tu ani vázy Love Jakuba Berdycha či porcelánový žralok z kolekce Maskoti od studia Wrinkle. Vybavení kuchyně také doplnila nápojovým sklem Vicenza od profesora Jiřího Pelcla. S Monikou, která pracuje jako tlumočnice a překladatelka, se v názoru na umění shodly. I pro Moniku je důležité. „Na začátku své architektonické praxe jsem si vytkla jako cíl dělat mezi klienty osvětu ohledně výtvarného umění, rozšiřovat klientům obzory,“ říká Helena. Výtvarníci mají podle ní vidění a cítění posunuté ještě dál než architekti. Spolupráce s nimi jejich práci vyzdvihuje na vyšší úroveň, dodává jí jiný rozměr. „Nemusí to být přímo drahý obraz od známého a ceněného umělce, ale může jít třeba o dílo studenta umělecké školy, u kterého můžete v budoucnu očekávat zhodnocení. Pokud se tak nestane, určitě vám udělá radost pocit, že jste podpořili začínající umělce,“ dodává.

2. Pohled od jídelního stolu

Sofa

Golden Kids, Helena Dařbujánová,

helenadarbujanova.cz

, 69 000 Kč;

obraz

Bez názvu, autor Milan Houser, velikost 120 × 120 cm,

lak

,

pigment

,

barvivo

na plátně, galerie Kvalitář,

kvalitar.cz

, cena v galerii; stojací a stolní

lampy

Muffins, sklo, dřevo, různé velikosti, od Ø 27,5 cm/v. 26 cm po Ø 43,5 cm/v. 107 cm,

brokis.cz

, od 16 515 Kč

OSVĚTLENÍ JAKO ŠPERK

Lucie Koldová, spoluautorka lamp, vystudovala v roce 2009 Uměleckoprůmyslovou školu v Praze. Po stáži ve studiu Arika Levyho si založila v roce 2012 vlastní studio v Paříži. Lampy Autory stojacích a stolních lamp Muffins Brokis je Lucie Koldová a Dan Yeffet.

ŽIVOTNÍ ZMĚNY

Podle Heleny Dařbujánové změny nemusí být nutně spojené jen s tím, když něco neslouží: „Mění se naše životy a ukotvení v nich a je dobré na to reagovat. Původní interiér byl vyladěný v italském stylu, příchozí ho velmi chválili.“ Jenže Monika chtěla, aby tady bylo víc holčičí pozitivní energie a byla tu víc cítit uvolněná radost ze života. Dohodly jsme se, že se nově vymaluje a celý interiér doplníme českým designem a obrazy. Kuchyň byla dispozičně v pořádku, ale architektka navrhla výměnu pohledových dvířek. Design dřeva vystřídala svěží industriální varianta, která připomíná rezavějící plech. Zásadní změna čekala jídelnu. Dostala nový středobod – velký stůl jako místo, kde se může scházet celá rodina. „Navrhla jsem velký jasanový stůl s čistými, jednoduchými tvary, jehož horní deska je speciálně opracovaná dlabáním a je do ní vložená inkrustace ledňáčka. Stůl vyrobil kamarád, řezbář Roman Marek. Jaký je rozdíl mezi intarzií a inkrustací? Při intarzii se ornamenty skládají z tenkých dýh, v případě inkrustace se pracuje se silnějším materiálem – dřevem, kovem nebo třeba perletí,“ vysvětluje Helena Dařbujánová. Jako předloha pro inkrustaci sloužila ilustrace ledňáčka od ilustrátora Michala Bačáka. „Ledňáček je symbolem transformace a znovuzrození. A také je občas k vidění u řeky za domem. Skvěle se nám hodí do tématu,“ říká architektka. U stolu stojí nestárnoucí židle Ton Ironica v červené barvě. Mimořádně zajímavě působí velká proutěná stínidla lamp nad stolem. Místo, kde se rodina a přátelé v domě potkávají a mohou spolu trávit čas, je jedním z nejdůležitějších v interiéru. 

