PŘEDPLATNÉ ČASOPISU
Nové proměny bydlení ↗
Bydlet jako EKOLOG

Bydlet jako EKOLOG

Petr studuje ekologii a bydlí v malé garsonce. Rád by v ní ještě nějaký čas vydržel, ale chtělo to změnu – a tak se přihlásil do soutěže o účast v naš...

Petr studuje ekologii a bydlí v malé garsonce. Rád by v ní ještě nějaký čas vydržel, ale chtělo to změnu – a tak se přihlásil do soutěže o účast v naší proměně, kterou vyhlásila Ikea Family.

EKO, RECY, MINI

Jana s Romanem si v šetrném přístupu k životu rozumí. Roman se nejlépe cítí ve své staré zrekonstruované faře, kde pietně zachoval vše, co šlo, a Jana je naprostá životní minimalistka, která se nejdřív každé věci zeptá, jestli k ní opravdu patří – a pak se stejně dlouho rozhoduje, jestli si ji opravdu pořídí. (Všimněte si, na saku má dřevěnou brož od značky Pomelom). Moderátoři i designérka Tereza souhlasili s Petrem, že dokud to není nutné, člověku stačí k bydlení jedna místnost, která ovšem musí být účelně zařízená.  Společně jsme se všichni shodli, že se pokusíme využít i původní nábytek, že budeme používat ekologické barvy  a že Petrovi zachováme jeho oblíbenou zelenou, alespoň v akcentech.

Zájem o úsporná a šetrná řešení malých prostor mě přivedl až do týmu Ikea.Tereza Polcarová, designérka

prostor

Všechny funkce bytu v jedné místnosti – to jsou garsonky, oblíbené pro studentské nebo startovací bydlení. Zařídit je tak, aby dokonale splňovaly všechny požadavky aktivního mladého člověka, však není snadné. Tereza má výhodu, že jí při řešení malých prostor pomáhají zkušenosti mezinárodního týmu rodiny Ikea, a tak mohl mít Petr jistotu, že proměna dopadne skvěle. A stejně byl pěkně překvapený!

Bydlet jako EKOLOG Bydlet jako EKOLOG
Bydlet jako EKOLOG

DŘÍVE Rozestavění nábytku podél stěn neplnilo všechny požadavky na spokojené bydlení. Zvlášť když uprostřed kraloval sušák na prádlo.

Bydlet jako EKOLOG Bydlet jako EKOLOG
Bydlet jako EKOLOG

NYNÍ Garsonka je rozdělená na různé funkční zóny tak, aby se navzájem nepřekrývaly. K ukládání jsou lépe využité i stěny.

Bydlet jako EKOLOG Bydlet jako EKOLOG
Bydlet jako EKOLOG

DŘÍVE Nábytek rozestavěný podél stěn nemůže dokonale využít všechny možnosti, které prostor nabízí. Skříně byly ze starších kolekcí Ikea.

Bydlet jako EKOLOG Bydlet jako EKOLOG
Bydlet jako EKOLOG

NYNÍ  Petr už nemá jen postel, na které přes den posedával a polehával. Našlo se místo i na rozkládací pohovku.

KONTAKTY A PRODUKTY, KTERÉ SE NÁM OSVĚDČILY 

Nábytek a doplňky Ikea

Návrháři Ikea už předem počítají s tím, že by se každý kus nábytku mohl využít různými způsoby. Například regály Ivar tu najdete rovnou v několika rolích: sušák, dělicí okna… ale ani jednou jako regál.

kolik to stálo

Nábytek Ikea

Drobný nábytek

Dekorace

104 416 Kč

6 979 Kč

4 116 Kč

 

0KčCELKEM

Natáčení proměny garsonky probíhalo zároveň s natáčením proměny kuchyně pro venkovanku. Umíte si představit, jak se na dvou místech světa zároveň pracovalo na plné obrátky? Vždyť v obou proměnách jsme zařizovali kompletní kuchyň, což samo o sobě je projektem, který se většinou za pouhý týden nedá stihnout. Naše hvězdné týmy to ale dokázaly! Ten, kdo má osobní zkušenost s montováním nábytku Ikea, teď pravděpodobně smekl. Děkujeme! 

