PŘEDPLATNÉ ČASOPISU
Nové proměny bydlení ↗
Nebojte se změny: Svět má barevné byty rád

Nebojte se změny: Svět má barevné byty rád

Při cestách do zahraničí se ráda dívám večer lidem do oken rozsvícených bytu. Zkuste to někdy. Jejich odvaha vás třeba bude inspirovat.Paleta barevPře...

Při cestách do zahraničí se ráda dívám večer lidem do oken rozsvícených bytu. Zkuste to někdy. Jejich odvaha vás třeba bude inspirovat.

Paleta barev

Paleta barev Paleta barev
Paleta barev

Před výmalbou si připravte barevnou paletu pro celý byt, aby spolu jednotlivé místnosti ladily.

byt jako zahrada

Od přírody můžete opisovat bez nejmenších obav z neúspěchu. Dokonale ladí barvy už milióny let! Inspirujte se místem, které máte nejraději. Je to kout v zahradě, nebo v lese? Jaké odstíny zelené tam jsou? A jaké dřevo? Nebojte se míchat různé tóny, je to přece přirozené. Vylaďte si pokoj tak, aby vám v něm bylo stejně dobře jako venku.

Zelený obývák Zelený obývák
Zelený obývák

ZELENÁ

Svěží zelená barva se letos stala podle Pantone Color Institute módním odstínem č. 1. Uvidíte ji na přehlídkových molech, v ulicích a můžete se na ni dívat i každý den doma. Začněte třeba polštářem nebo pohovkou

Tón v tónu

Jemné přechody odstínu vyvolávají příjemný pocit harmonie a rádu. Barvu o tón světlejší, než je potah oblíbeného křesla, najdete snadno.

Písek a dřevo Písek a dřevo
Písek a dřevo

PÍSEK A DŘEVO

Zemité odstíny, inspirované barvami pouště, působí teple a samozřejmě. Setkáváme se s nimi na tolika místech ve svém živote! Jestli něco chcete, ale zatím nevíte co, začněte pískovým odstínem na stěně, nikdy tak nic nezkazíte.

Mint a zen Mint a zen
Mint a zen

MÁTOVÁ ZELENÁ

Odstín nazývaný mint se stal superhvězdou mezi barvami před několika lety a jeho obliba stále neutichá. Působí optimisticky a nevinně, proto ho interiéroví designéři rádi kombinují s kontrastními barvami a hrubým materiálem. Dokáže odlehčit každý prostor a dát mu svěží, životem ještě neoprýskanou tvář.

Oranžový obývák Oranžový obývák
Oranžový obývák

ENERGETICKÁ ORANŽOVÁ

Pomeranč nám trochu zevšedněl díky oblibě oranžové v devadesátých letech minulého století. Některé pizzerie se z ní dodnes vzpamatovávají, ale oranžová už nastupuje znovu: tentokrát v doprovodu bohémských vzoru a tlumená všeobecně přijatelnou paletou šedých a černých barev. Kdo z vás potřebuje dobít energii? Tady je inspirace!

Elegantně šedá Elegantně šedá
Elegantně šedá

MINIMALISTICKY KLIDNÁ ŠEDÁ

Toužíte po tichu, klidu a elegantních kompozicích, které vás v nezměněné podobě budou provázet po celý život? Zaměřte se na inspiraci východním stylem, objevte kouzlo bambusu, subtilních linií paravánu a robustních váz s bohatými dekory. Jediné, co vás bude probouzet z pokojné letargie, bude touha po čerstvých květinách.

Mám ráda průhled z obývacího pokoje do jídelny, když na šedomodrou zeď navazuje další teple šedá stěna. Je to jednoduché a krásné.Pavlína Blahotová , šéfredaktorka

pastelky

Propojte výmalbu celého bytu pomocí jemných pastelových barev z jedné rady vzorníku. Místnosti na sebe budou elegantně navazovat.

Obývák v zelené Obývák v zelené
Obývák v zelené

VZDUŠNÁ MODRÁ

S jakými pocity se díváte na klidnou hladinu moře, co ve vás vyvolávají fotografie z dovolené a proč je modré nebe symbolem krásného dne? V odpovědích se skrývají důvody, proč mít doma aspoň nějaký odstín modré. Její paleta je neskutečně široká, ale pokud její základ tvoří šedá, bude vždycky elegantní.