3. Pohled z kuchyně

Stůl

Atyp, jasan, ruční výroba, inkrustace ledňáčka, 100 × 160 cm, design Helena Dařbujánová, výroba Roman Marek, 36 300 Kč,

sedátka

Rozmarné léto, design Helena Dařbujánová, ilustrace Andrea Tachezy, Ø 40 cm, v. 42 cm, 9 800 Kč

helenadarbujanova.cz

;

židle

Ironica, buk, červený lak, Ton,

ton.eu

, 2 370 Kč,

vázy

Unnamed Coll, Jakub Berdych Karpelis,

qubus.cz

;

svítidla

Bell 95, Ø 65 cm, v. 65 cm, Gervasoni, design Jasper Startup, ratan, Konsepti Praha, 15 322 Kč

LEDŇÁČEK

Ať je stůl velký, aby se k němu vešla celá rodina, a taky originální, přála si Monika. Helena jí vyšla vstříc a s truhlářem se dohodla hned na dvou odlišnostech, které dělají ze stolu neobyčejný artefakt. Povrch je dlabaný dlátem a u kraje se usadil ledňáček. Stůl vznikal v řezbářské dílně Romana Marka na základě návrhu Heleny Dařbujánové.

AŤ ŽIJE STARONOVÁ ŽIDLE

I starý kus nábytku může znovu naplno zazářit. Stačí nová barva! Sprej Dupli-Color je skvělým pomocníkem, když potřebujete natřít kus s mnoha záhyby. Barva se dostane všude.

POZITIVNÍ VLNA

Monika je s proměnou velmi spokojená. Vyhovuje jejímu rozpoložení i životnímu stylu akční ženy, která má ráda sport, hlavně ten vodní, stejně jako její dcery. „Mám ráda prostor, a naopak nemusím mít mnoho věcí. Co ale potřebuju vždy, je velký krásný stůl – a to se mi splnilo. Ještě k tomu je to originál. Moc se mi líbí. Stejně tak se mi líbí lampy nad stolem, příjemně barevný obývací pokoj doplněný nádherným kobercem a obrazy a rovněž kuchyň, která díky novým dvířkům dostala krásnou jiskru. Celý interiér teď doslova svítí. Skutečně odpovídá zadání, jedeme v něm s oběma dcerami na pozitivní vlně,“ pochvaluje si Monika.

4. Pohled od televize

Stojan

A Cappella, design Helena Dařbujánová, různé barvy nebo buk masiv, 9 000 Kč,

stůl

Atyp, jasan, ruční výroba, inkrustace ledňáčka, 100 × 160 cm, design Helena Dařbujánová, výroba Roman Marek, 36 300 Kč,

sedátka

Rozmarné léto, design Helena Dařbujánová,

ilustrace

Andrea Tachezy, Ø 40 cm, v. 42 cm, 9 800 Kč,

helenadarbujanova.cz

;

židle

Ironica, buk, červený lak, Ton,

ton.eu

, 2 370 Kč,

vázy

Love, Jakub Berdych, různé velikosti a barvy,

qubus.cz

, 4 800 Kč;

svítidla

Bell 95, Ø 65 cm, v. 65 cm, Gervasoni, design Jasper Startup, ratan, Konsepti Praha, 15 322 Kč;

lampy

Muffins, sklo, dřevo, různé velikosti, od Ø 27,5 cm/v. 26 cm po Ø 43,5 cm/v. 107 cm,

brokis.cz

, od 16 515 Kč

VÝBĚR OBRAZU

Lenka Balounová z galerie Kvalitář vysvětluje, že obraz může interiér zcela zásadně změnit. Pro Moničin dům vybraly spolu s architektkou obrazy od Milana Housera charakteristické speciální technikou nanášení laku.

5. Pohled z chodby

Dvířka

kuchyňské linky Oresi,

kuchyne-oresi.cz

;

vázy

Unnamed Coll, Jakub Berdych Karpelis,

qubus.cz

INDUSTRIÁLNÍ DESIGN

Nová dvířka kuchyňské linky připomínají rezavějící plech a Helena je objevila v showroomu Oresi. Do interiéru vnesla nádech originality a uzemnění. Dvířka kuchyňské linky Oresi,

kuchyne-oresi.cz

ženský pohled

Helena s Monikou se shodly, že prostoru bude slušet umění.

Žralok

z kolekce Maskoti, Studio Wrinkle,

helenadarbujanova.cz

;

vázy

Unnamed Coll, Jakub Berdych Karpelis,

qubus.cz

;

obraz

Bez názvu, Milan Houser, velikost 120 × 120 cm, lak, pigment, barvivo na plátně, cena v galerii Kvalitář,

kvalitar.cz

Bydlet jako NA VLNĚ Bydlet jako NA VLNĚ
Bydlet jako NA VLNĚ
Bydlet jako NA VLNĚ Bydlet jako NA VLNĚ
Bydlet jako NA VLNĚ

barevná paleta

TEPLÉ TÓNY DÁVAJÍ PROSTORU ATMOSFÉRU ÚTULNOSTI A ŽENSKÉHO NALADĚNÍ.