GARSONKA JAKO VÝZVA 

Dostat čtyřpokojový byt na 20 m2 je pro designérku výzva, ale nijak výjimečná, malých bytů je hodně. „Spousta lidí si myslí, že v malém bytě musí mít nábytek rozestavěný podél stěn, aby vyšetřili aspoň nějakou volnou plochu uprostřed. To přitom ale není vůbec praktické,“ říká Tereza a Roman jen souhlasně pokyvuje. „Jo, jo, to byl přesně i můj případ,“ přiznává. Tereza se na prostor garsonky podívala z ptačí perpektivy a nakreslila komunikační zóny, kterými bude Petrův život nově plynout. Kuchyň nechala na původním místě, ale pak už je všechno jinak. 

 

1. Pohled od knihovny

Pečicí trouba Realistisk, 5 490 Kč, lednice Huttra, 7 990 Kč, dřez Hillesjön, 1 790 Kč, baterie Malmsjön, 1 990 Kč, digestoř Luftig, 2 490 Kč, odpadkové koše Variera, 79 a 129 Kč/ ks, na stěně jsou pracovní lampy Tertial, 249 Kč/ks, kuchyň Kungsbacka antracit je z recyklovaných materiálů, pracovní deska Gottskär, zásuvky Maximera, skříňky Metod, dělicí příčky Ivar, stínidla z látky Avsiktlig, pohovku tvoří sedací moduly a opěráky Vallentuna, 80 × 80 cm, cena realizace 12 000 Kč, povlečení a polštáře jsou z kolekce Tuvbräcka, vše Ikea; stěrka na zdi je vytvořená lepidlem na obklady a zafixovaná fasádním omyvatelným lakem

Bydlet jako EKOLOG Bydlet jako EKOLOG
Bydlet jako EKOLOG
Petr už nemá jen postel, na které přes den posedával a polehával. Našlo se místo i na rozkládací pohovku, která může posloužit pro přespání návštěv. Od kuchyně ji odděluje pult ze zrecyklovaných původních skříní.

Největší radost mi udělal gauč před televizí, už se nebudu muset dívat ze židle nebo z postelePetr, majitel garsonky

Využité stěny

V původně zařízené garsonce měl Petr stěny poměrně prázdné. Když ale člověk bojuje s místem, právě tady se přece nabízí největší potenciál! Tak například Petrova noční můra, věčně překážející sušák na prádlo, se teď přestěhoval až pod strop a Petr k němu vyfasoval ještě skládací schůdky (ty se dají využít i jako příležitostná stolička). Na stěnách jsou zavěšené také dva taburety z banánových listů – může z nich být stolek nebo také dvě další sedátka pro přátele, záleží, co zrovna potřebujete. Na zdi přitom působí jako pěkná dekorace a nepřekážejí. Také stěna vedle postele je plně využitá pro ukládání knih a dalších potřebných věcí, které má člověk rád kdykoliv po ruce. 


Tereza na zeď nad postelí pověsila i dvě lampy na čtení, a ušetřila tím vzácné místo po straně. Naopak jinde zase designérka stěnám ulehčila. Například v kuchyňském koutě, kde dříve byly horní plné skříňky, mohou teď být jenom lehké, otevřené police. Veškeré potřebné nádobí se totiž schová do dobře organizovaných kuchyňských zásuvek a skříní a také do dalších úložných prostor, které jsou uvnitř barového pultu. Co myslíte, kolik věcí Petr ve všech těch skříních a policích vlastně má? My jsme přesvědčeni, že je to zatím dost prázdné, protože dosud neměl, kam by věci ukládal, a tak je ani nemohl hromadit. Teď tu může  v pohodě žít ještě spoustu let!  

2. Pohled od vstupu

Pohovku tvoří úložné sedací moduly a opěráky Vallentuna, 80 × 80 cm, cena sestavy 12 000 Kč, postel Malm, 140 × 200 cm, 8 990 Kč, matrace Entrerätt, 140 × 200 cm, 5 990 Kč, zelený pléd Majje, 599 Kč, stoličky z banánového listí Alseda, 699 Kč/ks, kávový stolek Tingby, 799 Kč, závěsy a stínidla jsou z látky Avsiktlig, povlečení a polštáře jsou z kolekce Tuvbräcka, knihovna je z modulů Eket, koberec Vestbirk, 80 × 150 cm, 999 Kč, vše Ikea 

Bydlet jako EKOLOG Bydlet jako EKOLOG
Bydlet jako EKOLOG
V prostoru za dveřmi do komory je umístěná policová knihovna. Je v rohu, takže dokonale využívá prostor, kam by se jinak nic nevešlo. Tereza tu nakombinovala kontejnery, otevřené police i zásuvky
Bydlet jako EKOLOG Bydlet jako EKOLOG
Bydlet jako EKOLOG

LEPENÍ MAPY 

Na lepení šablony ve velké ploše jsou lepší dva. Tereza měla štěstí, že její produkční tým fungoval spolehlivě a nezalekl se žádného jejího nápadu. A ona už se stěrkou má zkušenost z vlastního bytu, což si můžete i sami ověřit v tomto časopise, jen o pár stránek dál.