Moře

K harmonii bytu přispívá každý detail. Nezáleží jen na barvách stěn. Dobře zvolený koberec se muže stát tečkou, která uzavírá dokonale napsanou větu.

Žlutá předsíň Žlutá předsíň
Žlutá předsíň

SLUNEČNÁ ŽLUTÁ

Zkuste dát tuto barvu do předsíně nebo do prostoru, kam neproudí dostatek denního světla. Změna bude tak silná, až budete mít pocit, že byste měli zhasnout...

Syté barvy v interiéru Syté barvy v interiéru
Syté barvy v interiéru

DEKADENTNÍ RUŽOVÁ

Jak namíchat staré a nové, retro a punk? Vysypte kabelku své babicky a pubertální slečny a smíchejte to všechno dohromady. Oranžová s růžovou si rozumí už dávno, chce to jen odhodit falešný stud a pustit se do ladění. Jestli se rádi oblékáte do těchto barev, mel by byt ladit se šatníkem, teprve pak je váš styl dotažený do posledního detailu.

KDE POMOHOU SILNÉ BARVY?

ZVÝRAZNĚTE JIMI PROSTORY URČENÉ PRO REPREZENTACI, SPOLEČENSKOU ZÁBAVU A GURMÁNSKÉ ZÁŽITKY.

1

OSLAVA

Výrazné barvy rámované efektními doplňky s odleskem drahých kovu sluší tanečním a divadelním sálům. Pokud máte pocit, že i váš život je jedna dramatická opereta plná emocí, přizpůsobte kulisy svého života právě tomuto stylu. Přiznáním se vám uleví.2

ENERGIE

Sytá červená barva dodává energii a povzbuzuje ve chvílích, kdy na vás začínají doléhat stavy úzkosti, nejistota a strach. V tu chvíli se stává byt útočištěm, soukromým hájemstvím, z něhož se po dobrém spánku a doušku živé vody vynoří opět silná osobnost.

lesklý kov

Chladná stříbrná zklidňuje proud emocí, které na vás tryskají z červené stěny. Červená se stává doplňkem, pozadím, sloužícím pro to, aby vynikla krása.

Červený obývací pokoj Červený obývací pokoj
Červený obývací pokoj

KONTRAST ČERVENÉ A ČERNÉ

V kombinaci s černou a bílou trochu peklo, trochu šantán, trochu moc silný kontrast, který v každodenním kontaktu unesou jen výjimečné osobnosti. Pro dekadentní večírky a opulentní hostiny však ideální. Červená podporuje chuť k jídlu – a i další chutě. Také v intimním přítmí se zataženými závěsy a dobře vyladěnou hudbou nenajdete lepší inspiraci k milostným hrátkám. Ne nadarmo je srdce červené a láska ohnivá.

Zrcadlo

Nepodceňujte tento interiérový doplněk s kouzelnými schopnostmi. Odraz v jeho hladině násobí účinky barev protějších sten a dovolí vnímat jejich akordy.

Růžová ložnice Růžová ložnice
Růžová ložnice

ROMANTICKÁ LILA

Novodobé princezny milují chladný tón fialové barvy. Je trochu nedotknutelná, trochu vznešená a trochu – obyčejná. Proto jí sluší zlaté a stříbrné doplňky, povyšující fialovou barevnou paletu do královských výšin. Vypadá skvěle přitlumená šedými nebo černými doplňky, a všimnete si: čím skromnější prostor v byte zabírá, tím působí zajímavěji.

Koutek s křesly Koutek s křesly
Koutek s křesly

SAMETOVĚ ŠEDÁ

Jak zařídit byt, aby hladil po duši? Na stenu zvolte měkké, teplé odstíny šedého sametu. A samet pak rozprostřete všude, kde se dá. Hebké koberce, čalouněná křesla a závěsy v lehkých pastelových odstínech zní v jednom tónu, nic nevyniká, nic nebije do očí. Každý kus stojí za pozornost sám o sobě.