Bydlet jako NA VLNĚ Bydlet jako NA VLNĚ
Bydlet jako NA VLNĚ
Bílá rozsvětluje kuchyň, je na stropě i desce.
Bydlet jako NA VLNĚ Bydlet jako NA VLNĚ
Bydlet jako NA VLNĚ
Malinově meruňková malba Primalex odstín S 1030-Y 80 R.
Bydlet jako NA VLNĚ Bydlet jako NA VLNĚ
Bydlet jako NA VLNĚ
Dřevo je na podlaze, barva se opakuje i na velkých stínidlech.
Bydlet jako NA VLNĚ Bydlet jako NA VLNĚ
Bydlet jako NA VLNĚ
Červené židle – barva Multi Color Next Madrid Red, satin mat.

3 body k úspěchu

1

BARVY

Teplé odstíny s dominantní malinově meruňkovou dodávají bytu zářivou energii.

2

DŘEVO

Propojuje se s okolní přírodou a vnáší do prostoru útulnost a zároveň zemitost.3

DESIGN A UMĚNÍ

Žádné dekorace a náhražky, ale kvalitní český design a umění.

Proměna online

 FOTO FOTO VÁCLAV VALNÝ, TOMÁŠ DITTRICH A ©ARCHIV ČT

Rubriky:
Štítky:

Další z rubriky

EK KLM interiār
Číst článek
15. 05. 2024
Propagace značky
Doba čtení 2 min

Nové byty u metra Kolbenova - vysoký standard a nízké poplatky za energie

Hned u metra Kolbenova přichází do nabídky nové byty, vysoký standard vybavení doplní nízké poplatky za energie

Obsah časopisu NPB Interiéry Bydlení
Bydlet jako... japandi, designér Petr Šlejmar
Číst článek
09. 05. 2024
Pavlína Blahotová
Doba čtení 10 min

Bydlet jako japandi: nová koupelna kombinuje japonský minimalismus se skandinávským smyslem pro estetiku

Když se designér Petr Šlejmar dozvěděl, že Jindřicha baví vikingská mytologie a jeho žena obdivuje japonský minimalismus, bylo hned jasné, kde se to potkává – ve stylu japandi!

Interiér & architektura Obsah časopisu NPB Interiéry Bydlet jako 8. řada Bydlet jako
Obývací část s jídlením koutem
Číst článek
26. 04. 2024
Redakce
Doba čtení 8 min

Bydlet jako na houbách: jak zařídit byt s nejmenší uhlíkovou stopou? Dívejte se po okolí!

Pro Agne je ekologie důležitá, proto ji nadchla myšlenka designérky Markéty Daňkové použít nábytek z odpadního dřeva a mycelia. Nové technologie by v budoucnu mohly nahradit některé obtížně recyklovatelné materiály, jako jsou třeba plasty.

Obsah časopisu NPB Interiéry Bydlet jako 8. řada Bydlet jako
DSC09568 kopie
Číst článek
12. 04. 2024
Redakce
Doba čtení 8 min

Bydlet jako na plátně: developerské projekty chrlí malé byty podle jednoho mustru, po spolupráci s interiérovým designérem však můžete mít opravdu osobitý domov.

Majitelkou tohoto bytu je mladá manažerka Kateřina, která si jako místo pro svůj nový domov vyhlédla sídliště na pražském Barrandově. Zařídit prázdný byt jí pomohl designér Tomáš Havránek.

Obsah časopisu NPB Interiéry Bydlet jako 8. řada Bydlet jako
Ložnice s komodou
Číst článek
11. 04. 2024
Redakce
Doba čtení 8 min

Bydlet jako v bruselském stylu: originální retro stolek může určit charakter celé místnosti.

Kvalitní, ničím nerušený spánek není samozřejmostí. Své o tom ví Jana, která má konečně vlastní ložnici, do níž manžel smí jen na návštěvy. Rozhodně ale nejde pouze o útulný dámský budoár. Místnost musí splnit několik důležitých funkcí.

Obsah časopisu NPB Interiéry Bydlet jako 8. řada Bydlet jako
Ostrůvek v kuchyni
Číst článek
05. 04. 2024
Redakce
Doba čtení 12 min

Bydlet jako za starými dveřmi: staré dveře nevyhazujte, ani když budujete interiér s luxusními designovými prvky. Nesou s sebou paměť bytu.