 

Stěrka na zdi a dekor mapy

Jak dosáhnout efektu luxusní stěrky a vytvořit na ní mapu světa?

1/ STĚRKA Na stěnu jsme nanesli podkladové lepidlo na obklady, a tím také zarovnali povrch. Hlazením jsme dostali plastickou strukturu, kterou jsme zafi xovali dvěma vrstvami omyvatelného matného laku na fasády.

2/ MAPA Šablonu mapy jsme nechali v copycentru vyřezat na plotru. Obrázek jsme pak přilepili na stěnu a houbičkou nanášeli opatrně, skoro nasucho, bílý matný primalex tak, aby nezatékal za okraje.

 

Bydlet jako EKOLOG Bydlet jako EKOLOG
Bydlet jako EKOLOG

3. Pohled od okna

Kuchyň Kungsbacka antracit je z recyklovaných materiálů, pečicí trouba Realistisk, 5 490 Kč, digestoř Luftig, 2 490 Kč, na stěně jsou pracovní lampy Tertial, 249 Kč/ks, stoličky z banánového listí Alseda, 699 Kč/ks, skládací stolička Bekväm, 799 Kč, nástěnné police Ekby Valter, 60 Kč/ks, vše Ikea

Bydlet jako EKOLOG Bydlet jako EKOLOG
Bydlet jako EKOLOG
Bydlet jako EKOLOG Bydlet jako EKOLOG
Bydlet jako EKOLOG

Jak vyrobit sušák

V naší přírodní dílně na redakční zahradě v Lopatecké došlo k erupci kreativity. Roman s Terezou změnili klasický regál Ivar v designový sušák na prádlo. Nejdříve ho natřeli nabílo a pak vypletli zelenými šňůrami… ale to není ještě to nejhlavnější! Pověsí ho ve dvou patrech pod strop, a ušetří tak spoustu místa, které se dá využít jinak. A Roman na věšák zahrál Halí belí!

Bydlet jako EKOLOG Bydlet jako EKOLOG
Bydlet jako EKOLOG

4. Pohled z kuchyně

Barové židle Norråker, 1 990 Kč/ks, podsedáky Cilla, 99 Kč/ks, pořadače jsou z kolekce Tjena, skříně jsou recyklované ze starší řady Maximera, barová stolní deska Gottskär, vše Ikea

Bydlet jako EKOLOG Bydlet jako EKOLOG
Bydlet jako EKOLOG
Z původních skříní, které tvořily obývákovou stěnu, vyrobila teď naše montážní četa praktický zvýšený kuchyňský ostrůvek. Vidíte, jak velké možnosti ukládání nabízí – a ještě se u něho bude dobře stolovat!
Bydlet jako EKOLOG Bydlet jako EKOLOG
Bydlet jako EKOLOG

Nástěnka nad postelí

Podobný nápad jako se sušákem na prádlo využili Tereza s Romanem ještě u dělicí příčky mezi kuchyní a postelí. No, vlastně i tady můžou viset ponožky!

5. Pohled do ložnice

Pracovní lampy Tertial, 249 Kč/ks, postel Malm, 140 × 200 cm, 8 990 Kč, matrace Entrerätt, 140 × 200 cm, 5 990 Kč, zelený přehoz Indira, 299 Kč, závěsné skříňky jsou z řady Eket, dělicí příčka Ivar, povlečení a polštáře jsou z kolekce Dvala, Vårgyllen a Avsiktlig, vše Ikea

Bydlet jako EKOLOG Bydlet jako EKOLOG
Bydlet jako EKOLOG
Pod oknem je samostatná ložnice s postelí o šíři 140 cm. Luxus pro jednoho, ale pohodlné spaní i pro dva. Pro dobrý pocit z bydlení je super, když se postel může používat jen ke spaní a na den má Petr pohovku.

barevná paleta

NEUTRÁLNÍ ZÁKLAD ŠEDOČERNOBÍLÉ BAREVNOSTI ROZVESELILY ZELENÉ BARVY NA STÍNIDLECH, ZÁVĚSECH A POLŠTÁŘÍCH.