Na stůl bych místo prázdné vázy navrhoval postavit dobře chlazenou lahev bílého.Rostislav Zeman, odborný redaktor
Rubriky:

Další z rubriky

EK KLM interiār
Číst článek
15. 05. 2024
Propagace značky
Doba čtení 2 min

Nové byty u metra Kolbenova - vysoký standard a nízké poplatky za energie

Hned u metra Kolbenova přichází do nabídky nové byty, vysoký standard vybavení doplní nízké poplatky za energie

Obsah časopisu NPB Interiéry Bydlení
Obývací část s jídlením koutem
Číst článek
26. 04. 2024
Redakce
Doba čtení 8 min

Bydlet jako na houbách: jak zařídit byt s nejmenší uhlíkovou stopou? Dívejte se po okolí!

Pro Agne je ekologie důležitá, proto ji nadchla myšlenka designérky Markéty Daňkové použít nábytek z odpadního dřeva a mycelia. Nové technologie by v budoucnu mohly nahradit některé obtížně recyklovatelné materiály, jako jsou třeba plasty.

Obsah časopisu NPB Interiéry Bydlet jako 8. řada Bydlet jako
DSC09568 kopie
Číst článek
12. 04. 2024
Redakce
Doba čtení 8 min

Bydlet jako na plátně: developerské projekty chrlí malé byty podle jednoho mustru, po spolupráci s interiérovým designérem však můžete mít opravdu osobitý domov.

Majitelkou tohoto bytu je mladá manažerka Kateřina, která si jako místo pro svůj nový domov vyhlédla sídliště na pražském Barrandově. Zařídit prázdný byt jí pomohl designér Tomáš Havránek.

Obsah časopisu NPB Interiéry Bydlet jako 8. řada Bydlet jako
Ložnice s komodou
Číst článek
11. 04. 2024
Redakce
Doba čtení 8 min

Bydlet jako v bruselském stylu: originální retro stolek může určit charakter celé místnosti.

Kvalitní, ničím nerušený spánek není samozřejmostí. Své o tom ví Jana, která má konečně vlastní ložnici, do níž manžel smí jen na návštěvy. Rozhodně ale nejde pouze o útulný dámský budoár. Místnost musí splnit několik důležitých funkcí.

Obsah časopisu NPB Interiéry Bydlet jako 8. řada Bydlet jako
Ostrůvek v kuchyni
Číst článek
05. 04. 2024
Redakce
Doba čtení 12 min

Bydlet jako za starými dveřmi: staré dveře nevyhazujte, ani když budujete interiér s luxusními designovými prvky. Nesou s sebou paměť bytu.

Renata zdědila po strejdovi byt ve staré pražské vile, ale stěhovat se do něj nechce. Bydlí a pracuje mimo hlavní město, ale ráda by si byt nechala. Designérka Markéta Daňková jí tedy navrhla nadčasové víkendové zázemí.

Obsah časopisu NPB Interiéry Bydlet jako 8. řada Bydlet jako
Obývací pokoj s kuchyní
Číst článek
22. 03. 2024
Redakce
Doba čtení 9 min

Bydlet jako v rezidenci: v malém prostoru se osvědčil vestavěný nábytek.

Byt v novostavbě, odkud je dobré spojení do centra Prahy, s dostupnými službami v okolí, s vlastní předzahrádkou a navíc s velkou zahradou určenou všem obyvatelům je vysněným bydlením mnoha lidí. Jak jej ale zařídit, aby se v něm žilo pohodlně?

Obsah časopisu NPB Interiéry Bydlet jako 8. řada Bydlet jako
Závěsné křeslo
Číst článek
15. 03. 2024
Redakce
Doba čtení 8 min

Bydlet jako tři sestry: jak rozdělit dva pokoje mezi tři dívky? Řešením je rozdělení funkcí.

Zařídit společný pokoj pro tři děvčata není legrace. Musíte plánovat, počítat, měřit...