Renata zdědila po strejdovi byt ve staré pražské vile, ale stěhovat se do něj nechce. Bydlí a pracuje mimo hlavní město, ale ráda by si byt nechala. Designérka Markéta Daňková jí tedy navrhla nadčasové víkendové zázemí.

Obsah časopisu NPB Interiéry Bydlet jako 8. řada Bydlet jako
Obývací pokoj s kuchyní
Číst článek
22. 03. 2024
Redakce
Doba čtení 9 min

Bydlet jako v rezidenci: v malém prostoru se osvědčil vestavěný nábytek.

Byt v novostavbě, odkud je dobré spojení do centra Prahy, s dostupnými službami v okolí, s vlastní předzahrádkou a navíc s velkou zahradou určenou všem obyvatelům je vysněným bydlením mnoha lidí. Jak jej ale zařídit, aby se v něm žilo pohodlně?

Obsah časopisu NPB Interiéry Bydlet jako 8. řada Bydlet jako
Závěsné křeslo
Číst článek
15. 03. 2024
Redakce
Doba čtení 8 min

Bydlet jako tři sestry: jak rozdělit dva pokoje mezi tři dívky? Řešením je rozdělení funkcí.

Zařídit společný pokoj pro tři děvčata není legrace. Musíte plánovat, počítat, měřit...

Obsah časopisu NPB Interiéry Bydlet jako 8. řada Bydlet jako
DSC07894 kopie
Číst článek
09. 03. 2024
Redakce
Doba čtení 9 min

Bydlet jako na letním bytě: ukliďte, vyházejte staré krámy a vymalujte, často se stane zázrak, vzkazuje designér.

Obývací pokoj na chatě u Sázavy byl zařízený vším, co se postupem mnohla let v rodině odložilo a odvezlo na chatu, kde e to ještě může hodit.

Obsah časopisu NPB Interiéry Bydlet jako 8. řada Bydlet jako
DSC08074 kopie
Číst článek
01. 03. 2024
Redakce
Doba čtení 9 min

Bydlet jako za úplňku: útulná ložnice se dá vytvořit i s omezeným rozpočtem.

Čerstvá důchodkyně Olga si přála proměnit neútulnou a nepříliš komfortní ložnici. Když víte, jak na to, jde to i s omezeným rozpočtem. Základem proměny od designérky Lucie Polákové jsou barvy, látky a trochu fantazie.

Obsah časopisu NPB Interiéry Bydlet jako 8. řada Bydlet jako
NPB0624 cover
Ravak
ČSOB - Úvěr k dotaci
Luxol

SOUTĚŽNÍ PŘÍSPĚVEK

BANER0624 vyrocni soutez Chci soutěžit →

AKCE A UDÁLOSTI

Touha a odhodlání žen uskutečňovat své sny i v díle Dušana Jurkoviče. Výstava Vesna 2.0 láká na specifickou lokaci

24. května 2024 – 30. března 2025
Zobrazit detail →

NEWSLETTER

Skanska_ctvrt_Emila_Kolbena

Nejnovější články

Pohled z okna v Luciině pokoji v Desavě a její portrét.
Číst článek
12. 06. 2024
Redakce
Doba čtení 2 min

Kdo byla významná fotografka Bauhausu? Kunsthalle Praha představuje komplexní výstavu o životě a díle Lucie Moholy

Exposures, první velká retrospektiva pražské rodačky a fotografky Lucie Moholy má výstavu v Kunsthalle. Přes 600 fotografií, mikrofilmů, dopisů, článků, knih a audionahrávek. Mnohé z nich se veřejnosti ukazují vůbec poprvé.

Design & umění
Vila 63 je novou pobočkou Café Jen
Číst článek
10. 06. 2024
Jana Brandtlová
Doba čtení 4 min

Espresso tonic, Aperol a design, prosím! Vybíráme dokonalé letní zahrádky, které okouzlí stylem a šarmem

Čeká nás předpověď plná slunečných dní. Kam se skočit ochladit v horkých měsících? Přinášíme seznam zahrádek, kde si ke kávě můžete objednat třeba svěží design s nevšední lokací.