Bydlet jako EKOLOG Bydlet jako EKOLOG
Bydlet jako EKOLOG
Bílá výmalba a barva nábytku. Opticky zabírá nejmenší prostor.
Bydlet jako EKOLOG Bydlet jako EKOLOG
Bydlet jako EKOLOG
Černé korpusy kuchyně a konstrukční prvky nábytku.
Bydlet jako EKOLOG Bydlet jako EKOLOG
Bydlet jako EKOLOG
Šedá stěrka vytvořená z lepidla na obklady.
Bydlet jako EKOLOG Bydlet jako EKOLOG
Bydlet jako EKOLOG
Interiérový textil v zelených odstínech je tu veselým akcentem.

3 body k úspěchu

1 KOMUNIKAČNÍ ZÓNY Jednotlivé funkce jsou oddělené nábytkem, který vždy slouží i k ukládání.

2  VYUŽITÉ STĚNY K ukládání využijte i stěny, pokud možno až pod strop. Ale myslete i na vzdušnost.

3 BARVY Zvolte neutrální základ a k němu oblíbený odstín. Ten se časem může snadno vyměnit.

Proměna online

FOTO VÁCLAV VALNÝ A © ČESKÁ TELEVIZE

Rubriky:
Štítky:

Další z rubriky

EK KLM interiār
Číst článek
15. 05. 2024
Propagace značky
Doba čtení 2 min

Nové byty u metra Kolbenova - vysoký standard a nízké poplatky za energie

Hned u metra Kolbenova přichází do nabídky nové byty, vysoký standard vybavení doplní nízké poplatky za energie

Obsah časopisu NPB Interiéry Bydlení
Bydlet jako... japandi, designér Petr Šlejmar
Číst článek
09. 05. 2024
Pavlína Blahotová
Doba čtení 10 min

Bydlet jako japandi: nová koupelna kombinuje japonský minimalismus se skandinávským smyslem pro estetiku

Když se designér Petr Šlejmar dozvěděl, že Jindřicha baví vikingská mytologie a jeho žena obdivuje japonský minimalismus, bylo hned jasné, kde se to potkává – ve stylu japandi!

Interiér & architektura Obsah časopisu NPB Interiéry Bydlet jako 8. řada Bydlet jako
Obývací část s jídlením koutem
Číst článek
26. 04. 2024
Redakce
Doba čtení 8 min

Bydlet jako na houbách: jak zařídit byt s nejmenší uhlíkovou stopou? Dívejte se po okolí!

Pro Agne je ekologie důležitá, proto ji nadchla myšlenka designérky Markéty Daňkové použít nábytek z odpadního dřeva a mycelia. Nové technologie by v budoucnu mohly nahradit některé obtížně recyklovatelné materiály, jako jsou třeba plasty.

Obsah časopisu NPB Interiéry Bydlet jako 8. řada Bydlet jako
DSC09568 kopie
Číst článek
12. 04. 2024
Redakce
Doba čtení 8 min

Bydlet jako na plátně: developerské projekty chrlí malé byty podle jednoho mustru, po spolupráci s interiérovým designérem však můžete mít opravdu osobitý domov.

Majitelkou tohoto bytu je mladá manažerka Kateřina, která si jako místo pro svůj nový domov vyhlédla sídliště na pražském Barrandově. Zařídit prázdný byt jí pomohl designér Tomáš Havránek.

Obsah časopisu NPB Interiéry Bydlet jako 8. řada Bydlet jako
Ložnice s komodou
Číst článek
11. 04. 2024
Redakce
Doba čtení 8 min

Bydlet jako v bruselském stylu: originální retro stolek může určit charakter celé místnosti.

Kvalitní, ničím nerušený spánek není samozřejmostí. Své o tom ví Jana, která má konečně vlastní ložnici, do níž manžel smí jen na návštěvy. Rozhodně ale nejde pouze o útulný dámský budoár. Místnost musí splnit několik důležitých funkcí.