Obsah časopisu NPB Interiéry Bydlet jako 8. řada Bydlet jako
DSC07894 kopie
Číst článek
09. 03. 2024
Redakce
Doba čtení 9 min

Bydlet jako na letním bytě: ukliďte, vyházejte staré krámy a vymalujte, často se stane zázrak, vzkazuje designér.

Obývací pokoj na chatě u Sázavy byl zařízený vším, co se postupem mnohla let v rodině odložilo a odvezlo na chatu, kde e to ještě může hodit.

Obsah časopisu NPB Interiéry Bydlet jako 8. řada Bydlet jako
DSC08074 kopie
Číst článek
01. 03. 2024
Redakce
Doba čtení 9 min

Bydlet jako za úplňku: útulná ložnice se dá vytvořit i s omezeným rozpočtem.

Čerstvá důchodkyně Olga si přála proměnit neútulnou a nepříliš komfortní ložnici. Když víte, jak na to, jde to i s omezeným rozpočtem. Základem proměny od designérky Lucie Polákové jsou barvy, látky a trochu fantazie.

Obsah časopisu NPB Interiéry Bydlet jako 8. řada Bydlet jako
DSC05292 1 kopie
Číst článek
23. 02. 2024
Redakce
Doba čtení 10 min

Bydlet jako v Českém ráji: když máte moc příbuzných, rozhodněte se, jestli je máte raději než dělicí příčku ve svém domě. Pokud ano, bourejte.

Štěpánka s manželem Pepou a dvěma malými syny si pořídili dům ve vesnici, ze které Pepa pochází. Chyběl jim velký společenský prostor pro návštěvy, protože Štěpánka má pět sourozenců. Designér David Eliášek navrhl jako první krok bourání.

Obsah časopisu NPB Interiéry Bydlet jako 8. řada Bydlet jako
NPB0624 cover
Robotický vysavač
ČSOB - Úvěr k dotaci
Dextura
Luxol

SOUTĚŽNÍ PŘÍSPĚVEK

BANER0624 vyrocni soutez Chci soutěžit →

AKCE A UDÁLOSTI

Kdo byla významná fotografka Bauhausu? Kunsthalle Praha představí komplexní výstavu o životě a díle Lucie Moholy

30. května – 28. října 2024
Zobrazit detail →

NEWSLETTER

Skanska

Nejnovější články

Masná 130 byt plný designu
Číst článek
29. 05. 2024
Veronika Pařízková
Doba čtení 2 min

Variace na dokonalost. Manželé zachránili historický dům v Českém Krumlově a vybudovali z něj architektonický skvost

Český Krumlov patří mezi vyhledávané turistické cíle už desítky let. Nese to s sebou výhody i nevýhody. Stejně vás ale pohltí, nehledě na davy turistů. Možná i proto, že zde stále podniká řada osvícených lidí, kteří této jihočeské perle vracejí vkus.

Interiér & architektura
Aneta Honzová s Natálií Costantino a hodinami UNDER PRESSURE
Číst článek
27. 05. 2024
Markéta Blažková
Doba čtení 4 min

Cítíme společenský tlak. V práci je často nevýhoda, že vypadáme na dvacet, svěřují se talentované designérky Honzová & Costantino

Jak se daří duu mladých designérek prosadit v produktovém designu? Do svého světa nás nechaly nakouknout Aneta Honzová s Natálií Costantinovou. V rozhovoru se rozpovídaly o studiu na UMPRUM, genderových výzvách i O překážkách při startu kariéry.

Design & umění
Architekti z hurá studia mají zkušenosti z rekonstrukcí malých bytů
Číst článek
24. 05. 2024
Kateřina Tobišková
Doba čtení 3 min

Celý byt velký jako obývací pokoj? I malé bydlení může mít své kouzlo, dokazují architekti z hurá studia

Uvažujete o vlastnickém bydlení, ale děsí vás přesun do menších prostor? O zařizování výrazně menšího bydlení jsme mluvili s architekty Alexandrou a Jakubem Hoffmannovými (hurá studio) a jejich klientkou Jolanou Hršelovou z projektu 37,5 m2.