Design guide
Nadané české sklářky: Hana Vopravilová, Dominika Pertýlová a Karolína Vorlíková.
Číst článek
07. 06. 2024
Tereza Patzenhauerová
Doba čtení 5 min

Křehká trojice. Představujeme mladé designérky, které dokážou ze skla vykouzlit zázraky

Každá je jiná, ale jedno mají společné – sdílejí lásku ke sklu! Představujeme vám tři mladé nadané české sklářky a jejich tvorbu.

Design & umění
Designnews GRAM
Číst článek
05. 06. 2024
Klára Rokosová
Doba čtení 4 min

Úctyhodná proměna. Lukáš Žďárský otevřel osobité bistro Gram v místě, kde bývala firemní recepce

Lukáš Žďárský je milovník gastronomie a designu. S partou kolegů zvelebuje staré prostory a probouzí k životu nové koncepty. Kreativně, s respektem k historii místa. Nejnovějším přírůstkem v pestrém portfoliu je vinohradský podnik GRAM.

Design guide
Návrh bez názvu 4
Číst článek
31. 05. 2024
Anna Jurečková
Doba čtení 3 min

Jste v podstatě na nule. Magdalena Rutová se rozhodla promluvit o složité finanční situaci ilustrátorů

Když Magdalena Rutová během březnového udílení cen Czech Grand Design získala titul Ilustrátorka roku 2023, převzetí ceny využila pro důležitý apel. V něm upozornila na nepříznivou finanční situaci oceňovaných ilustrátorů a ilustrátorek.

Rozhovory
Masná 130 byt plný designu
Číst článek
29. 05. 2024
Veronika Pařízková
Doba čtení 2 min

Variace na dokonalost. Manželé zachránili historický dům v Českém Krumlově a vybudovali z něj architektonický skvost

Český Krumlov patří mezi vyhledávané turistické cíle už desítky let. Nese to s sebou výhody i nevýhody. Stejně vás ale pohltí, nehledě na davy turistů. Možná i proto, že zde stále podniká řada osvícených lidí, kteří této jihočeské perle vracejí vkus.

Interiér & architektura
Aneta Honzová s Natálií Costantino a hodinami UNDER PRESSURE
Číst článek
27. 05. 2024
Markéta Blažková
Doba čtení 4 min

Cítíme společenský tlak. V práci je často nevýhoda, že vypadáme na dvacet, svěřují se talentované designérky Honzová & Costantino

Jak se daří duu mladých designérek prosadit v produktovém designu? Do svého světa nás nechaly nakouknout Aneta Honzová s Natálií Costantinovou. V rozhovoru se rozpovídaly o studiu na UMPRUM, genderových výzvách i O překážkách při startu kariéry.

Design & umění
Eduard Herrmann a Matěj Coufal se potkali už na škole a započali tak svou úspěšnou kariéru
Číst článek
25. 05. 2024
Veronika Pařízková
Doba čtení 5 min

Náš konec nebyl ze dne na den. Úspěšná dvojice Herrmann & Coufal se rozpadla, jak zpětně hodnotí 10 let spolupráce a celý obor?

Kreativní duo Herrmann & Coufal po deseti letech ukončilo společné působení. Dvojice, kterou respektovala odborná veřejnost i soukromý sektor v otevřeném rozhovoru o designu a jeho složitostech.

Rozhovory
Architekti z hurá studia mají zkušenosti z rekonstrukcí malých bytů
Číst článek
24. 05. 2024
Kateřina Tobišková
Doba čtení 3 min

Celý byt velký jako obývací pokoj? I malé bydlení může mít své kouzlo, dokazují architekti z hurá studia

Uvažujete o vlastnickém bydlení, ale děsí vás přesun do menších prostor? O zařizování výrazně menšího bydlení jsme mluvili s architekty Alexandrou a Jakubem Hoffmannovými (hurá studio) a jejich klientkou Jolanou Hršelovou z projektu 37,5 m2.

Interiér & architektura
Betonové bludiště a podzemní katedrála zanechají nesmazatelný dojem
Číst článek
22. 05. 2024
Jana Brandtlová
Doba čtení 4 min

Tajuplná mystika v Brně. Monumentální vodojemy staré přes 100 let se dočkaly vkusné a působivé renovace

Prosím, 3x vodojem a navrch jeden nový park! Brno v březnu zpřístupnilo poslední vodojem z trojice monumentálních památek a rozhodně se nedrželo zpátky. Proběhla i vkusná revitalizace parku včetně návštěvnického centra. Pojďme se podívat pod povrch!

Design guide