Obsah časopisu NPB Interiéry Bydlet jako 8. řada Bydlet jako
Ostrůvek v kuchyni
Číst článek
05. 04. 2024
Redakce
Doba čtení 12 min

Bydlet jako za starými dveřmi: staré dveře nevyhazujte, ani když budujete interiér s luxusními designovými prvky. Nesou s sebou paměť bytu.

Renata zdědila po strejdovi byt ve staré pražské vile, ale stěhovat se do něj nechce. Bydlí a pracuje mimo hlavní město, ale ráda by si byt nechala. Designérka Markéta Daňková jí tedy navrhla nadčasové víkendové zázemí.

Obsah časopisu NPB Interiéry Bydlet jako 8. řada Bydlet jako
Obývací pokoj s kuchyní
Číst článek
22. 03. 2024
Redakce
Doba čtení 9 min

Bydlet jako v rezidenci: v malém prostoru se osvědčil vestavěný nábytek.

Byt v novostavbě, odkud je dobré spojení do centra Prahy, s dostupnými službami v okolí, s vlastní předzahrádkou a navíc s velkou zahradou určenou všem obyvatelům je vysněným bydlením mnoha lidí. Jak jej ale zařídit, aby se v něm žilo pohodlně?

Obsah časopisu NPB Interiéry Bydlet jako 8. řada Bydlet jako
Závěsné křeslo
Číst článek
15. 03. 2024
Redakce
Doba čtení 8 min

Bydlet jako tři sestry: jak rozdělit dva pokoje mezi tři dívky? Řešením je rozdělení funkcí.

Zařídit společný pokoj pro tři děvčata není legrace. Musíte plánovat, počítat, měřit...

Obsah časopisu NPB Interiéry Bydlet jako 8. řada Bydlet jako
DSC07894 kopie
Číst článek
09. 03. 2024
Redakce
Doba čtení 9 min

Bydlet jako na letním bytě: ukliďte, vyházejte staré krámy a vymalujte, často se stane zázrak, vzkazuje designér.

Obývací pokoj na chatě u Sázavy byl zařízený vším, co se postupem mnohla let v rodině odložilo a odvezlo na chatu, kde e to ještě může hodit.

Obsah časopisu NPB Interiéry Bydlet jako 8. řada Bydlet jako
DSC08074 kopie
Číst článek
01. 03. 2024
Redakce
Doba čtení 9 min

Bydlet jako za úplňku: útulná ložnice se dá vytvořit i s omezeným rozpočtem.

Čerstvá důchodkyně Olga si přála proměnit neútulnou a nepříliš komfortní ložnici. Když víte, jak na to, jde to i s omezeným rozpočtem. Základem proměny od designérky Lucie Polákové jsou barvy, látky a trochu fantazie.

Obsah časopisu NPB Interiéry Bydlet jako 8. řada Bydlet jako
NPB0624 cover
Ravak

SOUTĚŽNÍ PŘÍSPĚVEK

BANER0624 vyrocni soutez Chci soutěžit →

AKCE A UDÁLOSTI

Designem k porozumění. Národní cena za studentský design hlásí blížící se deadline přihlášek. Vizuální styl, knihu či například typografii můžete přihlásit už jen do konce června!

Deadline přihlášek: 30. červen 2024
Zobrazit detail →

NEWSLETTER

Skanska_ctvrt_Emila_Kolbena

Nejnovější články

Designblok Cosmos v Oblastní galerii v Liberci!
Číst článek
19. 06. 2024
Redakce
Doba čtení 5 min

Spektakulární instalace, která dokáže oslovit i laika. V Liberci je k vidění oceňovaná výstava českého skla Designblok Cosmos

Putovní výstava Designblok Cosmos, kterou v Praze a Miláně spatřilo již přes sto tisíc lidí, míří do regionů. Aktuálně zaparkovala v zahradě Oblastní galerie Liberec. Proč se vyplatí vyrazit na sever nám prozradila Jana Zielinski a Filip Suchomel.

Design guide
„Naším záměrem bylo vytvořit prvky, které nejenže respektují historii místa, ale zároveň přinášejí čistý estetický dojem,“ uvádí Eduard Herrmann.
Číst článek
19. 06. 2024
Redakce
Doba čtení 2 min

Pražské hřbitovy budou krásnější. Designéři navrhli nové navigační prvky a jednoduchý, přesto funkční mobiliář

Designéři Josef Tomšej a Eduard Herrmann se mohou radovat z vítězství v mezinárodní designérské soutěži na navigační prvky a mobiliář pro celkově 33 hřbitovů, vyhlášené hřbitovními a pohřebními službami hl. města Prahy.