Interiér & architektura
Betonové bludiště a podzemní katedrála zanechají nesmazatelný dojem
Číst článek
22. 05. 2024
Jana Brandtlová
Doba čtení 4 min

Tajuplná mystika v Brně. Monumentální vodojemy staré přes 100 let se dočkaly vkusné a působivé renovace

Prosím, 3x vodojem a navrch jeden nový park! Brno v březnu zpřístupnilo poslední vodojem z trojice monumentálních památek a rozhodně se nedrželo zpátky. Proběhla i vkusná revitalizace parku včetně návštěvnického centra. Pojďme se podívat pod povrch!

Design guide
Designérka a vůdčí osobnost značky Totemo, Adriana Kolda, si ráda kreslila už jako malá.
Číst článek
20. 05. 2024
Lenka Kašparová
Doba čtení 5 min

Nová hvězda české hračky. Adriana Kolda založila značku Totemo před 4 lety, dnes její stavebnice z plastu sklízí obdiv

Česká hra z recyklovaného plastu má několik interaktivních sad, se kterými si můžete vytvořit cokoliv, co vás napadne. Tryskáče, autíčka, ptáky, kočky... Designérka a vůdčí osobnost značky Totemo je Adriana Kolda.

Design & umění
Lukáš a Ilona, Tomski&Polanski
Číst článek
14. 05. 2024
Veronika Pařízková
Doba čtení 4 min

Hodiny práce a odměna žádná? Ptáme se ilustrátorů, zda za svoji precizní práci dostávají důstojnou mzdu

Čeští ilustrátoři patří dlouhodobě mezi lokální špičku. Jejich práce sklízí zasloužený obdiv i respekt. Dostávají za svou mravenčí a precizní práci ale adekvátně zaplaceno?

Názory & polemika
Pavlína Blahotová, Veronika Pařízková
Číst článek
13. 05. 2024
Pavlína Blahotová
Doba čtení 5 min

Kvalitní design není pro elitu, ale úplně pro každého. Chceme sejmout z designu nálepku, že je jen pro snoby, říká šéfredaktorka Designnews Veronika Pařízková

Je design opravdu pro všechny? Veronika Pařízková, šéfredaktorka designnews.cz, je o tom přesvědčená. Ale jak to těm „všem“ vysvětlit?

Rozhovory
Interiér Bistra Karel
Číst článek
13. 05. 2024
Klára Rokosová
Doba čtení 4 min

Otevřely místo, kam chce jít na brunch každý. Bistro Karel přineslo do pražské Troje stylovou gastronomii

Karolína Pomahač má ráda výzvy a změn se nebojí. Na Vinohradech provozovala úspěšný podnik Slow cafe, který po pěti letech uzavřela, aby mohla pokračovat jinde. V pražské Troji spolu s Elen Chvojkovou založila Bistro Karel.

Design guide
Jiří Jiroutek získal významnou cenu CGD, Foto: Dita Havránková
Číst článek
13. 05. 2024
Julie Motyčka
Doba čtení 4 min

Jeho nábytek milují všechny generace. Jiří Jiroutek se stal ikonou už za svého života, ptáme se proč?

Obývací pokoje v Československu měly dlouhou dobu jedno společné: kus nábytku, který vymyslel Jiří Jiroutek. Talentovaný designér, který před rokem zemřel, dokázal ve svých návrzích geniálně skloubit praktičnost s výrazným estetickým stylem.

Design & umění
Ve spolupráci s veřejnými vysokými školami vznikla doporučení pro institut ombudsosob, která pomáhají se zavedením a zakotvením jejich funkce.
Číst článek
13. 05. 2024
Tereza Patzenhauerová
Doba čtení 3 min

ZNEUŽÍVÁNÍ MOCI, OBTĚŽOVÁNÍ I ŠIKANA. VYSOKÉ UMĚLECKÉ ŠKOLY BOJUJÍ PROTI TOXICKÉMU PROSTŘEDÍ, POMOCT MAJÍ NOVÉ POZICE OMBUDSOSOB

Na akademické půdě je bezpečí klíčové. Většina vysokých škol už dnes ombudsosobu má. Jaké úkoly má ale plnit a kde leží pole její působnosti? Proč je tato funkce důležitá a jak vypadá současná situace na českých univerzitách?

Názory & polemika