Design & umění
Tváří Eiri je Klára Holanová
Číst článek
17. 06. 2024
Lenka Kašparová
Doba čtení 5 min

AI ve službách módy. Na počátku jsme byly šokované a užaslé, říká zakladatelka značky Eiri, která experimentuje s umělou inteligencí

Značka Eiri vytváří pomocí generativních programů dívčí a ženské obličeje k nerozeznání od skutečných. Tyto tváře pak tiskne na oblečení, takže působí, jako by vystupovaly z nekonečna virtuálního prostředí. Jsou na místě obavy nebo nadšení?

Design & umění
Návrh bez názvu 41
Číst článek
14. 06. 2024
Ondřej Balada
Doba čtení 3 min

Učebnice českého porcelánu, kterou není snadné číst. UPM představilo tradiční materiál ve zbytečně rigidní expozici

Pražské Uměleckoprůmyslové museum ve spolupráci se Západočeským muzeem v Plzni představuje tři století českého porcelánu. Jak výstava takto široký příběh pro české země důležitého materiálu prezentuje? A pro koho je vlastně určena?

Názory & polemika
Pohled z okna v Luciině pokoji v Desavě a její portrét.
Číst článek
12. 06. 2024
Redakce
Doba čtení 2 min

Kdo byla významná fotografka Bauhausu? Kunsthalle Praha představuje komplexní výstavu o životě a díle Lucie Moholy

Exposures, první velká retrospektiva pražské rodačky a fotografky Lucie Moholy má výstavu v Kunsthalle. Přes 600 fotografií, mikrofilmů, dopisů, článků, knih a audionahrávek. Mnohé z nich se veřejnosti ukazují vůbec poprvé.

Design & umění
Vila 63 je novou pobočkou Café Jen
Číst článek
10. 06. 2024
Jana Brandtlová
Doba čtení 4 min

Espresso tonic, Aperol a design, prosím! Vybíráme dokonalé letní zahrádky, které okouzlí stylem a šarmem

Čeká nás předpověď plná slunečných dní. Kam se skočit ochladit v horkých měsících? Přinášíme seznam zahrádek, kde si ke kávě můžete objednat třeba svěží design s nevšední lokací.

Design guide
Nadané české sklářky: Hana Vopravilová, Dominika Pertýlová a Karolína Vorlíková.
Číst článek
07. 06. 2024
Tereza Patzenhauerová
Doba čtení 5 min

Křehká trojice. Představujeme mladé designérky, které dokážou ze skla vykouzlit zázraky

Každá je jiná, ale jedno mají společné – sdílejí lásku ke sklu! Představujeme vám tři mladé nadané české sklářky a jejich tvorbu.

Design & umění
Designnews GRAM
Číst článek
05. 06. 2024
Klára Rokosová
Doba čtení 4 min

Úctyhodná proměna. Lukáš Žďárský otevřel osobité bistro Gram v místě, kde bývala firemní recepce

Lukáš Žďárský je milovník gastronomie a designu. S partou kolegů zvelebuje staré prostory a probouzí k životu nové koncepty. Kreativně, s respektem k historii místa. Nejnovějším přírůstkem v pestrém portfoliu je vinohradský podnik GRAM.

Design guide
Návrh bez názvu 4
Číst článek
31. 05. 2024
Anna Jurečková
Doba čtení 3 min

Jste v podstatě na nule. Magdalena Rutová se rozhodla promluvit o složité finanční situaci ilustrátorů

Když Magdalena Rutová během březnového udílení cen Czech Grand Design získala titul Ilustrátorka roku 2023, převzetí ceny využila pro důležitý apel. V něm upozornila na nepříznivou finanční situaci oceňovaných ilustrátorů a ilustrátorek.

Rozhovory
Masná 130 byt plný designu
Číst článek
29. 05. 2024
Veronika Pařízková
Doba čtení 2 min

Variace na dokonalost. Manželé zachránili historický dům v Českém Krumlově a vybudovali z něj architektonický skvost

Český Krumlov patří mezi vyhledávané turistické cíle už desítky let. Nese to s sebou výhody i nevýhody. Stejně vás ale pohltí, nehledě na davy turistů. Možná i proto, že zde stále podniká řada osvícených lidí, kteří této jihočeské perle vracejí vkus.

Interiér & architektura